Colee (Rachel McAdams) a T. K. (Michael Peňa) se vracejí po zranění z Iráku na měsíční propustku do Států, každý za jiným účelem. Colee chce vrátit rodičům svého zesnulého přítele jeho kytaru a T. K. míří za svou snoubenkou. Náhoda je dá dohromady s Fredem (Tim Robbins), který skončil svou vojenskou službu a míří domů plně se věnovat rodině. Společně na cestě za svými známými prožívají neobvyklou road movie plnou překvapení, nečekaných zvratů, tragédií, náhod a paradoxů, která postupně vyústí ve výsledek, který nemohl nikdo z nich předem předvídat. (Fallen_One)

mouzi

Velice prijemny a oddechovy film, hlavne diky za Tima Robbinse, ten pusobi uplne nejoddechoveji :-) Kazda postava ma svuj zivot, svoje poslani a nakonec to stejne nemuze dopadnout jinak, nez jak to dopadne. Skoro pohadkovy pribeh :-) ()

blezg

Kromě všude zde vychvalované báječné podívané, si Neil Burger bere na mušku debilní americkou válečnickou politiku a velmi nevtíravě ukazuje, co si o tom všem myslí. Zdrcující radostný návrat šťastných patriotů na jatka je takovou poetickou tečkou, za tím naším vyprávěním... ()

v.indruchova

Sympatický film o životě. A jako sám život nepřináší happy endy. Pokud už máte dost překombinovaných filmů plných pozlátka tak se vám bude líbit tento. Člověk vidí jak Amerika je hrdá na svou armádu ale už nevidí že nikomu se nechce umřít za cizí věc, která nemá konce?! Tento film má alespoň špetku snad s každého žánru. Zajímavá nevtíravá, lehce natočená věc. Když jsem si zapla film a viděla vojáky (na válčení jsem celkem alergická) tak jsem tomu moc nedávala pak jsem byla mile překvapena. ()

Pikou

Kdybych hodnotil, tak za tři (ale to jenom, aby se neřeklo) Film mě totiž ničím nezaujal, přišel mi celý nemastný, neslaný. Možná je chyba ve mě. Mám od filmů nějaké očekávání, nechci koukat na nic "obyčejného". ()

Aquila

Milá roadmovie s příjemnou náladou a jemě dramatickým nádechem. Hořkosladký příběh vojáků, kterých si ostatní váží, ale kteří mají sami zpřetrhané své vlastní kořeny. Postavené na třech výborných hereckých výkonech. ()

Poland

Film ze všedního života, který neurazí ani nenadchne i přes pomalejší tempo filmu jsem během 115 minut nepoznal nudnou chvilku a velmi jsem se bavil. A za sympaťáka Tima Robbinse ještě půl hvězdy nahoru. - 70% ()

lada32

Pokud máte jako já rádi roadmovie a nepohlížíte na tenhle subžánr jako na pořád stejně se opakující se scény,je tenhle snímek pro Vás přesně to pravé ořechové.Nejvíc se mi líbilo jakoby prolnutí povah hlavních hrdinů.Každý byl v něčem velice zranitelný jako dítě,ale díky tomu kumpánství těch dvou,se přes ty potíže přenesly jako pírka.Je to taky můj druhý film s Rachel a sakra ta holka nemá chybu.Nej.scéna asi ta v kostele. ()

Ailly

Milé, pohodové, nevtieravé, zábavné a aj trochu smutné. Byť to s inými hercami nie som si istá či by sa mi to páčilo, pretože film ťaží predovšetkým so skvelého hereckého obsadenia na čele s famóznou Rachel McAdams v úlohe rozkošnej Collee. Ďakujete?.. nie, ja ďakujem.. :-) ()

ivanlaris

Film ako sa povie o hovne... Ani dej, ani zápletka, ani akcia - jedno veľké nič o akože "hrdinoch" z Iráku... 3 hviezdy si to ani nezaslúži, snáď to takto hodnotím, lebo som nezaspal. Ale inak celkom strata času. ()

lubica1995

Ja ju proste milujem. Je krásna, dokonalá a ani takýto tip postavy mi ju nezhnusil. Príliš naivná... osamelá...Veľmi príjemné spracovanie ( hoci práve tieto tipy - amérika- vojna radikálne odsudzujem a nie sú nič pre mňa). Aj záver bol pekný. ()

Snakefinger odpad!

V popisu píšou že se dočkáme množství nečekaných zvratů. Kulový. Dočkáme se zbytečného filmu s tupými dialogy a naprosto nepovedeným trapným pokusem o road movie. Prostě pokud čekáte nějaký děj, zvrat nebo něco co vás zaujme tak budete čekat naprosto marně. No a že na konci se všichni setkají v armádě, i když jedna kulhá, druhý se hrbí protože to koupil do zad, druhý zase někam do koulí, prostě škoda slov. ()

raru

Jediný,kto to tam herecky a dejovo ťahá je Tim Robbins. Je to naozaj výrazná postava amerického filmu. Preceňovaný Peňa a akože krásna Rachel McAdams sú len do počtu a zrážajú na kolená inak veľmi príjemný film o bežných ľuďoch z bežného života v Amerike. ()

Ivuska71

Už dlouho mě tak nic nepřekvapilo. Příjemně. Tři vojáci na road tripu a plno nečekaných situací. Bylo vzrušující sledovat jejich putování. To, jak byli všichni tři přirození, každý svým způsobem zvláštní a přitom vlastně obyčejní a normální. Zní to jako nuda, ale opak je pravdou. Jak říkám. Překvapivé a krásné. ()

CZBios

The Lucky ones znamená pro mně atmosférou klasické drama, kterých jsem viděl desítky, avšak přes tuctovou atmosféru a zpracování mě zaujal svým příběhem. Pokud pečlivě sledujete, děj se dá předvídat do nejmenších detailů a to Vás bohužel připraví o vzácné chvíle při sledování filmu. Film ukazuje, jak válka změní život mnoha lidem a jak jedno rozhodnutí může nejen převrátit Váš život na ruby, ale také převrátit Vás samotné. Zajímavým zážitkem pro mě bylo postupné sledování, jak se jednotlivé postavy postupně dotknou svého dna a zjistí, že jim nic nezbylo. Objeví to své pravé já. Během sledování ve mě film vytvořil zajímavé pocity, z nichž bych rád vyzdvihnul zejména pocit souznění, přátelství a radosti v jednom - prostě jsem si trojku oblíbil - a konec filmu mě zároveň potěšil, ale také zklamal. Mám rád dobré konce :) ()

maart

Chvilku som zvažoval aj ***, ale Rachel to zachranila, ani nie tym, že je pekná, ale ako skvele to zahrala. A ústredna trojica sa vydarila. Je tam pár slabších momentov, ale film plynie plynulo a nakonci som s uvedomil, že to bolo zábavne. ()

JerryPilsen

Spíš než komedie agitka na válku,kde každý voják požívá od ostatních úctu,což je ve skutečnosti naopak.Ve finále stejně zjistíš,že nejlepší řešení je jít bojovat na Blízkej východ.Každá z postav má během filmu menší krizi,kterou za pomoci ostatních překoná.Jako road movie to ale funguje dobře,škoda té poplatnosti. ()