Vo veľkomeste zavládne panika, chaos a zúfalstvo. Bez zjavných príčin začnú totiž obyvatelia slepnúť. Vláda okamžite zasiahne všetkých "infikovaných" izoluje v opustenom komplexe bývalej psychiatrickej liečebne s nevyhovujúcimi podmienkami. Slepých pribúda a vznikajú getá, ktorú však už čoskoro preplnené. Samozrejme, že zúfalú situáciu slepcov využívajú kriminálne živly, ktoré ich okrádajú aj o úbohé prídely jedla. Manželka lekára, ktorý oslepol ako jeden z prvých, má veľkú výhodu v tom, že hoci je izolovaná s ostatnými, vidí. Rozhodne sa to však zatajiť a spolu so siedmimi neznámymi vytvorí akúsi rodinu, ktorá sa pokúsi utiecť. Ale ako sa však bezbranná skupina ubráni pred pouličnými gangmi ťažkých kriminálnikov, ktorí už len završujú skazu ľudstva? (oficiální text distributora)

honzic

Průměrný thriller. Má jednu velkou nevýhodu a to naprosto nesmyslně dlouhou stopáž. Většina filmu je pouze chození slepců podél zdi. Škoda. Hodnocení: 50 % ()

kanalek

Tenhle film ve mě nechal velmi rozporuplné pocity.Bezesporu je kvalitně natočen a například kamera a její hra s bílou slepotou je vynikající.Nedokážu ale film přesně zaškatulkovat.Připomínal mi klasický zombie horor, ve kterém byli nemrtví nahrazeni slepými lidmi.Spousta odporných scén, znásilnování žen, výkaly povalující se na zemi a ztráta veškeré lidskosti.To jsou věci, které se mi vybaví, když si na film vzpomenu.Nevím jestli bych ho chtěl vidět znova, ale něco mi říká, že kdyby podobná situace nastala, mohla by takhle klidně dopadnout.Díky tomu film stojí za zkouknutí. ()

Patr1k

Neskutočne krutý, smutný, no hypoteticky reálny pohľad na "svet bez obrazu", ak máte chrbtovú kosť, vžijete sa do deja a cítite s postavami, máte o zážitok postarané...skvelá kamera ruka v ruke so strihom a tie anarchistické scenérie...och, vytkol by som len stopáž a vyvrcholenie filmu, človek ho pochopí, ale neprinesie mu to pravé orechové ()

Zabuza

Myslienka zaujimava, to veru ano v dnesnej dobe postapokalyptickych filmov. Prevedenie uz trochu horsie. Problem bol,ze film ma nechytil a takztiez neoblubujem Julianne Moore. Pre mna bol celkovy zazitok len slabsi priemer. SPOILER ALERT: Celkovo sa mi zdalo zvlastne,ze ludi poslali do karantenny bez nejakych doktorov a nechali tam slepych len tak sa samych starat o seba. Tym ako hlavna predstavitelka pomahala ostatnym bolo do oci bijuce (v tomto pripade az nie taka vystizna fraza), ze musi vidiet. Ako sa ludia hromadili na ubikaciach, uz som len cakal, kedy nastane nejaky problem v "medziludskych" vztahoch a ked prisiel na radu sexualny apetit, uz sme boli zase doma. Ale na druhu stranu to bolo logicke vyustenie, nie ako v 28 days later. Zaver bol zhrnuty celkovo vyztizne, ze ludia zacnu opat vidiet ale tento raz skutocne vidiet. ()

JoKKeR

Velice depresivní záležitost,už jen ta bezmoc zapříčeněná slepotou,Originalní Postapokalyptický filmeček který mě vážně nadchl:-) dobře pro něj ()

gpx odpad!

Málokdy se člověku "poštěstí" narazit na takhle nepovedený pokus o cokoliv. Slepota je 120 minut brutální nudy naprosto bez pointy či nějakého smysluplného děje. Režisér se neustále pokouší navodit jakousi atmosféru a jistý konkrétní pocit, ale ač se snaží sebevíc, nedaří se mu to. Film mě nedojal. Naopak, rozesmál mě svou zoufalou neumětelností. Stejně jako se zasmějete fotbalistovi, který při střele mine míč , dvakrát se otočí a padne obličejem do bláta. Korunu všemu nasazuje Julianne Moore, která se celou dobu tváří jako kráva. Á propos, nedivte se až někdy na ulici narazíte na vysmáteho slepce motajícího se v dešti s obličejem proti nebi. ()

LucMosss

Jedním slovem: POZORUHODNÉ! Nemám slov, téměř nedýchám, doslova tleskám a takřka mám na krajíčku. Nádherný a ač se to zdá být téměř nemožné, i reálný film. A nepotřebuji vysvětlení, proč téměř všichni oslepli a za několik dní se pro změnu všem začal onen zrak vracet. Toto mistrovské dílo si klade morální a lidské otázky a ne povrchní, materialistické a rozhřešení chtivé... Jednoduše poutavé a moudré! ()

Tomasson93

Od tohohle postapokalyptického dramatu, které mi postupem času připomínalo The Road, jsem čekal více...1.polovina byla taková suchá, chyběla jí hlavně ta depresivní atmosféra, která přišla až ve 2.části...rozhodně se s tímto hereckým materiálem dalo vytěžit více...průměrné 3*. ()

djcremo

Zvláštny film, poňatý zvláštnou formou. Film si nekladie za úlohu nájsť príčinu, prečo sa to tak stalo, ako tomu zabrániť, alebo ako s toho von. Film sa skôr zameriava na ľudskú stránku a na následky, ktoré slepota so sebou doniesla. Ako sa s ňou ľudia dokážu vysporiadať a ako ich to zmení vo vnútri. Ináč podľa mňa by film kľudne zniesol aj kratšiu stopáž a určite by mu to neublížilo, skôr môžno dopomohlo. ()

Paserak

Za sebe mohu říct jen tolik, že jsem velmi litoval, že film neskončil v okamžiku otevření brány ze "slepeckého gheta". Závěr by byl krásně temný a otevřený. Gro filmu by pak zustalo v bizarnosti slepeckého domu se všemy jeho zrůdnostmi a gradací temnoty. Paráda! Bohužel to muselo dojít až do naznačeného happyendu, který mě pak již vyloženě otrávil. Ovšem za pasáž "slepeckého domu" dávám 4. ()

david666

Vzhledem k solidnímu hereckému obsazení a zajímavé zápletce zůstali tvůrci přece jen tak na půli cesty k nadprůměrnému filmu. Z tohohle materiálu se dalo vytřískat více. Film na mě působil dojmem televizní inscenace, kde se šetřílo kde mohlo. Taky některé scény byly teda přehnané - myslím, že postava Julianne Moore mohla x-krát zasáhnout a vyřešit plno situací. Proč to neudělala, ví asi jen scénarista a režisér. ()

vilusinska

Tak zatím jsem moc nepochopila jak to že ona jediná viděla a vůbec neoslepla, taky mi chvílema tenhle film přišel spíš jako špatné porno, je to hrůza jak lidi ikdyž jsou taky nemocní dokážou tohle udělat a sebrat lidem jídlo. ()

EXwoody

Docela originální, tentokrát to nejsou všude tak oblíbení maso pojídající zombíci, ale lidi, kteří postupně ztrácejí zrak... ()

Ilus

Jelikož se jedná o psychologické drama, nezaškodilo by, kdyby se na něm podílel nějaký ten psycholog. K tomu zde evidentně nedošlo. Ukažte mi ženu, která se nechá dobrovolně znásilnit, když může toho hajzla jednoduše zabít. A ta snaha všech, hlavně aby nepropukla válka, mi teda taky neseděla, spíš mě rozčilovala. Jinak je film ale celkem koukatelný. ()

FandaF

Řekněme si to na rovinu. Je to slátanina a odpad. Nevyužitý potenciál tématu. Spousty chyb ve scénáři, režisérských i hereckých, děsná kamera a špatný střih. Ne, to se mi nelíbilo. Tu jednu hvězdu dám z milosti za pár světlých momentů. Ale víc jich bohužel nebylo. ()

Kozlowski8

Mladý asiat je prvním, kterého postihne náhlá slepota. Stane se tak na rušné křižovatce při čekání u semaforu. "Nemoc" se rychle šíří, slepých přibívá. Slepí jsou izolováni v karanténách. V jedné takové skupině je i manželka lékaře, která zůstala se svým slepým mužem, přestože sama vidí...Vcelku zajímavá myšlenka, avšak potenciál, který představuje, nebyl úplně dobře využit. Myslím, že Fernando Meirelles z něj mohl dostat více ve smyslu míry napětí, emocí a také co se týče pocitu věrohodnosti a reálnosti. Jednání lidí ve skupině a hlavně paní doktorové bylo mnohdy velice absurdní a podivné. I když se Julianne Moore i všichni ostatní herci snažili jak mohli, nepodařilo se jim mne zcela přesvědčit a vtáhnout do jejich příběhu. 55%. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)