Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

Kanca

I přes skvělý námět a úžasné herecké výkony Matthewa McConaugheye a Jareda Leta tomu filmu zkrátka něco chybělo. Takže spíš taková průměrná podívaná s nadprůměrně dobrými herci. 70% ()

ZdenoLo

Mám rád filmy pre ktoré je herec ochotný siahnuť až dno svojich možností. Dokázal to Christian Bale, Michael Fassbender.. a dokázal to aj Matthew McConaughey. Ta premena je neskutočná a hrozivá zároveň. Skutočné príbehy v poslednom čase nejak moc “letia“. Čo je aj dobre lebo je to žáner ktorý vždy niečim prekvapí. ()

dopita

Z tohohle filmu si odnesu pouze to, že se Matthew McConaughey pokouší opravdu hrát a že mu to snad poprvé docela jde. Nicméně Oscara bych mu rozhodně necpal. Jinak dle mého názoru velmi přeceňovaný film. ()

HArna

Ron Woodroof je postava klasického vidláka z vesnice v Texasu. Má rád chlast, rodeo, sex a nemá rád buzny. Na téhle postavě se podařilo postavit celkem dost dobrý film, který mě hodně zaujal. Přestože hraje postavu HIV pozitivní,tak v některých scénkách nechybí hůmor. Je to hlavně takovej suchej hůmor, ale funguje to dobře. Je vlastně zajímavý, že celý film koukáte na vesnického hajzla a vlastně ho máte rádi. Jinak chtěl bych vyzdvihnout herecké duo Matthew McConaughey - Jared Leto, oba dva zato tuším dostali Oscara. Teď pominu, že oba dohromady zhubli 35kg. Leto je skvělěj a McConaughey? Co na něj mám říct. Před několika lety to byl pro mě trochu méněcenný herec, který hrál v béčkách jako Sahara, lemra líná atd...Jenže když kouknu na poslední roky, vidím fantastické herecké výkony. Mud jsem neviděl, ale v obhájci se mě trochu vlil do podvědomí. A poslední tři projekty-MASAKR! Jede z nich je právě klub poslední naděje, druhý je osmidílný seriál Temný případ, který byl prostě boží a jeho výkon taky. No a měl ještě malou vedlejší roli ve Vlku z Wall Street a je neuvěřitelný, za jak krátkou chvíli udělal monstrozní dojem. A podle všeho se máme ještě na co těšit. ()

bloodline

Herecká reštaurácia pána McConaugheyho má slušne našliapnuté do nesmrteľných výšin a osobne mu na diaľku gratulujem od upustenia svalovo dokonale vyrysovaných a emočne tupých romantických "komédií". Ako keby sa drogovej závislosti zbavil sám veľký Ozzy. Ale prejdem ku konkretivizmu a konečne mi Dallas Buyers Club rozlúskol hereckú hádanku minuloročných Oscarov. Herecky komorné veľdielo bez výrazných nedostatkov. Presvedčivo zvládnuté režisérsky a scenáristicky účelné. Efektívny kus roboty, kde si každý príde na svoje. K žánrovej úcte možno neslúži sentimentálny konzervativizmus, ale vzhľadom k tematickej štylistike vznikol účelne empirický produkt. Námetové predsudky vyhoreli ako Trója, ale morálny rozmer či názor nech si vymodeluje každý sám. Moje ego žiari spokojnosťou. ()

t.mon

Nádherný film o počátcích brutální nemoci AIDS, skvěle podaný na plátně + podle skutečných událostí. Výkony McConaugheyho a Leta jedním slovem - WOW. Škoda jen pomalé první poloviny. ()

kolemjdouc

ano farmaceutický průmysl je nadřazen Bohu.Pošle do kytek koho chce on a ne vůle Boží....Ten film dostane každého kdo doposud o nemoci věděl jen z filmu Philadelphia.Opravdové.Drsné.A MConaughey je fakt herecký chameleon. ()

Corpsegrinder

Kostěj Matouš tradičně hraje jak svině, k čemuž mu sekunduje přiteplenej Jared Léto. Stručně a jednoduše je tohle kvalitní dobře zahraný drama. ()

provitamin

Movie made by homolobby. Najväčší hejter teplošov sa postupne vnútorne mení, začína byť tolerantný a nakoniec dobreže nezbije svojho niekdajšieho kamoša ktorý má nemiestne narážky na jeho súčasného transsexuálneho obchodného partnera. Myšlienka filmu je však fajn. Ukazuje boj niekoľkých ľudí chorých na AIDS proti systému, kde mocné farmaceutické spoločnosti vnucujú svoje lieky, ktoré môžu byť toxické, nemusia byť účinné a keď chce jednotlivec zohnať účinnejšie lieky mimo územia hnUSA, ktoré však nie sú certifikované, či už pre vlastnú potrebu alebo pre pomoc iným, systém mu pod nohy hádže samé prekážky, či už legislatívne, alebo rôzne kontroly, kde mu zhabú všetky lieky. ()

Miller

Zasloužrné oscary, jak Letův, tak McConaugheyův, tak i masky. Bohužel mi něco chybělo, to ale není chyba filmu, to je chyba ve mně. Doporučuji. 80% ()

Dyas

DiCaprio byl sice ve Vlkovi z Wall Street úžasný, ale Matthew McConaughey zde také předvedl obdivuhodný výkon, i když Jared Leto nijak nezaostával. Nejvíce zajímavé jsou dle mě dialogy mezi ústřední dvojicí a mezi Woodroofem a lékaři. Abych řekl pravdu, byl jsem překvapený jak dobrý tento film byl. A právě tím překvapením určitě bylo, že se nejedná o klasické klišé, ale o působivé a upřímné životopisné drama, které si na nic nehraje. Rozpočet n/a ][ USA tržby $18,004,000 ][ Celosvětové tržby $ n/a][ Otvírací víkend $2,687,157 ()

peetriss

Poctivé drama bez přikrášlování, vyprávějící skutečný příběh Rona Woodroofa, kovbojského balíka, kterého diagnóza AIDS postupně dovedla až k hrdinnému a nerovnému boji za práva svá, i podobně nemocných, za delší a kvalitnější život proti nemilosrdně mamonářským farmaceutickým lobby. Klub poslední naděje staví zejména na hereckých výkonech takového kalibru, jaké jsme už nějaký čas neviděli - hovořím o Matthewovi McConaugheym a Jaredovi Leto, které snad oscaroví akademici po zásluze ocení. Dalším pozitivem je výborně napsaný scénář a schopná režie. Kvalitní, dramaticky působivý, film s extra kvalitními hereckými výkony. ()

Piškotka

Bojovník Ron ke své nemoci přistupoval svérazně a jako heterák se zpočátku distancoval od komunity gayů, typických to nositelů této nemoci. Jeho vnitřní boj s byrokratickým šimlem přešel v boj za léčbu nemocných šetrnější, byť ilegální cestou. Jeho parťák se mu stal opravdovým přítelem, i když byl "jiný" (skvělý Jared Leto). Posledních 30 dní života se změnilo na několik let. Mírně nudné byly peripetie s pašováním a policejní razie. McConaughey se výraznou hubeností změnil k nepoznání, ale jeho role si to žádala a tak to má být. ()

LxLuthor

Veľmi citlivá téma s veľmi citlivým spracovaním. Nečakaná transformácia a bravúrny výkon od Matthew McConaugheya. Oscarové nominácie absolútne opodstatnené... ()

bloodcountes

Velmi pěkné herecké výkony - oceňuji přesto, že ten s tím obskurním jménem není mým oblíbencem a tady s tím nechutným knírem, představující texaského macha, kterému v životě nejde o nic jinýho než o rodeo, chlast a děvky a to i poté, co se dozví, že má AIDS, mě iritoval celou dobu. Pokud se během filmu jeho osobnost měnila, tak jen zcela nepatrně, i v nemoci zůstává arogantním frajerem, kterej si ještě z pašování léků udělal skvělej byznys a jen díky tomu se jaksi neplánovaně stane hrdinou v boji proti státním regulátorům a (farmaceutickým predátorům). Film má asi nějakou osvětovou nebo snad motivační hodnotu, ok, beru to. Já jsem po jeho shlédnutí byla znuděná, ted jak o tom píšu, začínám být trochu popuzená. Ano, dlouho se mi nestalo, aby mě nějakej film tak nějak podprahově prudil a nudil zároveň. Vynasnažím-li se být alespoň trochu spravedlivá, dám lepší průměr za herecké výkony. ()

Lefty86

Film je hrozně dlouhý a moc se tam toho vlastně neděje, něco jako Vlk z Wall street. Po půl hodině jsem myslel že už to běží tak 90 minut a bude to končit, ze začátku to nevypadalo špatně ale zvrtlo se to jen v jednu velkou nudu. Nic to nemění na tom že McConaghey byl skvělý vyhublý vypadal příšerně a Oscar je zasloužený ale film mě jako celek neuhranul. Vlastně jsem ani nepochopil co s těma lékama, jako Chytrá Horákině je prodával neprodával nebo co. ()

valasek.m

Šílená doba, nechápu, co všichni ti lidi mají proti homosexuálním párům, šak jsou to lidi jako my! Vynikající Jared Leto a Matthew McConaughey, ale od filmu, jako takového jsem čekal o trošku víc teda. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm