Vo veľkomeste zavládne panika, chaos a zúfalstvo. Bez zjavných príčin začnú totiž obyvatelia slepnúť. Vláda okamžite zasiahne všetkých "infikovaných" izoluje v opustenom komplexe bývalej psychiatrickej liečebne s nevyhovujúcimi podmienkami. Slepých pribúda a vznikajú getá, ktorú však už čoskoro preplnené. Samozrejme, že zúfalú situáciu slepcov využívajú kriminálne živly, ktoré ich okrádajú aj o úbohé prídely jedla. Manželka lekára, ktorý oslepol ako jeden z prvých, má veľkú výhodu v tom, že hoci je izolovaná s ostatnými, vidí. Rozhodne sa to však zatajiť a spolu so siedmimi neznámymi vytvorí akúsi rodinu, ktorá sa pokúsi utiecť. Ale ako sa však bezbranná skupina ubráni pred pouličnými gangmi ťažkých kriminálnikov, ktorí už len završujú skazu ľudstva? (oficiální text distributora)

Burrows

Nejprve musím říct, že jsem od Blindness očekával úplně jiný typ, zcela jiné směřování děje. Očekával jsem zkázu lidstva v globálnější rovině. Žádnou karanténu nemocných, kteří jsou postiženi ztrátou zraku. Když jsem toto překousl, dostal se mně pohled na život slepých na určitém teritoriu. Odstřelovači hlídané vězení, o které se nikdo nestará. "Tady máte jídlo a žijte nebo chcípněte." Celkem zajímavý pohled, ale nemohl jsem se zbavit otázky: "Proč se to stalo? Co to způsobilo? Proč se slepota některým vyhnula?" Místo toho jsem byl odměněn zajímavou kamerou a bílou slepotou, ale to nestačilo. Z tohoto námětu se dalo vyždímat více, ale i tak 60% spokojenost. ()

jafuska

nebyl to tak úplně špatný film, ale hodně mě to připomínalo film stalo se, jen toto bylo jiné téma, o slepotě, který najednou zde byla, žít najednou pospolu nedobrovolně, to není jen tak, nejen psychiké strádání, ale vyjít s lidmi, které jste nikdy neznali, opravdu náročný úkol, konec celkem dobrý. ()

Mes-siah

Socialna analýza ludského správania pri extrémnych situaciach. Kam je človek schopný zajsť pri ochrane skupiny spriazdnených ludí. ()

Solverino

Průměr, bez nějakého většího odvazu :( slušní a známější herci, ale film takový neslaný nemastný, jako by to natočil režisér bez koulí :( Julianně to pořád docela sekne! ()

deep

A byl bych ochotnej i * přidat, to by se ovšem hlavní hrdinka nesměla chovat jako totální kráva, ne-li hůř. ()

Jerris008

I přes to, že slepota v tomto filmu je jen zástěrka pro to, aby se dalo vylíčit následné chování lidí a také fakt, že tato zástěrka nebyla nijak vysvětlena ani vyřešena nemění nic na tom, že jsem při sledování pociťovala veškeré emoce, které i po tom nicneříkajícím konci ve mě zůstaly. Skvělý psychologický trhriller s výtečnou kamerou a námětem. Zobrazení toho, jak pro přežití se vzdáte všeho, čeho můžete, přes šperky až po důstojnost. Zobrazení toho, jak někteří lidé z vás tohle všechno pro své pohodlí sedřou. Škoda té na začátku zmiňované zástěrky, být vše vysvětleno a konec nezpackán, ráda bych hodnotila plným počtem. ()

miki68cz

Super provedený kousek, zajímavé téma, trochu jako Perfect Sense. Možná je z filmu cítit trochu lacinost, ale to film nijak zvlášť nedegraduje, naopak dělá ho ještě syrovější než je. Spíš myslím, že režisér udělal z nouze ctnost. Doporučuji, povedlo se ()

subic

Začátek je zajímavý, hodně slušná až akční kamera. Mark Ruffalo mi nevadí a Julianne Moore je fajn, až bude té mé, co s ní žiju, 50+ a bude vypadat jak ona, tak dobrý, ale to sem moc nepatří. Pak ještě štěkne Danny Glover v polovině ve chvíli, kdy zvažuju, jestli se na to mám dodívat a dodívám se. Ale proč vlastně tohle někdo natočil, o čem to vlastně bylo? ()

Mr.nachos

Tak za prvé mi tam chybí vysvětlení proč se to stalo a za druhé chci vědět proč oslepli všichni kromě jedný ženský a za třetí čím to, že na konci zase všichni vidí? Děj bez vysvětlení. ()

Dinsberg

Trochu neprávem opomíjený film. I když si hlavní zápletku vypůjčil ze Dne trifidů. Důkaz, že je skupina nesourodých a cizích lidí může soužít, pokud jsou ochotni si vzájemně věřit. ()

PlysovyMacko

Svet zachvati epidémia slepoty a slepci sú daní do karantény. Film sleduje rozklad morálky a ludskosti v uzavretej komunite v boji o jedlo. Hlavná hrdinka ale vidí. Mne sa páčil až koniec, kedy vidíme rozklad civilizácie. S rozuzlenim si tvorcovia nedali veľa prace-co spôsobilo slepotu? Film je veľmi depresívny. Nepochopila som prečo po izolovani slepcov ich vonkajší svet nechal napospas. ()

Weirdman

Blindness je veľmi sugestívny, napínavý, dumajúci film. Ale až po prvej polhodine. Tam sa valí jedna divnosť za druhou a divák si kľudne môže vravieť "Prečo to robia?... Čo sú načisto sprostí? Veď ani slepý by toto nespravil... Prečo hovoria také kraviny?... Toto nemá logiku." a podobne. Pričom samozrejme nenarážam na základný princíp oslepnutia. Tam nie je o čom. To sa buď berie ako holý fakt alebo môžte film rovno vypnúť... ALE potom sa všetko zlepší a človek ma z filmu hneď lepší pocit. Teda ak dokáže hodiť za hlavu tú prvú štvrtinu. Mne to ešte hlavou vŕtalo minimálne celú ďalšiu polhodinu a film som si poriadne nevedel užiť... Takže moje odporúčanie: pozrite si prvých 30 minút - po incident s vojakom na chodbe; potom to vypnite aspoň na hodinu, robte čokoľvek iné aby ste videné dostali čo najviac z hlavy a následne sa k filmu vráťte s tým, že budete vedieť aké sú vzťahy medzi niektorými hlavnými postavami, ale nebudete riešiť čo sa dialo, čo bolo, jednoducho budete vedieť kto je kto a začnete pozerať "nový" film... (●) ()

Nellka

Film přitažený za vlasy. Nápad dobrý, ale proboha proč se snímek vleče nesnesitelných 120 minut, ve kterých se ve směs odehrává stále to stejné drama, které na konci ztrácí veškerou sílu i dramatičnost? proč úřady reagují tak jak reagují? proč jsou některé okamžiky nastíněny a nedovysvětleny? Proč? Ke cti filmu slouží snad jedině velmi podařený experiment s kamerou, ale i ten časem vybledne do nesnesitelně často se opakujícího triku. Co v něm dělá poměrně nepasující, téměř pohádkové vyprávění slepého černocha? No dobrá byla to asi metafora na společnost, ale... no nevím co dodat. ()

Gadamf

Z celého filmu som mal jasný pocit, že herci sa snažili a celkom sa im darilo (Mooreová tradične výborná), námet aj scenár boli veľmi zaujímavé, akurát tá réžia sa mi zdá pokazená. Je to škoda, veľmi zaujímavý film, ktorý mohol dopadnúť aj lepšie, ale mnoho dôležitých napínavých scén bolo skrátka odfláknutých a nemali dosť priestoru. Takisto herci boli výborní, ale nešli na 100% - režisér ich k tomu skrátka musí dokopať a dať im na to priestor, ale cítil som z toho, že nevyužili všetok svoj potenciál. Hodnotil by som 3 hviezdičkami, ale vzhľadom na to, že som to videl na TV JOJ, teda u profesionálov na kazenie dobrých filmov (dabovaním, odstrihávaním a reklamami), tak minimálne o 1* to zvýšiť musím. ()

CrazymanM

Tak to byl velmi zajímavý film,opravdu dobře pojatá myšlenka náhlého oslepnutí populace.Scény v izolaci byly drsné,svět po katastrofě deprimující.Líbilo se mi to! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)