Nico

Nico

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1988, 99 min

• eraserhead666

Nástup na scénu se Seagalovi zrovna moc nepovedl. Nico je jen další průměrnou kriminálkou své doby, kterých tehdy vzniklo bezpočet a mnoho z nich bylo lepších než tohle. Na Nicovi jsou zajímavé jen asi dvě věci – každá scéna, v níž Seagal dává někomu na prdel a jedna z prvních filmových rolí (asi čtvrtý zásek) tehdy ještě mladičké Sharon Stone (v trenýrkách jí to opravdu sluší) – jenže rvaček je tady málo, mnohem více se tady střílí a Sharon se tu zase tak moc neohřeje. A o tom, že CIA je jen banda šmejdů už taky každej ví.....(29.11.2008)

To boli časy keď bol Steven ako filmový "bažant" plný elánu a entuziazmu, keď sa mu chcelo behať, biť sa, kopať a bol neohrozený najspravodlivejší hrdina...To ešte chudák netušil, že skončí ako 120 kilová masa tuku:) Inak, upozorňujem na Seagalov úúúúchvatný štýl behu, keď naháňa toho gangstra, ja som skoro spadol od smiechu zo stoličky!!!Genialita!!!:))))))))(22.6.2006)

První film Stevena Seagala. Je to příjemný akční film, který vnesl nového hrdinu bojového umění. Film není nějak přeakčnělý, ale i přesto ukazuje realitu a dobře sehraný příběh. Film začal skvěle, kde Steven předváděl tréning svého umění. Líbil se mi i konec, který byl dobře natočen. Bitka v baru se mi líbila nejvíc. Takže slušný Stevenův začátek. Pro mě slušných 85% = ****(26.5.2012)

Když zkouknu Nica a pak cokoliv po roce 2000, tak tam hraje asi uplně někdo jinej. Je to až k pláči. Tady je Seagal sekáč, hlásí, vymetá s hajzlama podlahu a dneska se už prostě jenom valí. Asi nejlepší start akčího herce a k tomu ještě začal ve svém jedinečném akčním subžánru. Nico má pár hodně slabých míst, kdy se člověk nudí (jde to moc do slabší detektivky). Přestřelky a bitky jsou ovšem prvotřídní a správně syrové. -"If I find out you're lying, I'll come back and kill you in your own kitchen."(25.12.2007)

Seagalova prvotina a je zaujímavé, že už v jeho prvom filme hraje typicko-svojského frajerského policajta, a tejto role sa ''nezbaví'' v nasledujúcich desiatkách filmov. Prosto herec jednej role. Nič viac sa od neho asi ani nečaká. Klasické akčné béčko, ktoré má tempo, jednoduchú ale za to účinnú zápletku a nadupaného aikido borca. No a vždy pobaví jeho srandovný beh, ktorý mi utkvel silno v pamäti a je to prvá vec, ktorá mi napadne, keď sa spomenie film Nico.(7.1.2015)

• - Steven Seagal (Nico Toscani) a Daniel Faraldo (Tony Salvano) sa v rámci prípravy zúčastnili niekoľkých policajných výjazdov. Faraldo neskôr prezradil, že Seagal desil zločincov viac, než chicagskí strážcovia zákona. (juditik)

• - Steven Seagal v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Fotky v úvodu filmu pocházejí ze Seagalova archivu. (Fenk)