Výstřel

• Česko Výbuch (více)

John Travolta jako lovec zvuků, který náhodně odhalí zločin... Mladý zvukař Jack Terry se vydává na lov nejrůznějších „ruchů“ k novému filmu natáčenému pro soukromou filmovou společnost. Přitom se náhodou stává svědkem nehody, při níž auto nečekaně sjede z mostu do řeky. Jackovi se podaří dívku Sally zachránit z topícího se vozu, jeho řidič však již nejeví žádné známky života. V nemocnici se ukazuje, že mrtvý muž je úspěšný politik a guvernér McRyan, jeden z kandidátů na místo amerického prezidenta. Jeho podřízený Lawrence Henry, požádá Jacka, aby s ohledem na rodinu raději pomlčel o dívce, která byla ve voze. Jack později doprovodí Sally do nedalekého motelu. Tím však celá záležitost vůbec nekončí, natočený zvukový záznam naznačuje, že nehoda byla nejspíše někým připravena… (Česká televize)

.killer.

Alespoň z mého pohledu poměrně slabé a pokud bych měl srovnávat s Coppolovým Rozhovorem a Antonioniho Zvětšeninou, tedy s filmy, které jsou tomuto snímku tématem hodně podobné, tak Výstřel vychází z tohoto boje jako poražený. Krom Travolty nenabízí nic, co by mě dokázalo nějakým způsobem vtáhnout. ()

Knor

I když mám thrillery tohoto typu rád, tady jsem se víc nudil, než bavil. Travolta, Allen i Lithgow jsou skvělí. Začátek mě hodně nadchnul, ale nadšení s každou minutou opadávalo až úplně zmizelo. Ušlo to, ale čekal jsem něco lepšího. ()

Ernie_13

Vydareny thriler, ktoremu vobec nechyba napatie a taktiez vydarene herecke obsadenie. Rozhodne tomu Travolta dost dopomohol. ()

iz67

Tak jestli tohle měla být oslava Zvětšeniny? Spíš nechtěná parodie. První půlka ještě jakž takž. Ale pak už to jde tvrdě dolů a závěrečné scény (od honičky už všechno) jsou opravdu příšerné. ()

subic

Jack Terry (John Travolta) je zvukař u filmu, v noci nahrává venku zvuky, najednou výstřel a nějaké auto spadne z mostu do řeky. V autě jela s guvernérem najatá dívka Sally (Nancy Allen). Vyšetřování na vlastní pěst není zrovna bezpečné, navíc když Jack předá všechny důkazy vrahonovi. Zajímavý thriller, i když už trochu ošumtělý. 65% ()

smatana.sk

Klasický napínač, ktorý nad rámec žánru prináša skvelú kameru, temný koniec a pre znalcov detailné ukážky používania dobovej zvukovej a filmovej techniky. ()