Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

r3musko

Po rokoch som si tento film pozrel znova v TV a dvíham hodnotenie zo 4 na 5. Príbeh je parádny a je úžastné, ako dokázali vyjadriť tvorcovia emócie robotov a bez slov. Univerzálny jazyk. ()

Dalajlada

Krásná ekologická pohádka o tom, jak lidstvo zaneřádí Zemi a... Chce ji i nadále nechat tak, jak je. Krásný odkaz na to, že planetu máme jen jednu a jestli si ji zamoříme dokud na ní jsme, tak ať nám jsou všichni svatí milostivi. ()

louislumiere

Ekoagitka? No a? Primitivní příběh? Ale no tak. V tomhle prima animáku hraje přece prim Láska a Odhodlání. Pohádka jak má být a navíc v sci-fi kulisách. ()

teekanee

Pro mě bohužel lehké zklamání. Ano, animace je i po 11 letech velice pěkná a robůtek je fakt šíleně roztomilej, ale film mě chvilkama prostě tolik nebavil a nedokázal mě pořádně vtáhnout. 68% ()

BlackBarron

Pohádka o uklízecím robotovi co objeví rostlinu a snaží se ji ukázat tlustým líným lidem na vesmírné lodi. No, námět je to snadný, ale téměř nulová komunikace mezi postavami (krom kapitána) je ubíjející, jsou horší ale i mnohem lepší pohádky od Disneyho. Tuto prostě nemám rád, zřejmě jsem moc necitlivý na to lovestory mezi "vysavačem" a "dronem". Dávám 2/5, ale jsem trochu zaujatý, tak si udělejte obrázek sami. ()

Jirkacek

Snímek VALL-I dlouho unikal mé pozornosti, ačkoliv jsem jej měl dlouhá léta doma na DVD, které bylo bezpečně uložené v šuplíku. Tím největším důvodem tohoto uskladnění byl fakt, že jsem nikdy nebyl velkým příznivcem animovaných filmů, i když výjimky potvrzují pravidlo a třeba Zootropolis či Příšerky s.r.o se mi líbily moc. Doufal jsem, že budu podobně spokojený i s dalším dílem z produkce studia PIXAR, které vyprodukovalo roku 2008 snímek VALL-I. Doporučoval mi ho také CommanderCZ, který na něm byl dokonce v kině a udělil mu pět hvězdiček. A tak se jednoho večera disk s příběhem uklízecího stroje VALL-I roztočil v našem blu-ray přehrávači a já jsem tak strávil 98 minut života v roce 2700, v němž se děj odehrával. Několik prvních minut po začátku filmu jsem se bál, že se něco stalo se zvukem v naší TV Samsung, ale závada nebyla na našem přijímači, nýbrž režisér Andrew Stanton se scénáristou Jimem Reardonem usoudili, že slov není potřeba. Na začátku jsme se doma seznámili s uklízecím žlutým robotem jménem VALL-I, který na opuštěné zemi bez lidí zůstal jako jediný stroj, který stále ještě plnil svoji funkci. Jeho úkolem bylo čistit planetu od odpadu různého druhu, který ve svých útrobách slisoval do kostiček a pak je pěkně skládal do pyramidových domů, až za ty léta činnosti z nich vytvořil celé mrakodrapy. Malý sympatický robot si postupem času vytvořil vlastní osobnost s určitými lidskými prvky, bydlel v maringotce plné zvláštností a artefaktů z lidského života jako byla Rubikova kostka či kuchyňský šleha, nicméně jeho největším pokladem byla stará video kazeta s filmem Hello Dolly, kterou si rád pouštěl na TV. Jeho každý probíhal stejně, když se ráno nabil pomocí solárních panelů a pak hurá do práce. Jeho jediným společníkem byl šváb Hal, se kterým měli zvláštní vztah. Stereotypní život jednoho dne narušilo přistání kosmické lodi, která vypustila ze svých útrob robotku Eve a odletěla pryč. Nový bílý robot začal skenovat věci na povrchu země a přes určité problémy se Eve a VALL-I brzy seznámili a spřátelili. Vall-I jí ukazál všechny svoje poklady, také se spolu dívali na televizi na zmíněný muzikál a pak ji učil tančit. Zanedlouho Eve narazila na malou rostlinku, která byla jediným exemplářem na rozpálené zemi a nasáli ji do sebe. Zároveň se uvedla do spánku a začala vysílat signál, takže za několik dní pro ni přiletěla ona kosmická loď a Eve naložila. Jelikož se do ní VALL-I mezitím zamiloval, naskočil i on na loď, která je odvezla na vesmírnou stanici Axiom. K jeho překvapení zde narazil na další roboty, ale také na lidi, kteří ze Země před 700 lety uprchli a celá staletí trávili ve vesmíru. Bohužel se z nich stali otesánkové, nic nedělali, jen se vozili na vozících a mezi sebou komunikovali pomocí tabletů, které jim visely stále před očima. Všechno ostatní, včetně vaření, krmení, řízení lodi a podobně za ně dělali další roboti. Brzy byla Eva aktivována, převezena ke kapitánovi lodi a podle jejího nálezu bylo usouzeno, že na Zemi začala fotosyntéza, takže by se lidé mohli opět vrátit. Kapitán nechal Evu otevřít, ale květina nikde a tak byl vyhlášen poplach a Eva byla odvezena do opravny. V tom se také Vall-I se představil kapitánovi a podal mu svoji ruku od hlíny. Kapitán ho nechal vyčistit a pak nechal hlínu analyzovat. Počítač mu řekl, že je to hlína ze Země a tak chtěl kapitán vidět, co je Země. PC mu ukázal fotografie a kapitán se brzy do země zamiloval a chtěl se vrátit. V tom mu však chtěl zabránit počítač, který celá staletí lodi velel a neměl zájem, aby stanici lidé opustili a on by byl bez práce. Strhla se tak bitva mezi lidmi, roboty a počítačem a já byl zvědav, jak to celé dopadne a jestli se také Eva zamiluje do svého žlutého obdivovatele. Film mi nejprve připomínal postkatastrofický snímek, ale postupně se vyvinul do vtipné, poetická, romantické i akční komedie. Zároveň jsem nemohl přehlédnout ekologické varování před konzumem, nedostatkem pohybu, hromaděním odpadků a nadvládou strojů. A jelikož se jednalo o příjemný rodinný film pro děti i dospělé, bylo jasné že vše dopadne dobře. Když se na obrazovce objevily závěrečné titulky, uvědomil jsem si, že jsem se dobře bavil a vůbec se nenudil. Suma sumárum, VALL-I ode mne získal čtyři robotické hvězdy ****. () (méně) (více)

Tafee

Sorry jako, napsat, že Wall-E je jen natahnutá eko-agitka, může jen dementní idiot s emocemi plochými jak moja stará. Když jsem ho pouštěl synatorovi, kterému bylo tenkrát asi 4, tak to napoprvé ani nedokoukal, protože ho to tak vzalo, že od toho s pláčem utekl... Takže, zkuste se na to dívat tak nějak trošku jinak... ()

Klik

Animák od Pixaru, který mě přesvědčil, jak se z mála dá udělat hodně. I přes to, že je film relativně staršího data vzniku, animace nijak nestárnou. Příběh tří hrdinů je tak jednoduchý, až zaráží, že udrží bez nudění celou filmovou délku bezmála 100 minut. Všude přítomné emoce dojímají, baví a vůbec mně nevadí ten ekologický podtext. Těším se zase za rok. ()

Enon

Mě to bavilo. Krásný příběh a přesto že Wall E neřekne skoro ani slovo po celou stopáž filmu tak přesně víte co cítí a o co mu jde. Opravdu krásná pohádka, kterou by měl svým dětem pustit každý správný rodič. 10/10 ()

Nellaron

Neskutočne roztomilý animák s výbornou hudbou a grafikou, silným odkazom pre súčasný svet, ktorý dojme aj dospelého. Zaujímavosťou je, že sa v jeho prvej štvrtine vôbec nerozpráva. Hoci roztomilosť malého robotíka Wall-eho naznačuje orientáciu skôr na detské publikum, jeho hlavný odkaz sa dotýka najmä dospelých a stavu tejto spoločnosti, kam to až môžeme dopracovať. ()

OnasisuHovne

Další dobře zapamatovatelný charakter od Pixaru. A byť to eko agitka je, no a co, jednak má pravdu a film je to dobrý. Pořád je to víceméně pohádka pro celou rodinu a jako taková funguje dobře. A to moralizování může srát jen někoho, kdo celý den sedí na zadku a tak tu kritiku společnosti bere na sebe a nechce se na svůj odraz dívat ) ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky