poster

Kokosy v pralese

 • USA

  The Air Up There

 • Slovensko

  Kokosy v pralese

 • Slovensko

  Vzduch tam hore

Komedie / Rodinný / Sportovní

USA, 1994, 107 min

Scénář:

Max Apple

Kamera:

Dick Pope

Hudba:

David Newman
(další profese)
 • Paldiny
  ***

  Pre všetkých rýpajúcich sa v českom preklade a údajnom priživovaním na značke Kokosy na snehu. Áno, ide o príbuzný film, ale nie v typickom slova zmysle. Hrajú v ňom iní herci, ale dej o outsideroch so srdcom zostáva rovnaký. Tiež si stačí porovnať originál názvy oboch filmov /Cool Running – The Air Up There/, necítite v tom istú paralelu ? A popravde Kokosy v pralese (na snehu) znejú o moc lepšie ako Vzduch tam hore (Studená Jazda). To iba na okraj. K filmu, je slabší ako o rok starší braček v zimnej čapici, menej vtipný, menej emotívny, ale nie špatný. Kevin Bacon charizmatický ako vždy a zápletka nech je akokoľvek jednoduchá neprekuknete ju hneď. Celkom prekvapila explicitnosť rituálu Wanabi a vulgarizmus v dabingu. Predsa len ide o rodinný film a tam sa často nevyskytujú. Basketbalu nefandím, tu padol na úrodnú pôdu, čo si myslím, že je základ. Za mňa oddychovka aká neurazí, teda pokiaľ to od nej nebudete chcieť.(6.12.2016)

 • kingik
  **

  I když název evokuje pokračování Kokosů na sněhu, není tomu tak. Jde o podprůměrnou sportovní komedii s Kevinem Baconem. Ten sice zdatně předstírá své zanícený a trenérské schopnosti, ale zbytek už mu sekundovat nedokáže. Film ani není pořádnou komedií a ani právoplatným sportovním dramatem. Když k tomu připočtu nízké zájem divák o děj, tak je na světě jeden film co měl zůstat v pralese. Hrál se dokonce v kinech. Mé hodnocení: 40%(26.2.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  I já dokážu zasmečovat míč do koše, ale pouze za pomoci trampolíny a tuctu osobních strážců, kteří by svými kopími odblokovali bránící soupeře. Ovšem na udusaném africkém hřišti ztrácí můj brilantní dribling na účinnosti, takže jsem za kmen Winabi proti hostujícímu Mingori tentokrát nebyl nominován. I z hlediště jsem si však užil kaučování Jimmyho Dolana i hmotné zainteresovanosti jeho týmu. Na čtyři hvězdy to sice nebylo, ale když někteří hodnotící ubírají hvězdy za to, že se přes hřiště nečekaně nepřehnala čtveřice jamajských trotlů se svým bobem, tak já si dovolím zaokrouhlit nahoru.(3.6.2014)

 • Zodd
  **

  No, Cool Runnings a The Air Up There mají společného i původního distributora - Buena Vista Pictures. Jinak Cool Runnings (neboli česky Kokosy na sněhu) natočilo studio Walta Disneyho (i přesto, že tam byly asi 2 sprosté vtípky) a měl základ v reálu, ze zimní olympiády roku 1988. Oproti tomu The Air Up There sice bylo natočeno studiem Hollywood Pictures, které Disneyho společnost vlastní, a třemi dalšími (netuším, na čem přesně pracovali, ale vážně?), ale už pohledem do kamery je ten film diametrálně odlišný, co se týče postav, námětu i osvětlení. Snad to stačí pro vysvětlení, proč tento film na jamajské bobaře nenavazuje. Je to však typické klišé sportovních rodinných komedií s atraktivním prostředím, ale už tehdy mi bylo pomalu lhostejno, co se děje na obrazovce. Ne kvůli vtipům, ale ubíjející délce, i když není nic extra. Navíc název od českého distributora je špatný i jako tahák na peníze. Kdo má nějaký vztah k basketbalu a nevadí mu americká klišé spojená s označením "rodinný", si asi film užije víc, o tom žádná. Ale to zrovna není můj případ.(12.9.2016)

 • Kongu
  *

  Toto je úbohé pokračovanie perfektného A-čkového filmu Kokosy na snehu. Ani tú jednu hviezdičku si to nezaslúži, no za tie niektoré scény, pri ktorých som sa vážne bavil ju predsa len dám. Kokosy na snehu ako športová komédia bola super, ale toto je skôr úbohá napodobenina športovej zvrátenosti. TFUJ S nie dokonalým pohŕdaním verbal. (čo to trepem), Kongu.(21.7.2013)

 • - Když trenér Jimmy Dolan vypráví o univerzitním basketbalu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace