Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

necrosrandist

Ujde to, ale nic víc, protože film se tváří víc cool než ve skutečnosti je. Sááákriš, tohle měl točit někdo s většíma koulema... Jo a nebudu roznášet spoilery, ale ten konec to zabil :) ()

zodiak217

A je tu Jason Statham v jeho ďalšej skvelej akčnej snímke. Zaujímavý námet poriadať vo väznici závody na upravených bojových autách na život a na smrť a ako riaditeľku spraviť extravagantnú a peniazmi posadnutú ženu....hm, rozhodne sa však tento projekt v celku vydaril. Nenudí, neubíja, človek je v napätí a vychutnáva si nielen adrenalínovú jazdu, ale tiež originálne vytvorené trikové kúsky a efekty ako ináč z holliwoodskej produkcie. Koniec koncov každý film s týmto hercom v hlavnej úlohe je vopred odsúdený byť minimálne dobrá a tento je ešte o stupienok vyššie. Ak už akčný film na večer, tak Rallye smrti je tá správna voľba. ()

benqsiemens

Film typu Rallye smrti mě vždy dokáže pobavit, totáně jasně očekávaný děj, závody spočívající v killování kolegů ze zamříží, týpci ve vězení nažhavení na další brutální činy, které je beztak do krimu přivedly, Jason Statham jako totálně našláplej a inteligetní klaďas a k němu super kočka..... Kurňa co víc si v neděli odpoledne přát, zvlášť, když leje jak z konve. Jo, jak tady lidi píšou totální výplach, ale mrkni na to, nudit se fuckt nebudeš, zdar!!! ()

john986

film fajn, podle me vic naivni, nez je zdravo, akci se tam nesetri, ale za ten lacinej a dementni konec nemuzu dat vic nez 3*, takhle to na konci pos..... ()

veverysiak

Pokiaľ sa tam príliš nedrísta, tak sa je na čo pozerať, akcie majú švih a správny náboj, Jason oplýva dostačnou charizmou na utiahnutie príťažlivosti a atraktívnosti príbehu, lenže miestami sa tam drísta dosť, čo utvrdzuje zaradenie filmu do béčkových levelov, v celkovom kontexte to však nepôsobí dáko rušivo, lebo nikomu predsa nešlo o konverzačku, takže 75%. ()

HennessyVSOP

Hodně předvídatelný a jednoduchý děj, ale. Obsahuje charismatického Stathama v hlavní roli, kozatou navigátorku a ozbrojený Mustang. Všechno šlape rychle, žádná nuda. Kvalitní béčko, rád se kouknu zase, díky. ()

Ondrew

Efektne, akcne, pachnuce benzinom a spalenymi pneumatikami. Vyborna akcnaren, ktoru som si skutocne vychutnal az "do dna". Parada. 85%. ()

punco

Keby som tento film videl ako 14ročný, vrieskal by som blahom, takto si ho vychutnávam s úsmevom na tvári a spokojne prežitou zhruba dvojhodinou peknej akcie a neošúchaných hercov. Spokojnosť ()

Braga

Je to vysloveně film pro milovníky autohoniček a střílení. A nesnaží se to naštěstí ani nijak zastírat. Film má všechny atributy, které k podobnému tématu patří - drsné chlapy, opálené kočky v minisukních, opancéřovaná auta jak z Mad Maxe 2, ponurou industriální atmosféru závodní tratě a podlé intriky na všech stranách. Chyběla mi tu snad jen špetka drsného humoru, film je od samého začátku strašně vážný. Na druhou stranu mi konečné rozuzlení přišlo poněkud plytké, čekal jsem ještě nějaký zádrhel. Ale to už je asi u podobného filmu docela detail. ()

DansteR

"Good cop... lousy husband."....Whohow, tak to celkem čumim, čekal jsem vypatlané béčko s nějákým tím autem a jedním plešatým řidičem a místo toho jsem dostal 98minut drsné skoro prvotřídí akce, s parádními záběry, drsnými efekty, duchaplným dějem (na akčňák) a překvapivě slušnými hereckými výkony, které jsem fakt nečekal. Jason řádí, Gibson mu v tom pomáhá a Joan Allen by si zasloužila sedět v jednou z těch zmasakrovaných aut. Příjemné překvapení, 80%...málem bych zapoměl, že nějáké to procento je samozřejmě i za Natalii. ()

Delfador odpad!

Získávají kredity a střílí na sebe z aut, které jsou mnohem vymakanější než všechny auta co kdy řídil James Bond. Počítačová hra v reálu? Nevím o co se tvůrci snažili, ale ani jsem se na to nemohl podívat na celé. Je to taková zhovadilost pro rádoby cool chlapečky s gelem na hlavě místo vlasů. Ti takové filmy sledují ne? Nejsem jeden z nich a takovéto filmy přímo nesnáším. Akční? Ano. Debilní? Stoprocentně. ()

kolly13

Stupidní scénář a dialogy, kožený bijec s jedním jakoženasraným pohledem. Skvělé efekty, slušná dávka akce. Takže sumárně průměrný zážitek. ()

Paserak

Řež. Čekali a chtěli jste snad něco jiného? Statham k sežrání. Drsnej jak ten nejhuštší šmirglpapír. Roštěnky jak z negerskej videoklipů....paráda! ()

MiniRecenze

W.S. Anderson se nechal inspirovat stejnojmenným snímkem z roku 2000.Podařilo se to?Odpověd zní ano a řekl bych,že to zvládl i líp.Nečekejte žádné srdcervoucí dialogy nebo příběh.Připravte se na akční béčkový,závodní výplach mozků,který je narvaný pyrotechnikou a uspokojujícími efekty.Vše zde funguje,od herců až po samotnou kameru.Jedná se opravdu nenáročný film .Takže vypnout mozky a užíjte si tu destrukční podívanou.BEČKOVÝ VÝPLACH. ()

hony23

Skvěle ubíhající akční béčko, kde sice po pár minutách dovedete nastínit zbytek děje, ale upřímně, v podobných filmech ani nikdo žádné nenadálé zvraty nečeká. Jason Statham si hraje to svoje, jak ho známe z Kurýra. Pokud chcete na 98 minut vypnout mozkové závity a bavit se akcí, je Rallye smrti ideálním filmem. ()

R.I.S.A

Já tě nevim, asi mi to stačilo zkouknout jednou nějak mě to nebavilo. Takoví přeháňky já nemusím :) Někde tedy jo ale Rally smrti mě neoslovilo tak jak jsem čekal. 3 hvězdy za Frankensteina (Jason Stathan) ten si to pleská dobře v každym filmu s autama. ()

collapse

Samozřejmě, že je to totální hovadina, ale baví dvěmi věcmi: 1) Děj, dialogy a vůbec celá (anti)logika jsou tak pitomý, až se tomu člověk směje 2) Scény docela šlušně promáklý. Ideální film, pokud chcete po pracovně a mentálně náročném týdnu totálně vypnout mozek a relaxovat a nevadí vám trocha toho stříkajícího kečupu :) ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne