Rallye smrti

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Jason je Bůh, Natalie Martinez hot a Anderson zase jednou sebral všechnu odvahu, vyškrábal ze dna své osobnosti nepatrnou vrstvu talentu a uplácal velmi výživný béčkový koláč, který chutná ráno, v poledne i večer. Rallye smrti je jistě monotónní a hloupá, ale to tvůrčí nadšení a zapálení pro věc je z ní cítit jako rozžhavený asfalt a když se přenádherná Natalie Martinez v závěru producíruje se svými kraťásky ve zpomaleném záběru, mám sto chutí dát Andersonovi čistě heterosexuální pusu. Koho zajímá logika, vážně hrající Joan Allen, když jsou akční scény zábavné a nápadité, Jason s jedním výrazem "hraje" jako z partesu a Ian McShane napravuje pošramocenou reputaci z Probuzení tmy. Už jen za ty jeho ultimátní pohledy, hromadu nadsázky a parádní hlášky nejsem schopný jít níž. That`s Entertainment.(18.11.2008)

Ultimátní béčko roku Proč 4 hvězdy ? Rozeberme si tento kousek hvězdu po hvězdě. 1. Originální námět aneb "Carmaggedon 2000 rulez": Ekonomika v háji a největší zábava jsou brutální závody na "Ostrově doživotí". Podobnost s kultovní hrou mého dětství je jasná na první pohled a velmi často dokáže vykouzlit úsměv na rtech, za to jsem tvůrcům velmi vděčný, tohle je opravdu kvalitní "herni adaptace (pokud se to dá nazvat)". 2. Herci a herečky aneb "Svalovci a prsatice vládnou světu": Statham opět nasadil svůj typický "look" drsňáka s trápotami a chrlí jednu hlášku za druhou. Protivníci masérského hrdiny si velmi své role užili a co teprve hrdinův mechanický tým, komické postavy a krásná baba Natalie Martinez, která naprosto perfektně se svými trojkami prsy zastupuje něžnější část filmu (o sviňácké ředitelce se nedá mluvit jako o něžné části). Obsazení se povedlo jedničku. 3. Akční sekvence a příběh aneb "Bum, bum, hláška, bum": To, že se jedná o totální béčko se skvělou akcí bylo jasné od prvního traileru. Příběh se přesně drží osnov a nesnaží se diváka nijak překvapit (díky bohu). Akční sekvence možná místy mají až moc rychlý střih, ale adrenalin může konkurovat skvěle všem závodním hrám. Dá se i říci, že Speed Racer je zavodní film roku pro Áčka a Death Race pro Béčka. 4. W.S. Anderson aneb "Je zpátky a hezky zostra": Po hrozném Resident Evil ztratil tento mistr B filmů můj zájem, teď se ale vrátil v plné polní a svlastním scénářem. Nebudu chodit okolo horké kaše, Anderson zaválel a uplně mne vtáhl do "hry". Možná si to ani sám neuvědomuje, ale kdyby jeho film byli mašírovány dobrým scénářem, měl by velkou šanci dostat se do první ligy, i tak si Death Racem u mne obnovil reputaci a já jsem již zvědav na jeho další projekt. Nejlepší béčko roku a velký comeback pana Andersona, veledílo nečekejme, ale i tak se člověk bude královsky bavit.(21.11.2008)

Prvu polovicu filmu velmi nakazliva blbost, druhu polovicu vdaka opakovaniu uz videneho slusne zabavna blbost. 7/10.(15.9.2008)

Moc zábavné mi to nepřišlo, je možné, že bych z podobnejch kravin vyrostl??:D (Prostě nemam rád ten koncept nějaké strašně zábavné show, na kterou koukaj miliony lidí, jako to bylo třeba i v Running Man, což je asi nejtrapnější Arnoldův film..a tohle je to samý. Debilní nápad) Na druhou stranu musim uznat, že alespoň závěrečná třetí fáze závodu byla skutečně povedená. Ale stejně se radši znovu podívám na Mortal Kombat!(15.4.2009)

Dialogy jsou kurva tupé, ale akce kurva dobrá.(23.11.2008)

• - Titulní postava se jmenuje Jensen - stejně jako vůz Jensen Interceptor vyráběný od roku 1967 až do krachu firmy v roce 1976. (Sony1994)

• - Počas natáčania bolo použitých celkovo 35 áut. Všetky boli neustále upravované tímom 85 mechanikov. (Tolf)

• - Davidovi Carradinovi, ktorý si zahral v Death Race 2000, patrí hlas Frankensteina v úvodnej scéne. (Mihail123)