Světlušky v zahradě

• USA Fireflies in the Garden (více)

Částečně autobiografické americké melodrama režiséra Dennise Lee líčí v několika prolínajících se časových rovinách osudy manželů Taylorových (Wiliam Dafoe a Julia Robertsová), jejich dětí i životních partnerů, které vyhrotí nečekaná tragédie...
Pro Lisu, jejího manžela Charlese (Julia Robertsová a William Dafoe), syna Michaela (Ryan Reynolds) a dceru Ryne (Shannon Luciová) to měla být příjemná oslava v domě Lisiny sestry Jane (Emily Watsonová). Tragická autonehoda, při níž Lisa umírá, však plány nečekaně zhatí. Na pohřbu se objevuje i Michaelova manželka Kelly (Carrie-Anne Mossová), která se svým mužem nežije, a právě ona svou přítomností otevírá Pandořinu skříňku plnou tajemství. Michaela pronásledují bolestné vzpomínky z dětství, postupně však všichni tři skrze bolest a slzy zjišťují, jak moc se navzájem potřebují, a že navzdory starým křivdám mohou znovu vytvořit rodinu. Tradiční, částečně autobiografické drama natočil scenárista a režisér Denis Lee. (oficiální text distributora)

CrazymanM

Mám moc rád tento typ filmů,říkám tomu "nezávislé",i když to není vždycky pravda.Tenhle snímek navíc oplývá velmi slušnou hereckou sestavou,takže jsem velmi spokojen!!! ()

IvcaKoudy

Mno... Ještě o bod míň za tu představu takovýho chování k živým tvorům. To fakt někdo dělá? Ani supersexy Ryan to už nezachrání, ať do toho buší sebevíc. ()

solisoli

Psychicky zatrpknutý príbeh komplikovaných rodinných vzťahov, navyše po nečakanej strate života po autonehode, tento moment len znásobí tento stav. Preliv spomienok z minulosti a prítomnosti, viac menej iba negatívnom stave, ponúka atmosféru mrzutosti, dokonca aj vtedy, keď sa objaví komická scéna. Tento stav bez vzájomnej ohľaduplnosti, bezcitného chovania prevláda u každého pokolenia prítomných až do takej miery, že z hľadiska pochopiteľnosti je to už nestráviteľné a nepravdepodobné. Samotný záver na tom už nič nezmení. ()

slaYerko

Celý film bol super, ale ten koniec ma trochu sklamal, čakal som nejaké objasnenie niektorých vecí, ktoré boli v priebehu filmu spomenuté. ()

pierre9

Dovolím si tento film označiť za herecký, režijný i scenáristický koncert všetkých zúčastnených. Nejde o žiaden dychvyrážajúci blockbuster, no z hľadiska atmosféry sa hádam ani nedalo urobiť viac. V úvode som sa síce ťažšie orientoval v množstve postáv, no flashbacky to napravili. Presne takto si predstavujem ukážkovú melodrámu, ktorá nehrá na city, ale sústreďuje sa na umelecký výraz a kvalitu... ()

veverysiak

Najťažšie a najkomplikovanejšie sú cesty detí k vlastným rodičom, poznačené akýmikoľvek fóbiami z detstva, a to sa podarilo autorom snímky veľmi presvedčivo vykresliť, na prvý pohľad vcelku, bohužiaľ, bežné javy ako despotizmus hlavy rodiny, pocit menejcennosti až ničotnosti potomka, nevera partnera/partnerov, sú tu podané nadmieru precítene, zaujímavo a čiastočne pod rúškom nevypovedaného tajomstva, veľmi dobrý výber kvalitných hercov a výsledkom je nad očakávanie príjemné pozeranie, takže 75%. ()

david666

Ač řeší vážná témata, pro mě zůstává tento film průměrným snímkem, kterých už člověk viděl tucty a v lepším zpracování. Tady to hodně ženou dopředu skvělí herci spíš než příběh sám o sobě. ()

metztlimoon

Toto bolo strašne zlé. O to horšie, keď vám toto pustia v autobuse na trase Praha-Bratislava a vy nemáte nič lepšie na práci, ako pozerať túto depresiu. Najradšej by ste umlátili stewardku novinami za to, že vám nevedomky skazila záver výletu.... Ale späť k filmu: prvých 30 minút sa tie dejové línie prelínajú tak, že len Julia a Willem sú definovaný vo všetkých ako manželský pár. Kto je kto z detí mi došlo až na konci filmu. No a dej tam nebol žiadny. Boli to len konflikty v rôznych časových obdobiach, nič viac. Nuda. Dávam jednu, lebo viac si to u mňa ani nezaslúži. ()

Veru210

Film, který mě ze začátku moc nechytl ale po chvilce se pro mě stal úchvatnou podívanou. Povedený film s výborným hvězdným obsazením v čele s Willem Dafoe, coby krutopřísným otcem. Jeho výkony byly dokonalé a přesvědčivé. Další výborný herecký výkon podal Ryan Reynolds, kterého mi bylo ve snímku až líto. Citlivý snímek, který určitě zůstane v paměti diváka po dlouhou dobu. ()

topvideo

Dafoe za to nemôže, nemám ho rád a v tejto postave to dokazuje. Ešte že Roberts sa pár krát ukáže na scéne. Pozerateľná dráma. ()

frenkie

Malé, komorní vztahové drama, stojící zejména na výborných výkonech všech učinkujicích. Hlavně R.Reynolds roste film od filmu a myslím, že se již zařadil mezi herecké stálice lehce střední generace. Na pět hvězd to pro mě není, neboť zde bylo až příliš mnoho figur příbuzensky propletených a ještě ve dvou časových rovinách, což mělo za následek, že jsem pořád řešil kdo je kdo. A také tempo bylo až příliš zpomalené. Ale to nic nemění na faktu, že se jedná určitě o to lepší s letošní americké produkce. P.S. C-A.Moss je pořád po čertech sexy, snad ještě víc než v Matrixu.... ()

panic25

silný příběh, který dostane každého kdo něco takového prožil, kdo měl takového otce jakého zde ztvárnil vynikající wilem dafoe a samozřejmě julia roberts, která ukazuje svoji kvalitu, vynikající atmosféra dodává filmu tu pravou šťávu ()

Hadascz

Je to sice trošku zašmodrchané ohledně těch vztahů v rodině, ale nemůžu nedát 5, už jen kvůli mý slabosti na Ryana Reynoldse. William Dafoe je jak jinak než výborný. Ostatní herci hrajou na jedničku. Velmi příjemný snímek ()

sashator

Film jsem si pustil v chladný a sychravý podzimní večer a musím říct, že mi naprosto sedl. Ideální stopáž, dobré herecké výkony (především Willem Dafoe) a především samotná poetika filmu. Jeden z těch lepších snímků poslední dobou. Konečné hodnocení 70% ()

Shaman::..

Pravdou je, že takových filmů jsou tucty. Chybí lepší závěr, a i když v množství postav se dá orientovat, na jejich hlubší zkoumaní nezbude čas. Nižší hodnocení si však, mimochodem také díky skvělým hereckým výkonům, tento snímek nezaslouží. Ideální na brzké podzimní večery. ()

Cor-Angar

Na Světlušky v zahradě jsem z nějakého důvodu byl vážně zvědavý a přitom nějak něvěděl co čekat. Myslím, že jsem ani nevěděl, o čem má film být. Ale už od úvodních titulků a prvních příjemných tónů mě film zaujal a na konci jsem byl opravdu spokojený. Všichni herci byli skvělí (což byl asi hlavní důvod proč jsem chtěl film vidět) a z celého filmu na mě působila taková zajímavá atmosféra a takové filmy mám prostě rád. Navíc mě zaujala Emily Watson, kterou jsem viděl snad poprvé a na kterou se od teď budu v dalších filmech těšit:) Nevidím důvod proč nedat 5*. ()

mnu

taky bych občas potřebovala takové pole, kde bych mohla běžet, utíkat daleko od všeho... nádherný, nezapomenutelný film. Skvělé herecké obsazení, chytré dialogy, emoce, život... ()