Hlavními hrdiny filmu jsou Roger Ferris, který pracuje na Blízkém východě jako agent CIA, a jeho nadřízený Ed Hoffman. Po bombovém útoku v Manchestru v Anglii dostane Ferris za úkol najít Al-Salima, vůdce teroristické organizace odpovědné za výbuch. Problém je, že Al-Salim je velmi opatrný muž, který nepoužívá žádnou elektroniku. Přitom by stačil jediný hovor přes mobilní telefon a CIA by ho hned našla. Ferris i Hoffman mají stejný cíl, ale jiné metody. Mladý agent je zvyklý operovat přímo v terénu, je schopen vyjednávat a pohybovat se v zónách, ze kterých se dostane živý málokdo. Hoffman, který řídí každý jeho pohyb, je jeho pravým opakem - arogantní byrokrat, který málokdy opouští Washington, všechno vyřizuje po telefonu. Lži a podvody mu nejsou cizí a hlavně, pro úspěch mise je ochotný jít přes mrtvoly. Zatímco se Ferris spojí se šéfem jordánské rozvědky Hánim Salámem, který mu pomůže, pokud v něm vzbudí důvěru, Hoffman řídí některé části operace bez jejich vědomí... (TV Nova)

Emo-haunter

Labyrint lží je takovým zvláštním filmem, u kterého jsem se vlastně ani po skončení nedověděl, čím chtěl vlastně primárně být. I přes hvězdné obsazení vůbec nevygradoval a vyšuměl tak nějak do prázdna. Kdyby tam tyto hvězdy nebyly, tak by si podle mě málokdo na tento film vzpomněl, má sice zajímavé lokace a po řemeslnické stránce se rovněž jedná o slušnou práci, scénář je ale zmatečný, a jak už sem zmínil, žádná pořádná pointa. 60% ()

Jiu

Dlho som váhal ako tento film ohodnotiť, tri sú málo, štyri sa mi zdá moc. Celkovo trocha nadpriemerný akčňák, čakal som viac politiky. Ale nejako som nezachytil vo filme moment, ktorý by ma prekvapil, či presvedčil o štvorhviezdičkovosti snímku. Na mojej súkromnej stupnici 7/10 ()

WinstonS

Sportovní terminologií řečeno, Scott přepálil start. Od úvodních minut valil dopředu jako zuřivý pes urvaný z řetězu a už už to vypadalo na další parádní špionážní drama, když tu najednou.. STOP! Neskutečně vizuálně nabušená scéna s vrtulníkem pronásledujícím auto dvou agentů je pomyslným mezníkem, po kterém to jde sice mírně, ale přece jen z kopce. Nicméně, pořád je to úroveň, za kterou se Scott stydět vážně nemusí. Obrovsky mu k tomu pomáhá Di Caprio, který definitivně poslal do háje uhlazeného romantika z Titanicu a bezpochyby je momentálně na tvůrčím vrcholu. Ještě o stupínek výš je charismatický Mark Strong, který si pro sebe doslova ukradne každou scénu, v níž vystupuje, a oplácaný Russell Crowe v trochu nezvyklé, ale slušivé roli cynického řídícího agenta. BODY OF LIES bude určitě jedním z taháků sezony a já se popravdě ani nedivím. Takové snímky prostě nyní v Hollywoodu letí. P.S. taky vám občas jde mráz po zdách z toho, jak neuvěřitelně precizní a dokonalé jsou dnešní soukromí potírající satelitní družice? ()

El Loco

Ridley Scott je režisérsky pracant a detailista, ktorý vždy predstavuje kvalitu a môže si povedať, že v živote nenatočil totálny prepadák (až na zanedbateľné výnimky ako G.I. Jane a Legend, ale kto by si to už pamätal...). V BODY (pavučine či labyrinte?, vyberte si...) OF LIES prináša veľmi obľúbenú tému posledných rokov – momentálnu krízovú situáciu na Strednom Východe, a opäť nesklamal. Nenudil som sa ani chvíľku, šialený strih a roztrasená kamera mi nevadili, práve naopak, výrazne dopomohli k celkovej akčnosti. Na efekte trošku uberá príliš typicky hollywoodsky záver (a tak to sľubne začínalo – kladivom...), no na druhej strane chudák Leo si už dosť vytrpel v tej ľadovej vode, tak nemôže furt len zomierať, no nie? Apropos, Leonardo mi tam veľmi nesedel, i keď opäť popracoval na svojom drsnejšom vzhľade (tj. zahustil si „chmýří“), je to však stále len ten milučký Jack tancujúci v podpalubí Titanicu. Je to určite skvelý herec, ale takéto postavy mu vôbec nesedia...To však už neplatí o Scottovom obľúbencovi Russellovi, ktorý zjavne v rámci príprav na film zapíjal údené koleno s hranolčekmi poctivou dvanástkou. Postavu muža stojaceho v pozadí (akéhosi Puppet Mastera) zvládol na výbornú a prekvapil veľmi decentným a civilným výkonom...No všetku pozornosť na seba strháva „Hani paša“ Salám v podaní charizmatického Marka Stronga, ktorý by si zaslúžil minimálne celú trilógiu o jordánskej tajnej službe... ()

maty39

Docela zklamání. Film je sice technicky a herecky velmi zdařilý, ale na dané téna je dost nezajímavý. Vlastně se za 2 hodiny vůbec nic dramatického nestane. Tedy když si odmyslíme asi minutovou scénu na konci. Ta ale také nikomu adrenalin nezvedne - je tam vlastně jen z povinosti. Pokud máte radši akci, tak si dejte Kingdom a pokud akci nemusíte, tak si dejte Traitor. Na tenhle film si klidně můžete počkat až bude za 2 roky v TV. ()

Kroupa

Málo filmů sdružuje strhující tempo a přehlednost děje. Body of lies je jedním z tohohle mála. Pokud se trochu orientujete v "oboru", pak jistě stejně jako já žasnete nad tím, jakým způsobem lze vystihnout komplikovanou povahu politiky a etiky v konfliktu. Podání je konformní, nikoli však s žánrovými hollywoodskými stereotypy, ale s hlavním proudem odborné veřejnosti. Což je VELICE osvěžující a povzbudivé. Co se týče "nevyužitého potenciálu v závěru", každý musí uznat, že řešení perfektně zapadá. SPOILER Není chyba, že DiCaprio není popraven, spíš to, že v nás Scott vyvolá očekávání, že se to stane. Ale mně ani to nevadí, protože mi to přijde jako skvělé pobídnutí fantazii, aniž by bylo ustoupeno morbidním požadavkům diváctva, lačnícího po krvi. Volání po "jiném" konci mi dost připomíná atmosféru v římském amfiteátru. Já jsem rád, že to chlapec přežil, fandil jsem mu. ()

Thomm

Akční špionážní thriller po sto prvé. Nic nového, nic převratného, ale moc dobře se na to kouká. Nenudí ani na chvilku a o to mi u takových filmů jde především. ()

Eristt

3 hvězdičky dávám za věrné reálie, skvělé herecké výkony a za překvapivou palbu do amerického pocitu nepřemožitelnosti. Ovšem příběh byl příliš řídký, pointa nepříliš překvapující a vůbec film jako celek chutnal dosti planě.Co z toho plyne? Poměrně nepříjemné zklamání. ()

(Z)denny

Ridley Scott předložil zajímavý pohled na práci tajných služeb v boji proti terorismu.. nebo spíš osudy jednotlivých figurek na šachovnici tohoto složitého šachu, kdy je lovec zárověň kořistí a obyčejný člověk vždycky jenom obětí.. Leonardo Di Caprio předvedl skvělý výkon, ve kterém mu jenom tak mimochodem sekundoval Russell Crowe ()

Pavelos

Nejdříve trochu zklamání nad konverzační smrští na úkor akční podívané, ale s odstupem času si říkám co bych vlastně čekal od špionážního thrileru.. Leonardo DiCaprio v hlavní roly maximálně válcuje Russella Crowea, a to jen proto že celý film je napsán hlavně pro Leonarda.. Také jsem si nejdřív říkal že spojení Ridley a Russell už tady bylo, tak je jasné kdo bude hrát hlavní housle a ono je to přesně naopak.. Je to zajímavá podívaná, ale nesmíte se nechat odradit první částí filmu která opravdu stojí jen a jen na konverzaci.. ()

laFei

Přiznám se, že v hodnocení možná nadsazuji, ale je tu tooooolik pro mne příjemných faktorů - Blízký východ, Russel Crowe, tajné služby, napětí a pár zvratů (i když často předvídatelných). Odmyslíme-li klasické klišé hrdinský a tvrdě nejlepších američanů, některé nelogické vsuvky, je tu akce pro každého milovníka Clancyovských příběhů. ()

Kratoc

Dobře natočený špionážní thriller od rutinéra Ridleyho Scotta. Na jednu stranu je to zajímavá sonda do problematiky boje s terorismem z pohledu tajných služeb, ale na druhou je tam spousta věcí zjednodušena - vypadá to, že celá CIA jsou dva lidi a pár podržtašek, co ovládají kamery. Ale film měl spád, DiCaprio i Crower hrají velmi dobře. K větší spokojenosti mi chyběla ještě větší dotaženost. Když to třeba srovnám, ne se zcela stejným, ale pojetím podobným filmem Zelená zóna, tak mi Zelená zóna vychází jednoznačně jako lepší volba. ()

RomeroIsGod

Nabitá blízkovýchodní akce přesně ve Scottově stylu. Teroristi, agenti, vochcávky, lhaní a perfektní herecký výkony. Leo výbornej, Russell co slovo to perla a Mark Strong nezklame nikdy, neskutečně stylovej frajer. Určitě zkouknu i potřetí, doporučuju. 90% ()

Chosé85

Vizuálně opojné a telekomunikační technikou prošpikované, jak se na správný a moderní thriller sluší a patří. Ale problém je, že schází poutavější příběh s přesahem, který by se dotýkal západní i východní kultury. Všechny ty záběry se střídají jako na běžícím páse. Samozřejmě herci skvělí s Markem Strongem v čele. Ridleyho slabší počin, který časem zapadá prachem. 70% ()

JK-Stinger

Povedený východní thriller o honbě za teroristickým lídrem. Drama a zvraty na každém kroku a špionážní lži opřádají celý příběh. Fajnová podívaná. ()

Ridley Scott míří do televize

Ridley Scott míří do televize

09.10.2018

Ridley Scott (Labyrint lží, Marťan) je dalším filmovým režisérem, který si poprvé vyzkouší režii seriálu. Natočí sci-fi drama Raised by Wolves, které získalo objednávku rovnou na celou sérii od… (více)

Gladiátor ze Sherwoodu?

Gladiátor ze Sherwoodu?

01.03.2009

O projektu, který se původně jmenoval Nottingham, jsme už psali několikrát. Prošel podivuhodným vývojem. Na začátku byl scénář Ethana Reiffe a Cyruse Vorise, za který studio Universal zaplatilo… (více)

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

Ridley Scott válčí s mimozemšťany

14.10.2008

Vlažné tržby Labyrintu lží, který se o víkendu umístil až na třetím místě zámořského komerčního řebříčku, naznačují, že pokud chce pan Ridley na stará kolena natočit ještě nějaký hit, bude si muset… (více)

Zásadní zvrat v Nottinghamu

Zásadní zvrat v Nottinghamu

29.09.2008

Tak tenhle klep si zaslouží samostatnou novinku. O projektu Nottingham, který má obrátit legendu o Robinu Hoodovi naruby, protože tradičně padoušský šerif z Nottinghamu (Russell Crowe) se stane… (více)