Šťastlivci

The Lucky Ones

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2008, 109 min

Můj základní problém, co se tohoto filmu týče je, že jsem pacifista. Jakákoliv forma války, je pro mě nepřijatelná a může si ji Amerika obhajovat jakýmkoliv sebe ctnostnějším způsobem a vojáky prohlašovat za hrdiny jak chce. Ovšem netvrdím, že z řad českých zasloužilých veteránů, není někdo hrdina. Forma přátelství a lásky je sice příjemně ztvárněná, ale nemůžu se prostě zbavit pocitu, že takovéto ospravedlňování války, je mi proti srsti.(8.6.2013)

Jedna z věcí, co mě na tomhle filmu hodně oslovila, bylo zobrazení úcty a respektu, jež Američané prokazují svým vojákům. Ať už si o jejich přehnaném patriotismu myslím cokoliv, tak tohle oceňuji. Tři vojáci na opušťáku, tři různé charaktery, tři naprosto odlišné osudy, které v závěru bude spojovat něco víc než jen armáda.(1.2.2011)

3 vojáci se vrací z Iráku, jeden definitivně, 2 na opušťák. Neznají se, ale mají stejnou cestu, tak si půjčí společně auto a může začít road trip. Žádná teen komedie o sexu, ale pohodový, příjemný film, který byl svým způsobem i vtipný a bavil mě. # Musím dodat, že Rachel McAdams začínám čím dál víc přicházet na chuť, ta holka má budoucnost! 78%(16.6.2010)

Naprosto perfektní příběh plný životních pravd, uvěřitelných osudů, paradoxů, bizardností, ironií osudu a konce, který jsem tak nějak nečekal, přál jsem těm třema něco víc. Jeden z nejvíce originálních filmů ze všedního života, co jsem v poslední době, možná za celý život viděl. Herci perfektní - Tim Robbins si u mne spravil dojem z Shawshanku, Michael Peňa nebyl protivný a Rachel McAdams byla roztomile milá, krásná...rozkošná. A uvěřitelná. Určitě nebude spoilerem, když řeknu, že je to road movie o třech vojácích, kteří mají měsíční propustku a snaží se vyřešit své problémy a touhy a o těšení se na něco, co nakonec skončí úplně jinak. Recenze na: http://fanmovie.cz/mimokino/the-lucky-ones/(1.3.2009)

Road Movie nie je môj štýl alebo žáner a sám neviem, prečo som sa k tomu odhodlal (že by Rachel McAdams), ale oplatilo sa. Neil Burger nie je žiadny béčkar a natočené je to rozhodne dobre, ma to atmosféru, tempo, štýl a herecky je to dobre obsadené. Príbeh nie je moc výrazný, ale pri takom žánre by som povedal, že ho ani nie je treba, aj keď miestami by som prijal trošku viac príbehu. Na jedno pozretie a upršanú nedeľu rozhodne fajn. 70% - 3*(25.10.2012)