Romantické drama popisující cestu dvou dánských partnerů, Christoffera a Maji, do Prahy. Ta pro ně není jen starobylým městem, ale také místem, kde je zakořeněno myšlení bývalého východního bloku. Setkání v Praze je příběh o svatbě na hranici rozchodu a staré lásce, která se stále proměňuje, zakořeňuje, je zapomenuta a na konec znovu objevena. (oficiální text distributora)

Pegas1632

Jako pro Čecha zajímavej obrázek na pohled od někoho za kopečkama. na druhé straně, film jako takový mě děsně nebavil. Trochu moc rozbředlé drama o muži co přišel pohřbít svého otce. Znovu se na to rozhodně nikdy už dívat nebudu - ani kdyby mě nutili :) ()

mysiak

Mads Mikkelsen exceluje v tejto dráme..v ktorej sa zaoberáme vzťahmi a hlbokými myšlienkami o živote...one man show Mikkelsena v priemernom artovom filme ()

Cheeter

Až na pár zajímavých záběrů z Prahy celkem nuda. A to ještě kolikrát ještě nedávají logický smysl. Druhou možností je to, že na nás Dánové měli před deseti lety dost divný pohled. Nebo jsem já nepochopil je.... Ale faktem je, že tenhle film je trochu divnej.... možná víc než trochu. ()

dr.fish

Excelentní až mrazivé drama dvou rozcházejících se manželů na pozadí Prahy, kam manžel přijíždí se ženou vyřídit pozůstalost po svém otci. Po 25 letech ho vidí- mrtvého. K tomu řeší nevěru a pravděpodobný odchod své ženy. Společně ještě hledají styčné body, východiska z patové situace. Zkoušejí k sobě hledat cestu. Oficiální text distributora psal někdo, kdo film asi ani neviděl. Přítomnost Prahy a českého prostředí může být v mnoha směrech rušivá (pro některé i urážlivá), sám však vím, že nás takhle cizinci podobně vnímají (to rituální oblékání do rakve je samozřejmě nadsázka), je však dobré se soustředit na psychiku postav. Je skvěle propracovaná, vývoj Christopherovy postavy mne fakt dostal. Naděje umírá poslední...80% ()

Mona07

Až na pár jistých nelogičností (co si to o nás proboha ti Dánové myslí??? Guláš jen v úterý???) jsem byla spokojená. 3,5 hvězdiček jistých no a ta půlka za charismatického Madse, pro něhož mám opravdu slabost. 7/10 ()

lucascus

V samotném scénáři síla není(absolutně neoriginální), pražské exteriéry jsou natočeny s úctou a grácií, česká povaha už ostrouhala poněkud více, ale budiž, pohled západního diváka už asi nikdy nebude jiný. Hnacím motorem celého filmu je však perfektní herectví Madse Mikkelsena (on hraje i pohledem!) a paradoxně ještě více můžeme vidět jak je skvělý vedle nevýrazné (a dle mého mínění špatné) herečky Stine Stengade. Bál jsem se, aby nám neudělali ostudu čeští herci, ale naštěstí se tak nestalo. Bořivoj Navrátil byl perfektní (i po boku Madse) a spolu se stejně výtečnou Janou Plodkovou dostali ve filmu nezvykle velký prostor (narozdíl od ostatních zahraničních filmů, kde hrají české hvězdy pouze jednovětné štěky, někdy ani to ne). Tři je málo, čtyři moc - ale vzhledem k velmi nízkému procentuálnímu hodnocení dávám dnes za čtyři. ()

zsn

"Nádherná" Plodková vypadá jak krysa. Praze Dáni udělali teda pěknou reklamu - barbarská metropole jazykové bariéry, chlastu, ponura a drzých babek. Tohle se mi nelíbilo, děj jinak ano, byť mohl být výživnější. ()

Heraldika

Hořko-krutý film s nádechem "lehce zatuchlé" evropské metropole. Pana Navrátila bych za trest nepustila víckrát před kameru, protože jeho vyznání lásky před synem svého (mrtvého) milence, které zřejmě mělo za úkol dojmout, mě k slzám rozesmálo. Tak to asi režisér nezamýšlel. Jinak mě příběh velmi oslovil, vtipné vsuvky jsem kvitovala, ale především se vezla na melancholické notě jednoho vyvanutého vztahu. Dva lidé spolu, ale každý sám a jejich neschopnost odpuštění, pochopení, ukázání citu v pravou chvíli. Procházka Prahou, při níž byly krutě zodpovídány nepříjemné otázky, ta mě bude ještě dlouho strašit v hlavě. ()

MsUtahraptor

Mám ráda filmy, kde můžu nadskakovat nadšením, že "Tohle znám!" (nebo se naopak rozčilovat, jestli nás tvůrčí turisti takhle vážně vidí) a odchytávat nepřesně přeložené útržky milované mateřštiny. Tomuhle přidává zábavná vložka "Taxikář projíždí pofidérním sídlištěm (aby ty dva vzadu bacil po hlavách a okradl???)" těsně předcházející ještě lepšímu "Banda cikánů čeká, co ještě z těch řvoucích cizinců vypadne" (Oslíčku otřes se!- jakpak tohle natáčeli? Byl to oficiální komparz, nebo prostě vytáhli kameru z doprovodného auta a davové rakce jsou stoprocentně autentické?) ()

DannyBoy80

Docela jsem se na film těšil, hlavně kvůli Mikkelsenovi. Ale bylo to pro mě zklamání. Film plyne pomalu a je prošpikován neuvěřitelnými žvásty o pohřbu. Takovéto postupy u nás opravdu nejsou. Zamotanec s novými informacemi v průběhu filmu byl sice fajn, ale zapadl v celkové šedi filmu. Herecky docela průměrné. Celkově to spíše působí jako reklama na Prahu. Pro mě slabé 3*. ()

BuddyO

Co se týče příběhu, tak se mi film Prag vážně líbil, ale to zpracování bylo opravdu špatné... Navíc zde byly některé nepřirozené postavy, nepřirozené chování. Byl to snad úmysl? Kdo ví... Slaboučké 3* - 50%. ()

Kroupa

Čekal jsem, že to bude lepší. Tedy naše vlast a Praha jsou tu zobrazeny vcelku věrně - dovedu si představit všechny ty situace, obzvlášť obsloužení pivem po objednání kávy byla trefa do černého. Ale kromě Prahy a Mikkelsena tenhle film nemá mnoho co nabídnout. Obě ženy jsou velice zajímavé, a i když Plodkovou budu určitě sledovat, Stengade byla zajímavější a lepší. Ovšem děj je dost chabý a zvlášť ke konci rozbředlý. Konec samotný jsem teda vůbec nepobral, připadal mi naprosto bezobsažný. ()

bllm

Už dlouho se mi nestalo, že bych u nějakého filmu vyprskla smíchy a chvíli nemohla přestat. A to se ani nejedná o komedii, jde jen o naprosto zoufalý herecký výkon Bořivoje Navrátila ve scéně, kdy se Christofferovi přiznává jak to s jeho otcem bylo. Chudák Mads Mikkelsen, musel být nadlidský výkon tohle natočit s kamennou tváří, a navíc strávit celý film v jedný košily. Pořád mě to nutí přemýšlet, jestli ta podivnost českého prostředí a podivných hereckých výkonů, nebyl záměr a nějaký další rozměr filmu, trochu mi to připadá, jako snaha o vyvolání jakési kavkovské atmosféry. Ještě by mě zajímalo, jak film vypadá v původním znění, s českým dabingem to působí hodně zvláštně, když všechny postavy mluví česky, ale nerozumí si. --------Viděno podruhé v původním znění s titulky - čímž film ztratil něco na trapnosti a absurditě - měním ze dvou na tři, ()

Axident

Nemohu být objektivní - žeru Mikkelsena a každé jeho hnutí - nehnutí brvou. Velmi upřímné, syrové, vztahové, seversky nekompromisní drama, které je přesně takové, jaké by v Hollywoodu nikdy nevzniklo, včetně nic nevysvětlujícího konce do ztracena. Klobouk dolů, že stále nějaký ten režisér má tu kuráž točit podobné filmy, které jsou pro drtivou většinu diváků naprosto nezajímavé a "nudné". Na diváka, nemajícího zkušenost s podobným odcizením po letech a tak dále, asi tahle hra nezabere, kdo ale ví, o čem je řeč, má to jak vytržené z života. Až na neodpovídající reálie v úvodu, které českého diváka musely pozlobit a zbytečně parodické, české roličky, jak vystřižené z komiksu o zapomenuté a zaostalé zemičce, milé překvapení v podobě extrémně civilního výkonu mě neznámé Jany Plodkové... U mě dobrý a těším se na další věc s Mikkelsenem. ()

boul

Po dlouhé době jeden film ze série čistokrevného drama dánského režiséra Christiana Madsena. Film byl chladný asi jako záběry z temných uliček Prahy a chladný jako pohled skvělého Mikkelsena, který si poradí s jakoukoli rolí. Nevím, jaký byl záměr na záběry temných uliček, špinavých a pomalovaných ulic, zakouřených hospod a tupostí lidí, kteří se neuměli domluvit s cizincem, ale jestli to mělo mít na diváka negativnější pohled, tak to u mě splnilo a film na mě působil moc chladně, ale takový jsem si ho představoval. Skvělý Mikkelsen, horší Navrátil (R.I.P.). 65% ()

Fridecka

Na začátku mě nesmírně upoutala Praha a současně odradil podivný bezemoční styl rozhovorů. Kvůli Praze a řadě českých herců a taky Madsovi jsem vydržela do konce a nelituji. Příběh plný odcizení, nedorozumění a nesouladu probíhá chladně, ale seversky zatraceně emočně vypjatě. Ze snímku je vyloženě cítit citový chlad a s tím související utrpení obou lidí ( a tento chlad nemá se severem nic společného). Praha v tomto filmu vypadá neuvěřitelně zastarale, jakoby se tam zastavil čas, což mi připadá vzhledem k roku natáčení přinejmenším podivné. Mads Mikkelsen opět exceluje a jen se tváří a hraje až běhá mráz po zádech. Celkový dojem mi zřejmě pokazil dabing, příště to bude chtít originál. ()

MickeyStuma

Po dramatické stránce je tento snímek výborný. Nádherné záběry Prahy, příjemná uklidňující hudba, nezakopávající vyprávění příběhu, zkrátka příjemná podívaná. Praha je prezentována jako místo, kde je zakořeněno myšlení bývalého východního bloku a tak to podle toho také vypadá. Cizinec přijde do hospody a na objednávku kávy ve svojí rodné řečí dostane pivo. A co taky jiného? Servírka mu nerozumí a chlapi v hospodě nic jiného nepijí. Při příchodu do márnice je babkou upozorněn (česky), že dveře nejdou otevřít a že se chodí bokem oknem. V hotelové restauraci se dozví, že v úterý se český guláš nepodává. A proč by se to nemohlo stát? V Praze se i dnes dějí věci, o kterých zahraniční turisté vyprávějí nevábně. Mé hodnocení je vysoké, protože na tomto snímku nevidím nic zase tak hrozného, aby by se na to nedalo dívat. Dánští tvůrci mne naopak překvapili, což jsem ani sám nečekal. ()

Mara97

Filmařina slušná, dobře se na to dívá i navzdory tomu, že příběh není nikterak originální a krize středního věku není moc ideálním a zábavným tématem pro natočení filmu. Ale zobrazení Prahy, natož Česka mě naprosto pobouřilo. A to jsem od Brna... Režisérem jsme zobrazováni jako nějaký divný národ, jako burani, nadřazenost a povýšenost od západu bije do očí. A že by téměř nikdo neuměl anglicky, že by se guláš z nějakého důvodu v úterý nepodával nebo že bychom ani neuměli očíslovat kupéčka ve vlacích - to přece není pravda. Ani do nemocnice se nechodí oknem. Hlavní hrdinové jezdí taxíkem feldou nejhoršího kalibru, které navíc filmaři vypojí jedno zadní světlo, aby to vypadalo ještě hůř. A když už hádku na ulici, tak rovnou na Chánově, proč ne... Všechny tyto narážky nechápu, ve filmu nemají žádný smysl. Praha nehraje ve filmu žádnou roli, klidně by se děj mohl odehrávat v Kyjevě, Poznani či Košicích, na tom vůbec nezáleží. Je to škoda, bez těch narážek mohlo být Setkání v Prahe mnohem lepší. ()