Reklama

Reklama

Rallye smrti

  • USA Death Race (více)
Trailer 1

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 084)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ty krávo, tohle béčko přináší stoprocentní zábavu. Drsňák v hlavní roli, brutální bitky, opancéřovaný závoďáky, brutální závody, exploze, demolice, hlášky, záživný charaktery, ženský, brutální maska. A všeho dostatek. V jednoduchosti je krása a je radost vidět, že ještě i dneska může takovýhle (trochu old schoolový) film jít celosvětově do kin. Udělal jsem dvě chyby - první, že jsem si nakonec rozmyslel jít na to do kina, a druhou, že jsem doteď zanedbával Jasona Stathama. Vrcholný okamžiky: likvidace náklaďáku a likvidace Reapera. There's someone I need to kill. (screeny) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,316,032Tržby Celosvetovo $74,908,349Tržby za predaj DVD v USA $21,681,958 //počet predaných kusov 1,036,676║ Paul W.S. Anderson??? Nuž čo sa dalo od tohto béčkara čakať, no nič viac než béčko, presnejšie dosť nezáživné, kde to skoro na každom kroku pripomína Mad Maxa ale dosť nevydareného. Príbeh je tak blbý až to bolí, postavy placaté ako kameň, hlášky nulové, jedine akcia ako tak prejde ale žiadne preborné novinky na tomto poli sa tiež neudejú, proste je to len kopírovanie zaužívaných trendov najväčšieho vykrádača posledného desaťročia. Škoda mohlo to byť aspoň o niečo zábavnejšie, dosť ťažko sa to dopozerávalo. /25%/ ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Co si budem povídat, příběh je tak "nečekaný", někdy i tupý, že si můžete dát šlofíka a stejně o moc nepřijdete. Teda přijdete. O tu nabušenou akci!! To je něco neuvěřitelného. Paul. W. S. Anderson nám opět předvádí, že akční béčka mu jdou a to hodně dobře. Za normálních okolností bych dal za 4 jako většina ostatních, ALE... Představte si, že vás vše bolí, dva dny jste už pořádně nespali a musíte napsat pololetku z matiky... a potom se pustí tento film. Hned ze začátku mi dal takovou "facku" a upozornil mě, že tohle bude řezba. A jakmile film skončí, tak si uvědomíte, že jste v tak super náladě, že je vám úplně putna, že vás bolí břicho, nebo že nejste vyspaný... Takže za 5 * a to bez debat! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Bezmyšlenkovitý výplach, do kterého jako vždycky skvěle zapadne Jason Statham, hromada tvrdých černochů a nějaká pěkná holka s dobrou postavou a velkým výstřihem. Co chybí? Snad jedině si pustit Death race 2000 a vidět, odkud se snažil Paul W. S. Anderson opisovat. Moc se mu to nedařilo a tak pro jistotu vše ještě upravil do verze, kdy jezdí vězni Rallye smrti ve věznici pro požitek diváků a pro pořádnou výplatní pásku paní ředitelky. Kdo stále obdivuje nesmrtelného a nezničitelného Jasona Stathama bude potěšen, avšak mě už nebaví jeho ultimátnost a rád bych ho viděl umřít (žádné nové srdce, žádné napojení na Audi A8...). Samozřejmě ne ve skutečnosti, ale aspoň v některém jeho filmu. Závody nejsou nikterak úchvatné a dosti předvídatelné (to mají společné s dějem) a o závěru snad ani netřeba mluvit. Béčko, které chce být béčkem a je ochotné pro to snad i zaprodat duši. On se ten Andreson nikdy neponaučí, možná kdyby chtěl, mohl by jednou zase natočit nějaký opravdu zajímavý film... ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Několik poznámek: 1, Anderson je mistr okamžiku, ale nefunguje mu celek. Respektive zvládá střídat rytmus záběrů (což je navíc zásluha střihu, ne režiséra), ale tempo filmu nikterak nemění a jede na stejně monotónní frekvenci od začátku do konce. Přirozeně to je chyba. 2, Oproti vertikálnímu modelu Speed Racera, kde se vozy neustále odlepovaly od země (nedosti na tom ani dráha nebyla plochá), pracuje Death Race výhradně se starosvětskou horizontálou. Problém je, že když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že celá ta akce jsou jen takový schématicky žánrový a fušersky natočený prostocviky, který těží hlavně ze střihu. Třeba kamera je totálně rutinní. A rovněž si nikdo nedělal starosti s tím, aby provázal obraz a hudbu, tudíž oboje má podobu kontrapunktu (respektive do hotového vizuálu kdosi jen pustil dunivý OST, což má ke kreativitě věru daleko). 3, Řada postav ve filmu nemá jakoukoliv úlohu. Jejich úkol je čistě stylistický – mají rytmizovat akční scény (viz onen rytmus záběrů výše), což funguje tak, že na 15 záběrů ze závodů připadá vždy jeden až dva záběry na stojící postavy (hlavně bachař a ti tři mechanici Stathama). Ano, je to zvrhlé, ale účinné. A za druhý utužují postavy charakter Stathama (on stoupá postupně nahoru, zatímco oni dolu), což je v jeho filmech už tradicí. 4, Celý portfolio Andersona sestává takřka výhradně z adaptací (PC) her. Jestli se má kolem roku 2050 skutečně sloučit kinematografie s interaktivními světy, tak tenhle film s bonusy a štíty sbíranými po trati je toho nechtěným předvojem. 5, Mytologie (jestli se o něčem takovém dá mluvit) Death Race spadá sice do budoucnosti, ale tematizuje současnost, jelikož reaguje na všemožný civilizační choroby a nutnost zásobovat otupělý davy čím dal tvrdším zbožím na hraně snuffu. Na rozdíl od modelu Rychle a zběsile, který Anderson s chutí převzal, ale nesleduje Velký bratr nás - naopak my sledujeme Velkého bratra, protože Orwellovy teze jsou mrtvé a nastupuje Huxley se svým: „ubavíme se k smrti; zahubí nás to, co milujeme.“ 6, Jestliže je screenplay béčkový, tak dialogy nemají daleko k céčku. Doporučil bych Andersonovi naverbovat příště na scénář odborníky a zůstat u režie. ____ Závěrem: Kdyby natáčeli Prodigy film, vypadal by nejspíš takhle. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (40)

  • Machine Gun Joe (Tyrese Gibson) má na svém pickupu Dodge Ram výzbroj: na střeše 6x ruský raketomet RPG-7 ráže 40 mm, vpředu na kapotě 2x americký kulomet M1919 Browning upravený na ráži 7,62x51 mm NATO a 2x americký kulomet M2 Browning ráže .50 BMG (fifty cal), z každé strany vozu má lafetován 2x elektricky ovládaný 6ti hlavňový rotační kulomet Minigun M134 ráže 7,62x51 mm NATO. (c.tucker)
  • Frankensteinův (Jason Statham) Ford Mustang GT zvaný "Netvor" je kromě dvou rotačních kulometů a trojice lehkých samopalů na kapotě vybaven i lesklými osmipalcovými koly, pětistupňovou manuální převodovkou, přeplňovaným osmiválcovým motorem s objemem 4,6 litru, přídavným spalováním, katapultem a zadním štítem ("náhrobkem"). (Stegr)

Související novinky

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Hláškař Roman Pierce z Rychle a zběsile 2 má kupu fanoušků. Není tedy divu, že na tom chce jeho představitel Tyrese Gibson postavit hereckou kariéru. Gibson se objevil třeba v Transformers nebo… (více)

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama