Vo veľkomeste zavládne panika, chaos a zúfalstvo. Bez zjavných príčin začnú totiž obyvatelia slepnúť. Vláda okamžite zasiahne všetkých "infikovaných" izoluje v opustenom komplexe bývalej psychiatrickej liečebne s nevyhovujúcimi podmienkami. Slepých pribúda a vznikajú getá, ktorú však už čoskoro preplnené. Samozrejme, že zúfalú situáciu slepcov využívajú kriminálne živly, ktoré ich okrádajú aj o úbohé prídely jedla. Manželka lekára, ktorý oslepol ako jeden z prvých, má veľkú výhodu v tom, že hoci je izolovaná s ostatnými, vidí. Rozhodne sa to však zatajiť a spolu so siedmimi neznámymi vytvorí akúsi rodinu, ktorá sa pokúsi utiecť. Ale ako sa však bezbranná skupina ubráni pred pouličnými gangmi ťažkých kriminálnikov, ktorí už len završujú skazu ľudstva? (oficiální text distributora)

Miroslav.Zac

Využít slepoty jako kolektivní katastrofy lidstva už dnes není nic nového, ale využít toho jako pozadí pro příběh už je očividně pro tvůrce těžší. Přitom z té polívky, kterou měli v hrnci, mohli uvařit něco lepšího, třeba jako první Bird box. Plus za Julianne Moore a Dannyho Glovera. ()

ghostwo odpad!

Tak tohle snad autoři nemůžou myslet vážně. Vidím ale, že nás co se nám zdá, že je to celé postavené na hlavu je menšina. Nikoho nezajímá, že J.Moor vidí (proč je imunní ?, nešlo by to nějak využít k léčbě?), chlap co se mírně odkloní od davu je zastřelen, všechny slepé zavřou bez asistence kamsi-co asi čekali, že se bude dít??, J.Moore nijak nevyužije svou velkou výhodu proti těm "zlý", ........... tak tohle opravdu ne.Pro mě jeden nesmysl za druhým. ()

pan Spock

Tennhle film mě velmi příjemě překvapil. Někdo možná čekal víc akce a větší spád, já si ale myslím že je to slušné osvěžení žánru. Film je velmi zajímavou sondou do skupiny lidí, která je izolována od zbytku společnosti a je úplně jedno jakým postižením trpí. Celý film působí realisticky a neruší ho žádné přehnané efekty ani žádní zbyteční hrdinové. Obsazení a herecké výkony jsou slušné. Takže spokojenost. ()

NerdNop

Zapomeňte na hordy zombie, krvalečné mimozemšťany či šílené počasí. Tento postapokalyptický film si vybral slepotu, kterou dokázel docela obstojně zpracovat. Sice místy nedotažené a někdy naopak přitažené za vlasy. Občasná nelogičnost postav, obvyklý happy end a další nedostatky a klišé zhazují hodnocení film o téměř dvě třídy níž. Něco z čeho mohl být skvělý "biják" je docela průměrná podívaná, která ovšem stojí za shlédnutí. 3½* si zaslouží. ()

luful

Při sledování tohoto filmu, jsem si přál také oslepnout abych už déle nemusel snášet ta muka, kterými nás režisér oblažil. Ty přihlouplé dialogy budiš vepsány do kroniky filmu. ()

volej158

Velice zajímavý a poutavý námět. Tento film vám nedovolí ani na chvíli odejít. Má skvělé zpracování i výborné obsazení. ()

stuj

Nebylo to špatné, bylo to spíš divné, koukat se na to ale dalo. Nemyslím si, že by se lidé k sobě takto chovali, když by byli všichni slepí. Co na tom, že jako jediný mám zbraň, když stejně nikoho nevidím? Ovládat díky ní ostatní by stejně moc nešlo. Ale tady to kupodivu fungovalo. ()

+sfinx+

Včera shlédnuto a musím říci, že šlo o milé překvapení. Čekal jsem hloupost ve stylu "Experiment" (2010), ale tohle je o třídu výš. Ovšem i tady se nejdou slabé chvilky - když připos**ní muži z jedné skupiny nechají o*ebat své ženy, aby si dali do nosu a pak brečí, že jedna z nich začala válku. Takto fňukali poté, co jedna skupina už mávala zbraněmi a zabila členku druhé (jejich) skupiny (to se nepočítá??). Holky (v čele s Moore) to ale vcelku zdatně zachraňovaly a díky tomu, že film neprošel cenzurou, tak působil opravdu silně. A tak ta nereálnost zůstala jen v situacích sporů - hlavní statečná hrdinka a bojovnice, přitom, ale svoji výhodu téměř nevyužije a nechá "své" lidi trpět. Její manžel - typický debil - aby se vyhnul sporům, tak zaplatí i naprosto nepřijatelnou cenu, je podělanej až za ušima, ale když mu někdo chce pomoct, tak je rázem největší borec, a mohl bych pokračovat. ()

madline24

Tenhle film byl rozhodně plný překvapení hlavně proto, že se vyvíjel úplně jiným směrem, než bych podle popisu čekala. Depresivní rozklad civilizace v podobném duchu jako The Divide z roku 2011, chce to poměrně pevné nervy vydržet sledovat film až do konce. Nejhorší je ale vědomí toho, že v reálném světě by to nejspíš s celou naší civilizací dopadlo podobně. ()

stret

Hlavná postava bola v karanténe supermanom ktorý nepoužil masívnu prevahu schopností, keď mal. Človek nemusí mať vysoké IQ, aby vedel, čo urobiť. Keď nesiem tašky s jedlom, necpem sa cez najväčší dav podráždených hladošov. Hlavná postava nehrala hlúpu, ale v pár dôležitých častiach filmu sa tak správala. Verím, že tento film by šlo domyslieť tak, aby sa vyhol pár zjavným failom, a mohol byť stopercentnou apokalyptickou víziou. ()

Beliel

Proč to bylo tak dlouhé, když se tam vlastně skoro nic nedělo. Natahovat film scénami o sexu...to opravdu ne. Něco se zde nepovedlo, minimálně to, že to vlastně negradovalo, člověk se u toho nudil a podruhé už by to nikdy nechtěl vidět! Jak se do toho namočil Glower a Moore mi zůstává otázkou... ()

MarqueeMoon

Čakal som minimum, dostal som minimum. Myšlienka nie zlá (inšpirácia Dňom Trifidov?), ale to prevedenie je otrasné, ťažko sa mi na ten film pozeralo, odpudzoval ma, akosi mi to remeselne a vlastne nijak nesadlo. ()

TylerD.

Škoda, že musím dát je 50 %. Miluju postapo filmy a tenhle mohl být skvělý ale nemám rád nelogické chování postav nebo nereálný děj. V tomhle typu filmu to opravdu není žádoucí. ()

peproch

Především se jedná o adaptaci románu, který mj. přinesl pro Jose Samarga nobelovu cenu za literaturu, čili je film třeba hodnotit jinak než jako původní. Ale spíše, jestli se povedlo tvůrcům filmu převést něco z předlohy a nakolik mohl být autor spokojen s vizualizací svého vlastně fantasy filmu. Především je možné vidět film jako ironickou fantasy, bílou komedii, příběh zcela fiktivní nikoli dystopický, postavy nemají jména úmyslně, nemají minulost jen své působení, svůj potenciál, novela je plná symbolismu a polemik s církevním výkladem ctností a neřestí, film pak je především experimentem s inscenováním chování slepců. Slepota - bílá tma - není mimozemská či lidstvu cizí, vždyť abni nevíme, v čem všem jsem slepí a co nevidíme, ačkoli si myslíme že vidíme. Sama slepota je vlastně darem, díky kterému bude možné vidět a vidět bude možné jinak. Film je zřejmě o moc lepší než první shlédnutí nabízí, ale měla bych si nejprve přečíst Esej o slepotě. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)