Reklama

Reklama

Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Poměrně zábavná a hodně béčková kritika potravinářských korporací, která je daleko méně hororem, než jsem původně čekal. Cohenova osobitá režie jakš takš vše drží pohromadě a výrazný Michael Moriarty jako „Mo“ je docela zábavná bizarní postavička, která hláškuje a baví. Celé je to tak nějak přitrouble roztomilé a dětsky naivní, zkrátka taková komediální kuriozita, která se nesmí brát vůbec vážně, i když se očividně snaží i o nějaké poselství. ()

folklorman 

všechny recenze uživatele

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()

Reklama

KASUGI odpad!

všechny recenze uživatele

Precizní ukázka filmového braku toho nejhrubšího zrna. Všechno špatně. Režie, scénář, dramaturgie, hudba i výběr herců. Ten kluk je opravdu hrozný, na něho ani nepotřebují masky, aby lidi strašil. Strašná neumětelina a neuvěřitelně blbá. Jasně, s přibývající minutáží je zřejmé, že se má asi jednat o hororovou komedii, ale je to prostě špatně pojaté. Přemýšlíte, kteráže to scéna měla být vtipná a která je pouze špatná, protože se to úplně ztratí v té mizerné režii, podobně jako u Spookies. Dabing to doráží. Vetchý a spol. jako by ani neviděli film, ale pouze ve studiu přečetli z papíru dialogy, aniž by viděli, jak se u toho herci tváří a co při tom zrovna dělají. Chtěl jsem dát hvězdičku alespoň za masky, ale ty jsou u osmdesátkových amerických hororů samozřejmostí, je to jako dát u současného blockbusteru hvězdu za pěkný vizuál. ()

Holina 

všechny recenze uživatele

Spíš ze sentimentu dávám 3***, uznávám, že Pěna zabiják není žádný trhák. Ovšem jako pubescent jsem film hltal na jednodabingové pirátské VHS. A přece jen to se počítá, ikdyž s odstupem času je jasně vidět, jak špatně jsme na tom s filmovou distribucí tehdá byli... Zajímavost: Pokoj, ve kterém teče pěna směrem ke stropu a pohlcuje jednoho z aktérů, je otočný a byl použit už v Noční můře v Elm Street, kdy Johny Depp krvácí z postele směrem ke stropu. ()

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Grindhousový film, který se seknul dobou vzniku. A který český dabing posunul na úplně jiný komediální level (Jan Čenský v roli asi osmi postav), než tvůrci zamýšleli. Pěna zabiják vyvěrá ze středu země, zkouší nás ovládnout pomocí prodejců jogurtu a nejefektivnější způsob její likvidace je ji zapálit. Co na tom, že ji zrovna máte na ksichtě jak facehuggera. Jo, je to absurdní a často i nechtěně komické a připomíná to The Blob a Invazi zlodějů těl, kdyby vycházely jako rodokaps, ale je to neuvěřitelná prdel. A průmyslový agent "Mo" Rutherford a jeho sidekick "Chocolate Chip" Charlie, s pěstmi registrovanými jako smrtící zbraně, si vyloženě říkali o sérii podobně brakových hororů. Škoda, že jsme ji nedostali. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Mezi ingrediencemi, jež tvůrci použili ke stvoření pěny, nechyběla např. zmrzlina, jogurt či hasicí pěna. (-bad-mad-wolf-)
  • Scéna z motelového pokoje, v níž pěna teče po zdi, byla natáčena ve speciální místnosti, jež se mohla otáčet vzhůru nohama - tak bylo dosaženo efektu pěny, tekoucí po zdi nahoru. Tatáž místnost byla použita ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). (-bad-mad-wolf-)

Reklama

Reklama