Hillock odpad!

Růst mého těla se zastavil před mnoha lety, ale během sledování téhle fantas magorias jsem povyrostl o 89 cm. ()

LordSnape

Holt časy se mění. Pan profesor vyměkl, Cabadaj je na zabití, Marika je tentokrát velmi nehezká a o zbytku radši ani nemluvím. Nejhorší je ale Johnův scénář plný debilních scén, trapností a nudných lyžovaček. Úděsné jsou i odkazy na původní film, které v sobě nesou dnes již klasické hlášky, ale jak řekla sama Marika: "Nezdá se ti, že se až příliš opakuješ, Viki?" ()

Mirokukii

Tohle se nikdy nemělo stát. Za celý film jsem si něják nevšiml, že by to měla být komedie. Alespoň mám původní Sněženky a machry o to více rád. ()

Tyny

Smutná verze Sneženek a machrů, z které jsem měla místo úsměvu na tváři zkaženou náladu. Vše je pochmurné a divák si uvědomí, že lidé stárnou a mění se. ()

bubun odpad!

Dvě hodiny čirého bizáru. Šílená kamera, ukrutné dialogy (Radek John!). Duchoslav a Jeníčková-joker ve studiu, které má imitovat vrcholek jakési hory. Co jsem tak zběžně prolistovala místní komentáře, tak budu asi jediná, ale mě ta plastiková Jeníčková odpuzuje. Nevím, proč tam z ní dělaj takovou femme fatale, já bych se bála, že ji při polibku upadne kus tváře. ()

Playman

Kdyby měl každý divák nad českým filmem pohrdavě odfrknout jen proto, že je "český", asi by to čeští filmaři mohli hnedle zabalit, jenže divák je bytost zvědavá a nenechá si určitě ujít pokračování dnes již kultovního filmu Sněženky a machři. Občas se může i stát, že se z těchto filmů vyklube něco skvělého. Takovýto film vás může překvapit i vám zkazit snímek původní. A jak že dopadli Sněženky a machři po 25 letech ? Pro mě určitě překvapení, velice příjemné překvapení. Do kina jsem vcházel plný antipatií, pesimismu a negativních postojů, jenže tento snímek se opravdu povedl! Je vtipný, má spád i dobré herecké výkony, a nejvíce mě potěšila kamera. Hravá - výborná kamera, skvělé záběry. Pakliže jste si oblíbili film původní, možná se vám nebudou líbit opakující se hlášky a málo hlášek nových, avšak - dovedete si představit, že byste na svém třídním srazu po 25 letech nepoužili pár legendárních hlášek z mládí ? Já bych řekl, že by to dopadlo úplně stejně jako v případě tohoto filmu, takže to, že se zde něco opakuje mi vůbec nevadí. Co mi ale vadí jsou ty hluchá místa u kterých nemáte daleko od zívnutí, ale těch je opravdu jen pár. A převažují chvíle u kterých jsem se dobře bavil. Sečteno podtrženo - jedná jednoznačně o skvělý nadprůměr v rámci současné české kinematografie. ()

Triny

Snad i z nostalgie dávám 5*.. Spousta lidí to kritizuje, ale za co? že to není stejně humorné a bezstarostné jako jednička? ale copak to jde, aby i po pětadvaceti letech byl svět stejně naivní a šla dělat ta samá legrace jako tehdá, když byli hlavní hrdinové náctiletí? Který ňouma si tohle může myslet? To je naprostá blbost.. naopak to zabředne do takové nostalgické až "depkoidní" atmosféry, kterou režisér Tauš spolu s herci dokázali skvěle vystihnout. Pro mě je to, a to v dobrém, až moc realistické zakončení sněženek a machrů.... ()

Akumulátor

Nekončící nuda, která je občas okořeněná sice dobrými fórky, ale parazitujícími na předcházejícím filmu. Ani nemluvě o zcela nepřesvědčivých hereckých výkonech hlavních postav (Jan Antonín Duchoslav, Eva Jeníčková). Pokud by byl film sestříhán do 15 minut a přidán jako bonus k DVD s původním filmem, hodnotil bych 5*. V tomto případě však film pouze těží z úspěšnosti originálu. ()

lennyd

Když Viky Cabadaj (Jan Antonín Duchoslav) po letech potká na svahu v Krkonoších svého bývalého profesora Kardu (Radoslav Brzobohatý) a jeho dceru (svoji dávnou lásku) Mariku (Eva Jeníčková) dostane skvělý nápad - svolá své bývalé spolužáky, se kterými před pětadvaceti lety strávil nezapomenutelný lyžařský výcvik, tenkrát ovšem ještě jako pubertální výrostci. Když ale "spolužáci" přijedou, všichni zjišťují, že mladická léta jsou dávno pryč, a každý z nich má svůj život (více či méně zpackanej) a že čas už nikdo nevrátí ... Nutno říct, že jsem původní Sněženky a machry téměř nikdy neviděl (resp. viděl jsem je po kouskách aspoň stokrát, ale nikdy ne v klidu tak, abych si celý film vychutnal). Takže jsem se na jejich pokračování docela těšil. Bohužel mě S&M po 25 letech hodně zklamalo. Fórky, který zná naprosto každý, zde při jejich neustálém opakování tak nějak vyznívají do ztracena (jestli jsem se zasmál aspoň dvakrát?). Veškeré "vtipné" situace jsou tak násilně naroubovány do filmu, že jsou místo k smíchu k pláči (auto v potoce či sex za dřevem). Ač byl film postaven jako one-man-show Vikyho Cabadaje, tak ostatní postavy mi přišly daleko reálnější - ať už Suchánkův Mácha či Koptův Převrátil. Proč se do filmu míchal milostný příběh dětí hlavních hrdinů jsem taky moc nepochopil, místo toho bych radši film o půlku zkrátil. Jdu shánět původní Sněženky ... ()

LadyDevil

Rozhodně příjemné překvápko! Šla jsem do kina s tím, že to dost možná bude trapárna a já budu litovat vyhozených peněz, ale kdepak. Chvíle v kině byly nanajevýš fajnový a spouta scének není ftipných, ale opravdu vtipných:-D Jakoby samotný film vyzrál stejně jako herci v něm obsazení - není to už jenom pubošský humor, ale i starosti..nejen komedie, ale komedie řízlá dramatem. Dokonce jsem zauvažovala o čtyřech hvězdách (když si ale vezmu většinu filmů, kterým jsem dala tolik, přeci jen to na tolik není)- jsem divná, ale Sněženky a machři po 25 letech mě berou víc než ty původní, má to podle mě víc něco do sebe;-) ()

galba

Tak z tohoto filmu mám pocit, jako když si uvaříte čaj z pytlíku a ten pytlík necháte měsíc někde ležet, poté uděláte druhý čaj a to je přesně tento film, slabý čaj s příchutí něčeho trpkého, asi od toho, že ten pytlík někde ležel takovou dobu... ()

PierrevanH

Lepší by bylo natočit setkání, podobně jako to bylo u slunce, sena... Možná, že se autoři báli příběh více rozvinout, přece se nelze spolíhat na hlášky starý 25 let! Příště trochu života do toho umírání. ()

civalII

Film nebyl až tak špatný v momentě kdy na scéně nebyl Duchoslav. Jeho snažení se o herectví je hodně ubohý. Dvě hvězdy za Freimanovou a Johanedis ()

_DAVE_

Tenhle film mi přišel skoro jako časosběrný dokument. Vpodstatě jen ukazuje osudy hlavních hrdinů po dlouhém časovém úseku. Hlavní rysy postav velice dobře "sedí" na původní film, u Vikiho se prostě dalo předpokládat, že bude děvkař a obecný zkrachovalec atd. Velmi pozitivní je, že se z toho tvůrci nesnažili udělat nějaké "Snowborďáky" a drželi se raději "nostalgické" linky. Tento film opravdu nic neřekne mladému publiku, ale spíše divákům, kteří jsou ve stejném věku jako protagonisté. ()

Endyis odpad!

FILMOVÝ PODVOD ROKU!!!! O srovnání s jedničkou je snad zbytečné se nějakým způsobem rozepisovat, jen bych dodal, že tohle si rozhodně ten první díl nezasloužil.... a proč filmový podvod roku? a) Sice se třebas jeví jako celkem zajímavý nápad shromáždit představitele původního snímku, ale v příbadě, že by se to natočilo jako oddechový nedělí televizní film (komedie). Zde jen bylo využito toho, že jeden málo tvořící režisér, si mohl na pokračování velmi známého filmu namastit kapsu a to platí pro celý štáb! Dejme tomu, ještě bych mu toto "veledílo" prominul jako TV film!! ale DO KIN????!!!!!! b) Když už tedy chtěli tento nápad realizovat, tak tématika nějakého srazu po dlouhé době, může být pouze komická, v žádným případě se z toho nesnažit udělat drama setkání vyprahlejch zakomplexovanejch frustrovanejch uplakánků - zápletky jsou velmi trapné a směšné, lidi tak neopravdový, tak neskutečný, tak nedomyšleně a trapně hrající (a la ordinace v růžové zahradě) - debilní výroky typu "Nejseš hollywoodská hvězda"; "zase jsi to posral Viki" (fuj dělá se mi na blití, jen si na ně vzpomenu) c) Nejhorší ze všeho byly ty srdceryvný sentimentální kýčové scény s tou pomalou smutnou hudbou. d) Postavy byly povrchně charaktoerizovány a nechutně přehrávající... BtW. Když už tak napsat pořádnej scenář a ne takovej patos!!! Nevěřím, že tohle mohl spáchat Radek John, který je např. autorem majstrfliku Bony a klid 5% !tohle prostě totálně odmítám...! Tahle s****a híže hnůj na povedený prvdí díl!! Tfuj tajXl!!! Johne a Tauši jděte do prdele!!! ()

honz

Jo jo, před pětadvaceti lety bylo všechno jinak... A nebo ještě úplně jinak: podle mě už ani vtipný, ale jen komerční blábol, jak je bohužel pro většinu současných českých filmů typické. ()

T-pack

Furt stejný sněženky, furt stejný machři, jen ten humor se někam vytratil. Zájezd dinosaurů, z nichž většina je senilních a neumí hrát, je rádoby dramatickým pokračováním - asi s věkem ubývá zábavy a přibývá starostí a beznaděje. Většina postav strašná a padající fotograf se rychle zají. Stará platonická láska je pravděpodobně ta nejohizdnější osoba v České republice a být Cabadajem, asi mám jiné důvody padat z kotvy. Sama postava Vikyho mě tak iritovala, že to být můj otec, asi se střelím. Jediný Suchánek, zdá se na celém filmu relativně normální. A ten katastrofický konec? Proč je tenhle film označen jako komedie? Holt když vlezete do 25 let starého dolu na zlato, může vás odtamtud pěkně rychle vyhnat methan. Nebýt Prachaře a jeho slovenského děvčete, odvážím se s hodnocením jít níž! A jen tak mimochodem, jestli se na někom ta léta neprojevila, nebyl to Suchánek, ale Freimanová... ()

GrooveJump

Film je plý paradoxů. Poměrně zvládnutý příběh s relativně dobrou zápletkou je soustavně přebíjen "troškovinou" demencí. ()

uiu

Milujete dnes již klasické Sněženky a machry jako já? Pak si nekažte náladu pokračováním! Ono je to pěkné z pohledu, že se po 25 letech sejdou spolužáci, kteří spolu zažili před lety na gymnáziu lyžák (mimochodem, kteří spolužáci spolu nejsou 25 let v kontaktu a totálně se od sebe odříznou?) Těšilo mě vidět starého Vikyho Cabadaje a jeho dva povedené kamarády, stejně jako nepřístojného pana profesora, ovšem zbytek osazenstva jsou pro diváka naprosto neznámé postavy a vůbec nevíte, kdo byl kdo v původním filmu. Stejně tak jsem nenašla dostatečnou odpověď na otázku, proč někteří z nich berou na sraz s gymplem svoje uječené nebo již dospělé ratolesti (aby se do sebe zamilovali samozřejmě.) Velké zklamání. Tento film neměl vůbec vznikat. Natočit pokračování kultovního snímku s sebou vážně nebere nic dobrého a opakovaný vtip není vtipem (Vydrž, Prťka, vydrž a dřepkins už vážně ve "dvojce" nikoho nerozesměje). ()