Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

hero_bk

Šíííílená kravina, ale šíleně zábavná a se skvělým Stathamem :-) Čekal jsem to možná trochu lepší, ale rozhodně neurazilo. ()

Bastinka

Co se týče děje...viděla jsem zcela určitě lepší filmy, ale co se týče efektů dávám právě 4 hvězdy. Dlouho jsem neviděla tak akční filmeček - ale jelikož tam hraje Jason Statham nemohla jsem čekat nic jiného :) ()

Šňůra

Blbina, béčko, videohra. Ano, to všechno platí. Ale pěkná blbina, akcí nadupané béčko a napínavá videohra. Tohle bavilo a nenudilo ani chviličku. ()

Talina

Dobrý film! Možná sem to trochu víc prožívala, ale na konci při smrti té dě*ky jsem zařvala radostí! :D ()

dj_kure

Cílové publikum měl Anderson přečtené dobře, ale je to hlavně kvalitní řemeslo, kterým vyhrává svůj závod o diváka. Rallye smrti vám svou brakovost nacpe do chřtánu, ještě než se stihnete zavrtat k televizi, ale současně přidává sladidlo v podobě vynikajících kaskadérských kousků a opravdu výživných akčních scén. 78% ()

Don82

RETRO KOMENTÁŘ: Po rodinném filmu Speed Racer který mně příliš neoslovil, jsem si chtěl dát od aut na nějaký čas pokoj. Ale, neodolal jsem a zhlédl tento nový film s proslulým Jason Stathamem. Už začátek vás vtáhne do prostředí blízké budoucnosti a to že bude průser, to bude cítit hned od začátku. Film si s nějakým velkým vyprávěním nebere servítky, takže startovní pozice je jasná: chlap z ocelárny je za zabití své ženy poslán do vězení kde provozují takové...řekněme jiné závody s auty které řídí naprostí psychopati. Ani se nenadějete a už kolem sviští kulky a plápolá oheň z plamenometů. Tempo je fakt strhující až dokonce. Tento film je velmi příjemné oživení žánru "akční rychlovka s auty" a spolu s brilantním zakončením je opravdu zábavný. ()

departed

Kvalitní odreagovačka. Nenáročná a plná destruktivní akce - zkrátka typický Anderson. V tomto případě ještě snesitelný. ()

TaNya_

Trochu moc předvídatelný a nijak překvapivý děj, ale hezky to zpestří rožšrotovaný autíčka a brutální závody. Jason se mi v téhle roli docela líbil, ale myslím že by z tohoto tématu šlo vytáhnout i mnohem víc. Rychlej akčňák ode mě dostává horší 4*. ()

Alan_Shearer

Filmy, kde má Statham dominantní roli, nemám rád. Celkem mě to nudilo, nelíbilo se mi prostředí a efekty. Celá koncepce závodů byla možná z principu nastavená ok, ale stejně mě to celý sralo - už jen situace, jak dostali Stathama do vězení byla trapná. 40% ()

Scraffy

Originálny nápad. Akčný nárez, ktorý som si maximálne užil. Paul W.S. Anderson je proste kráľ vo svojom obore! Jason Statham tu je tiež fantastický. ()

L3G1ON4R

Velice vydařený snímek v hlavní roly s Jasonem Stathamem představte si Rychle a Zběsile s nakousnítím Kurýra k tomu přidejte pár těžkejch kanónů a dolaďte žhavýma kočkama... sečteno podtrženo vyjde Vám Death Race. Film není rozhodně pro poutníky a hledače klidných, oddychových či naopak hororových filmů... Death Race nabízí maximum které už samotný název filmu napovídá. Takže zapnout pásy, nastartovat, zkontrolovat zásobníky a jedéééém ()

koudi

Nudný, předvídatelný, trapný hlášky + herci, a to mám Stathama celkem rád. Bohužel mě nenadchnul ani nápad ani zpracování. ()

russ1

Tak toto bol ako by Česi povedali - "nářez"!!! Našlapaný film s množstvom akčných scén a Stathamom zaručili to,že som sa počas filmu nenudil a nezýval! :) ()

Pochtli

Film svižný, sexbomby coby dozorkyně pobavily, pár zhovadilostí se taky najde (hlavně jízda se střelbou čumákama k sobě), ale korunku tomu daly závěrečný kecy pro tupý američany, aby si s autama nehráli obdobně jako hrdinové ve filmu... Něco mezi 3 a 4*. ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne