Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

Pawlisman

Z mě 4 s odřenýma ušima. Určitě ne 5 hvězdový snímek. Spíše dlouhý a někdy už nuda. Ano, herci berzva. Atmosféra také a ztvárnění předlohy/nápadu je také těžko co vytknout. Ale myslím, že snadno zapomenu a určitě není top film. Tak spíše evropský snímek, jichž ale - a mnoho lepších - máme a známe mnoho. 7,5/10 ()

RomanHyde

Filmařina je to poctívá a herci se opravdu vytáhli. Matthew Mc Conaughey není můj oblíbený herec, vlastně tak trošku naopak, ale v tomhle filmu ani nebyl moc k poznání, takže byl koukatelný :) (hrál fakt perfektně) Téma černého obchodu s léky a strašidelného farmabusinesu je opravdu aktuální. I z toho důvodu doporučuji film zhlédnout. ()

LuccinyFilmy

Umírat na AIDS a/nebo být závislý na drogých není žádná sranda, ale předstírat, že umíráte na AIDS a/nebo jste závislí na drogách vám vynese Oscara. Film nemůžu zodpovědně hodnotit výš, protože mě i přes drag queen Jareda Leta ne a nebavil a těšila jsem se, až skončí. Krásnou empatickou doktorku Jennifer Garner, jejíž jediná role je tiše obdivovat hlavního hrdinu a učebnicově prozřít ohledně zvěrstev farmaceutického průmyslu, si také mohli odpustit - prostě nepochopím, že v každém americkém filmu musí být nějaká pseudoromance. ()

Bukk

Dokopat se ke zhlédnutí nějakého filmu je v poslední době pro mě téměř nemožné, natož když se jedná o kategorii nominovaných. Tohle mi ale nedalo a nakonec jsem to riskla. Na hodnocení jsem se ale musela vyspat, protože tady tohle zhodnotit bylo těžší než se zdá. Tak asi takhle - ubíhalo to slušně, žádné velké záseky, člověk měl chuť si počkat na to, co bude dál (zvlášť když mu skutečné události nic neříkají). Nevím sice proč, ale vše až na posledních cca 20 minut mi vyhovovalo. Pak už film ztrácel dech. Ovšem co jsem nečekala bylo to, že tady tohle bude jeden z těch filmů, co dokáže z člověka dostat absolutně nejvíc jen jedním jediným momentem, on to byl nejspíš "jenom" pohled. Kdo ví jaký? ()

thunnus

Silný film, skvělí herci, silné a smysluplné téma, nicméně dokonalý zážitek to nebyl. Nechci spoilovat, ale Raynova postava mi přišla nedovysvětlená (nikde jsem neslyšel odpověď na tu otázku why do you hate yourself? - a docela by mě zajímala), hlavní postava prošla (v Hollywoodu standardním) přerodem z namyšleného a homofobního bigota v bojovníka za přežití a důstojnost lidí se smrtelnou chorobou, ale nemůžu si to odpustit, už jsem to mnohokrát viděl. Napadla mě jakási vzdálená podobnost s Schindlerovým seznamem, ale jako aktualizaci toho příběhu o hodném obchodníkovi a později idealistovi, který pomáhá potřebným, bych to neviděl. Na druhou stranu, rýpnutí do zdravotnického systému US se mi líbilo, bylo odvážné a škoda, že nebylo ještě konkrétnější. Když vidím ty libertariány, kteří obhajují právo (jich) bohatých na to kašlat na a nepomáhat bližním svým, zvedá mi to tlak. Oni na léky mají, můžete namítnout, že si na ně vydělali tvrdou prací, ale já Vám na to říkám, fakt věříte, že poctivě?? ()

Silviaxx

Konečne jeden kvalitný kúsok, u ktorého na 100% platí staré známe "za málo peňazí, veľa muziky". Preťažená všetkou tou technológiou, dokonalým vizuálom a komplikovanými trikmi som si priam božsky oddýchla pri filmarine založenej na absolútnych základoch. Napriek tomu vyzeral film profesionálne a keby som nečítala zaujímavosti, tak mi to ani nedopne. Po vizuále teda skvelé. Samotný príbeh je pre mňa veľmi zaujímavý, kedže som o podrobnostiach liečby nič netušila, a vďaka tomuto kúsku som mala možnosť sledovať odhodlaného chlapa v boji s AIDS. Tento boj bol pri tom sprevádzaný sklamaniami, radosťami, hlbším vývojom postavy (čo kvitujem všetkými 10timi), a to všetko v podaní skvelého McConaugheyho. Ten bol v tejto úlohe maximálne brilantný. Som šťastná za tento filmový zážitok. ()

Tigran

Nepodbízívé, neufňukané, McConaughey nepřekvapivě výborný. Ano, NEpřekvapivě, protože... True detective ;-) Nicméně v druhé polovině film poněkud ztratil drive a mě přestalo zajímat, co se zrovna děje (až na jistou emotivní scénu, která mě probrala z apatie, ale nechci spoilerovat). Je možné, že je chyba ve mě a nedokážu být objektivní, protože moc nemusím životopisné filmy, ale přesto uděluji Dallas AIDS Clubu "pouze" hezké plnohodnotné tři hvězdy. ()

j0nathan

Klobouk dolů před všemi, kteří bojují proti zavedeným systémům a farmaceutickým firmám, kterým jde hlavně o profit a na lidi z vysoka se*ou. Dělo se to tehdy, děje se to pořád a jestli se s tím něco neudělá, dít se to bude i v budoucnu. Teď trochu k filmu. Samozřejmě musím vyzdvihnout herce McConaugheye. Byl to zkrátka brilantní herecký výkon. Co se Jareda Leta týče, toho jsem málem ani nepoznal. Samotný děj filmu byl zajímavý, měl spád a neměl žádné nezáživné a hluché pasáže. Kvalitní režie, dobré téma, výborný vývoj situace i hlavního hrdiny. Nemohu najít na filmu nic špatného, ale 5* mu dát nemohu, protože bych čekal, že po takovém story budu odpálený do hlubších myšlenkových pochodů... ()

majo_svk

Je o nádeji, nevzdávaní sa, ľudskej dobrote, veľkej premene človeka a skutočných morálnych hodnotách. Film, ktorý zaujme a chytí svojím rozprávaním príbehu, témou, otvorenosťou a citlivosťou, skromným a jednoduchým technickým spracovaním a prepracovanými charaktermi. Veľká sila a neuveriteľná premena človeka, ktorý sa postaví smrteľnej chorobe, veľkej farmaceutickej spoločnosti a vlastnému egu. Prvoligový dramatický životopis, ktorý je výborne napísaný, natočený a zahraný. McConaughey a Leto presvedčiví bez najmenších pochybností. Kovbojský klobúk dole pred fyzickou premenou Matthewa, to sa len tak nevidí. Boj o život samého seba a záchrana druhých spriaznených ľudí, veľmi emotívne, hlboké, silné a obdivuhodné. ()

M1k9

Na svém osobním hodnocení dávám plný počet za styl zpracování a silný námět. Matthew McConaughey je kapitola sama o sobě. Nelíbí se mi však, že cca od poloviny se scénář plácá na mělčině. Není co sdělit. Každopádně DBC je nachystán pro emoční jízdu po horské dráze. Raritně se dokonce jedná o nevnucené emoce. 8/10 ()

JohnyD

Veľmi zaujímavo vyskladaný a natočený životopis o buranovi Ronovi Woodroofi, ktorému ostávalo 30 dni života, aby sa postupne stal nádejou pre tisícky ľudí. Jean-Marc Vallée netalčí na pilu a zameral sa čisto na postavy, ktoré rozprávajú tento príbeh a ide naozaj do hĺbky. A aj keď Woodroof bojuje proti FDA a štátnemu mechanizmu, táto časť ako aj iné sú tu skôr na to aby dokončili Ronovu katarziu a premenu ako ukázali prehnitý systém. McConaghey a Leto sú skvelí, najmä Letova Rayon je postava ktorej budete fandiť v závere a je jedno či ste heterosexuál, homosexuál alebo čokoľvek iné. Oscary v mužských roliach pre tento rok sú v správnych rukách. Welcome to the Dallas Buyers Club! 8/10 ()

beniczech

Zaprvé je třeba vyzdvihnout pro mě zajímavou a neprobádanou tématiku čím dál tím více na venek prosakující HIV/AIDS epidemie v druhé polovině 80. let 20. století. Zadruhé perfektní herecké výkony ústřední dvojice McConaugheyho a Leta – celou dobu jsem přemýšlel nad tím, kolik kilogramů ze své váhy museli pro tyto role shodit, obzvláště McConaughey, jejich zbídačená těla byla tak autentická, až mi z toho šel mráz po zádech. K páté hvězdě chybí jen kousíček, příběh plynul volně a bez zásadních zvratů, které by po shlédnutí filmu zanechaly možná ještě o fous silnější dojem. /85%/ ()

petikacka

ÓÓÓ, jak já žeru toho Matěje Conaghů. A ještě víc, když přešel od těch svých hezounských rolí do těch místy až drastických transformací. Tento film je opravdu šílený v tom, jak to vypadalo na začátku propuknutí AIDS. Ta totální neschopnost respektive hamižnost farmaprůmyslu je neskutečná a paradoxně se to děje neustále. Matěj zde předvádí svůj životní výkon a Jared Leto mu zdatně sekunduje. Jo, byl to pro mě silný divácký zážitek. Za mě 88% ()

monaMis

Jeden z mnoha dalsich boju proti vsudypritomne byrokracii. Nezalezi na dobe ci miste, vzdy to bylo, je a bude stejne...Nicmene tech, co se budou bourit proti systemu, tu bude snad vzdycky dostatek... Matthew a Jared absolutne fantasticti, je az nadvykon, co se svymi tely dokazali udelat kvuli svym rolim. Tleskam! ()

Mona-Lisa

Nemám ráda, když jsou podobné filmy podle skutečnosti. To nemůžu jen nadávat třeba na celou společnost, ale už si můžu ten rozhořčený prst konkrétně nasměrovat. A být zhnusená z lidí, kteří by měli být ti první, kteří myslí hlavně na druhé a kašlou na peníze, mě štve. Matthew válí. Po pěti minutách ve Vlkovi bych ho aspoň nominovala na zlatou sošku, za True detectiva poslala domů s Globem a za tyto dvě hodiny bych mu dala aspoň 5 minut mylného pocitu vítězství v Dolby Theatre, než by se opravili a vyhlásili Lea, který si to letos zaslouží víc. ()

El-Barto

Dá se říct, že to v podstatě má něco společnýho se Schindlerovým seznamem (jak píše Cervenak). Ale Schindlerův seznam to neni. Téma neni pro většinu lidí tak bolestivý a taky neni podaný takovým způsobem, který v lidech probouzí pocit viny (jestli někdo cítí vinu u scén s těma homofobníma vidlákama, tak má asi taky problém) nebo dokáže dohnat k slzám. Je to ale úžasně napsaný příběh a zahraný to je ještě mnohem líp. McConaughey a Leto by měli mít Oscary jistý. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm