Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Kruté, drsné, brutální. Stará verze s Carradinem a Stallonem se tomuhle vůbec nemůže rovnat. Závody jsou supr, všechno bouchá všude se střílí a Anderson šel tak daleko, že tam jsou normálně vidoherní módy alá vjedu na políčko s mečem a dostanu zbraně..pecka přesně tohle jsem chtěl někde vidět. A do toho novodobý akční král Jason Statham v masce láme vazy spoluvězňům a dělá uhrančivý pohledy do kamery. Jason mi poslední dobou vůbec dělá radost, protože je jedinný stále věrný akčnímu žánru, když Rock hraje v dětských komediích a Vin Diesel zmizel. Death Race sice není taková anarchie jako třeba Doomsday, ale střelby do "civilů" a detailů rozsračkovaných těl rotačákem se dočkáme taky.(6.10.2008)

Akční béčko, velice povedená práce a množství rozkřápaných aut a těl. PS: POKUD, ale chcete vidět perfektní honičku se vším všudy tak určitě neprohloupíte s Doomsday a samozřejmě s Mad Max 2, v případě Death Race se jedná jen o tupost bez napětí. Přiznejme si že stejně všeci víme jak celý film dopadne.(25.3.2009)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,316,032Tržby Celosvetovo $74,908,349Tržby za predaj DVD v USA $21,681,958 //počet predaných kusov 1,036,676║ Paul W.S. Anderson??? Nuž čo sa dalo od tohto béčkara čakať, no nič viac než béčko, presnejšie dosť nezáživné, kde to skoro na každom kroku pripomína Mad Maxa ale dosť nevydareného. Príbeh je tak blbý až to bolí, postavy placaté ako kameň, hlášky nulové, jedine akcia ako tak prejde ale žiadne preborné novinky na tomto poli sa tiež neudejú, proste je to len kopírovanie zaužívaných trendov najväčšieho vykrádača posledného desaťročia. Škoda mohlo to byť aspoň o niečo zábavnejšie, dosť ťažko sa to dopozerávalo. /25%/(4.11.2008)

Tak tohle byla jizda, sice je nejdriv nutny preckat pulhodinovej uvod do deje, ale pak zacnou zavody, ktery s drobnejma prestavkama trvaj az do konce filmu. Pribeh je sice jednoduchej, ale jelikoz tady jde hlavne o to zavodeni, tak absolutne staci. A ze je to zavodeni kurevsky vostry, autaky nabouchany jak hovado, ty spestreni s mecem, stitem a lebkou skvelej napad a jedina skoda je, ze tu maj vsichni stejny zbrane, urcite by to bylo zajimavejsi s ruznejma. Samozrejme tu je jedna vyjimka, nejnabusenejsi kamion, jakej sem v zivote videl. Taky je skoda, ze vetsinou auto vybuchne, ale neni videt hezky rozmasirovanej ridic, to se postesti jen obcas. Nicmene je to cely perfektne natoceny a s perfektnima trikama. A to se nezminuju jeste o hercich, Statham tady ma svaly jako jeste nikdy a Ian McShane je ultimatni hlaskar. Na cistejch pet hvezdicek to neni, ale dam je, protoze tahle jizda si je fakt zaslouzi.(24.1.2009)

Paul W.S. Anderson točí takové jednoduché akční filmy, které mají pobavit svými efekty, stejně jako je u Rallye smrti, jenže já si nemohu pomoci, koukal jsem na film a přitom mi přišlo jako bych hrál hru, dost neskutečnou hru, jako byl třeba Megarace, z hlubokých let minulých, nebo i z novějších, kde jsem řídil ve hře Carmageddon vrak, a získával tím, že jsem něco vzal zbraně nebo štít. No, asi to nebudu dál pitvat. Tento film je jeden velký holý nesmysl, ale o to tu také jde. Velký nesmysl s velkými efekty a s akčním Jasonem Stathamem, takže co víc si vlastně přát? Vypnout, bavit se, divit se, zakrývat si u nechutností oči. Troufnout si tvrdit, že tenhle film je hodně solidní pecka koukám nebude takový problém. Anderson umí akci točit, a tady se mu to povedlo. U něj prostě vypnete, a sledujete akci, a kdo Vám nabídne solidnější akci než v současné době právě Anderson a stereotypní ale sympatický Jason Statham?(5.11.2008)

• - Frankenstein (Jason Statham) riadi upravený 2006 Ford Mustang GT, vyzbrojený 2 namontovanými zbraňami, ktoré vypália 3000 striel za minútu, plameňometom a napalmom. (Tolf)

• - Vždy, když je ukázána časomíra, je čas zrovna na 32 vteřině. (Karlos80)

• - V scéne, keď začala prvá etapa závodu a do Mustangu, ktorý šoféruje Frankenstein (Jason Statham), zozadu vrazilo iné auto, následkom čoho dostal hodiny, je pri zábere zvnútra auta jasne vidieť cez okno zelené pozadie. (Patrik200s)