Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Gore

Dokonalá animace, toť vše z dokonalosti. Příběh je ze začátku dost nudnej. Strašně mi připomínal film Já, legenda (trošku větší vykrádačka), u kterýho jsem se k smrti nudil. Od chvíle, co Eve zblajzla kytku, už to přestalo být nudný, bylo to docela zajímavý na pohled, vykrádačky jiných filmů se sice konaly dál, ale už se na to dalo koukat. A to jsem prvních 20 minut myslel, že to vypnu. Ale i přes krátkou stopáž, to bylo dost zdlouhavý a konec se dál předpokládat, takže pro mě průměr a nejpřeceňovanější film roku. ()

martalini

Roztomilejší film jsem snad v životě neviděl.... A na co mluvit? To absolutně neni potřeba...Jenže bohužel po úžasných zhruba 40 minutách začne film ztrácet dech, je vidět, že příběh je takřka nulovej a bohužel ani překrásná (vážně nechápu, jak to pixaři dělaj, tohle je opravdu úžasný) animace nevytáhne víc z rozmělněný a natahovaný ekologický agitky (ovšem nic proti, koukejte třídit odpad :-) ) . Sám nevim, jestli mám filmu vyčítat náznaky prvoplánovitosti,když je to vlastně pro děti...Ale já sám jsem v hloubi dítě a rád se na Wall-E někdy podívám znova, protože opakuju, roztomilejší film jsem snad ještě neviděl... P.S.:hudba je taky perfektní, hlavně úvodní song...takže pro mě asi tak 75% ()

zdenur

Roztomilé, ke konci až dojemné, úchvatné zpracování, ale celkem nuda. Nejde přece jen o to, jak to vypadá.. ()

raky5

Animákom som nikdy neprišiel na chuť a aj tento som si pozrel až po niekoľkých odporúčaniach a skvelom postavení v rebríčku TOP 250 na imdb. Na moje prekvapenie sa mi páčil, je taký hravý a zlatý, veľmi sa mi páčila najma Eve :) ()

Luukec

V tomto případě mě docela zklamaly dva faktory.. aXXo kterej udělal dost špatnej dvdrip, takže sem si film nemohl vychutnat kvůli horší kvalitě a zvukař.. hudba mi teda totálně nesedla a celý mi to připomínalo němý filmy z nějakých 30tých let. Jako člověka to neurazí, ale ani moc nepobaví.. děje tam je tak na 30 minut roztáhnutí do 100 se pixaru moc nepovedlo.. kažopádně animace stojí za to a je zajimavý vidět kam se animáky v této době ubírají a jak technologie pokračujou.. ()

maty39

Možná, že bych se nechal ukecat i na tu pětku. Na druhou stranu, ekologická agitka a moralizování není můj šálek kávy. ()

Eristt

Film naplnil všechno, co jsem od něj čekal a to sice dobrou zábavu, mistrně řemeslně zpracovanou, která si nebere za úkol vyslat do světa nějaké složité poselství, ale během kterého může člověk zapomenout na všední starosti a užívat si 98 minut nádherných obrazů zabalených do dětsky naivního děje. ()

Paul_cz

Prvních pět minut mě bavilo.Pak mě to dalších 20 extrémně nudilo, ale aspoň jsem měl eye-candy v podobě post-apokalyptický země. A pak mě to neskutečně chytlo, Wall-E i EVE si mě získali a nemohl jsem se toho nabažit : ).Sice si pořád přeju, aby Pixar udělal něco temnýho v podobný grafice, nějakej pořádnej Rkovej thriller, ale Wall-E mě nakonec taky dostalo. ()

A. Murray

Pixar se zase ukázal, že umí nejen animovat, ale vytvořit i kvalitní příběh který nenutí a pobaví. Film nese velké poselství. Jen doufám, že si z toho lidi vemou příklad. ()

vozihnoj

Opravdu kouzelný a graficky našlapaný příběh o lásce dvou robotů, který však skrývá víc než se na první pohled zdá. Proto recyklujte lidi:) ()

punk_zero

Fajn rozprávka, aj keď tam neboli hodinové dialogy. Som žasol, ako sa vedia roboty do seba zamilovať. Ďalej ma pobavila tá vesmirná odysea alebo ako to mám nazvať (loď). Tý ľudia na tých pohybovacích vecičkách, každy jeden obezní (veď nečudujem sa). U mňa to nepripadá ako rozprávka, ale ako ďaleká budúcnosť. ()

masiko

Stantonovo pixarovky jsou pro mě jednoznačně nejhorší. A to ve všech úhlech pohledu. I když za to nejspíš nemůže přímo on, ale tu prázdnost a natahování ničeho sebelepší animace nespraví. PS: Zmiňované "ekologické poselství" mi připadá velmi ploché a laciné. ()

Greg25

Vall-I představuje především velmi příjemné pohlazení po duši. :-) Je to miloučký animák, na který se hezky kouká a jak je zvykem u studia Pixar je po grafické stránce naprosto nepřekonatelný a vysoce věrohodný. Děj je na animák originální a v animované historii kinematografie nemá animované sci-fi zatím obdobu. Paráda, tomuhle říkám příjemný a poctivý film. 95% ()

hnkflknk

Hezké, jen druhá půlka mi přišla, jako by tam něco chybělo. Děj se tam poněkud kostrbatě dovlekl do konce, jakoby tvůrci došel dějový dech. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky