Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Dantte..

Moc mě to zahýbání kulek nebralo. Takové ani dobré a ani nic světoborného. Noční hlídka od Timura mě bavila víc.60% ()

casef

Akční pecka, ani na sekundu se nebudete nudit. Sympatický James McAvoy, kterému od prvního záběru budete držet palce, sexy kočka Angelina Jolie a charizmatický Morgan Freeman, toto spojení skvěle funguje. A když se přidá vynikající scénář se skvělou kamerou, tak z toho vyplývá jasných pět hvězdiček. Jen by mě zajímalo, jak Angelina s autem značky "lada" dokázala dohnat pendolino? Prostě superwoman. ()

Ogrb

Dokonalej akční nářez s dokonalou Angelinou, s dokonalým Jamesem McAvoyem a pekelně charismatickým Morganem Freemanem. A závěrečná akce je nejnabušenější akcí, kterou jsem v roce 2008 v kině viděl! 10/10 ()

Tomket

... Angelina se řítí závratnou rychlostí v bílém žigulíku. Supermanka hadr. Náhle levou rukou střílí a o 5 mm netrefila cíl ve vlaku, který stejnou rychlostí sdílí rovnobežně cestu. V milisekundě otočíl volant a .... Divák děkuje společnosti Student Agency, která mu dala možnost viděti tento Hollywodsky obsazený skvost. ()

chicab8

Výborný snímek praskající ve švech akčností, má spád, je parádně nereálný, dobře obsazený, naprosto úžasný únik z všedního stereotypu. ()

Alojs

Neupírám Bekmambetovi talent pro správný říz. Je to takový ruský Michael Bay a věřím, že by natočil nadupaný akčňák i na motivy Červené Karkulky. Dejte mu do rukou jakýkoli scénář. Komedii, drama, či snad dokument o domácích hlodavcích… Pár týdnů natáčení, pár týdnů ekonomicky výhodné postprodukce a tradá – akčňák bude na světě. Bohužel, Bekmambetova schopnost vytěžit cool záběr i tam, kde by nás to jaktěživ nenapadlo, mu současně podráží nohy. Timur neumí říci „dost“, a když už má nahánět hladinu adrenalinu, neodpustí si zběsilé cirkusácké manévry. Wanted tak oplývá efektními okénky v každé druhé vteřině. Ať už se něco děje, nebo neděje. Balistická (a notně puntičkářská) studie letu kulky je přesto mnohem vítanější než násilně upgradeovaná akce. Auta rotují ve vzduchu, opisují zcela nesmyslné dráhy a pak… dámy a pánové… vyskytnou se tady takoví machři, co se jakože rozběhnou… proskočí oknem (nutná poznámka: v nějakém to stém patře)… za letu sestřelí tři cajzly na střeše… načež celé číslo završí stylovým přistáním v sousedním mrakodrapu. V mrakodrapu nalézajícím se o dobrých padesát metrů dál. //// Já vím, je to akční film. Měl bych hodit mozek do šatny a vypreparovat se popcornem. Měl bych… //// Či spíš - měl jsem. //// Přestože mě trailery bavily… ačkoliv jsem tušil, že byli scénáristé zrovna nemocní, když se ve škole probírala gravitace a obecně platné fyzikální zákony, nejspíš jsem se málo kousal do jazyka. Ve výsledku mě možná neomráčily ani tak zmíněné šaškárny ve vzduchu, jako spíše zcela zjevná vykonstruovanost, „šokující“ zvraty a bezohlednost samotných postav, které by měly zachraňovat a nikoliv pohřbívat. Zkrátka a dobře, filozofie díla mě minula pořádným „sexy obloučkem“ a závěrečná slova – ta to jen stvrdila. Netroufám si citovat doslovně, ale pokud mě paměť neklame, bylo to něco ve smyslu: „Zabíjím lidi a jsem machr. Co jste, do hajzlu, udělali vy?“ ()

Čiban

PŘEKVAPILO MĚ, ŽE I U THRILLERU SE DÁ I ZASMÁT. JE ZAJÍMAVÉ, ŽE JDE O PRVNÍ AMERICKÝ FILM REŽISÉRA BEKMAMBETOVA.NAVÍC SE MI LÍBÍ, ŽE SE VĚTŠINA FILMU NATÁČELA V ČR. NAPROSTO VÝBORNÉ BITKY, STŘELBA, JEDNODUCHÝ DĚJ. A NAVÍC TATO PECKA PŘIDÁVÁ SKVĚLÉ HERECKÉ OBSAZENÍ A JAKO NAPŘ. ANGELINA JOLIE,MORGAN FREEMAN A JAMES MCAVOY, KTERÝ SI ZAHRÁL I VE FILMU LETOPISY NARNIE. ()

Rimer545

Překvapivě dobrá vizuální podívaná s McAwoyem Jolie a Freemanem. Už z hereckého obsazení jsem věděl, že se nebudu nudit (a nemýlil jsem se). Film obsahoval dobré vlohy do akčního fantasy thrilleru. Ale přesto mi na tom něco chybělo, ale nevím co. Každopádně (4/5). ()

Ewík

Film obsahuje velmi hezké prvky, zajímavé pohledy, sestřihy, záběry, na což jsem byla tak nějak připravená z hlídek. Myslím, že se Bekmambetov do Hollywoodu hodí se svými střelenými nápady a že jeho akčňáky budou velmi příjemnou šílenou podívanou, ale pro mě už to občas bylo příliš fantasmagorické - stejně jako hlídky. Proti akčním filmům vcelku nic nemám, ráda se občas na nějaký podívám, ale když se v reálně vypadajícím filmu překročí hranice až příliš, většinou mi to moc nesedí - proto o jednu hvězdu míň. Na druhou stranu na Angelinu je příjemný pohled a opětovné setkání s Konstantinem bylo velmi milé. ()

štófy

Je to jen efektní,jinak jsem na filmu nenašel nic,co by mě nadchlo.Na akční scény se rozhodně dá koukat skvěle,občas jsem se i dobře azsmál,což neberu jako chybu,myslím,že k takovému filmu to i patří,ale jinak mi to nepřišlo nijak inteligentní.Bekmambetov mě zklamal stejně jako Angelina Jolie... ()

Miro_CZ

WOW! Konečně pořádnej akčňák! Rychlej spád, žádný zbytečný okecávání, na konci pěknej dějovej zvrat... Tématicky mi to připomíná hru Assassins Creed - bratrstvo zabijáků s vlastníma cílema. Pěkné :) ()

TMontana

Môžem povedať že efekty sú na najvyššom stupni.A tie spomalené zábery.Niektoré scény boli nereálne ale to mi až tak neprekážalo. ()

fantomas19

Americký akčný film (2008) o skupine zabijakov. Réžie sa ujal ruský režisér kazašského pôvodu Timur Bekmambetov, ktorý má na svojom konte spracovanie úspešných fantasy "Nočná hliadka" a "Denná hliadka". Svojským spôsobom - rýchly strih, nezvyčajné uhly pohľadu, spomalenie záberov - sa Timur chytil aj príbehu mladíka Wesleyho Gibsona (James McAvoy), ktorý sa stáva členom tajného bratstva zabijakov. Pomocou krásnej Fox (Angelina Jolie) a šéfa organizácie (Morgan Freeman) sa vyučí na elitného zabijaka a chce pomstiť smrť svojho otca. Odveká otázka udržania rovnováhy dobra a zla, zneužitie moci, pomáhanie osudu v prospech jednotlivcov sú nastolené jednoducho a priamočiaro, aby sme my mali dostatok času na sledovanie a vychutnanie si smršti akcií a efektov. Americký akčný film potreboval vstup zvonka, Bekmambetov dokázal vtisknúť snímke originalitu, zjednodušenie deja i morálnych tlakov na diváka, avšak príbeh je dostatočne silný, aby ustál aj nápor adrenalínu rýchlej jazdy, prestreliek a naháňačiek. Príjemná oddychovka. ()

Bastinka

Herecké obsazení super, myšlenka filmu zajmavá, efekty ve filmu podle mě taky hodně dobrý (až na pár scén), ale není to přehnaný jak třeba rychle a zběsile a hlavně to je opravdu po dlouhé době film co se mi líbil a já u něj seděla celou dobu. ()

Nettys_61

Pardon ale kdo četl původní komiks (Mark Millar-Mrtvý nebo živý) ví,že tahle sračka tomu nešahá ani po kotníky.Na remake bych do hlavní role navrhoval Eminema a jako tatíka Tommy Lee Jonese :-) ()

IronRocky odpad!

Začátek filmu vypadal celkem slibně a usoudil jsem, že to bude celkem asi dobrý film, ale šeredně jsem se zmylil. V okamžiku kdy se ve filmu objevila A. Jolie začíná nehorázně pitomá akce, která je ke všemu strašně odfláknutá. Honička dodávka vs Viper a střílejicí Jolie s auta je nehorázně směšná až jsem se musel smát a triky jsou na mizerný úrovni. A v tomhle duchu film pokračuje až do finále. Záverečná přestřelka je snad nejhorší co jsem zatim viděl a bonus k tomu krysy s výbušninou. To už Seagalovo novodobé filmy jsou mnohem lepší než tohle. Pro mě by tento film byl adept na nejhorší film roku + nejhorší herci. Vyhnout se tomuhle filmu obloukem. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V