Výstřel

• Česko Výbuch (více)

John Travolta jako lovec zvuků, který náhodně odhalí zločin... Mladý zvukař Jack Terry se vydává na lov nejrůznějších „ruchů“ k novému filmu natáčenému pro soukromou filmovou společnost. Přitom se náhodou stává svědkem nehody, při níž auto nečekaně sjede z mostu do řeky. Jackovi se podaří dívku Sally zachránit z topícího se vozu, jeho řidič však již nejeví žádné známky života. V nemocnici se ukazuje, že mrtvý muž je úspěšný politik a guvernér McRyan, jeden z kandidátů na místo amerického prezidenta. Jeho podřízený Lawrence Henry, požádá Jacka, aby s ohledem na rodinu raději pomlčel o dívce, která byla ve voze. Jack později doprovodí Sally do nedalekého motelu. Tím však celá záležitost vůbec nekončí, natočený zvukový záznam naznačuje, že nehoda byla nejspíše někým připravena… (Česká televize)

Elessar.

A mne sa to páčilo, z Travoltu není žádný floutek, ale skutočne sa ponoril do svojej úlohy. Moje prvé stretnutie s De Palmom bolo úspešné a k tomuto chlápkovi som si za nejaký čas našla cestu. Z filmov ktoré pojednávajú o tejto tematike, pátrania pomocou fotografií a podobne, je Výbuch rozhodne mojím number ONE ()

nash

De Palma je skvělý režisér, o tom není pochyb, někdy si však velmi nešťastně vybírá scénáře. V tomto případě to byla ovšem jasná trefa do černého, stejně jako obsazení Johna Travolty. ()

Patr1k

V dobe natočenia filmu som nebol ani na svete, takže ho neviem zrejme celkom oceniť, no svoju kvalitu rozhodne má, výborné herecké výkony (až na Nancy Allenovú, ktorá mi väčšinu času liezla na nervy) a streštený koniec filmu, čo sa mi páčilo najviac bola scéna s džípom... ()

rey17

Hezký film se zajímavým příběhem. Kdyby to nenatočil Palma a neměl výbornou kameru, tak bych hodnotil jen 3* ()

zigy

De Palma má lepší filmy, ale zkouknout se to dá, dialogy jsou napsané velmi hezky a poutavě, jenom pokulhává napětí, tentokrát se totiž nepovedlo vytvořit tu správně hustou thrillerovou atmosféru. Travolta by měl hrát spíš v romantických filmech typu Pomáda, sem se nehodí. Ale závěrečná scéna Vás posadí hluboko do křesla - tak mrazivá a cynická.... ()

ALchemik

Jako divák jsem spokojen. Jako milovník magnetofonů a pásků jsem si užil i pro někoho zdánlivě nepodstatnou vatu: nahrávání, přetáčení, stříhání a pohled na různá v té době špičková zařízení. ()

hony23

Travolta v roli zvukaře, co čirou náhodou natočí atentát na prezidentského kandidáta. Nic objevného, nic originálního - tento film nenadchne ani neurazí... ()

987Castiel

Výrobný De Palma a výborný Travolta v konšpiračnom thrilleri. Hudba dotvárala mystérium a dobový pocit. Veľmi šikovne vymyslený úvod aj záver, ktorý mi úplne vyhovoval. Typ zápornej postavy totálne sedí pre John Lithgowa. Som rád že som nečítal obsah pred pozeraním, lebo ako býva zvykom je v ňom úplne všetko. ()

Baldrick

Melodramatický závěr trochu tlačí na pilu, finální pointa to ale zachraňuje na výbornou. Přiznávám, že hodnotit právě tento film po shlédnutí dabované verze (byť naštěstí v plném obrazu) je trochu nepatřičné, ale budiž. Evidentní lahůdka pro filmové nadšence i analytiky, důmyslně vystavěná, přitom přioděná do kabátku v pravdě jednoduchého žánrového vyvrcholení. Vícerohlasý dialog se Zvětšeninou, Hitchcockem, klasickým Hollywoodem, brakovou žánrovou produkcí, filmovými dějinami i médiem filmu jako takovým, atd. atd. A ta červená nit, paráda. ()

veverysiak

Starý depalmovský štýl, ktorý by u dnešného publika nemal šancu, odchovanci minulostoročných  zatuchnutých kinosál však vedia takéto relikvie oceniť, je pravda, že od direktora sme zaregistrovali aj lepšie kúsky, ale vďaka aj za toto retroohliadnutie, takže 65%. ()

Sunwheel

Slušný krimi thriller z De Palmovej dielne. Celý čas celkom pekne odkrýva zápletku a nebyť akosi nedotiahnutého záveru, mohol to byť aj plný počet. Ale zvuk sa fakt podaril! ()

PTuranyi

Celkom dobre natočený politický thriller. Podobne ako v Buldogovi je tu cítiť zub času a zamrzí záver so záchranou Sally, ktorý je pritiahnutý za vlasy. Poteší vtipná pointa s dokonalým výkrikom na záver. 70% ()

Tigi666

Zajímavě natočený thriller, ale co je to platné, když scénář je naprosto hloupý. Ještě, že to nekončilo happy endem. ()

Cesarea

V tomhle filmu jsem zjistila, že Travolta je herec :-) takže čtyři hvězdy nejen za zvuk a ten tady hraje skutečně důležitou roli... ()

fratros

Travolta mi nepřišel nějak zajímavý (za což pravděpodobně může ta nespavost) a že z toho všeho nakonec zbyl jen křik do filmu, mě taky docela překvapilo. ()

Bluerider

Kvalitní kriminální thriller s politickým přesahem, který trochu připomene starší filmy A. Pakuly. Děj filmu zřejmě upomíná na známou autonehodu senátora Edwarda "Teda" Kennedyho v r. 1969 na Chappaquiddicku - senátor, který byl tehdy považován za favorita příštích prezidentských voleb, při cestě z večírku havaroval a jeho auto se zřítilo do moře. Při nehodě zahynula mladá žena, která byla se senátorem v autě. Tato aféra zastavila slibně se rozvíjející politickou kariéru E. Kennedyho a inspirovala řadu konspiračních teorií. Film samotný se vyznačuje nejen značně temnou atmosférou, ale také nenápadným humorem spojeným z hrdinovou prací filmového zvukaře (připomělo mi to podobné scény v jinak drsné "Moně Lise" N. Jordana). Výtečná kamera, výtečný zvuk (jak jinak), výtečný Travolta. ()