Lovec pokladů Ben Finnegan touží najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Zatím se však potýká s finanční tísní, která je stále horší. Dluží peníze gangsterovi přezdívanému Velký Králík. Navíc nestihne rozvodové stání a přijde nejen o manželku Tess, ale také o zbytek skromného majetku. Finn využije náhody, která mu do cesty přivedla milionáře Nigela Honeycutta, pro něhož pracuje Tess jako stevardka. Díky záchraně klobouku jeho dcery se dostane na jeho jachtu a milionáře natolik zaujme, že získá jeho pomoc při hledání pokladu. Ukáže se však, že není jediný, kdo po něm pátrá. Při honbě za pokladem jde o život a Finn se musí rozhodnout, jestli je pro něj přednější poklad, nebo Tess. (TV Nova)

ladko

Kate Hudson zbožňujem, páči sa mi v každej polohe(ehm...hereckej - samozrejme), ale romantické komédie jej proste seknú. Jej monológ pred zrkadlom so slzami v očiach je úžasný:). Samotný príbeh už taký extra zaujímavý nie je, ale akčné momenty sú veľmi pekné, takisto sem tam padne aj nejaká vtipná hláška a ústrednej dvojici to spolu pristane. U mňa to vychádza tak na 70 % - proste príjemná oddychovka. ()

verbst

Akční / Dobrodružný / Romantický Kdo čekal víc, tak nerozumí. Přesně takový totiž tenhle film byl. Třebaže trošku předvídatelný, ale co? Šlo tu o zábavu, a já jí dostal hromadu ()

Z0oMb3E

Film v ktorom sa nič nedeje. Deje avšak tak pozvoľna, že si to ani neuvedomíte a už je koniec. Kate Hudson je asi jediný dôvod prečo som tento film dopozeral. Pre mňa je jedna z najsympatickejších herečiek. Vo filme najviac zaujme stupidita a rozmaznanosť boháčovej dcéry (Alexis Dziena). Scenérie sú síce rozprávkové, ale scenár je tak slabý, že bez ostatných naťahovačiek by trval film asi pol hodinu. Film na inšpiráciu a naladenie sa na letnú dovolenku. ()

mysiak

Ako prilákať teenagerov na žáner dobrodružných filmov, je to fajn, pozerateľné...ale ako pre mňa veľká slabota, natiahnuté, odfláknutý scenár, herci ako tak sa dajú, ale tupé a trápne...ale baby budú po Mattheowom brušku šaliet:D... ()

blackrain

Postava, kterou hraje Matthew McConaughey byla opravdu blázen a absolutně nadšená pro věc, tedy pro poklad. Když jsem viděla milionářskou dcerušku Donalda Sutherlanda, tak jsem si říkala, Bože, do čeho jsi to duši dal. Takhle blbého člověka jsem dlouho neviděla. Donald Sutherland neměl ani pořádně co hrát. Úplně stačilo, aby se na place objevil v bílém olbečení a tvářil se unuděně. Tohle je pohodový a oddychový film plný krásných exteriérů. ()

kaylin

Matthew McConaughey je docela fajn chlap, a i když režiséři často staví filmy na jeho sex appealu, myslím si, že je to skvělý komediální herec. Dokazuje to i v případě filmu "Bláznovo zlato", kde mu už podruhé dělá ženský protějšek Kate Hudson, což pro mě osobně zas taková výhra není, protože Kate je jednou z hereček, které snáším opravdu velmi těžko. "Bláznovo zlato" je hlavně film, který nesází na její herecké schopnosti, ale jenom na to, že naprosto dokonale vypadá v bikinách, pokud tedy máte rádi drobné ženy, na kterých zase není až tolik zajímavého. O co vlastně jde? O co jiného než o poklad. Finn (Matthew McConaughey) je lovec pokladů, který nemá příliš štěstí. Dlouho pátrá po ztraceném pokladu a nemůže ho najít. Když se konečně zdá, že se na něj usmálo štěstí, tak má problémy jinde. Nemá loď a nakonec přijde i o manželku Tess (Kate Hudson), která se s ním rozvede, protože je to vlastně budižkničemu, který se umí jenom potápět. Nebudu se rozepisovat o tom, jak skvělý happy end film má, spíš bych řekl něco o tom, co je zde ještě špatně. Součástí filmů je celkem velké množství postaviček-karikatur, které nejsou vtipné, snad jen Donald Sutherland je tak příjemně nablblý, což se promítlo i do jeho filmové dcery, což je úžasně zbytečná postava. Nakonec těch je zde víc, ale tak musíme se smířit s tím, že při hledání pokladů nesmí chybět někdo, kdo po vás půjde, protože poklad vždycky hledají minimálně dva. "Bláznovo zlato" je opět příliš dlouhý film, který zas nemá tolik co nabídnout. Rozhodně se nebudete popadat za břicho, stejně jako nebudete hlavnímu páru přít, ať se dají dohromady, spíš budete s tichou nadějí trpět a přát si, ať jeden z nich skoná. No, jen si konec domyslete sami. A jestli máte nějaké manželské problémy, vydejte se na výpravu za pokladem, při níž se všechno vyřeší. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/deja-vu-fred-claus-oko-dravce-penelope.html ()

Damiel

60 % - Při pohledu na herecké obsazení jsem očekával, co asi dostanu, a přesně to jsem dostal. Klasická dobrodružně-romantická oddychovka, nic víc, nic míň. V končící zimě měl u mě plusové body hlavně ten krásný Karibik ;-) ()

FilmFan24

V tomto filmu je snad všechno, na co si vzpomenete. Krásné prostředí, dobrodružství, poklad, legrace, napínavé chvilky, boháč s dcerou blběnou (ta mi teda pila krev) a ústřední pár, mezi kterým to jiskří...Výsledkem je bohužel sterilní zábava či guláš, kteý kuchař zapoměl dochutit. Škoda, McConaughey a Hudson ač se snaží sebevíc, bohužel film z šedi průměru nezachrání. Mohl to být přinejmenším hit sezóny, takhle ale jako mořský příboj z hlavy rychle vyšumí... ()

dawe04

Jak vykout filmvé zlato? Nemusíte být Steven Spielberg, klidně...třeba...neumětel Andy Tennant s občasným štěstím na dobrý scénář (Hitch). A to si pak řekne: "Hm, jak udělám nějakou filmovou bombu, aby tam bylo všechno, co ti hloupí diváci chcou?" A tak vymyslíte podprůměrnou báchorku o hledání pokladu, protože je to přece in ne? Každý chodí na Šifry a Lovce pokladů! No, ale studené kostely a temné krypty nevypadají dost cool, tak se to bude odehrávat na Floridě a Bahamách!!! "Jsem to ale génius." Teď herci. Takový McConaughey, herec nic moc, ale určitě to přijme, stejně jen rád ukazuje svaly. Nějakou sexy kost, co třeba ta Kate Hudson? Od Klíče je čím dál nesnesitelnější, ale ta skočí po všem, kde je romantika. Pár trapných a pár ucházejících vtípků a hotovo. Ještě název, třeba Bláznovo zlato? Ale kdeže, tohle je minimálně Imbecilovo zlato. ()

Skip

Dobrodružná komedie, která byla jen trochu vtipná. Ale nějak extrémně blbý to nebylo, nechci křivdit. Jen to chtělo lepší záporáky a dostalo by se to aspoń na ty tři hvězdy. ()

*Elfík*

Řeknu to jazykem blonďatých (obarvených) puberťaček: ,,Matthew je prostě úúplně boží, je upa upa moc mrtě sexýýýý, já ho lavuju!!''. Neboli Matthew vypadá stále dobře... Ale k filmu. Náměť je jednoduchý, stejně jako scénář, na který si ale nemůžu stěžovat. Výběr herců: hlavní by ještě celkem ušli a gangsteři jsou velmi ubozí a vůbec se jich nebojím. Což je asi špatně. Hudba: tam nějaká byla? Ale teď k celkovému dojmu. Mě se to velmi líbilo. Můžete o tom diskutovat, můžete se mnou vést spory a můžete se mnou nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat....! ()

kalap

Bláznovo zlato, čo som to len vlastne chcel, tá skleróza ma ničí a už viem, jeden ožratý blázon vyjde v noci z krčmy a posmelený poriadne alkoholom si urobí skratku cez cintorín a tak si to šinie od hrobu ku hrobu, až nakoniec spadne do pripraveného vykopaného hrobu a zaspí. Ale o dve hodniny si to ďalší ožran šinie skratkou cez cintorín a potácajúc sa dorazí k vykopanej jame odkiaľ počuje krik prebratého ožratého blázna, že vraj " zima mi je, zima" a ten ešte stále ožratý blázon mu zhora skričí, bodaj by ti nebola zima, keď si sa odkopal.Stále neviem, čo som to vlastne chcel povedať, zato môže tá diera, áno tá veľká ozonová diera a už viem, Mačacie zlato áno mačacie, mačacie áno presne o tom som chcel,lebo ja ráno vstávam prirodze okolo deviatej a to asi vedia tie malé mačacie potvorky, lebo vtedy sa začnú zliezať od všetkých susedov a čakajú v záhrade, kedy ja, ich dobrý pánešek nakrmí.Samozrejem, že si zanadávam, keď celú noc mraučali ako ich preťahovali kocúrovia a mne prerušovali krásne sny z Acapulca, ale čo narobím, vylejem dva litre mlieka do veľkej misy, pozbieram zbytky jedál aj tie, ktoré by zbytkami ešte nemuseli byť a vyjdem von sadnem do veľkého dreveného dubového kresla, pozorujem tie mačičky ako sa zadarmo krmia, no na oplátku sa mi obtierajú okolo nôh pradú a vo svojej mačacine mi hovoria, že som dobrý pánešek a zajtra prídu zas, zamrkajú na mňa, podliezajú ploty a už ich niet. A ja stále neviem, čo som to vlastne chcel. Zato môže asi Janko Becher, s ktorým som toľko pil na zdravie až sme z toho pochoreli, ale vraj raz za život je to zdravé, alebo dvakrát? to už presne neviem.A stále neviem, čo som to vlastne chcel, aha film, ale už si nespomínam. ()

SonG

Typické letní filmové dobrodrůžo, které se u mne řadí mezi ty povedenější...ovšem pár vtipných hlášek a McConaughey to nezachrání, a tak film často sklouzává do nudných částí... ()

lioncel

… když vidím tu její krásu - to bych samozřejmě ani nebyl já - nemohu odolat, a tak se přiznávám, že ta čtvrtá * je zde pouze a jen pro Kate Hudson … já totiž : I Love You, Kate Hudson … ()

Chen

Nenásilná a neškodná dobrodružná komedie zalitá sluncem. Pobavil jsem se a díky nádherným scenériím zatoužil zajet na Bahamy, účel splněn. ()

Vojťas

Čekal jsem letní jednoduchou, vtipnou a pohodovou podívanou - takže si nemám na co stěžovat! :-) ... Chvílemi mi sice vadilo, jak si sám film snažil hrát na důležitého a napínavého a také násilné odhalování místa pokladu (podobno jiným známým filmům, které netřeba jmenovat! ;-)) mohlo zvolnit, ovšem zas tolik to mému dojmu neuškodilo. ... Veliké plus u mě má každopádně hudba i krásné kamerové záběry a za celkovou zábavu, která se mě držela už od prvních minut skoro po celý film (a to jsem nepil :-D) dávám 4*! ()

Wladi.mir

Co se týče vtipu bavil jsem se hlavně na začátku, pak už mi bylo líto to vypínat. A protože hledání pokladu je moje oblíbené téma, bavil jsem se dobře. ()