Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

papadoce

Slabučké. Len veľmi ťažko uveriteľný thriller. Katuška je stále dobrá jebačka, ale vo vetrovke a v kapucni to bohužiaľ nevidno. ()

Scraffy

Prostredie Antarktídy je neskutočne krásne o tom niet pochýb, ale inak je film veľmi nedotiahnutý. Rutinná zápletka, postavy nič extra a Kate Beckinsale tu tiež toho nejako moc dobre nezahrá. Podpriemerný film. ()

vieriX

A takový to mohlo mít potenciál tajemné vraždy na Antarktidě a nakonec šlo jen o blbé diamanty. Jako přímo jsem se nenudil, ale moje očekávání bylo mnohem větší. Takový slušný průměr ()

Pagliacci

Až bolestně průměrný thriller, který své zápletky a příběhové nuance vysvětluje šíleně polopaticky prostřednictvím hrozných flashbacků u kterých nejsem schopný určit, jestli jsou nebo nejsou komiksově stylizované. Ani jedno by tak nevadilo, kdyby nevyprávěli absolutně zbytečný kus historie nemající s hlavním dějem, který je mixem Dead Snow a Útoku z hlubin, téměř nic společného. Je to celkem škoda, protože díky místu konání a perfektnímu kamerovému filtru tu šance na super napínavý film byla, a některé scény si o čtyři hvězdy dost razantně říkali. ()

MarsVl

Taková vyvražďovačka, kde navíc probíhá vyšetřování. Kromě konce vás nic nepřekvapí. Jediné pozitivum Kate Beckinsale, jinak nic. 2*-3,5/10 ()

Cortesz

Rádoby atmosférickej thriller, kterej těží jen z toho, že se odvíjí na zajímavém místě, ale podráží mu nohy naprosto dementní scénář. Takovýto typ thrillerů mohl uspět možná tak před 10 a možná i více lety, ale v dnešní době rozhodně ne a dost dobře chápu, proč u nás šel přímo na DVD a ne do kin, protože jde o hodně směšný film v daném žánru. ()

DJ Kritik

Akčná zmes krimi, napätia a snehu. Nečakal som ani romantiku ani náznaky drámy, ale akciu a napätia. A to som dostal. Inak začiatok filmu mi silne pripomenul Sigourney, vo filme votrelec. A musím povedať, že Kate je tu ešte zvodnejšia. ... ... ... ... ... ... .. Akcia: *** Napätie: **** Vtiahnutie do deja: **** ()

Vikinec

Velmi průměrný thriller, který trochu ozvláštňuje prostředí, kde -50st.C.je běžná teplota. Vševědoucí, vždynamalovaná, smrtiprostá policistka, vždy ve vteřině, s minimem indicií uhádne, jak se vše stalo, pachatelé jí ke všemu nadbíhají jak můžou a vše vyvrcholí v "šokujícím" závěru. No, kdyby nazačátku ukázala hlavní představitelka více než jen spodní prádlo, uvažoval bych i o 3 *. Takhle nevyužila celý svůj talent a přes 2 se nemůže dostat. ()

Black3R

Obyčajný nápad, obyčajný dej, obyčajný film, nič extra nič úchvatné, ale predsa sa dalo pozerať na Kate Backinsale :-D Je vidieť že sa zapojili aj francúzi, a ja ich filmu veľmi nerozumiem. Viacej tvorivosti by nezaškodilo, a spomienky na Kate-in život predtým boli len plus, pre mňa .....55% ()

Romeroo

Whiteout je u mě klasická ukázka průměrného filmu, s průměrnou zápletkou, která se drží osvědčených schémat…to by mi vůbec nevadilo, kdyby se nějaký pan „někdo“ ( scénárista, režisér atd. ) pokusil o malou inovaci…to se nestalo, bohužel! Ani Kate s prsty nebo bez to nemohla zachránit z těžkého ač koukatelného průměru…škoda, hlavně prostředí bylo zajímavé a nechalo se z vytěžit daleko víc…60%. ()

DoubleJo

Potencial to malo, ale bohuzial z neho pan reziser nevytazil skoro nic. Dva plusy, ktore mal film a to: prostredie Antarktidy a Kate Backinsale nestacili na to, aby som sa dobre bavil. Pribeh nemastny neslany, napatia bolo tiez ako maku a herecke vykony velmi priemerne. A to nehovorim o predvidatelnom deji. Ono sa to navonok naozaj tvari ako slubny thriller a keby sa s tym scenaristi trocha viac pohrali aj by bol .Ale takto vazne len jemny, nie zas uplny,podpriemer. ()

Pharlap

Velké překvapení se tedy nekonalo.. Antarktida.. a klasický thriller, který bohužel postrádá jakékoli prvky toho, aby vás "vzal".. aby ste při jeho sledování tajili dech.. a k závěru už si říkáte ať už to skončí.. Celkově hodnotím jako dost slušné povedené béčko. ()

jafuska

začátek filmu slibný, první půlka filmů taky fajn,ale co pak? pak se to nějak už nepovedlo, bylo to pak už docela slabé, prolínání minulosti hlavní hrdinky, ale chybělo tomu docela hodně, mělo to větší potenciál, takto jen průměr, který rychle vyšumí a zapomene se ()

Pitryx

20% za krajinu, jinak prostě nic. Nuda a šedivo (a bílo). Statický děj s ukecanými pasážemi je místy poněkud nepřehledný. Ne, že by mu chyběla jistá napínavost, ale nějak jsem se s postavami nedal dohromady a jejich osud mi byl lhostejný. Tak jako celý film. Podruhé nesledovat, ztráta času. ()

unrocker

Docela jsem se těšil na Kate a na docela schopného režiséra, ale byl jsem zklamán. Asi se nebudu na takovéto filmy těšit abych pak nebil zklamaný. ()

V.N.

Většinu času jsem měl pocit, že sleduju pilotní díl k nějakému zámořskému krimi seriálu. A tak by to předpokládám být nemělo. ()