Reklama

Reklama

Rallye smrti

  • USA Death Race (více)
Trailer 1

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 083)

Shit 

všechny recenze uživatele

No teda ale kurva, to je řežba jako prase, Statham je tady snad ještě drsnější a namakanější než kdy v životě byl, příběh dokonale rozvrženej, kdy je 80% filmu nehorázně masakrující "závodní" akce, že to ani na chvilku nenudí, ba co víc,drtivou většinu času to je šílenej masakr a když už se zdá, že to nemůže vydržet, tak se znenadání objeví cyber ozbrojenej a mega opancířovanej náklaďák a pořádně to tam srovná se zemí. Já se bavil naprosto královsky, jedinej problém je hodně slaboučkej a 100 milionkrát viděnej příběh s dost naivními dialogy, ale co, snad si někdo nemyslel, že to bude film k zamyšlení s propracovaným scénářem, nebo snad jo? I love this game ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Kruté, drsné, brutální. Stará verze s Carradinem a Stallonem se tomuhle vůbec nemůže rovnat. Závody jsou supr, všechno bouchá všude se střílí a Anderson šel tak daleko, že tam jsou normálně vidoherní módy alá vjedu na políčko s mečem a dostanu zbraně..pecka přesně tohle jsem chtěl někde vidět. A do toho novodobý akční král Jason Statham v masce láme vazy spoluvězňům a dělá uhrančivý pohledy do kamery. Jason mi poslední dobou vůbec dělá radost, protože je jedinný stále věrný akčnímu žánru, když Rock hraje v dětských komediích a Vin Diesel zmizel. Death Race sice není taková anarchie jako třeba Doomsday, ale střelby do "civilů" a detailů rozsračkovaných těl rotačákem se dočkáme taky. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Paul Haslinger: 1. A Hard Sport for a Hard Age 1:48 ,2. Grim The Reaper 1:39 ,3. Death Race Main Titles 3:01 ,4. Riot 1:12 ,5. Prison Arrival 2:28 ,6. Meet The Monster 1:51 ,7. Punch it! 3:42 ,8. Frank Walk 2:08 ,9. Hennessey 0:11 ,10. Say What? 1:58 ,11. Man on a Rampage 2:35 ,12. You Are Not Fit for Society 3:05 ,13. Lose Him or Kill Him 1:40 ,14. Solitary 0:43 ,15. The Final Race 4:18 ,16. Good Luck Joe 2:08 ,17. Frank Surrenders 0:58 ,18. Terminal 1:19 ,19. A Chance for Something Else 4:16 , ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Buď to setřes nebo zab!" Rychlá pancéřovaná auta, spousta střelby, nějaká ta vězeňská bitka, jedinečně bezcharakterní ředitelka věznice a to je všechno. Vlastně není. Bez sexy navigátorek by tato počítačová hra nedávala smysl. Že ho nedává ani s nimi? Nedává, ale to mi nevadí. Pořád jsem se totiž měl na co dívat, čemu se vyhýbat, s kým kout pikle, komu koukat do výstřihu, koho nenávidět a komu fandit. To mi u adrenalinem našlapaného béčka obvykle ke spokojenosti stačí. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Když se Jason Statham posadí za volant, může a nemusí z toho vzniknout pekelně nadupaný adrenalinový film (zdravíme pokračování Kurýrů). Před nějakou dobou si vzal nejpřísnějšího plešouna na světě pod dozor šílenec Paul W.S. Anderson, a dali spolu vzniknout vezeňské ptákovině jménem Death Race. Jenomže pozor, ptákovině v dobrém slova smyslu! Stathamův hrdina má jedinečnou šanci, projezdit se díky krvavé soutěži v po zuby ozbrojených kárách z vězení. Podaří se mu to? ()

Galerie (58)

Zajímavosti (39)

  • Hlavní postavu Jensena Amese s přezdívkou Frankenstein (Jason Statham) ve filmu oslovují zkráceně Frank. Stejně se jmenovala hlavní postava filmové série Kurýr (od r. 2002), která Stathama proslavila. (foxing)
  • Frankensteinův (Jason Statham) Ford Mustang GT zvaný "Netvor" je kromě dvou rotačních kulometů a trojice lehkých samopalů na kapotě vybaven i lesklými osmipalcovými koly, pětistupňovou manuální převodovkou, přeplňovaným osmiválcovým motorem s objemem 4,6 litru, přídavným spalováním, katapultem a zadním štítem ("náhrobkem"). (Stegr)

Související novinky

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (více)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama