Kokosy v pralese

Vzduch tam hore

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 1994, 107 min

• kingik

I když název evokuje pokračování Kokosů na sněhu, není tomu tak. Jde o podprůměrnou sportovní komedii s Kevinem Baconem. Ten sice zdatně předstírá své zanícený a trenérské schopnosti, ale zbytek už mu sekundovat nedokáže. Film ani není pořádnou komedií a ani právoplatným sportovním dramatem. Když k tomu připočtu nízké zájem divák o děj, tak je na světě jeden film co měl zůstat v pralese. Hrál se dokonce v kinech. Mé hodnocení: 40%(26.2.2009)

• zdeny99

Z africké buše do NBA je stejně tak nemyslitelné jako z jamajského tartanu do ledového koryto. Zatímco příběh jamajských bobistů byl založen na pravdě, tak tohle je prostý výplod lidské fantazie ušitý rychlou jehlou. I proto to tak dopadlo. Do zábavné komedie to má hodně daleko. Naopak Kokosy v pralese se vyznačují úmornými nudnými pasážemi bez něčeho, co by diváka pobavilo. [3400. hodnocení, 77. komentář, 50%](6.4.2020)

Nenáročný príbeh, miestami úsmevný, ktorý je zárukou pohody a relaxu. Na druhú stranu ale treba uznať, že nudných častí kde dejová linka strácala tempo tu bolo viac ako dosť. A čím to je, že mi mladý Kevin Bacon pripomína kojota? No neviem, hodil by sa mi sem iný herec. Kokosy na snehu sa mi páčili podstatne viac - obsahovo výraznejšie, humornejšie a s lepším hereckým obsadením. Slabší priemer. 55/100(19.8.2018)

Originální název snímku by se dal přeložit asi jako ´Vzduch nahoře´, což v češtině skutečně vyznívá na sportovní film o basketbalu podivně a tak, aby si to český distributor ulehčil, připodobnil český distribuční název snímku ´Kokosy na sněhu´ neboť je námět v podstatě totožný.Tam se z Jamajčanů stávali bobisté na zimní olympiádě, tady pro změnu máme domorodce v Africe hrající basketbal. Společného však jinak nemají vůbec nic. V kinech si jen konkurovali. Snímek má v sobě zábavnou formu a sportovního ducha a po filmové stránce stejně jako výše zmíněný snímek pobaví. Tentokrát však scénář na základě skutečné události napsaný nebyl. Snímků ze sportovního prostředí je spousta a tento se mezi nimi rozhodně neztratí.(11.8.2018)

Pre všetkých rýpajúcich sa v českom preklade a údajnom priživovaním na značke Kokosy na snehu. Áno, ide o príbuzný film, ale nie v typickom slova zmysle. Hrajú v ňom iní herci, ale dej o outsideroch so srdcom zostáva rovnaký. Tiež si stačí porovnať originál názvy oboch filmov /Cool Running – The Air Up There/, necítite v tom istú paralelu ? A popravde Kokosy v pralese (na snehu) znejú o moc lepšie ako Vzduch tam hore (Studená Jazda). To iba na okraj. K filmu, je slabší ako o rok starší braček v zimnej čapici, menej vtipný, menej emotívny, ale nie špatný. Kevin Bacon charizmatický ako vždy a zápletka nech je akokoľvek jednoduchá neprekuknete ju hneď. Celkom prekvapila explicitnosť rituálu Wanabi a vulgarizmus v dabingu. Predsa len ide o rodinný film a tam sa často nevyskytujú. Basketbalu nefandím, tu padol na úrodnú pôdu, čo si myslím, že je základ. Za mňa oddychovka aká neurazí, teda pokiaľ to od nej nebudete chcieť.(6.12.2016)

• - Když trenér Jimmy Dolan vypráví o univerzitním basketbalu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny. (D3VIL)