Příští rok ve stejnou dobu

• USA Same Time, Next Year (více)

V malém hotelu nedaleko moře se uprostřed léta seznámí muž a žena. Jejich vzájemné okouzlení je tak veliké, že Doris a George Peters se pak pravidelně po dvacet let scházejí jednou v roce, daleko od svých rodin. Stráví spolu vždy jeden víkend. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, pokud bychom nevěděli, že oba mají nejen své manželské partnery, ale každý také tři děti. Jejich milostný vztah prochází různými stupni vývoje... Divácký film vznikl podle slavné divadelní hry hra Bernarda Sladea (řadu let se uváděla s úspěchem i u nás), komorní příběh o manželské nevěře i lásce zároveň neobvyklým způsobem dokumentuje vývoj americké společnosti. (Česká televize)

Saishi

Velmi inspiriující dílko, které přináší pohled na muže a ženu bez stereotypních klišé. Ufňukaný Alan Alda a svěží Doris si postupem času vymění role a od vášnivého sexu se přesunou k splynutí duší a charakterů. Velmi lidské, co do povahových chyb obou zúčastněných i velmi pravdivé a nepřikrášlené :) Pozoruhodné jsou i oficiální drahé polovičky George a Doris - Ellen a Harry, kteří ačkoli se na plátně ani jednou reálně neocitnou, tvoří oporu celého příběhu a pomáhají rozehrát ústředním postavám jejich (zřejmě více jak) pětadvacetiletý víkendový vztah. ()

klima777

Časy se mění a my v nich. Hořce vtipné a téměř palčivě trefné. Tři velmi silné hvězdy a pár módních proužků nádavkem. ()

Autogram

Príbeh z jednej hotelovej izby a koľko sa toho v ňom dá prežiť. Celých dvadsaťpäť rokov dvoch manželstiev v jednom filme, ktorý je romantickou oslavou nevery. Len sa mi zdá raz za rok trochu málo, ale to plynutie času cez čiernobiele obrázky americkej histórie od Armstronga po Ramba čas pekne urýchľuje. Premeny postáv v päťročných intervaloch neboli zvlášť uveriteľné, ani neviem, čo ma na filme tak dojalo, že som bol na konci úplne namäkko. Možno aj ten výborný záver s emočnou pascou na diváka. –––– A hned ti povím proč. Rusáci štěpí atom. Co když to sem zejtra prásknou? ()

Josefin

Same Time, next Year, podle slavné divadelní předlohy ve filmové verzi. Přesto v režii Roberta Mulligana dokonalé. Opravdu perfektní Alan Alda a Ellen Burstyn. Překrásný hořko sladký bonbon zabalený do celofánu nostalgie. Místy černobílé sekvence událostí s krásnou romantickou hudbou. Pouhé dva dialogy, ale naprosto procítěné. Velká láská, jež už své životy má tak, zbývá jen příští rok ve stejnou dobu........... ()

Pecival

Sympaticky pojatý komorní film, který se sice pomalu rozjíždí, ale nakonec si člověka svými smutně veselými postřehy o životě a vztazích získá. Ta divadelní předloha je tam ale cítit až moc. ()

Sdoom

Ze začátku jsem se, musím přiznat, dost nudil a nemohl jsem tomu tak nějak přijít na chuť. Ale s postupem času a přibývajícího věku Doris a George jsem filmu na chuť postupně přicházel. Zřejmě hlavně díky Alanu Aldovi, který je prostě neuvěřitelný sympaťák, přestože podvádí svou milovanou ženu. Ellen Burstyn ovšem nezaostává, a tak s radostí dávám 4 hvězdičky. ()

velkyvezir

Tento film běžel v r. 1994 v ČST a od té doby nic. Tento týden se dívám, že je v trafice na DVD a ihned jsem po něm sáhnul, protože patří k tomu nejlepšímu, co Alan Alda vedle MASH natočil. Úžasně citlivý i dramatický příběh dvou lidí, kteří se jednou náhodně setkali v penzionu a navázali zajímavý vztah spočívající v opakovaných každoročních setkáních. Na filmu mne zaujalo, jak autor původní divadelní hry propojil vývoj partnerského vztahu s historickými událostmi v USA během 50.-70. let. Na DVD je původní dabing a i když Aldu nedabuje Trávníček, je to skvělé. ()

klúčik

Výborný film, ktorý ma chytil prvými tónmi prekrásnej hudby. A.Alda spolu s E.Burstynovou nám rozohrali príbeh plný nehy a lásky. Dávam 80%. ()

Chegi

Výkon Alana Aldy v tomto geniálně napsaném a zrežírovaném přepisu divadelní hry je opravdu strhující. Skoro se divím, že nebyl nominován na Oscara... Jsem rád, že jsem se na tento lidsky příjemný a do určité míry i reálný příbeh podíval a mohl jsem se téměř dvě hodiny nechat unášet sexuálními narážkami, dvojsmysly, ale i smutnými zvraty a citovým dozráváním obou aktérů. 88% ()

Zagros

Zajímavý námět, při kterém je pro mě nejdůležitější, aby to mezi hlavní dvojicí jiskřilo a jejich zamilování jsem jim věřil na první dobrou. Bohužel Alan Alda jako milovník nefunguje ani omylem a s Ellen Burstynovou na mě působí jako dobří rodinní známí, co se sešli po mnoha letech. To je hlavní a zásadní problém. Jinak jde o vcelku fajn konverzační komedii, která v sobě má i pár vážnějších dialogů. Dobrý nápad jsou předěly mezi jednotlivými lety a vliv historických událostí na běžného člověka a jeho smýšlení. Snímek Příští rok ve stejnou dobu se dá brát i jako filmově dramatizovaná kronika historie USA z pohledu obyčejných lidí a v tom se mi líbil… tři hvězdy. ()

Han22

Pro mě absolutně neznámý film, navíc romantická konverzačka o dvou lidech a jedné místnosti. Nic pro mě, takže by mě v životě nenapadlo, že mě to takhle dostane. On a ona si užijí jednorázovku v hotýlku v roce 1951. Oba mají doma manžela/manželku, děti, ale táhne je to k sobě a tak si dají slib, že se vždycky jednou za rok setkají. Nejen kvůli sexu, ale také aby si popovídali, řekli si co je nového, svěřili se se svými strastmi. Jak léta běží, oba se mění, prožívají různá období, kdy jim to těžce skřípe (konzervativec vs. hipísačka, new age psycholog vs. byznysmanka), ale vždy k sobě znovu najdou cestu. Překrásný příběh, dokonalé herecké výkony Aldy i Burstynové, spousta vtipných scének (panika u porodu). Přesto je to spíše drama než komedie s jednou scénou zhruba po hodině dvacet, která mě naprosto rozbila a celkem reálným vyústěním. A navíc dokonalá filmařina - meziscény tvoří spousta dobových fotek, měnící se dobová hudba (od piánka, přes rock po disco), krásná písnička, vynikající masky přirozeně stárnoucích postav. Naprosto nečekaných a stoprocentních 5* a drama roku 1978. ()

panWolf

Pravdou je,že jsem tento film viděl taky již před drahnými léty.A dnes,když si na něj vzpomenu,bych se určutě kouknul znovu.Ale nejvíc si pamatuju na to,že bolševické cenzuře utekla scéna v mezihře,kde byly rudé tanky v Praze v roce 68.Jinak skvělý Alda a Burstynová. ()

F.W.Colqhoun

Silný pocit, že jsem film okolo desátých narozenin viděl a důvodné podezření, že na mě amorálnost lehké komedie zanechala hluboké stopy. Umíte si představit, že by někdo jako pírko lehkou formou romantické komedie v současné prudérii natočil záznam několik desetiletí trvající, důkladné a úplné nevěry? Viděli jste Derailed?! Rozpor mezi formou a obsahem, který ztěžkal dobou a tektonickým přesunem instituce nevěry z kategorie nutné do kategorie zločinné, povyšuje ještě společná herecká práce Ellen Burstyn a Alana Aldy, přehrávajících střídavě jeden druhého ve všech polohách; však si rozumíme. Snímek, který stojí zato zvolit v okamžiku, kdy se něžná polovička dožaduje romantiky - a vy jí chcete vyhovět a zároveň vyděsit. Ne každá chce sledovat dvouhodinové dokládání skutečnosti, že láska vydrží, jen když se vídáte jednou ročně. ()

bo.rec

Herecký koncert obou hlavních představitelů. Nemám, co bych k tomu jiného dodal. Snad jen, že kdo neviděl, neví, že Alda umí zahrát i jinou postavu, než je doktor z MASHe. ()

ClimbVibe

Ačkoliv z tohoto filmu (stejně jako např. z Bosé nohy v parku) trčí divadelní prkna, rozhodně nejde o nudnou záležitost. Téma je výborné, dialogy vyšperkované, herci vybraní naprosto přesně. 5 let jako doba, kdy stojí za to zastavit se, podívat se zpět a jít zase dál.. To se oběma utajeným milencům daří - a někdy je to veselé, někdy smutné - prostě jako v životě. Tento snímek nás pobaví a položí dost otázek.. Každý na tyto otázky ale odpoví jinak - podle toho jak žil, žije a bude žít. ()