poster

Rallye smrti

 • USA

  Death Race

 • Německo

  Death Race

 • Slovensko

  Rallye smrti

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2008, 98 min (SE: 89 min, Director's cut: 111 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  Co si budem povídat, příběh je tak "nečekaný", někdy i tupý, že si můžete dát šlofíka a stejně o moc nepřijdete. Teda přijdete. O tu nabušenou akci!! To je něco neuvěřitelného. Paul. W. S. Anderson nám opět předvádí, že akční béčka mu jdou a to hodně dobře. Za normálních okolností bych dal za 4 jako většina ostatních, ALE... Představte si, že vás vše bolí, dva dny jste už pořádně nespali a musíte napsat pololetku z matiky... a potom se pustí tento film. Hned ze začátku mi dal takovou "facku" a upozornil mě, že tohle bude řezba. A jakmile film skončí, tak si uvědomíte, že jste v tak super náladě, že je vám úplně putna, že vás bolí břicho, nebo že nejste vyspaný... Takže za 5 * a to bez debat!(18.12.2008)

 • flanker.27
  *

  Jak jsem zjistil, všechny US ženské věznice zjevně obývají pouze pornoherečky, co vystupují z vrtulníku pomalu, velmi pomalu (něco jako žížala Julie). O zbytku filmu lze říct, že je to Kobra 21st century, tudíž je tam hodně destrukce a celé to dává smysl asi jako manuál k japonskému videu.(7.5.2011)

 • imf
  ****

  Nekompromisní blbina, kterou si mne Anderson dokonale získal. Auta (bouračky), drsný maníci (Statham), sexy baby (Natalie Martinez), brutalita (průstřely, průpichy, průrazy, průdušky a další průvěci) a to všechno v koktejlu, který se svou béčkovostí přímo chlubí a dělá ze sebe videoklipového otloukánka s inteligencí právě narozeného telete. Jenže Anderson umí dojit naše zaprášené 80s touhy a skryté rezervy testosteronu tak chytře, že byste mu snad přáli i zbrusu novou kategorii na Oscarech. Po opuštění sálu jsem byl jako králíček Energizer... nabitý na 150 procent.(8.10.2008)

 • Dudek
  ****

  Po hodně dlouhé době se na plátna kin dostává plnokrevné béčko, kterému záleží jen na pobavení diváka a ničem jiném. Klasická stopáž nad 100 minut překvapuje, ale na druhou stranu je třeba konstatovat, že Death Race se s ničím nepáře a neúprosným tempem se žene kupředu. Pár pohledů zpět, vězeňské potyčky a v podstatě téměř identické závody - to je to oč tu běží a nemá smysl očekávat něco víc. Anderson se rozhodl pro špinavý film, kterému k úplné dokonalosti chybí kozy a více krve. Přesto je však výsledná polívčička mnohem lepší než jsem původně očekával.(5.9.2008)

 • Lateef
  ****

  Rychlá a zběsilá, destrukční a vysokooktanová jednoduchá Andersonovská pumelice s pořádným nápřahem a odpovídajícím efektem. Ještě teď mi v uších zní randál tisíců projektilů vypálených z -metů všech druhů a všech ráží. Tvrzenými pláty opancéřovaná vozidla křižují konstrukce a stavby rozlehlé ostrovní věznice, kuší po sobě, roztřískávají se a vybuchují, přičemž dva nebo tři záběry jsou tak megalomní, že ze mě vypadlo nekontrolované "ty krááávo"! Tohle jsem chtěl přesně vidět, absolutní dvoustopý crashmejdan. eRko náležitě využité, Robert LaSardo potěšil a ze své poslední scény zmizel skoro stejně efektně jako Jokerova tužka ze stolu. Postavy jsou výborně obsazené, Jason by si mohl odskočit z placu rovnou na kulturistické pódium, Joan Allen zase ´bourneovská´ šéfovská role sedí výborně. Luxusní soundtrack, stylové prostředí, pěkné kamera, skvěle zužitkovaný rozpočet (obrněný ´Titanic s návěsem´ rulez)... jen holky se mohly trochu víc odvázat... kdybych měl po ruce něco pojízdnýho, okamžitě řadím za jedna a řádím jako o život... 45 miliónů dolarů(rozpočet)/73,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.9.2008)

 • - Hlavní postavu Frankensteina (Jason Statham) ve filmu oslovují zkráceně Frank. Stejně se jmenovala hlavní postava, kterou si Jason Statham vydobyl úspěch ve filmové sérii Kurýr. (foxing)

 • - Pro natočení nebezpečných kolizí byla použita auta na dálkové ovládání, aby nebyly ohroženy žádné lidské životy. (Amplifier)

 • - 14K po celou dobu závodu mluví čínsky a je překládán anglickými titulkami. Těsně před smrtí však vysloví anglickou nadávku, která je titulkami přeložena do čínských znaků. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace