Příští rok ve stejnou dobu

• USA Same Time, Next Year (více)

V malém hotelu nedaleko moře se uprostřed léta seznámí muž a žena. Jejich vzájemné okouzlení je tak veliké, že Doris a George Peters se pak pravidelně po dvacet let scházejí jednou v roce, daleko od svých rodin. Stráví spolu vždy jeden víkend. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, pokud bychom nevěděli, že oba mají nejen své manželské partnery, ale každý také tři děti. Jejich milostný vztah prochází různými stupni vývoje... Divácký film vznikl podle slavné divadelní hry hra Bernarda Sladea (řadu let se uváděla s úspěchem i u nás), komorní příběh o manželské nevěře i lásce zároveň neobvyklým způsobem dokumentuje vývoj americké společnosti. (Česká televize)

vykur!

Doris: You know that's a sign of age, don't you? George: What? Doris: When you start worrying about the declining morality of the young. ()

C0r0ner

Je frajeřina utáhnout se dvěma herci dvě hodiny stopáže, ale občasný vtip a jeden silný moment je bohužel málo na to, aby mě to dokázalo nějak pořádně zabavit. Koncepce vyprávění se mi líbila, ale probíraná témata mě trošku minula, takže nakonec jenom lehký nadprůměr. 55% ()

Adaamos21

Krásná komorní romantická komedie o lásce na první pohled a na celý život, která možná vydržela právě proto, že Doris a George nechtěli rozbít vlastní rodiny a setkávali se pouze jeden víkend v roce a byli si tak velmi vzácní. Nesouhlasím s PetremPanem, tohle je přeci láska se zodpovědností...Jako vždy báječný Alan Alda a skvělá Ellen Burstyn. ()

danecek24

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Ellen Burstyn + nominace (2) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Alan Alda, Nejlepší filmová píseň - "The Last Time I Felt Like This" - Hudba Marvin Hamlisch, text Alan Bergman, Marilyn Bergman ()

pakobylka

Velice silný a velice utajený vztah v proměnách času. Vztah, ve kterém zdaleka nejde jen o nevěru ... Milé, vtipné i dojemné vyprávění, které se už dopředu vzdalo jakéhokoli zbytečného a kontraproduktivního moralizování a spokojilo se s pokorným a nevtíravým pohledem na opakovaná setkání ústřední dvojice. ()

mortak

Historie poválečné Ameriky zrcadlená v jedné láskyplné nevěře. Oba spadli do manželství rovnou z dětství, ona díky těhotenství nedokončila ani high school, on byl vytažen svou ženou z pubertálních mindráků, jenže skutečná láska přišla pro oba až později. Vlastně nejde o celovečerní divadelní hru, ale o sled sitcomových výstupů, kdy oba protagonisté na sebe vždy berou určitou tvář Ameriky. S přibývajícím věkem mizí rozverné vtípky a scénu začne ovládat patos, v některých chvílích až nesnesitelný (Vietnam, proměna ženy - od plotny přes hippies k podnikání). Ale v roce 78 to musel být hit - otevřeně se v něm mluví o sexu a používají se peprná slova (což české titulky sveřepě ignorují). Americká střední třída (buržoazie) plnila divadlo, dámy oslňovaly svými robami a pokoušely se o krotkou zkaženost v mezích pokroku, pánové si vyprávěli o svých záletech...Není nad komerční divadlo! ()

daEmoNickY

Tento film se mi libil tim, jak byl skrz naskr minimalistickej. Divadelni hra. Par postav. Jednoducha kamera. Pohodova hudba. Jenom par mist ktere postavy navstivi. Postavy jsou vice narazkamy na deni ve svete a na starnuti, nez lidmi. Obvykle to pusobi strojene, tady mi to nevadilo. Jo a libil se mi take zacatek a konec, takze 5 bodu je jasnych. ..... ()

wendelin9

Skvělý příběh o životě a o tom, že nevěra hned nemusí znamenat nespojenost a není jen o sexu... Kdo by dokázal těmhle dvěma vyčítat, že se každý rok setkávají....(?) ()

dr.fish

Je to film o milencích, kteří se schází každý rok na jeden víkend ve stejném hotýlku. Hlavně je to ale o tom, jak se lidi mění a jak s námi ten život zametá. A o tom, jak je čas neúprosný a že je třeba si užívat dokud to jde, jelikož za rok už všecko bude jinak. Šikovně napsaný příběh, včetně reakce na politiku v USA během nějakých třiceti let existence mileneckého vztahu. Trochu komedie, trochu smutku. Život....80% ()

vesper001

Komedie??? Hrome, asi ztrácím smysl pro humor nebo co. Nelíbí se mi představa, že mě partner periodicky podvádí. Že až natáhnu brka, tak si splní životní sen a na stará kolena padne šťastně a vesele do náruče své dlouholeté bokovky. Fakt se nemůžu se udržet smíchy. Říkejte mi konzerva. ()

Idego

Povrchní, křečovité a k uzoufání nudné s otřesně přehrávajícím protivným Aldou. Myslel jsem, že ty dvě hodiny nikdy neskončí. Tohle má 84 procent? Skvělé herecké výkony? Romantická "komedie"? Viděli jsme stejný film? ()

andrii

... na pomilovanou, na povídanou. Spolu zase připíšeme další kapitolu našemu tajnému dostaveníčku, v hnízdečku s praskajícím dřevem, nalitým vínem, citovým cink, cink. S "přiťuknutím" otevřeme obálku životů s mým, tvým soukromím. ()

LadyDevil

Zde mě okouzlilo prostě vše: roztržitý, neurotický, provinilý a ve výsledku prostě roztomilý George, na oko cudná, ale ve skrytu duše hříšná Doris, jejich proměny v životě (obzvlášť období hippies a následné období, kdy se z Doris stává vkusná dáma-manažerka a z George muž s korálky okolo krku zabývající se psychologií) a taky střihy mezi různými etapami: jak se měnili prezidenti, která hudba vládla světem - vše prostě skvěle zapadá a já se na tuhle zfilmovanou divadelní hru hrozně ráda dívám:-) Nejzajímavější na tom všem ale je, že ač jsem odpůrce nevěry a většinou jí odsuzuju, tady se na to koukám jinak, lehčeji.. ()

noriaki

Časosběrné filmy jsou vždy náročné na výkon hlavních představitelů a jejich vzájemnou chemii. Alan Alda a Ellen Burstyn si sedli parádně. Na začátku trochu obavu, ale ještě rád sem se nechal opájet pohledem do jejich životů. Scénář svou divadelní předlohu vskutku nezapře. Jedna místnost, dva herci, občas zvonící telefon a téměř statická kamera. Víc ani není potřeba, to co vytváří zážitek jsou chytré dialogy a brilantně ztvárněné postavy. Oba herci se do svých rolí pořádně obuli, a zvládli přechod od počátečního ostychu a nesmělé zamilovanosti, až po zralý a dlouhodobý vztah dvou sebejistých lidí. Život s nimi pořádně cloumal, a tak je každé setkání jedinečné a nezapomenutelné nejen pro ně, ale i pro diváky. Po titulcích jsem zalitoval že česká kinematografie není schopná vyprodukovat něco podobného. ()

elanius

(112/2015) / Ellen, Alan a divadlom vybrúsený scenár. A je úplne jedno, že dej sa odohráva v jednej chatke. Krásny príklad divadla na filmovom plátne. Ellen Burstyn inak hrala aj v samotnej divadelnej hre. A komu by sa zdala povedomá, tak nech si spomenie na starú Murph z Interstellaru. (8/10) ()

Pavlínka9

Tenhle film má u mě hodně speciální místnost. Nedokážu popsat z jakého důvodu, ale je tak unikátní, vztahový a životem vláčený, že ho chci za nějakou dobu vidět znovu. Souhlasím také s komentářem Djkoma. ()

chubaka

Vezměte 2 výborné herce, dejte jim do ruky nápaditý scénář a umístěte je do jedné místnosti. Jako výsledek dostanete vynikající film. ()

Saishi

Velmi inspiriující dílko, které přináší pohled na muže a ženu bez stereotypních klišé. Ufňukaný Alan Alda a svěží Doris si postupem času vymění role a od vášnivého sexu se přesunou k splynutí duší a charakterů. Velmi lidské, co do povahových chyb obou zúčastněných i velmi pravdivé a nepřikrášlené :) Pozoruhodné jsou i oficiální drahé polovičky George a Doris - Ellen a Harry, kteří ačkoli se na plátně ani jednou reálně neocitnou, tvoří oporu celého příběhu a pomáhají rozehrát ústředním postavám jejich (zřejmě více jak) pětadvacetiletý víkendový vztah. ()