Světlušky v zahradě

• USA Fireflies in the Garden (více)

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiální text distributora)

waska

Skvěle obsazený film, s velmi příjemným překvapením v podání hereckého výkonu Ryana Reynoldse, který by byl ještě o hvězdičku lepším filmem nebýt toho, že pořád musíte přemýšlet kdo je otec, bratr, sestra, bratranec, teta... ()

Dan

Velmi obtížné je vyrovnat se s charaktery otců a s množstvím činů, které na nás napáchali. Spojuje se mi s "And When Did You Last See Your Father?" a "Romulus, My Father". Zvláštní kombinace, ale je těžké si pomoct... ()

Shaleman

Tragicka nehoda donuti rozpadajici se rodinu nekonecne se hadat pod strechou terorizovani despotickym otcem - proc ne ze? Ale nic pro me. ()

Oonika

Nádherné drama... Snad ani nemám co víc říct, jsem uchvácená. A mám svého nového oblíbence, Ryan Reynolds hrál výborně! ()

Brinkley

Nebýt W. Dafoea, k němuž jsem si jako k jediné postavě z celé skvadry dokázala vytvořit vztah (sic silně negativní), propadly by se Světlušky v zahradě do šedého průměru. Příběhem, režií, kamerou.... ničím nevybočuje a samotný smířlivě americký konec má do pravděpodobné reality taky dost daleko. ()

D.Sleeper

Svět dítěte a svět dospělého, vzpomínky, které je spojují... Vzpomínky, které dodávají filmu na jedinečnosti, hloubce... Nejvíce však na nezapomenutelné atmosféře, intenzitě obrazu neopakovatelných okamžiků života... L'impression, soleil levant... ()

honeybunn2

Pekná rodinná dráma, ktorú by som si aj napriek dobrému hereckému obsadeniu radšej prečítala ako pozrela. Nejako sa mi zdalo, že občas strácala tempo, išla málo do hĺbky ako keby stopáž filmu nestačila na rozpovedanie celého filmu. Celé sa to kĺzalo viac menej po povrchu, čo tomuto celkom príjemnému filmu ubralo na hodnote. Preto iba 3.5 hviezdičky. ()

DJ Kritik

Vcelku príjemný film o rodinných vzťahoch, bohužiaľ pre mňa ničím výnimočný. Rozhodne neurazí, ale tak isto ani ničím zvlášť neprekvapí. Dramatičnosť: ** Humor: * Realita: ** Vtiahnutie do deja: ** ()

jafuska

tak tento film byl nparosto skvělý, nejenže s Julii Robertsovou, kterou mám moc ráda, ale i proto že děj byl úžasnej, i když i tragickej a plný emocí, smutné bylo to, že otec neměl rád svěho syna a i ho nenáviděl, po tomto filmu jsem si vzpoměla i na svoje dospívání, které nebylo nijak růžové, proto mě bylo z tohoto filmu hodně smutno, perfektní herecký výkon. ()

miki68cz

Psychicky náročný rozbor rodinných vztahů. Stopáž filmu tak akorát odpovídá mým možnostem se srovnat s podobným tématem. Výtečné herecké výkony všech protagonistů, hezká muzika. Řekl bych film, který stojí za to vidět ale jen jednou. Buďto Vás vezme nebo ne, mezi tím není nic. ()

Dinsberg

Herecké obsazení, úvod filmu a dramatické chvíle slibovaly velkou podívanou. Pokud bych to měl hodnotit jako biografii, dal bych za ***, ale pokud hodnotím film tak zůstává jen jedna. Režizér totálně selhává při tvorbě atmosféry a dějové linie splétá příliš komplikovaně. Výsledný dojem pak je, že se jedná o soubor epizod, které na sebe nijak nenavazují. ()

Hank

Ze začátku dobře vystavěný příběh, kdy sice panují chvílemi zmatky, kdo je komu strýcem, tetou, bratrancem a sestřenicí se postupně mění v selanku, která čeká na smíření s matčinou smrtí stejně jako smíření se mez jednotlivými členy rodiny, které přeroste ve velmi nevýrazný konec, kdy se konečně vyjasní i to, zda knížku vydal, vydá nebo nikdy nevydá. A to je bohužel trochu málo, na druhou stranu to chce samostatnou kapitolu pro Williama Dafoe, který je bez debat ostrej jak břitva. ()

Týnidlo

Po tomhle filmu jsem, ne zrovna objevila, ale spíš přijala Reynoldse do mé filmové síně slávy. Je to dobrý herec v tomto dramatu hrál na moje city všemi možnými způsoby a vyšlo to. Ale kolegové byli stejně tak dobří jako on. ()

maoc

Drama? Spíš to bylo podané jako selanka, příběh měl hollywoodsky obroušené hrany čehokoliv, co by mohlo být ostré, přesaturované barvy působily konejšivě, příběh všedně. Ani nevím, proč se o takovém filmu bez koulí vůbec rozepisuji. A že tam hrají známí herci? No a? Páteční večer pro rádoby arťáky na Nova Cinema byl pro tento film jako stvořený. ()

subic

Julča zemřela při autonehodě, vzpomínáme. Vzpomínky jsou ale tak silné, že to můžeme dát a dáme spolu zase dohromady (Ryan Reynolds a Carrie-Anne Moss) a malý se bude jmenovat Max, protože máma Julča by byla ráda. Takový rádoby posmutnělý příběh, ale se šťastným koncem, jak jinak. Slabší 3 hvězdy, 53%. ()