Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Sen natočit remake DEATH RACE 2000 si údajně hýčkal přes 20 let a svoji šanci nepromarnil. Film je postavený na hodně poctivých analogových tricích, takže nepůsobí dojmem přeplácané digitální videohry a vzdává hold staré dobré ruční práci. O hodně slušném castingu se tu asi nemusím rozepisovat: tentokrát výjimečně nadstandardní Jason Statham, suchá Joan Allen a hlavně Ian McShane! Dejte si i 111 minut dlouhou režisérskou verzi - uteče to jako voda.(8.2.2017)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $36,316,032Tržby Celosvetovo $74,908,349Tržby za predaj DVD v USA $21,681,958 //počet predaných kusov 1,036,676║ Paul W.S. Anderson??? Nuž čo sa dalo od tohto béčkara čakať, no nič viac než béčko, presnejšie dosť nezáživné, kde to skoro na každom kroku pripomína Mad Maxa ale dosť nevydareného. Príbeh je tak blbý až to bolí, postavy placaté ako kameň, hlášky nulové, jedine akcia ako tak prejde ale žiadne preborné novinky na tomto poli sa tiež neudejú, proste je to len kopírovanie zaužívaných trendov najväčšieho vykrádača posledného desaťročia. Škoda mohlo to byť aspoň o niečo zábavnejšie, dosť ťažko sa to dopozerávalo. /25%/(4.11.2008)

Ty krávo, tohle béčko přináší stoprocentní zábavu. Drsňák v hlavní roli, brutální bitky, opancéřovaný závoďáky, brutální závody, exploze, demolice, hlášky, záživný charaktery, ženský, brutální maska. A všeho dostatek. V jednoduchosti je krása a je radost vidět, že ještě i dneska může takovýhle (trochu old schoolový) film jít celosvětově do kin. Udělal jsem dvě chyby - první, že jsem si nakonec rozmyslel jít na to do kina, a druhou, že jsem doteď zanedbával Jasona Stathama. Vrcholný okamžiky: likvidace náklaďáku a likvidace Reapera. There's someone I need to kill. (screeny)(14.12.2008)

Zajímavá věznice vedená šílenou kysličníkovou blondýnou, která neváhá jít do svého uspokojení skrze krev, intriky, nekalé praktiky a nesportovní chování. Mě teda její rallye smrti nijak extra moc nenadchlo. Co nadchlo, byly až děkovné dopisy od spokojených diváků, kteří její program sledovali na svých televizních přijímačích. Ovšem i akční blbinka dokáže zpříjemnit sobotní večer a kór, když tam hraje váš oblíbenec, jenž zde fakt rychle a zběsile bojoval o svůj život.(25.10.2015)

Vězni jsou novodobí Gladiátoři a Terminal Island je jejich Koloseum…. Mé pocity jsou rozporuplný. Proč? Zastavme se u několika hesel: ULTIMÁTNÍ AUTOMASAKR - tak pod to se podepíšu!! Ovšem jen pokud o něco jde. A v tom je největší kámen úrazu. Mám totiž problém u filmů Paul W.S. Andersona: nedostanu ,,atmosféru“ pod kůži. Prostě koukám, řeknu si ,,to je dobrý“ a nic. Přesto, že výtečná zvuková složka rve ušní bubínky (DTS), adrenalinový srdce zůstává v klidu. BUĎTE V AUTĚ SE SVÝM ŘIDIČEM - každej z nich je navenek řidič a uvnitř zasranej hajzl. Mám rád věci dělaný na efekt, ale nic se nemá přehánět. A hlavně by bylo dobrý zvážit, kdy to má (a kdy nemá) smysl. Divný jsou hlášky (typu ,,jsi tvrdej chlap“), záporáci neosobní. A J.Statham? Producenti dobře ví, že za volantem mu to sekne nejvíc. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 18ti LET - je tu celkem dost krvavých záběrů, při kterých si labužníci smlsnou. Jsou příjemným doplňkem dravý akční jízdy. Ale jde hlavně o střih. A to, že je něco zahalený do šedivýho hávu ještě neznamená, že je ponurý, deprimující. Možná jsou 3* málo, ale na mě se TO bere moc vážně. Chybí odlehčení, ty keci kolem nežeru. Akce to je, ale žádný ,,fluidum“, jenž by mě naladilo na správnou notu. Ale jistý věci stojí za další zhlédnutí.(19.12.2008)

• - Podľa vyjadrenia režiséra rastúca popularita televíznych reality show značne pomohla tomu, aby film vôbec mohol vzniknúť. (m.a.t.o.)

• - Davidovi Carradinovi, ktorý si zahral v Death Race 2000, patrí hlas Frankensteina v úvodnej scéne. (Mihail123)

• - Ako dizajnový vzor pre filmové autá poslúžilo celkovo 34 modelov rôznych značiek, zahŕňajúcich napr. Ford Mustang, Dodge Ram, viacero modelov od Porsche, Jaguaru, BMW či Buicku. (m.a.t.o.)