Kokosy v pralese

USA, 1994, 107 min

Max Apple

Dick Pope

David Newman

I já dokážu zasmečovat míč do koše, ale pouze za pomoci trampolíny a tuctu osobních strážců, kteří by svými kopími odblokovali bránící soupeře. Ovšem na udusaném africkém hřišti ztrácí můj brilantní dribling na účinnosti, takže jsem za kmen Winabi proti hostujícímu Mingori tentokrát nebyl nominován. I z hlediště jsem si však užil kaučování Jimmyho Dolana i hmotné zainteresovanosti jeho týmu. Na čtyři hvězdy to sice nebylo, ale když někteří hodnotící ubírají hvězdy za to, že se přes hřiště nečekaně nepřehnala čtveřice jamajských trotlů se svým bobem, tak já si dovolím zaokrouhlit nahoru.(3.6.2014)

Pozor! Nemyslete si, že je to pokračování skvělého filmu Cool runnings! Tyto filmy nemají vůbec nic společného..teda až na ten velmi podobný český název..aby ne, když tenhle snímek vyšel hned rok poté..pro českého distributora to byla jasná volba! Ovšem, co se týče kvality, jako pokračování se chová..ani zdaleka nedosahuje vtipnosti "jedničky" a nebýt Kevina Bacona..nevím, nevím..(17.8.2005)

• kingik

I když název evokuje pokračování Kokosů na sněhu, není tomu tak. Jde o podprůměrnou sportovní komedii s Kevinem Baconem. Ten sice zdatně předstírá své zanícený a trenérské schopnosti, ale zbytek už mu sekundovat nedokáže. Film ani není pořádnou komedií a ani právoplatným sportovním dramatem. Když k tomu připočtu nízké zájem divák o děj, tak je na světě jeden film co měl zůstat v pralese. Hrál se dokonce v kinech. Mé hodnocení: 40%(26.2.2009)

Příjemná sportovní komedie, u které stačí mít mozek puštěný v úsporném režimu a v klidu si prožít veškerá známá schémata žánru, pár pěkných vtipů, exotické prostředí a sympatické postavy. Poněkud mi sice uniká český překlad, když v celém filmu není jediný prales a pochybuju, že v Keni bují kokosový průmysl... Ačkoli basketbal jako sport nemám rád, v tomhle výletním provedení celkem baví. Odmyslím-li si nutné hlubokomyslné řeči a závěr přitažený za vlasy, vychází mi z toho slušná zábavička.(5.5.2007)

• Zodd

No, Cool Runnings a The Air Up There mají společného i původního distributora - Buena Vista Pictures. Jinak Cool Runnings (neboli česky Kokosy na sněhu) natočilo studio Walta Disneyho (i přesto, že tam byly asi 2 sprosté vtípky) a měl základ v reálu, ze zimní olympiády roku 1988. Oproti tomu The Air Up There sice bylo natočeno studiem Hollywood Pictures, které Disneyho společnost vlastní, a třemi dalšími (netuším, na čem přesně pracovali, ale vážně?), ale už pohledem do kamery je ten film diametrálně odlišný, co se týče postav, námětu i osvětlení. Snad to stačí pro vysvětlení, proč tento film na jamajské bobaře nenavazuje. Je to však typické klišé sportovních rodinných komedií s atraktivním prostředím, ale už tehdy mi bylo pomalu lhostejno, co se děje na obrazovce. Ne kvůli vtipům, ale ubíjející délce, i když není nic extra. Navíc název od českého distributora je špatný i jako tahák na peníze. Kdo má nějaký vztah k basketbalu a nevadí mu americká klišé spojená s označením "rodinný", si asi film užije víc, o tom žádná. Ale to zrovna není můj případ.(12.9.2016)

• - Když trenér Jimmy Dolan vypráví o univerzitním basketbalu, zmíní se o konkrétní herní situaci ve čtvrté čtvrtině zápasu. Univerzitní basketbal v USA se však hraje na dvě poloviny. (D3VIL)