Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Sir Ludvig

Trajler síce sľuboval bežnú konzumnú zábavu, film je našťastie živelným nášupom a nasledovníkom v lýnii na začiatku ktorej stojí popkultúrna zmeska Matrix. Český rýchlovlak Pendolíno sa rúti do priepasti so Žigulíkom zavŕtaným cez pravý bok. Vo vozni zúri prestrelka, zatiaľ čo vlak sa trhá na kusy. Inokedy Anjelina Jolie leží na kapote rýchlo idúceho športiaku, akoby nič v prestrelke mení zbrane a vábivé pózi, riadiac auto nohami. Dej je napínavý, väčšina postáv správne cool s už pomaly obligátne motherfukujúcim Morganom Freemanom. Superpop mi znie ako najlepšia nadávka pre ďalšie tohtoročné prekvapenie. ()

maty1

Pro mě to byl veliký zážitek na kterej jen tak nezapomenu....James McAvoy si zaslouží velikou poklonu!!!!Prostě sem mu věřil,jak přihlouplýho uředníka tak i velkýho akčního hrdinu,kterej prostě všechny přemuže:)No co že to vubec nebylo reálne,ale když chci vidět realitu,tak nebudu chodit na americké akční filmy!!!A poslední hláška ve filmu,ááá kurva,realita je zlá ()

Luciee113

Konečně jsem vycházela z kina absolutně spokojená.... skvělý film, skvělí herci, výborný střich a hudba zvlášť, když sedíte v perfektně ozvučeném kině. Nádherná Angelina neměla chybu - jako vždy. Z pár peprných záběrů mi naskakovala husí kůže a mému příteli jsem pravidelně zastavovala přívod krve do prstů, jak jsem je s hrůzou mačkala. Prostě skvělý. A při zpomaleném záběru líbající se Angeliny můj přítel poznamenal do tichého kina kde nikdo ani nedýchal: "tak to bych si nechal od takové baby taky líbit! " A já na to: " tak to já taky! " a divila bych se, kdo ne. Prostě špica celý film. ()

Maxmilian

Jsem ohromen. Nic jiného nejde dodat. Čekal jsem klasický americký akční film, prostě nuda, ale tohle mě hodně a mile překvapilo. Celý film jsem sledoval se zaujetím. Akce střídala akci. Super efekty, super triky. Pokud se v záporné roli ukáže Morgan Freeman, tak to snad ani nemůže být špatný film. Můj obdiv americké akci, i když převážná část byla točena u nás. ()

SHpeK

Za mě pět a bez řečí. Timur vydestiloval rusko-americký koncentrát který svou inovativní chutí nechává standartní vodkové akčňáky za sebou. Holt má Bay-free fresh brain. ()

soldiersn

Spousta akce + ještě větší spousta akce = WANTED, což je asi tak jediné co mě na tomhle filmu trochu bavilo. Podíval jsem se na zdejší hodnocení a byl jsem akorát naštvaný, když jsem to nakonec viděl. Po pravdě řečeno i přes ty efekty „natřískané“ scény jsem pomalu usínal a nebýt té části s ergonomickou klávesnicí, tak jsem hodnotil možná ještě méně. Potom co jsem od Bekmambetova viděl NOČNÍ HLÍDKU, tak jsem očekával něco víc a to jsem bohužel nedostal. Hodnocení cca 60%. ()

glide4ever

Než začnu hodnotit, je třeba si říci, že Wanted není žádný super-realistický akčňák. U většiny scén jsem se smál jen tomu, co to sakra ten rejža vymyslel, ale v konečném důsledku to funguje skvěle a nenudí ani na vteřinku. Očekávejte tedy bláznivé honičky, zatáčející kulky, pendolino na sra*ky, Václava Klause, ale hlavně - skvělé herecké výkony a skoro dvě hodinky skvělé zábavy. He's the man! ()

Ashukamun

Do prvni poloviny jsem byla rozhodnuta pro 5*. Mam rada akcni filmy s mirnou davkou scifi, takze letajici kulky menici svou drahu, jizda sportakem a historie o Bratrstvu...to vse ok...proste prvni dojem 10/10, ale ve chvili kdy Angelina Jolie sedla do žigulíku a dojela pendolino, tak jako WTF?, stejne jako ostatni navstevnici kina, kteri to komentovali:"No to nééé!" Tohle bylo uz vazne prehnane a patrilo to trosku do jine kategorie nez srazejici se kulky nebo padajici pendolino do propasti, aniz by vyleteli skla, na kterych lezi hlavni hrdinove nebo nedej boze, aby se ponicilo uprostred. Kazdopadne krome sceny s žigulíkem, kterou stale nemuzu prekosnout (na prehnane ponizovani zivotni urovne ceska ve filmu uz jsem si zvykla z jinych filmu) se mi film libil, stejne jako zaverecna scena. Takze celkove shrnuti: efekty: 10/10, pribeh 7/10, herecke obsazeni 10/10, napínavost 9/10...takže 4* :) ()

Billy.3

Tenhle film jsem si pustil čistě náhodou. Ani nevím jak, ale prostě nějak se dostal ke mně domů. Podíval jsem se na režiséra tohoto filmu a vidím Timur Bekmambetov, který režíroval Denní a Noční hlídku. Zrovna jsem se nehrnul do toho si tento film pustit, protože Noční hlidku považuju za jeden z největších propadáků a Denní hlídku jsem ani nedodííval. Čekal jsem od tohoto filmu opět naprosto překombinovaný děj a akční scény které nemají vůbec žádný smysl (projíždka autem po zdi domu a následné zaparkování v jednom z pokojů z Denní Hlídky) a nazapadají do toho filmu. To, co jsem dostal mě více než překvapilo. Nikdy by mě nenapadlo, že režisérovi, kterému jsem dal odpad jeho předešlým dvou filmům, ted budu muset dávat plný počet hvězd. Tohle byla prostě parádní akční jízda od začátku až do konce a podlemého soudu nejlepší akční film od Matrixu. Skvělý scénář plný zvratů a hlavně skvělé herecké obsazení. Všechny hlavní postavy mi do své role padli jak ulití, všichni podávají skvělé herecké výkony a Anglelina vypadá poprvé v tomhle film jako hezká ženská. To, že kulky lítají jednou do kruhu, jednou obloukem přes pár lití a pak se srážejí, mi v tomhle filmu vůbec nevadilo a jen jsem si to užíval. A jdu si sehnat soundtrack, protože ta hudba byla úžasná. ()

Bigfuckman

Kamera, zvuk i efekty bezkonkurenční. Jinak je to opravdu moc povedená pohádka pro dospělé. Nezapomenutelná byla nejen Angelina :) , ale i honička automobilu ruské značky Lada s "Ajznboňáckým" pendolínem. ()

LuNaj

Pěkný akční snímek, James se mi do role jakž takž hodil, i když ho spíše vidím ve filmech jako je Vášeň a cit apod. Můžu říct, že jsem se poměrně dobře bavil. Nicméně mě něco na tom filmu štvalo. No, něco...spíše NĚKDO. Žena: "Sexsymbol" Angelina Jolie. Bože, jak já jsem si vychutnával scény, kde Angelina NENÍ. Být tam místo ní jakákoli jiná herečka, tak snad dám i nejvyšší hodnocení. Takhle ale nemůžu. A to vynechám i nesmyslný závod Pendolina s žigulíkem. ()

MrMir

Pro mě úžasná záležitost s několika dosud neviděnými akčními scénami. Super jízda u které budete litovat, že "už" skončila. Jen ta anglina mi připadá taková nějaká vychrtlá (od Mr/s Smith ztratila hodně ze své přitažlivosti :o) ()

Leničkaaa

Ze všech stran jsem slyšela jen kladné recenze, a tak jsem i přes počáteční odpor (nemám ráda Angelinu Jolie) usedla do sedačky v kině, ale toto jsem opravdu nečekala. Prvních asi deset minut jsem si nebyla jistá, jestli je to upoutávka nebo už běží film, ale když se objevila Angelina s jejími velmi odvážnými a nemožnými tríčky, byla jsem si jistá, že to, na co koukám je opravdu TEN opěvovaný Wanted. Místy se objevil slabý vtip, místy jen nevydařený pokus. Vizuální efekty opravdu vytknout nemůžu, na ně se asi autoři soustředili víc než na nějaký smysl nebo scénář filmu. Ale musím uznat, že konec byl opravdu působivý (až na tisíc mrtvých krys, které za nic nemohly a nikomu nic neudělaly). A tak za vydařený konec a dobré efekty uděluji 2 hvězdy. ()

RobbieM@N

Takovou neočekávanou emocionální nálož jsem dlouho nezažil, Wanted si nehraje na realističnost a spíše se jí vysmívá, avšak způsobem jakým využívá "nerealističnost", v podobě ohýbání střela atd., je neuvěřitelně nápadité, akční scény jsou prostě perfektní a svěží, kam se hrabou jiné akčňárny jako Transformers, tyhle záběry cítíte na vlastní kůži, Wesley byl dobře napsán a hlavně perfektně zahrán, že vcítit se do jeho postavy je povinnost, stejně tak Angelina je sexy až za hrob, scénář neočekávaně perfektní, mezi mínusy se dá započítat určitá šablonovitost. PS: Sám jsem se divil jak Morgan v posledních minutách parádně hláškoval. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V