Reportérka Sadie Blakeová (Lucy Liu) se probouzí v márnici, aby zjistila, že se stala upírkou. Samozřejmě poněkud nedobrovolně, což ji pořádně naštve a rozhodne se, že nemrtvým, kteří za to mohou, pomůže k tomu, aby byli konečně dokonale mrtví. Můžete se tedy těšit na temný příběh upíří války se vším všudy. Zajímavostí je, že film byl natočen během pouhých 30 dní. (oficiální text distributora)

Maty85

Filmek měl jedinnou dobrou "věc" a tou je Lucy Liu, scénař nebyl taky k zahození, ale to provedení , to byla bída teda. ()

KatanaCZ

Řekl bych, že se Sebastian Gutierrez nudil a tak ho napadlo, co takhle zajet na měsíc někam na dovolenou a vzít sebou pár známých......vzal tedy Lucy Liu, Mansona atd. a hurá dovolená. Pak kdesi v zapadákově při táboráku a pití piva Duff ho napadlo trochu si filmařsky zablbnout a natočit za měsíc film, proč ne, pobavíme se, nebude nás to stát skoro nic a ještě možná vyděláme nějaký ty prachy.....a hurá, veselé video z dovolené je na světě....Kravina, bez děje, hrozně nudné, špatný scénář, většina herců působí komicky, upíři vůbec nepůsobí a nechovají se jako upíři. Jednu hvězdičku za Lucy Liu, která se snaží, ale výsledek je stejně jedno velké SHIT! ()

Tomasso001

Neviděl bych to tak černě, jak většina komentářů tady.. Film je sice předvídatelný, ale to je v dnešní době skoro většina. Mě se jeho pojetí celkem líbilo a myslim, že si zaslouží spíše průměrné, než podprůměrné hodnocení. Neni to komiksove zpracovano, ale neřekl bych že je to chyba.. ()

PanFilmov

Také dosť neobvyklé spracovanie filmu s upírou tematikou, keď som povedal, že neobvyklé tak si mi dosť páči, žiadne tuctové zobrazenie úpírov, ktorý majú tie trápne "upírie" zuby alebo sa nemôžu pohybovať cez deň po uliciach, proste film prišiel s novou dimenziou čo sa upírieho štýlu týka, taktiež hlavná hrdinka má niečo do seba, riadna kočka to sa nezaprie!! Akčné scény trocha pochabé, a taktiež veľmi zbrklá hlavná dejová línia, človek keď čo i len trocha nedá pozor už nevie čo sa deje, aspoň u mňa to tak bolo musel som si to trikrát pretočiť o 10min. dozadu. Vcelku úplne priemerný horror na zabitie času, ktorý ničím nenadchne ale ani nesklame. ()

PetrPan2

To se takhle Lucy Liu jednoho dne probudí nahá v márnici a vzpomene si, že ji předchozí večer znásilnily, zabily a ještě z ní udělali upíra (uf, to musela bejt párty)... no a od tý doby se v celým filmu poflakuje buď nahá, polonahá anebo alespoň spoutaná... Suma sumárum blbé, ale celkem zábavné a díky Lucy i koukatelné béčko. ()

Danny F.

Nic převratného. Nic překvapivého. Film ideální pro TV. Jednoduchý děj i zápletka. Takový blade v dívčím podání ale ne tak úchvatné. 55% ()

VanTom

Lucy Liu to seklo, ale herecky neměla šanci tuto nedotaženou upířinu utáhnout. Videoklipová stylizace totiž silně narazila na nepatřičně seriózní, hloubavě dramatické pokusy o náhled do traumatizované duše po přeměně, špatně zrežírované (zejména v akci, které bylo naštěstí pomálu) a tupě, zkratkovitě napsané (aneb z bázlivé novinářky na drsně hláškující likvidátorku změnou šatníku). [Prvně ale za 3*] ()

-ELFKA-

Čo nové nám tento filmík priniesol? Absolútne nič. A vadí to? Vlastne ani nie :-) Tento "horor" ma viac pobavil než vystrašil a to je fajn, ja sa nerada bojím. Je akčný asi ako nedelné doobedné filmy s Olsenkami, no neotravoval ma tak strašne ako tie nepodarené dvojičky, takže opäť dobre. A skončil v rovnako "premakanom" štýle v akom sa niesol celý film. Taaakže žiadna sláva a pritom ma neiritoval, vlastne ani nemám z filmu žiadne pocity, nejako ma otupil :-) ()

blackJag

Mizerná femine odpověď na BLADEa, kterou si nějakým očividným nedopatřením vymodlil režisérský trubec Gutierrez. Ten se nerozpakoval, nabízenou šanci vyždímal až na morek a nechal si zaplatit i za scénář. Jde to bohužel hodně znát. Levná (samozřejmě relativně, kdejaký český "tvůrce" by za rozpočet této hovadiny vyvraždil půlku příbuzenstva), bezduchá socka, která se ve společnosti všech tří dílů BLADEa, UNDERWORLDu nebo kralujícího solitéru 30 DNÍ DLOUHÁ NOC plazí zaslouženě někde kanálem, protože o kanál tu jde především. Nechápu, jak ten režisérský mameluk přesvědčil Lucy Liu nebo Carlu Gugino k účasti, ale pokud není Gutierrez filmař, bude nejspíš kouzelníkem. Chudák Mako, pro kterého se tato sračka stala pomníkem. 20% ()

Kosmik 1

Opět jedno velké NE! Krom Lucy není vlastně na co koukat. V první půlce filmu se neděje nic zajímavého. Ženský Blade no nevím....s Bladem bych moc nesrovnával, páč kvalitativně je to 100 ku jedné ve prospěch Bladea. :) A když se chci podívat na upírku, tak šáhnu po Underworldu. Nějak mi ta Lucy do role upírky nesedla. A i celkově se jedná o velice slabý snímek. Bohužel. 15% ()

MiGi87

Upírský průměr, trochu nudný, dlouhé dialogy bez posunutí děje + speciální minus za první film, kde dávají v márnici do chlaďáku lidi hlavou napřed, aby se hůř prováděla identifikace, ale líp vykopávala dvířka zevnitř. 3* ()

Looser

Doslova tragedie, dobre mozna jako epizoda Čarodějek nebo nějakého jiného vypečeného seriálu. Lucy se občas projde obnažená před kamerou a to je asi tak všechno (samozřejmě není vůbec nic vidět:-(. ()

Soweek

No na tohle se dá říct jenom elóel neboli lol. Slibný začátek přináší popravdě ani nevím jaký konec, protože tak daleko jsem se nedostal. ()

Holina

Nikdy jsem nepropadl novodobým metrosexuálním upírům (Blade, Ztmívání a podobné flákoty), ale tento film patří spíše k těm lepším z tohoto soudku ()

bo.rec odpad!

Neuvěřitelná ztráta času. Prý Blade v ženském podání... PaneBože, ani zbla srovnání s Bladem. Blade je kult, toto je sračka na entou. Vše je postavené na odhalování a nahotě Lucy Liu a to je na film sakra málo... Tfujtajksl... ()

Klay

Gutierrez se snažil natočit chytrý fantasy thriller jako dejme tomu Constantine. Na takovéhle filmy (jestli vůbec na nějaké) však nemá buňky a selhává jako scénárista i jako režisér. Rise je nudný a ještě nenápaditější než Wisemanovi Underworldy s tim rozdílem, že nemá žádné podpůrné berličky (Beckinsale v latexu, gotické prostředí, dobré akční scény). Postavy jsou ty nejnudnější charakterové archetypy, které obvykle vyplňují dějové šablony podobných filmů a tudíž to nefunguje ani jako hororové drama. Děj se zaobírá systematickou, velmi neefekní, likvidací záporáků a aby to nevypadalo tak jednoduše, dostane se i na úplně zbytečné řešení Sadieiných vnitřních konfliktů a vypořádání se s minulostí. Dvě hvězdy jenom za pár dobrých momentů (probuzení v márnici) a za antihrdinku Lucy Liu. ()

chalp

Keby sa to nechcelo tváriť vážne ako hovno tak by to možno až tak zle nedopadlo, nezaškodilo by trochu nadsázky a čierneho humoru, lebo s týmto scenárom muselo byť tvorcom proste jasné, že to dobre dopadnúť nemože. ()

jacksax odpad!

Jediná hvězda je za kameru, která má občasně velmi světlé chvilky, o střihu či režii se to však říct nedá, hudba má prapodivné časování a spíš ruší, herci nezaujmou. Děj plytký, dialogy běs a jde to s nimi z kopce, ke konci už je psali snad přímo na place. Autoři se snaží nás přesvědčit, že upírům se vlastně nejvíc líbí v pravé poledne a vůbec... Ach proč se točí takové filmy? Autor neví jestli chce točit kriminálku, horror, thriller nebo akční film a tak to plus mínus pravidelně zkouší z každého soudku něco. Sakra, nechci dát ani tu jednu stár, ale něco si to snad zaslouží.... Ach ne!!! Teď jsem viděl posledních deset minut a chci umřít. Toto je prototyp demence, spolu se Stmíváním největší shit co jsem za posledních pár let viděl - náhoda (?). Autora bych okamžitě navrhl na Darwinovu cenu - smrt pro zkvalitnění genetického potenciálu lidstva tím že z něj vyřadí vlastní geny. ()