Ambiciózní projekt britských televizních tvůrců, přibližující divákům životní i umělecké osudy skupiny francouzských impresionistů, tak jak bojovali o svobodu svého uměleckého vyjádření i o holé živobytí ve druhé polovině 19. století, pokrývá časové období téměř čtyř desítek let - od Monetova příchodu do Paříže v r. 1862 až do r. 1900. Je založen na hluboké rešerši archivních a dokumentárních materiálů a přináší ucelený, vyčerpávající pohled do dané doby i společnosti, v níž Monet, Renoir, Bazille, Manet, Degas a Cézanne bojovali o uznání. (oficiální text distributora)

Flooyden

Velmi povedený a záslužný (protože neelitářský) počin... Zbytečný patos? Ano, ale nemyslím si, že by to k tomu úplně nepatřilo. Ztotožňuji se i s komentářem Fingon, scenerie ve filmu jsou skutečně nádherné. ()

PollyJean

taktéž rozporuplné pocity. Některé scenérie jsou úžasné, je fajn, že takový seriál vznikl, jako základní seznamka snad může posloužit, ale často se uchyluje k velkému zjednodušování, zbytečnému dramatizování a raději sleduje osobní životy umělců, než by se pídil po podstatě toho, co dělali a proč. ()

Juja

Impresionismus pro začátečníky. Pokročilejším doporučuji brát to jako milou pohádku a nerozčilovat se. ()

wolfinek11

Jelikož je impresionismus mou vášní a o Claudu Monetovi a Renoiarovi velice ráda čtu, tak mě seriál velice zaujal. Mrzí mne, že má pouhé tři díly. ()

movemat

Seriál (resp. miniséria) nás veľmi pekne a uveriteľne prenáša do Francúzska na prelome 20. storočia a ukazuje nám život a tvorbu najslávnejších impresionistov. Žiadne dychberúce filmové zápletky nečakajte, ide v podstate o hraný dokument, ktorého účelom je najmä odovzdať informácie trochu živšou formou než len bežným informačným dokumentom. Pre fanúšika výtvarného umenia a najmä impresionizmu je to skvelá podívaná. ()

DominoTempus

Líbivá dokumentární rekonstrukce, která zvládá bravurně a relativně zábavně přiblížit osudy impresionistů i lajkům, jako jsem já. Hlavní důraz je na Moneta, jehož "mladší já" je bravurně ztvárněno Richardem Armitagem. Třetí část je definitivně nejslabší a nebýt Cézannovi linky za moc nestojí. Jinak pěkné dokudrama o tom, jak umění pohlcuje své tvůrce. ()

mablo

kdo nemá rád umění a nezná jeho vývoj, tento film (miniserii) nemůže pochopit, já umění miluju a Imprese je muj top směr, z těchto důvodů dávám 100% jelikž autoři přesně zachytili nádech tohoto směru, o to jediné ve filmu šlo, a povedlo se P.S. Komentáře typu uživatele " igi B. " jsou vážně komické:) ()

Gortyna

To byl populárně-naučně-vzdělávací seriál, jehož hlavní postavy pronášely sentence z knih, které o nich byly napsané. Budiž. Ale copak lze natočit seriál tohoto druhu, aniž by v něm padla jména Pissarro, Morisotová nebo Sisley? Impresionistů par excelence? Ale klávesnice se zpěčuje dát míň než tři - s ohledem na ty krásné reprodukce a zahradu v Giverny, kde jsem pobíhal. ()

karnifex odpad!

Ve své době představovala díla impresionistů něco nového a byla odmítána/nepochopena představiteli "tradičního umění". Dnes jsou vyhledávaným sběratelským artiklem a kdejaký maloměšťák se rozplývá nad "zachycením okamžiku" - a právě pro takové publikum je tento seriál jako stvořený. Bez náznaku jakékoli invence, dialogy jako z telenovely, ale zato vše krásně barevné (až za hranici kýče). Je smutné, že poctu těmto malířům se pokoušejí vzdát tvůrci, kteří příliš vkusu nepobrali a jsou navíc neschopní překročit stín tradičních forem. ()

rass

Velice zdařilý třídílný hraný polodokument, který nenásilnou a příjemnou formou provede dobou vzniku a vývoje tohoto zajímavého uměleckého směru. Vhodně zvolená forma vyprávění jedné z klíčových osobností impresionismu, Clauda Moneta, krásná a nápaditá kamera, uvěřitelní herci – to jsou jednoznačné plusy této minisérie. Snad jen to soustavné kostrbaté oslovování: „Rád tě vidím, Renoire!“ – „Jak se vede, Manete?“ – Vítej, Degasi!“…mi trochu připomíná Cimrmana: „Dvořáku! Tak už jste z Nového Yorku doma?“ – Ty spadneš, Křižíku!“…ale jinak lze máloco vytknout, určitě doporučuji. ()