Rallye smrti

• Německo

Rallye smrti

• Nizozemsko

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Tak tohle byla jizda, sice je nejdriv nutny preckat pulhodinovej uvod do deje, ale pak zacnou zavody, ktery s drobnejma prestavkama trvaj az do konce filmu. Pribeh je sice jednoduchej, ale jelikoz tady jde hlavne o to zavodeni, tak absolutne staci. A ze je to zavodeni kurevsky vostry, autaky nabouchany jak hovado, ty spestreni s mecem, stitem a lebkou skvelej napad a jedina skoda je, ze tu maj vsichni stejny zbrane, urcite by to bylo zajimavejsi s ruznejma. Samozrejme tu je jedna vyjimka, nejnabusenejsi kamion, jakej sem v zivote videl. Taky je skoda, ze vetsinou auto vybuchne, ale neni videt hezky rozmasirovanej ridic, to se postesti jen obcas. Nicmene je to cely perfektne natoceny a s perfektnima trikama. A to se nezminuju jeste o hercich, Statham tady ma svaly jako jeste nikdy a Ian McShane je ultimatni hlaskar. Na cistejch pet hvezdicek to neni, ale dam je, protoze tahle jizda si je fakt zaslouzi.(24.1.2009)

Zajímavá věznice vedená šílenou kysličníkovou blondýnou, která neváhá jít do svého uspokojení skrze krev, intriky, nekalé praktiky a nesportovní chování. Mě teda její rallye smrti nijak extra moc nenadchlo. Co nadchlo, byly až děkovné dopisy od spokojených diváků, kteří její program sledovali na svých televizních přijímačích. Ovšem i akční blbinka dokáže zpříjemnit sobotní večer a kór, když tam hraje váš oblíbenec, jenž zde fakt rychle a zběsile bojoval o svůj život.(25.10.2015)

Vcelku cool destrukční orgie aneb jak tvrďas Jason vězeňskou bábu přechcal... Závody, káry, rvačky, demolice, ostří hoši a vnadné kočky - to vše je víceméně na úrovni. Debilita a samoúčelnost určitých dějových pasáží můžou urazit jen někoho, koho sem vystřelili z Marsu. Někdo by více krve, fuckování a rozšmelcované chodce, ale mně Andersonovo béčko na solidní zábavu stačilo. 7/10(15.9.2008)

Tak tento film šlapal ako profesionálne navrhnutý a do poslednej súčiastky namazaný stroj a mám taký pocit, že toto je zatiaľ najlepšia Andersonova non-brain akčná jazda. Jedno obrovské B-éčko by mohol mať film v podtitule názvu a celý dej a zmysel príbehu sa ťahá presne v tomto štýle zábavy. Treba si to jednoducho vychutnať a vôbec sa nezamýšľať nad niečím iným ako povrchnou stránkou a vonkajším obalom. Statham valcuje súperov svojim pohľadom a hlasom lepšie ako keď sedí vo svojom nadupanom a opancierovanom Mustangu a ja som sa nenudil ani počas dlhšej verzie filmu. Teším sa na DC, ktorá mi vstrekne do žíl určite o pár percent silnejší adrenalínový koncentrát. Na totálny náznak kultového počinu to však nemá, chýbali razantnejšie a hlavne viac blýskajúce sa perly v podobe hlášok, ale hlavným kameňom úrazu bola nezvládnutá rola krutej a nemilosrdnej šéfky v podaní Joan Allen. 80%.(29.11.2008)

Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Sen natočit remake DEATH RACE 2000 si údajně hýčkal přes 20 let a svoji šanci nepromarnil. Film je postavený na hodně poctivých analogových tricích, takže nepůsobí dojmem přeplácané digitální videohry a vzdává hold staré dobré ruční práci. O hodně slušném castingu se tu asi nemusím rozepisovat: tentokrát výjimečně nadstandardní Jason Statham, suchá Joan Allen a hlavně Ian McShane! Dejte si i 111 minut dlouhou režisérskou verzi - uteče to jako voda.(8.2.2017)

• - 14K po celou dobu závodu mluví čínsky a je překládán anglickými titulkami. Těsně před smrtí však vysloví anglickou nadávku, která je titulkami přeložena do čínských znaků. (c.tucker)

• - Jason Statham pri bojových scénach nepoužíval žiadne bojové umenie, pretože nechcel, aby sa film priveľmi podobal na snímky zo série Kuriér. (m.a.t.o.)

• - Film mal byť pôvodne pokračovaním Death Race 2000 (1975). Scenár niesol názov "Death Race 3000" a bol o pretekoch okolo sveta s futuristickými vznášajúcimi sa, neviditeľnými a transformovateľnými automobilmi. Z dôvodu vysokých výrobných nákladov musel byť nakoniec prepísaný. (m.a.t.o.)