Romantické drama popisující cestu dvou dánských partnerů, Christoffera a Maji, do Prahy. Ta pro ně není jen starobylým městem, ale také místem, kde je zakořeněno myšlení bývalého východního bloku. Setkání v Praze je příběh o svatbě na hranici rozchodu a staré lásce, která se stále proměňuje, zakořeňuje, je zapomenuta a na konec znovu objevena. (oficiální text distributora)

kwaicheng

Tři hvězdičky za příběh mzei manžely. Jinak Češi byli vykresleni jako neandrtálci, a možnáje na tom něco pravdy - podle toho, jakým způsobem hráli Češi v tomto filmu. ()

sehe

Pohľad tot trochu odvedla z Bratislavy na dánsky pohľad Prahy.Bola som ubytovana v hotely Praha a teda spomienky sedeli.Zvyk,že hlavne dvere bývajú ešte i dnes väčšinou zavreté a i dvere na fotobunku sú neotvorajuce,lebo sipka ukazuje na vedľajšie dvere,to zostalo dodnes,pozeranie na mŕtveho vystaveneho v truhle je tiež akymsi zvláštnym druhom tradície.Moznoze by som vycitala druh truhle pri prenose cez hranice.Myslím,že je treba cinovu,ale to sú drobnosti.Mna Mikkelsen uchvatil a Praha tiež. ()

Adiemus

Obávám se, že tohle byl ten když ne nejhorší, tak nejnudnější film, ve kterém Mads Mikkelsen hrál. Škoda promarněného potenciálu. ()

markyzgero

mads mikkelsen má buďto hrát poker, nebo se hejskovky prohánět po kodaňskejch ulicích a když nezbyde jiná, zařezávat sviňácký fotry. teoreticky u toho může jíst jabka. rozhodně nemá co dělat s bořivojem navrátilem v práglu a už vůbec nemá řešit stupidní vzáležitosti s nevěrnou manželkou. ()

Zl0

Totálna depka. Snažím sa vybaviť si nejaký film čo by mal súvislo takú pochmúrnu atmosféru a nič ma nenapadá. Manželstvu som držal palce a blonďavá parazitka mi celý čas bola nesympatická. Veľmi zvláštne - ako päsť na oko tam pôsobili scény kde sa bavil Christoffer sám s nejakými čechmi. Ako nejaký blbý pokus o čierny humor, pobúrenie diváka či paródiu na východnú európu. Netvárme sa snobsky, bratia z východného bloku, pojem Stredná Európa existuje len na papieri. Tento film je jedným z dôkazov toho kde naozaj sme. Neodporúčam pozerať ak máte blbú náladu. Film vám ju nezlepší. ()

Gertruda.W

Příběh rozpadajícího se manželství, starých křivd, důležitosti pochopení druhého. A to celé zasazeno do romantické, kouzelné naší stověžaté. Kdybych nežila v Česku, kdyby to nebyl Mikkelsen, snad by se mi film líbil. Ale... Copak lze uvěřit, že Maja opouští Christoffera? Jaký má proboha důvod? Vždyť je tak pozorný, tak okouzlující, chce začít znovu, miluje děti (a chce jich mít víc), kouřit znovu začne až když je ve velkém presu z nevěry své ženy a znovushledání s mrtvým otcem, neuvěřitelné! Tohle by Mikkelsen fakt neměl řešit (souhlas s markyzgero). Dialogy při procházce Prahou jsou nezapomenutelné (mysleli to tvůrci vážně?). Stejně jako hádka v Chánově před poklidným nechápajícím domorodým obyvatelstvem. Pohled na Čechy zvenčí (např. údajné zvyky s mrtvými, normalizační personál hotelu, neznalost jazyků a pododbné zhovadilosti) je příšerný. Film má atmosféru hnusného Východu sedmdesátých let. Nedělám si iluze, ale toto je trochu moc. Tahle klišé o jakékoliv zemi ve filmu prostě nesnáším. Říkám si, proč tohle natočil Madsen zrovna tady? Vždyť příběh mohl fungovat kdekoliv. Díky, už víckrát ne. ()

kubilov

První věc, která mě po dokoukání Setkání v Praze napadla byla, že hůře už Dánové Čechy vykreslit nemohli. Pro většinu západních zemí jsme zřejmě i tolik let po revoluci jen zapšklý, nepřejícný a závistivý národ, jehož život se točí okolo pití piva a jedení guláše. Ovšem samotný film je dobře odvedené dílo, oba Dánové v hlavních rolích hrají své role velmi přesvědčivě, avšak u mě na plné čáře vítězí Mads Mikkelsen, který vlastně celý film i přes jeho nedokonalosti táhne kupředu, a na němž se mi především líbilo jeho obtížné vyjadřování emocí. Jinak co se týče ostatních rolí, které hrají pouze čeští herci, je to jedna velká tragédie. Bořivoj Navrátil je ve své roli vše jen ne uvěřitelný, Jana Plodková a její "angličtina" vysoce trapná a o našich cikánských spoluobčanech ani nemluvě. Prag nám v podání režiséra Ole Christiana Madsena přináší pravdivý a pro dnešní generace velmi obvyklý příběh a vytrácení se lásky z dlouhotrvajícího manželství a o komplikovaném vztahu otce a syna, který se většinou začne řešit až když je pozdě. Přesto je tento možná až příliš kýčovitý námět podán s takovou syrovostí a severskou chladností, že v sobě něco zvláštního a poutavého má. Ovšem až tím, co mě přimělo dát tomuto dramatu 3* byla scéna, při které Christoff a Maja chodí po Pražských památkách a v šíleném kontrastu se scenériemi tohoto výjimečného a jednoduše nejlepšího města se baví o Michaelově velkym a oholenym ptákovi. ()

Mordecai

Tak ten orientalizmus, karikovanie tunajších vlastností či vymýšľanie nejakých pohrebných tradícii si mohli odpustiť. Na čo to tam pre Boha pchali, veď to ani nie je vzhľadom k téme dôležité. ()

rawboy

Rád koukám na filmy, které se natáčely na místech, která tak důvěrně znám. A dobrovolně přiznám, že jedna hvězdička je jen kvůli tomu. Casting na role "čechů" mohl být důkladnější, někteří aktéři jsou, slušně řečeno, nepřesvědčiví. ()

DonBraso

Divný film,který si i budu nezvykle pamatovat.Kdyby jenom Praha,pár záběrů z centra a šlus do Kralup a pak do Mostu na Chanov.Reklama jako prase.Pro nás film vyzněl stále někde za oponou se vším tím gulášem a snad nejvíc hláškujícím slovem káva ve filmu.Recesní nebo trefné to snad radši ani nechci mluvit,ale hloupé určitě.Ano hloupých situací se bohužel dopouštěli i dánští Tivoli.Nejvíc fakt šlágry v chybách jsou ty jazykové bariéry,kdy prostě ani barman neví co je to coffee a pak beer,pak Plodková neumí anglicky,ale dvou větám rozuměla bez mrknutí oka,natož Christoffer ví,že když na něj huláká babka,že má jít oknem,tak stoprocentně ví kudy(což byla tak kravská scéna sama o sobě a nechci radši vědět proč vůbec).Takže jediné co nás drželo pohromadě,byla vcelku melancholická láska a rozepře mezi hlavními herci.Mads dokáže diváka udržet i dost nudného filmu a nejlepší scénky si doopravdy kroutí před kamerou se svoji Majou.Další libůstky typu,že jako roli hraje vlastně vůbec jejich syn,je tak mizivá a debilní,že chudák syn tedy nebo to konečně rozuzlení,byl fail z dobrodužných májovek.Hodí se mi na to jeden film a to "Vrať se do hrobu".No ten film byl o tom a nakonec byl k ničemu,protože se musela naivně rozjet zápletka naoko vycuclá z prstu.Buď jsem blbej Já nebo Dánové,ale Čecha rohlíkem neopiješ.50% až nežeru :) ()

fujarik

Příběh o snaze zachránit manželství odehrávající se v Praze a také i s českými herci. Krásně natočeno, film se vás snaží dostat do děje a daří se mu to.... ()

Aquila

Krásně herecky podané komorní vztahové drama. Česká mentalita je podána sice dost nereálně, ale české/pražské reálie mají zajímavou atmosféru, včetně hádky v Chánově. Dýchla na mě i nostalgie na Prahu před čtnácti lety. Hlavní herecká čtveřice výtečná včetně Jany Plodkové. Škoda, že je v české verzi předabovaná. ()

zodiak217

Mads Mikkelsen skvelý ako vždy, krásy Prahy sú nezameniteľné, ale dejovo to bolo dookola to isté s cieľom dopraviť otcovo telo domov, do čoho sa primiešala manželská kríza a zistenie, že nebohý otec bol homosexual. Oceňujem českých hercov, ktorí mali možnosť sa tu objaviť. Celkovo film pôsobil veľmi dobre, no dá sa to prežiť aj bez neho, lebo obsahovo to nijako neohurilo. Skôr alternatívny, festivalový film ako do komerčných televízií. Takže zmiešané pocity. Dá sa to dopozerať, no keď je konečný dojem uvedomenie si, že Praha je naozaj pekná, to si človek môže pustiť aj cestopis alebo dokument. ()

karnát

Pěkné vztahové drama s několika vtipnými scénami (ať si v české hospodě objednáte cokoliv, dostanete stejně pivo). ()

Názorožec

Film velmi slabý až na Mikkelsena - ten to ale bohužel sám nezachránil.... Příběh přitažený za vlasy a pohled na ČR - čistej východ. Omluvou by bylo, kdyby to bylo natočeno v půlce 90' ale houby... no moc se to nepovedlo. ()

caniferus

Ako verny Cechoslovak, ktorym som ostal, nakolko mam obe obcianstva aj nadalej, aj po rozdeleni republiky, je pre mna nadalej mojim hlavnym mestom Praha. Samozrejme mam tu aj spustu rodiny, ale o to nejde. Do Prahy sa chodim deprimitivovat niekolko krat do roka od mojich prvych krokov. Som tam niekolko krat do roka a poznam jej vsetky stranky a aj tie neutesujuce. Avsak toto je absolutne nerealny pohlad a nespravodliva kritika a pre mna az urazajuci pohlad na Prahu. Prosto to Dani uplne prestrelili a netrafili. Chapem, ze pre indoorovych Prazakov to, moze byt velmi blizke ich rychlemu a hektickemu zivotu, pri ktorom nemaju cas ani skocit do stareho mesta a dotykaju sa ho viac menej len pri prestupoch na stanici metra. Tisic ludi, tisic chuti. No tu sa autori skor snazili ukazat polorozpadajuce sa sidliskove stvrte, ponuru atmosferu STB 70 rokov na pozadi sucheho a stupidneho pribehu. Neberte mi Nerudovu, Hrabalovu, Havlovu, atd. Prahu, to je moja Praha, nie zvracajuca postkomunisticka zrudnost!!! Taka nebola ani za Komancov. Ked potrebujete hnus, tak natacajte v Tirane a nesahajte na perlu na Vltave!!!! ()

amalia

Už kvůli tomu Mikkelsenovi, romantické město Praha, z hlediska filmu, a škoda hotelu Praha, když to člověk vidí. Aspoň ve filmu zůstane uchován, když už se po něm slehla zem...a konec? Jaký vlastně byl...? ()