Šťastlivci

The Lucky Ones

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2008, 109 min

Rozkošně ukecaná Rachel McAdams, skvělá hudba a pár krásných záběrů na krajinu - to jsou asi největší plusy tohoto snímku. Peña s Robbinsem zdatně sekundují a plynulost, se kterou střídají komediální scény ty dramatické je až neuvěřitelná. Rozhodně nejpříjemnější film za poslední dobu a veliká škoda, že se u nás podobné filmy nedostávají do kin - 80%.(6.4.2011)

Prdlačky do Říma, všechny cesty vedou do armády. Vážně, tomu chyběl už jen v hornim rohu obrazovky zaparkovanej Uncle Sam. --- Jako jo, slušný poselství o předstíraný vděčnosti vůči válečnym hrdinum/pěšákum. Rachel si tu roli přerostlýho, ukecanýho děcka taky střihla s velkou chutí a Michael Peña jedině mile překvapil. Ale víc ani ťuk. Atmosféru jsem z toho osobně nenačerpal ani pozitivní ani negativní. Triage je v tomhle směru mnohem údernější, ta z vás lusknutim prstu udělá zarytýho pacifistu. To Lucky Ones by vás daleko spíš verbovali ... koneckonců už jen těch 20 hadrů by nebylo k zahození, že jo.(11.3.2014)

Film, který se nestane ani kultem, ani převratným dílem může být ještě příjemnější než byste předpokládali! A to se mi stalo právě u tohoto filmu. Tak sympatičtí herci, jejichž charaktery jsou opravdu propracované, tak nenáročné, oddychové, milé, s příjemnou hudbou. A ve svém žánru ''komediální drama'' bych si opravdu troufal tvrdit, že je to dost kvalitní práce a rozhodně to není žádný béčkový film, i když ho moc lidí neshlédne. Sice je to spíše drama, ale když už ve filmu nějaký vtip padl, byl opravdu vtipný. Takže mě se to líbilo moc, plno míst bylo tak hezkých, že jsem se usmíval od ucha k uchu - a to jsem si ho, já blbej pustil úplně náhodou a ani jsem moc nechtěl.(10.4.2010)

Základom dobrého filmového príbehu je nepravdepodobná náhoda, ktorú vám tvorcovia naservírujú s chladnou tvárou ako holý fakt a na nej rozvíjajú všetko to, čo vás prinúti ísť do kina, zapnúť domáce kino alebo si to kino jednoducho stiahnuť. :-) Aj tzv. nezávislé a festivalové snímky s touto premisou operujú, ale málokedy ju dokážu posunúť z fikčnej roviny do reálu. Burger mal našťastie oporu v scenári, aký dnes tak veľmi chýba v tzv. mainstreamovej kinematografii. Scenár s reálnymi charaktermi, reálnymi vzťahmi medzi nimi a zápletkou, ktorú by tak zúfalo radi chceli spracovávať naši (tým myslím aj českí) "umelci" a tak ZÚFALO sa im to nedarí ! Nepoviem vám stručný obsah filmu, ani nebudem písať pokus o recenziu, ktorá by vás nalákala. Mne stačí, že pri filme som sa nenudil, že na mňa z neho dýchla človečina, a že v ňom nebolo nič úchylné ani amorálne. A herecké výkony ? Civilné ergo skvelé ! Vrátane dialógov. (6.7.2012)(6.7.2012)

Pohodovy road movie o troch ludoch, ktory sa paradoxne nakoniec skonci presne tam kde sa zacal. K nejakym mensim zmenam a hlavne vyjasneniam urcitych situacii v ich zivotoch dôjde, ale nakoniec celkovo to vyzera, ze zivot vojakov je zacarovany kruh bez vychodiska zaradit sa spät do civilneho zivota. Hlavnym plusom je sympaticke ustredne trio. Vysledkom je ale len celkom zabavna jednohubka. 6/10.(16.1.2019)