Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Akcia je veľmi dobrá a bol som milo prekvapený aj demoláciou áut. Nechýba tomu nápaditosť a celý pretek pôsobí hravo (tvorcovia sa iste dobre bavili). Omáčka okolo toho však nie je veľmi zaujímavá. Hudba mohla byť nadupanejšia, predsa len sa nejaký ten metal ku rýchlim obrneným kovovým monštrám hodí viac ako Hip-Hop. Nájde sa tu aj pár siláckych rečí. Také je už však béčko. Je síce blbé, ale solídne natočené a aj napriek pár neduhom - baví. Takú chuť mám po filme na poriadnu jazdu, ale kde zohnať guľomety? kua!...60%(20.9.2008)

Soundtrack Paul Haslinger: 1. A Hard Sport for a Hard Age 1:48 ,2. Grim The Reaper 1:39 ,3. Death Race Main Titles 3:01 ,4. Riot 1:12 ,5. Prison Arrival 2:28 ,6. Meet The Monster 1:51 ,7. Punch it! 3:42 ,8. Frank Walk 2:08 ,9. Hennessey 0:11 ,10. Say What? 1:58 ,11. Man on a Rampage 2:35 ,12. You Are Not Fit for Society 3:05 ,13. Lose Him or Kill Him 1:40 ,14. Solitary 0:43 ,15. The Final Race 4:18 ,16. Good Luck Joe 2:08 ,17. Frank Surrenders 0:58 ,18. Terminal 1:19 ,19. A Chance for Something Else 4:16 ,(14.5.2011)

Nepřiznaná Andersonova adaptace Carmageddonu a přiznaný remake Death Race 2000. Nebýt Rallye smrti tak zapšklá a bez vtipu, potažmo ujetosti, tak mohla směle konkurovat i béčkovému králi letošní sezóny, Soudnému dni. Ani tady totiž není béčko synonymem pro neumětelství, ale nefalšovanou zábavu. Sice tupou (ale ne hloupě), avšak zároveň stylovou, nabušenou a nepřetržitou, byť poněkud repetitivní.(21.9.2008)

Původně jsem na to ani nechtěl koukat, ale nakonec jsem nelitoval. Příběh je sice mnohokrát provařený a potažmo nijaký, ale akční scény jsou skvěle natočené (nepůsobí stylem klip sem klip tam), o napětí rovněž není nouze a Jason Statham má navíc charisma jak bejk. Slušná podívaná pro chvíle odpočinku s vypnutým mozkem. 50%.(3.4.2011)

Nekompromisní blbina, kterou si mne Anderson dokonale získal. Auta (bouračky), drsný maníci (Statham), sexy baby (Natalie Martinez), brutalita (průstřely, průpichy, průrazy, průdušky a další průvěci) a to všechno v koktejlu, který se svou béčkovostí přímo chlubí a dělá ze sebe videoklipového otloukánka s inteligencí právě narozeného telete. Jenže Anderson umí dojit naše zaprášené 80s touhy a skryté rezervy testosteronu tak chytře, že byste mu snad přáli i zbrusu novou kategorii na Oscarech. Po opuštění sálu jsem byl jako králíček Energizer... nabitý na 150 procent.(8.10.2008)

• - Pre Frankensteina zvažovali tvorcovia viac ako 30 rôznych masiek a overalov. (m.a.t.o.)

• - Film mal mať premiéru 26. septembra 2008, nakoniec bola preložená na 22. august toho istého roka. (m.a.t.o.)

• - Frankenstein (Jason Statham) riadi upravený 2006 Ford Mustang GT, vyzbrojený 2 namontovanými zbraňami, ktoré vypália 3000 striel za minútu, plameňometom a napalmom. (Tolf)