Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

me3x®

bez debaty najlepší animák minulého roka, Oscar opravnený. NIkeotré pasáže mi pripadali ako z Terminatora, alebo dokonca z Matrixu, detskej verzie... Určite je to film, ktorý si čoskoro pozriem znova. Dostal ma ako animáciou, tak aj príbehom. A tie dojmy z animácie zhrnula Galadriel. ()

Seuata

Nádherná pohádka, která si téměř vystačí jen s pár slovy... :D až na pasáže, kde mluví lidé. Wall-e je roztomilej robutek, s kterým se člověk zasměje. Film má snad všechno, co má dobrý film mít. Jsem nadšená! A rozhodně bych neměla opomenout televizni spoty!!! Kdo je nevidel, měl by to napravit... ;) Vážně úžasné! ()

E-Fox

Slyšela jsem tolik nadšených doporučení, zmínek o genialitě a o tom, jak po dokoukání lidé zůstávají sedět a dlouho ohromeni zírají do běžících titulků. Já se nudila. Pořádně. Začátek vypadal slibně, ale pak to bylo pořád jenom horší a horší. Jednoduchost dialogů mezi Wall-E a Eva by mi nevadila, kdyby v tom filmu bylo aspoň NĚCO. Já nenašla nic, z čeho bych vytloukla víc hvězd. I oslavované animace mi přišly místy nepovedené, i když většinou byly tedy výborné a spolu s Wall-E-ho roztomilostí byly tím nejlepším ve filmu. Z vyznění filmu i ze všeho humbuku kolem něj mi zbyla jenom nervozita, jestli bych se neměla stydět za svůj dojem. Na běžící titulky jsem se totiž dívala s úlevou, že je po všem. ()

Gadamf

Najlepší animák (nerátajúc anime, samozrejme), ktorý som videl. Má síce tesných konkurentov, ale WALL-E si ma získal najviac. ()

markettka

Mediální bublina, která po půl hodině koukání totálně splaskla. Upřímně nechápu z čeho jsou všichni tak nadšení. Ťuťu ňuňu? Plesk! ()

sirrgulo

Začátek, kdy se Wall-E prohrabuje na smetišti se mi líbil, postupně mi však přišlo že snímek ztrácel dech, když se pak děj přesunul na kosmickou loď, tak ani lítost, kterou ve mě Wall-E vyvolává nedokáže mé hodnocení vytáhnout na víc jak 3*. ()

yatan

Wall-e sice moze vyzerat na prvy pohlad ako nevinna rozpravka ale myslim ze nesie silne posolstvo ktore moze byt zaujmave aj pre dospelych ludi..celkovo je rozpravka technicky neuveritelne prepracovana a je to zatial na najvyssej urovni animovanych rozpravok ake som videl..Wall-e si vas proste ziska.. ()

Digitalis

Co na tomto filmu obdivuji je fakt, že se v něm nemluví. Najednou nepotřebujete herce k vyjádření emocí a sympatizujete s obyčejným robůtkem, který je vytržen ze své každodenní šedi a následuje své srdce. Takže vlastně taková robotí love story. ()

Mr.Shock

Jakožto hodnotící s číslem 10001 mám pocit, že bych měl dodat komentář... Ani nevím proč, ale ten pocit tady je... Já ten komentář napíšu. Jen co se na Wall-Eho podívám podruhé a najdu slova. ()

JasonV

Najdospelejšia pixarovka. Námet a vizuálna stránka by kľudne mohla slúžiť ako podklad pre plnohodnotné sci-fi pre dospelých. ()

route60

VALL-I jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec, tento film si vychutnají především dospělí diváci krásně pomalé tempo je doslova lahúdka pro oko a duši, kouzelný hlavni hrdina čistí naši zem od odpadů, snad zelená nikoli modrá planeta takto nedopadne nebo žeby to bylo naopak? ()

toomm

Dlouho jsem přemýšlel a hledal důvod proč dát tomuto vcelku povedenému animáku o hvězdu navíc. Bohužel jsem ho nenašel. Ano, po vizuální stránce pěkný a propracovaný film, ale v dnešní době to není zas takový zázrak. Pohled na postapokaliptický svět byl zajímavý a Wall-e roztomilý, ale děj mi přišel nudný a bez pořádné zápletky. Úsměvné a roztomile romantické scénky to zkrátka nezachrání. Možná to po dalším zhlédnutí uvidím jinak. Zatím 65% ()

Fazy

Naprosto skvelý animák, ktorý ani po čase nestráca na čare. Nevinná tvárička walleho a krásne prostredie, čí efekty vedia spraviť svoje. K tomu príbeh o zaľúbenom robotovi, pohodlnosti ľudí, či objavovanie samých seba. Pre mňa pixar znova dokazuje, že vie robiť stále kvalitné filmy. ()

rogger

Pri návšteve kina som očakával originálne milé postavičky, zaujímavý dej, a kúsok ponaučenia pre mládež a deťúrence(možno aj pre mňa) na záver. Všetko som tam našiel..wall-e je silný sympaťák od prvého momentu asi tak isto ako robot Čislo5(žije) ,velké modré oči, dobrota sama idúca od srdca,a jeho "konverzacie" so švábom naozaj nemali chybu :) videl som snímok sice len raz ale niektoré pasáže mi doteraz utkveli v pamati..vhodné pre deti aj dospelých. Svet a význam animákov sa opäť o kúsok posunul. Teda určite bude urobených ešte kopec slabých kreslených či animovaných filmov no Wall-e medzi ne určite nepatrí! ()

Titleist

Opět špičkovej Pixarovskej animák. Robůtek je příšerně roztomilej a hustej :-) Škoda jen, že pixarovský filmy jsou dělaný pro děti, příběh je opravdu velmi primitivní a v celém filmu padne pramálo slov, ale jinak rozhodně doporučuji. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky