Rallye smrti

• Německo

Death Race

Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Snom každého béčkara je točiť za áčkové peniaze. Anderson mal azda poslednú šancu dokázať, že si ich zaslúži a po vzore topiaceho stískol slámku s parou 1500 konských síl. Síce stále ťažko nezvláda hercov ani dialógy, ale akcia je (minimálne pre rok 2008, vrátane pastelkového Speed Racera) bezkonkurenčný nátrhprdel. A o tom je Death Race. Yummy! 90%(7.12.2008)

pristupoval sem k tomuto filmu i pres vysoke hodnoceni tady znacne skepticky. Rikal sem si, no nekdo zas chce napodobovat beckove filmy z let minulych? No to neni nic pro mne (reknu na rovinu, az na par vyjimek becka nemam moc v oblibe). tak sem k tomu usedl (k dobru bylo i to, ze sem se dival ve vysokem rozliseni :-) a v rychlem (doslova) sledu na me Anderson zacal chrlit cool scény okorenene brutalni zapletkou o jakesi ceste za pomstou. Ale za ten maly rozpocet je to az neskutecne, jake glorious zavodni sceny tu jsou. Asi to bude z duvodu nepouzivani vizualnich triku, ale i tak mi to prijde strasne levne. A dostavame se k hlavni dejove lince filmu - zavodum. Jason Statham jako tajemny zavodnik (jmena po mne opravdu nechtejte, ty ja zapominam uz uprostred deje :-D) je charismaticky jak svina, Gibson je drsnej motherfucker jak v Transformers, ostatni zavodnici jsou chudaci, Joan Allen je bitch a Natalie Portman je krasna... navigatorka. no ja proste na takovyto cool "R" filmy muzu a Anderson u mne povysuje (Predator vs Alien se mi libil taky). A druhemu dilu se opravdu nebranim. I LIKE THiS GAME 4* jinak tenhle druh filmů poznam tak, ze po jeho shlednuti mam adrenalinu o hodne vice nez obvykle(16.4.2009)

Velká cena Terminal. Místo Schumiho jede Jason, dvojité difusory nahrazuje napalm s rotačním kulometem a lehce úchylná ředitelka věznice je novodobý Bernie Ecclestone. Anderson se zjevně inspiroval nejen Death Race 2000, ale i Shawshankem (příjem vězně, rozhovor Amese a Coache na dvoře, Bratrstvo/Sestřičky, závěrečné setkání atd.) V Rallye smrti ovšem naděje nedává křídla, ale galon benzínu navíc.. Toto poněkud brutálnější dopravní zpravodajství Standy Humla z českých silnic uteče rychle jako olej z prasklé vany a já musím chtě nechtě připustit, že Mohsova stupnice tvrdosti definitivně doznala změny. Od teďka je to: ..Křemen; Topaz; Korund; Diamant; Statham.(24.4.2009)

Zajímavá věznice vedená šílenou kysličníkovou blondýnou, která neváhá jít do svého uspokojení skrze krev, intriky, nekalé praktiky a nesportovní chování. Mě teda její rallye smrti nijak extra moc nenadchlo. Co nadchlo, byly až děkovné dopisy od spokojených diváků, kteří její program sledovali na svých televizních přijímačích. Ovšem i akční blbinka dokáže zpříjemnit sobotní večer a kór, když tam hraje váš oblíbenec, jenž zde fakt rychle a zběsile bojoval o svůj život.(25.10.2015)

No teda ale kurva, to je řežba jako prase, Statham je tady snad ještě drsnější a namakanější než kdy v životě byl, příběh dokonale rozvrženej, kdy je 80% filmu nehorázně masakrující "závodní" akce, že to ani na chvilku nenudí, ba co víc,drtivou většinu času to je šílenej masakr a když už se zdá, že to nemůže vydržet, tak se znenadání objeví cyber ozbrojenej a mega opancířovanej náklaďák a pořádně to tam srovná se zemí. Já se bavil naprosto královsky, jedinej problém je hodně slaboučkej a 100 milionkrát viděnej příběh s dost naivními dialogy, ale co, snad si někdo nemyslel, že to bude film k zamyšlení s propracovaným scénářem, nebo snad jo? I love this game(13.9.2008)

• - Počas natáčania boli spotrebované 4 tony slepých nábojov. (m.a.t.o.)

• - Film mal mať premiéru 26. septembra 2008, nakoniec bola preložená na 22. august toho istého roka. (m.a.t.o.)

• - Hlavní postavu Frankensteina (Jason Statham) ve filmu oslovují zkráceně Frank. Stejně se jmenovala hlavní postava, kterou si Jason Statham vydobyl úspěch ve filmové sérii Kurýr. (foxing)