poster

Rallye smrti

 • USA

  Death Race

 • Slovensko

  Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Spanilá a zběsilá akční jízda, jejíž tempo nedává vychladnutí, strhuje zrak na obrazovku, dynamická hudba podporuje zážitek a nepostrádá nic, co má svižný akčňák mít. Příjemné oddechové překvapení (taková šálovina pro vypnutí mozku), kterému dávám pěkné, lepší 4*. Jason Statham, Ian McShane, Tyrese Gibson a Natalie Martinez jsou velkými klady tohoto snímku. Závěrečné upozornění bylo dokonalou tečkou za uplynulou rallye. :)(18.7.2010)

 • movie
  ****

  Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Sen natočit remake DEATH RACE 2000 si údajně hýčkal přes 20 let a svoji šanci nepromarnil. Film je postavený na hodně poctivých analogových tricích, takže nepůsobí dojmem přeplácané digitální videohry a vzdává hold staré dobré ruční práci. O hodně slušném castingu se tu asi nemusím rozepisovat: tentokrát výjimečně nadstandardní Jason Statham, suchá Joan Allen a hlavně Ian McShane! Dejte si i 111 minut dlouhou režisérskou verzi - uteče to jako voda.(8.2.2017)

 • T2
  *

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,316,032Tržby Celosvetovo $74,908,349Tržby za predaj DVD v USA $21,681,958 //počet predaných kusov 1,036,676║ Paul W.S. Anderson??? Nuž čo sa dalo od tohto béčkara čakať, no nič viac než béčko, presnejšie dosť nezáživné, kde to skoro na každom kroku pripomína Mad Maxa ale dosť nevydareného. Príbeh je tak blbý až to bolí, postavy placaté ako kameň, hlášky nulové, jedine akcia ako tak prejde ale žiadne preborné novinky na tomto poli sa tiež neudejú, proste je to len kopírovanie zaužívaných trendov najväčšieho vykrádača posledného desaťročia. Škoda mohlo to byť aspoň o niečo zábavnejšie, dosť ťažko sa to dopozerávalo. /25%/(4.11.2008)

 • Isherwood
  *****

  Paul Anderson se spřáhnul s Rogerem Cormanem a výsledkem je třeskutá předělávka kultovního Death race 2000, ve které to do sebe perou vězni odsouzení na smrt v rytmu řízných kytar a klipového střihu. Je to videohra se vším všudy (sbírání zbraní a štítů), ale projednou divákovi rozhodně joystick nechybí, poněvadž hrdinové sestoupili z plakátů klasických ‚racing games‘ a jezdí tak rychle, až zapomente, že to mělo i nějaké kecy, které měly rámovat děj. Anderson překročil vlastní stín i všechna očekávání a natočil svůj nejzábavnější, nejúchylnější a hlavně nejlepší film, který ho opravňuje k tomu, aby si podal ruku s Neilem Marshallem a zároveň nakopal do prdele Wachowské. PS: Ta destrukce kamionu konkuruje i Chrisu Nolanovi.(18.9.2008)

 • Rosomak
  ****

  To je tak strašně hloupý film, ale odpustíte mu to hned po prvním startu na dráze. Film vlastně tématizuje kam až to může zajít v době reality show, kdy se odbourávají hranice toho, co je přípustné ukázat. Nejvtipnější na tom ale je, že divák je zde postaven právě do role diváka v samotném fikčním světě filmu, takže je to vlastně on, kdo je ta svině, které nestačí a chce víc a víc akce, smrtí a napalmu...(19.10.2008)

 • - Pro natočení nebezpečných kolizí byla použita auta na dálkové ovládání, aby nebyly ohroženy žádné lidské životy. (Amplifier)

 • - Jason Statham pri bojových scénach nepoužíval žiadne bojové umenie, pretože nechcel, aby sa film priveľmi podobal na snímky zo série Kuriér. (m.a.t.o.)

 • - Film mal mať premiéru 26. septembra 2008, nakoniec bola preložená na 22. august toho istého roka. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace