Světlušky v zahradě

• USA Fireflies in the Garden (více)

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiální text distributora)

hous.enka

Dětský a dospělacky svět jsou natolik odlišné, že se v nich člověk - a lidské city - někdy ztratí. Smrt jedné ženy (matky, sestry a tety v osobě Julie Roberts) zamíchá kartami života všech zúčastněných. Co je ale hlavním kladem tohoto filmu je ta naděje na konci. Že i když je člvoěku někdy hodně úzko, že jeho rodina je tu pro něj. Hvězdně obsazené Fireflies in the Garden jsou spíše artovým snímkem, nicméně musejí nadchnout i mainstreamového diváka. Měla-li bych ale vytknout nějakou chybu, pak je to počáteční zmatenost. Dobrou půlhodinu jsem měla zmatek v tom, kdo je kdo... Tohle prolínání dvou časů zkrátka není úplně šťastné řešení. ()

mysiak

Ľudská dráma....keby niet hviezdnej ale veľmi hviezdnej zostavy, tak by ostal podpriemerný snímok bez nápadu hraný na suché emócie, ešteže tu boli tie hviezdy... ()

Baronne

Kouzelná hudba, prostředí, scénář .. Silný emoce, chvilky.. Takhle kvalitní sem to vůbec nečekal, takže to bylo pro mě velký překvapení.. Taky to, že mi zaslzelo oko víckrát než při Titanic, Hvězdy nám nepřály a PS miluji tě dohromady, o něčem svědčí.. Herci byli výborný, jen se mi zdá, že Carrie moc neumí hrát tyhle role, a hodí se spíš pro svině.. ()

Magyar

Toto poselství o odpuštění jsem nějak nespolkla. Asi mi ho v krku šprajcla postava matky, neschopná ochránit svého syna před despotickou výchovou manžela. "Romanticky" pobité světlušky ve zpomalené scéně "chvilka rodinného štěstí do památníčku" vykašlávám ještě teď. ()

ABLABLABLA

Wau. Tak tohle byl zážitek. Za prvé měla jsem chuť praštit Charlese alias W.Dafoe do ...slušně řečeno obličeje. Za druhé je to divné ale mám takový pocit, že Julia Robert mi v každém novém filmu nevadí. Takže ani tady - kupodivu. Za třetí Ryan Reynolds jako zarostlý sarkastický spisovatel - velmi zajímavá role pro něj. Většinou bývá stylizován právě do rolí blbých i neblbých krasavců. Takže docela velká změna. A za čtvrté Hayden Panettiere jsem teda už pěkně dlouho nikde neviděla. Takže závěrem jen, že snímek mě teda dostal do kolen svou upřímností a taky jsem si nemohla nevšimnout té zajímavé barevnosti. ()

Remedy

Osobitě a citlivě pojaté drama s vynikajícím hereckým obsazením, které na poli rodinných či vztahových studií nepřínáší sice nic nového, ale i přesto je více než dobrým přírůstkem do této kategorie. Příjemná, skromná, komorní prvotina Dennise Lee. ()

Kaluž

Jediné, co si z toho pamatuji, je Hayden Panettiere v kalhotkách. A to jsem ten film viděl včera. Řemeslně i herecky vytříbená nuda. ()

CageDepp

Herecký obsazení perfektní, ale nějak to ničím nepřekvapilo. A minuta ticha by se měla využít vždy do plnejch. ()

FilmFan24

Kvalitně obsazené melodrama o rodičích a dětech, které v několika časových rovinách odkrývá pohnuté osudy a skrytá tajemství. Malý velký film s poutavým příběhem a kvalitním hereckým obsazením. ()

togaf

Moc se mi líbilo nenásilné propojení dvou rovin příběhu. Michaelovi vzpomínky versus součastnost. Hvězdné obsazení filmu opravdu pomohlo, William Dafoe se na takovéhle démonické role hodí a jeho chování coby starého muže bylo věrohodné. Jula Roberts na plátně sice moc není, ale zato ho ovládne, když se objeví. Natočit takhle smutné a depresivní téma s lehkostí a bez zbytečného citového vydírání je umění. A tenhle film pro mě umění je. ()

Sheldra

Civilní, fajn, skvěle obsazený - až potud žůžo, ale za sebe musím říct, že to trošku zabil veleoptimistický happy end, hlásající pokoj a mír všem lidem dobré vůle (ale to mě mělo napadnout, Julia Roberts by přece v ničem zdrcujícím nehrála). No dobrý, moje sadistické já se po těchhle věcech musí poohlídnout jinde. Já jen že mi to přijde dost nepravděpodobný - s takovýmhle fotrem se prostě nesmíříte, protože když je někdo jednou vůl tohoto kalibru, bude jím podle mých zkušeností i nadále... ()

jezurka42

Nikdo není mrtvý, dokud si ho pamatujeme. Víš jak vzpomínám na svoji mámu? Kouknu na hodinky a když jsou čísla stejná, třeba 11:11 nebo 22:22, když jsou stejná, tehdy si vzpomenu, že musím říct mamce, jak jí mám rád. Hodiny zrovna ukazovali 11:11, když nastal zlom v rodině Taylorových. Zlom, který nikdo nečekal, který byl neuvěřitelně bolestný, ale zároveň jim pomohl navzájem se pochopit, vyléčit staré rány, říct si, že takhle to dál nejde. Staré rány bolí více než ty nové. Mámina tragická smrt bolí, ale rány, které se staly před mnoha lety a vůbec se nevyřešily, bolí mnohem více. ...Hodiny ukazovali 11:11 když přišel i zlom v mém myšlení. A já jsem v tom okamžiku pochopila, že si své rodiny rozhodně nevážím tak, jak by si to zasloužila. A ještě něco se ve mě zlomilo. Julia Roberts. Z mé asi nejnenáviděnější herečky se stala jednou z mých nejoblíbenějších... ()

Taninaca

Pro mě zcela zbytečné drama o zcela nezajímavé rodině. Ani k jednomu členovi Taylorovic famílie jsem necítila větší sympatie, a hlavně ani žádné antipatie...prostě nezajímavě prošli kolem mě. Celý snímek se potácel od vzpomínek z dětství ke kostlivcům ve skříni a zase zpátky, ale mě se vzpomínky ani ti kostlivci vůbec nedotkli. ()

Aljak

Na to ako to zaujímavo začínalo tak som čakal niečo oveľa dramatickejšie... Takéto filmy s viacerými časovými rovinami a početnou retrospektívou mám naozaj veľmi rád. Pekne to bolo všetko prepojené, aj keď spočiatku som mal normálne problém s tým si domyslieť kto je kto a čo sa vlastne deje - potom sa to našťastie vyjasnilo. Ale ako som už povedal - začiatok vynikajúci, a potom už to pomaly klesalo niekde k priemeru. Ale aj tak zaujímavý film a pútavý príbeh - hoci trošku slabšie prepracovaný. No hlavne Ryan Reynolds sa opäť predviedol ako vynikajúci herec. ()