Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

mac000

Film i hlavní postavy procházejí značným vývojem. Na začátku je Ron spíše nesympatický a skoro se chce říci "s čím kdo zachází, tím také schází". Ale pozor! Pozvolna, bez větších emocí či scén útočících na divákovy city (snad s výjimkou krátkého vnitřního zhroucení Rona v autě) se postoje i reakce Rona k jeho okolí začínají měnit. A nakonec s ním divák musí sympatizovat, přát mu jeho úspěchy, litovat jeho nezdary. Zásluhu na to má důmyslně vybudovaný scénář, ale především zcela věrohodné a strhující herecké výkony Matthew McConaugheyho a Jareda Leta. Oba by si Oskary ve svých kategoriích zasloužili (zatím jsem neviděl Di Capriova "Vlka"). Úžasný film, který se nevidí každý den. ()

john.h

Zručně natočený film se sympatickými hereckými výkony. A se zajímavým příběhem o boji s HIV v dobách, kdy to bylo úplnou novinkou a neexistovala žádná smysluplná léčba. ()

Franche

Doufám, že si Jared dojde pro toho Oscara v sukni a botech na podpatku ! Jestli čekáte, že vás něco v tom filmu bude citově vydírat, tak nebude. Všechno se bere tak nějak ... normálně - 4* Doufám, že Matthew už vypadá normálně, tohle nebyl hezký pohled ()

mr.hack

Z filmu jsem si odnesl následující poznatky: 1) Ron Woodrof si opravdu uměl najít přátele za všechny prachy (jak ty starý, tak ty nový) 2) Ron nebyl dobrý elektrikář – jak to proboha držel ten šroubovák? 3) Doktorka Eve je opravdu dobrá hospodyňka – mít kladivo v prvním šuplíku kuchyňský linky? To zaslouží obdiv 4) Není pouze dobrá hospodyňka, ale je také velice zručná - takhle pověsit obraz? To jen tak někdo nedokáže…. 5) Policajt JménoNevim byl nejspíše kouzelník – byl všude, kde byl jen trochu potřeba 6) Jared Leto konečně našel svojí pravou tvář – ruku na srdce: komu v té roli přišel nepřirozený? Doufám, že mi všichni místní puritáni odpustí, že si z filmu trochu střílím, samozřejmě chápu jeho vážnost a oceňuji McConagheyovu slizkost a i zachycení bezmocnosti. Nejvíce však oceňuji, že snímek nebyl pouze ždímačkou na city. PS: Pokud je pravda, že se AZT ještě používá a film uvidí dostatečný počet lidí, může být zaděláno na pořádný problém. ()

hero_bk

Ničím zajímavý film o tom, že americké úřady (tentokrát ne FBI, ale FDA) vedou svině. McConaughey hrál dost dobře, věřil jsem mu to, Jared Leto mi spíš pil krev, ale to bylo tím, jak byla jeho postava napsaná. Přes všechno, co se nám tento film snaží sdělit, prostě nemůžu litovat někoho, kdo má vlastní vinou pohlavní chorobu. Prostě ne. Přesto zcela objektivní 3 hvězdičky. ()

crjules

No, klobouk dolu! Film, stejne jako skutecnost pusobivy. Farmaceuticke mega firmy drzi pod krkem vsechny ostatni,majice temer monopol. Na svuj maly pisecek jen tak nekoho nepusti-natoz s lekem, ktery neni jejich a ktery by byl snad proboha i cenove dostupny. Diktuji si cenu,maji na vyplatnich listinach ty, co rozhoduji o uvedeni urcitych leku (jejich leku) na trh. Nic noveho pod sluncem a asi je to problem vsude na svete. Z toho duvodu mi film nejak dech nevyrazil. Rozhodne ale velmi slusna zalezitost, bez vykalkulovaneho patosu, natocena ala nezavisly film. Co me ale dostava uplne, je Mathew! On posledni dobou tak herecky vyzral, az to bije do oci. Posledni tri roky mne v tom utvrzuje. Killer Joe- tam si rikam,hele tady je dobrej ,, v Magic Mike- tam byl magicky jen a jen on, striptera zahral s uplnou posedlosti a 100% uveritelnosti,, vyrazna rolicka ve Wolfovi-taky k zapamatovani a tady v tom filmu me uz od zacatku boura! A to nemluvim o novem HBO serialku True Detective! Tak si rikam " : hochu, ten Oscar musi byt v nejblizsi dobe tvuj"... ()

Anomiska

Keď človek nemá čo stratiť, vtedy skutočne bojuje a riskuje, aby dosiahol svoje. Napriek nepriazni osudu a tomu, že Ronnie nemal deti, vedel zo života vytrieskať maximum a zanechať po sebe odkaz. Výborná dráma, ktorá nenudí a neútočí za každú cenu na city. Po dlhšom čase, čo som to videla, stále na ten film myslím a považujem ho stále za lepší a lepší! ()

Zombiepod

Ojedinelý a veľmi silný životopisný príbeh jedného zvláštneho človeka, ktorý v posledných chvílach života berie medicínu do vlastných rúk. Film nakrútený štýlom indie drámy s veľmi pomalým spádom, avšak s neprekonateľnými hereckými výkonmi (McConaughey soška zaslúžená, no Leto, to bola v tomto prípade extra trieda), ktoré robili film vskutku výnimočným. Mierna odľahčenosť niektorých situácií trochu uberá filmu na tématickej náročnosti, čo je len dobre, no fakt, že pôsobí značne dlhšie, ako v skutočnosti je, mi občas trochu sťažoval bdelé sledovanie. Film sa však i napriek tomu nebojím označiť za veľmi doležitý kus životopisnej kinematografie posledných rokov. ()

TommyDiamond

Filmový svět je přesycen snímky o umírajících na nějakou nemoc a vždy spoléhá na to, že nahlodá city diváka. Klub poslední naděje si na nic nehraje a na nic takového nespoléhá. Je vyjímečný svou drsností a svérázností. Ukazuje věc (AIDS) takovou jaká je, bez okolků a se všemi následky. Asi nejobdivuhodnější na filmu Klub poslední naděje je to, co byli schopni podstoupit kvůli svým rolím M.McConaughey a J.Leto. Myslím, že právě jejich výkony dodali filmu na autentičnosti.... Nezbývá než dát za nevšední filmový zážitek čtyři hvězdy... ()

vZeč

Všechny oscarové výstřiky už na tento film napadaly a já mám smutnou zprávu. Víc v tom není. Vlastně je. Strašně hrající/koulející očima Garnerka. ()

syphoon

Zmílená neplatí, právě jsem si málem krupl do katí. To byla ale velká nuda! A herecký výkon? Dobrý, ale né skvělý jako v případě Leonarda ve Vlkovi..... Ptám se, kde soudruzi z USA udělali chybu? :) Ale třeba jsem jediný, s tímto názorem. Pro mě velké zklamání. 59% ()

TSZ

MMcC hraje jezdce rodea (a zároveň elektrikáře), který si užívá život na plné koule (doslova) a je odměněn virem HIV. Po prvotním šoku zkouší tuto životní situaci nějak uspokojivě vyřešit a rozjede se kolotoč událostí, kterými se jednak zapíše do dějin léčby HIV a jednak se z něj stane tak trochu věděc samouk, který hledá nové metody léčby, díky čemuž se dostane do rozporu s tehdejší americkou asociací kontroly léčiv (nebo co to je). Hlavní hrdina zde předvádí klasické herectví na oscarovou zakázku, ale kromě výrazného zhubnutí jsem na něm nic zajímavého nepozoroval. ()

odbornicka

Celý film si hovorím : "Bože, ako mohol?" Za to totálne zúboženie tela a odvahu vyjsť s nechutnými fúzikmi a celkovo nechutným výzorom na verejnosť si celkom toho oscara aj zaslúžil. ()

DjangoDoe

Ďaľší skvelý životopisný film, tentokrát s tématikou Aids v 80tých rokov. Premena McConaugheyho a Leta musela stať nesmiernú námahu, za ktorú boli obaja zaslúžene odmenení. Dejovo veľmi jednoduchý film, ktorý zaujme najmä jednotlivými charaktermi a schopnosťou bojovať do posledného dychu proti farmaceutickej mafii. Aj keď je to skvelý film, z môjho pohľadu patrí skôr medzi jednorazovky. 4* ()

sWONDER

Zaujímavý životný príbeh, no na moj vkus podaný príliš chladným a neosobným spôsobom. Asi to tak má byť, ja ale potrebujem trochu emócií. S Woodroofom som sa neztotožnil ani napriek oduševnelému výkonu McConaugeyho. Rayon (odporný Leto) má dosť málo priestoru, ako vlastne celý príbeh, ktorý by potreboval viac rozpitvať. Napriek tomu, že som sa miestami nudil, (aj ked "fuckovania" je požehnane) Dallas Buyers Club sa určite v mojej pamäti len tak nestratí. Tri a pol. ()

Lilien

Najviac ma fascinuje, že človek ktorý žil vo svojom malom svete v nejakom Texaskom zapadákove,dokázal napriek vtedy smrteľnej chorobe absolútne zmeniť svoj spôsob života,cestovať po celom svete, hľadať alternatívne zdroje liečby,podnikať proste niečo zmeniť. M.M. A J.L. zahrali svoje úlohy dokonale. ()

Don82

Ani nevím, proč jsem si myslel, že to bude typickej doják. A hodně jsem se mýlil. Dallas Buyers Club má perfektní spojení "polidštěného" scénáře a naprosto bez debat excelujícího Matthew McConaugheyho (Oskar samozřejmě zaslouženě). Vyjmečným se film stává především svým minimalistickým a zároveň nezávislým a upřímným přístupem k hlavnímu tématu filmu. V žádné scéně není falešné mesiášství hlavní postavy, není zde žádné "byl jsem hajzl a teď jsem nejsvatější a už budu jen hodněj", žádné laciné poselství o tom, jak jsou jedni dobří a druzí zlí, žádné přehrávání a ždímání emocí. Ron Woodroof jako hlavní postava je nejen skvěle zahrána, ale hlavně velmi dobře zvládnuta po stránce charakteru, kdy divák prostě nemůže odtrhnout oči od každé scény, kde se objeví. Kromě osobní roviny hlavní postavy je zde i bez předsudků a s důrazem na vyváženost obsažena i druhá rovina o tom, že je jedno jestli jste ochlasta z rodea nebo někdo jinej, ale ve výsledku se špatné věci dějí všem a to jak se k nim postavíme, je jen a jen na nás. Film možná vyznívá trochu idealisticky, ale právě v tom to je. Není jednoduché něco změnit, ale proč se o to alespoň nepokusit. Zbytek už si musí divák přebrat sám. ()

papadoce

Je to film s dobrým príbehom, prekvapivo bez hollyúdskeho klišé s výbornými hereckými výkonmi. Nie je to nič, čo by ste potrebovali vidieť 2 či 3 krát, ale jedná sa o poctivý film s dokonalým McConaugheym. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm