Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Kvadratúra blbosti (primitívny dej, súperi s IQ idiota, stupídne dialógy a hlúpe vyústenie) nebránila tomu, aby som si všetky tie výbuchy a naháňačky za štítmi a mečami nevychutnal ako kedysi pri nociach strávených s dementnou a zároveň čímsi príťažlivou hrou Carmaggedon. Nepomenovateľná príťažlivosť surového primitivizmu slávi hody. Napalm! Oheň! Hrobka! Bum!(25.10.2012)

Ty krávo, tohle béčko přináší stoprocentní zábavu. Drsňák v hlavní roli, brutální bitky, opancéřovaný závoďáky, brutální závody, exploze, demolice, hlášky, záživný charaktery, ženský, brutální maska. A všeho dostatek. V jednoduchosti je krása a je radost vidět, že ještě i dneska může takovýhle (trochu old schoolový) film jít celosvětově do kin. Udělal jsem dvě chyby - první, že jsem si nakonec rozmyslel jít na to do kina, a druhou, že jsem doteď zanedbával Jasona Stathama. Vrcholný okamžiky: likvidace náklaďáku a likvidace Reapera. There's someone I need to kill. (screeny)(14.12.2008)

Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Sen natočit remake DEATH RACE 2000 si údajně hýčkal přes 20 let a svoji šanci nepromarnil. Film je postavený na hodně poctivých analogových tricích, takže nepůsobí dojmem přeplácané digitální videohry a vzdává hold staré dobré ruční práci. O hodně slušném castingu se tu asi nemusím rozepisovat: tentokrát výjimečně nadstandardní Jason Statham, suchá Joan Allen a hlavně Ian McShane! Dejte si i 111 minut dlouhou režisérskou verzi - uteče to jako voda.(8.2.2017)

Na tento film jsem zavítal do kina a určitě nemusím litovat. Spíše naopak. Film má od začátku až do konce šťávu a ani minutu nenudí. Akční jízda vás nenechá vydechnout a budete jen čubrnět na tu směsku rychlosti, násilí, akčnosti,... V tomto filmu se nám představuje vězeňské prostředí trochu jinak, než jak jsme na něj zvyklí. Ve věznici probíhají brutální závody rychlých, po zuby ozbrojených aut na život a na smrt. Do vězení se neprávem dostává hlavní hrdina Jason Statham za vraždu své ženy, kterou nespáchal. Má nahradit zemřelou ikonu, Frankensteina, který zemřel v nedávném závodu. S jeho maskou, jeho autem a personálem se pouští do bitvy na čtyřech kolech a naskytá se mu i možnost k pomstě a vykoupení. Pokud vyhraje, bude volný. Vývoj charakterů během filmu je skvělý a samotná akce přímo neuvěřitelně nápaditě natočená. Celkový dojem a námět je poněkud hloupý, ale když si odmyslíme realitu, tak je to báječná akční jízda se skvělým koncem a ještě lepším superkoncem. 75%(11.12.2008)

Moc zábavné mi to nepřišlo, je možné, že bych z podobnejch kravin vyrostl??:D (Prostě nemam rád ten koncept nějaké strašně zábavné show, na kterou koukaj miliony lidí, jako to bylo třeba i v Running Man, což je asi nejtrapnější Arnoldův film..a tohle je to samý. Debilní nápad) Na druhou stranu musim uznat, že alespoň závěrečná třetí fáze závodu byla skutečně povedená. Ale stejně se radši znovu podívám na Mortal Kombat!(15.4.2009)

• - Joan Allen bola prvou voľbou producentov pre úlohu riaditeľky väznice. Na ich prekvapenie bola herečka touto ponukou nadšená. (m.a.t.o.)

• - Režisérovi Andersonovi trvalo viac než 13 rokov, kým svoju adaptáciu premenil na celovečerný film. (m.a.t.o.)

• - Roli Joa Viterba si mohl zahrát Colin Salmon. (Karlos80)