poster

Kapela přijela

 • Izrael

  Bikur Ha-Tizmoret

 • anglický

  The Band's Visit

Komedie / Drama / Romantický / Hudební

Izrael / USA / Francie, 2007, 85 min

Režie:

Eran Kolirin

Scénář:

Eran Kolirin

Kamera:

Shai Goldman

Hudba:

Habib Shadah
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (52)

 • Matty
  ****

  Plně samostatná egyptská policejní kapela by měla v Izraeli libými hudebními tóny oblažit své místní arabské bratry, leč osud a komunikační qui pro quo to zařídili jinak. Všech osm členů dobrovolně ztroskotalo v kulturou netknutém městě, ale spíše městečku, které omývá moře leda imaginární. A podvečerní procházku po jeho břehu film ze všeho nejvíce připomíná. Navazování vztahů a předávání zkušeností probíhá jenom za sporadické účasti slov. Ty po špičkách ustupují momentům kouzelně trapného mlčení, jež občas trvají o pár zbytečných vteřin déle, ale současně vyvolávají milé vzpomínky na rané filmy Formanovy a Passerovy. Kéž by napjaté vztahy mezi Izraelci a Araby šlo také v reálu řešit s empatiemi namísto předsudků. 75%(17.3.2009)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,054,457Tržby Celosvetovo $14,510,624(3.12.2008)

 • Aluska88
  ****

  Takové malé, téměř nevýrazné, obyčejné nic, které uteče jako voda. Ale velmi milé a sympatické. Téměř nic podstatného se zde neděje, dalo by se říct, že snímek ani zásadní příběh nemá. Kapela dojede, pojí, popije, pokecá a další den jede pryč:) Milé dialogy i atmosféra. A Ronit Elkabetz je kočka. "Kvůli tomuhle jsem strávil pět let na akademii, abych hrál pochody někde v poušti?"(17.2.2013)

 • ripo
  ****

  O tom, že Arab môže akceptovať Žida a Žid môýe mať rád Araba. Ale zdá sa mi, že to ide len na tej bázickej úrovni. Na úrovni obyčajných, jednoduchých ľudí. Kam zkomponujete politika, dohoda nemôže nastať ....(15.12.2012)

 • Aky
  ****

  Drobný, milý, nenápadný filmík o známém úkazu, že lidé, pokud myslí na lidské věci a nikoliv na náboženství, povinnosti k etnickým nenávistem..., se vždycky nějak domluví. Hlavní představitel je ve svém úsporném herectví k sežrání.(16.12.2012)

 • Jordan
  *****

  nádherný film, NÁDHERNÝ, ľudský, láskavý, vtipný, plný milého a nevtieravého humoru, plný pochopenia a jednoduchej ľudskej . . . duše . . . veľmi ma to potešilo, pobavilo, dojalo a povznieslo, jednoducho krása - a dve herecké poznámky - generál (vedúci kapely) bol nesmierny sympaťák a Dina - krásna zmyselná žena!(6.7.2008)

 • Vavča
  ****

  Skvělý tragikomický film balancuje na pomozí absurdního dramatu, černého humoru, dokáže pohnout (vkusně bez vydírání) diváka osudem svých postav, které působí reálně. Velmi zajímavý film, jaký jsem už dlouho neviděl, rozhodně mě zaujal, není třeba mluvit, důležitější se vcítit a něco správně udělat...(1.12.2010)

 • nascendi
  **

  Policajti patria internacionálne k neobľúbeným profesijným skupinám. Policajní hudobníci sú na tom iba o niečo lepšie. O malej obľúbenosti Egypťanov v Izraeli a naopak tiež nepochybujem. Takže keď sa Alexandrijský policajný orchester vinou nejakého organizačného lapsusu ocitol bez prostriedkov na nejakom odľahlom mieste v Izraeli, bolo tým rozohrané na celkom dobrý film s možnosťou striedania žánrov. Bohužiaľ z existujúcich možností si tvorcovia vybrali iba nudu a chvála im preto môže patriť iba za to, že nuda netrvala dlho. Tie hviezdičky sú za láskavosť a ohľaduplnosť k divákom a za zaujímavú izraelskú herečku.(28.5.2014)

 • bassator
  *****

  42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled - 1. místo - 100%(12.1.2009)

 • oLí
  *

  3/10 Bratří Židé, sory, ale tohle je jedna velká reklama na nudu. Jako kdyby střihač celý film složil z vynechaných nepodstatných scén. Zajímavý námět nevyužitý, nic se tam neděje, jednou se zasmějete a u sledování Vás udrží možná jen sympatická Židovka. A nebo jsem to prostě nepochopil.(19.1.2008)

 • jhrasko
  *****

  Kaurismäkiho poetika strihnutá s Hotelom Bagdad, odzbrojujúce, nostalgické, vtipné, akurát romantické a k tomu s kúskom vysnívanej životnej skúsenosti každého z nás, aspoň malilinko fungujúceho tým, že stáť na mieste proste nie je ono. Mimochodom, najdôležitejšia vec na svete je fakt rybárčenie!(3.8.2009)

 • Iggy
  *****

  Skvělá absurdní komedie, která připomene zejména styl Akiho Kaurismakiho a jeho Leningradské kovboje. Výborný je také Sasson Gabai v hlavní roli, jinak jistě všem známý herec z Ramba 3.(25.9.2008)

 • Jirka_Šč
  ****

  Takový "malý příjemný" film. Jedna naprosto super scéna polopatistického návodu jak balit babu: "A co teď?", plus několik velmi krásných postav. Natočit toto Holywood, tak to ... DROBNÝ SPOILER ... dotyčná kapela v zapadákovitém městečku rozbalí na plné pecky. Vzhledem k tomu, že se jedná o podstatně komornější snímek, je výsledek též ... jak to říci ... komornější. Sledujeme postavy členů kapely rozdělené na jednu noc a každá prožívá svůj vlastní více méně intimní a více méně zábavný, smutný, vážný nebo banální příběh. Líbilo se mi. Na konci, v titulcích, jsem se pousmál při myšlence, co řeknou případní poslouchající sousedi na to, že se z našeho okna line tradiční arabská hudba :).(24.7.2012)

 • Mulosz
  *****

  Příjemný a uvěřitelně lidský film s velmi charismatickou hlavní představitelkou a dalšími sympatickými herci. Možnosti bezproblémové komunikace muslimského a židovského světa jsou naznačeny velmi implicitně a neskouzávají k laciným a vykonstruovaným poselstvím. Snímek rovněž nepřekypuje prvoplánovitými emocemi, což však neznamená, že v něm nejsou obsaženy. Jen si je musí divák v určitých okamžicích aktivně vytáhnout a patřičně si je interpretovat. Ke kladům určitě patří jak diegetická, tak nediegetická hudba a vzhledem k pomalejšímu tempu filmu také rozumně zvolená stopáž. Ideálním hodnocením by byly 4 a půl hvězdičky, vzhledem k tomu, že tato možnost zde není, budu i přes to všechno s absolutním hodnocením ihned po zhlédnutí filmu opatrný, připouštím však, že se nemusí jednat o konečný verdikt.... S odstupem času jednoznačně za 5*, stále to ve mně doznívá...(16.4.2008)

 • anniehall
  *****

  Tichá, poklidná, ale majestátní řeka, která s každou zákrutou vlévá život do žil. Postavám i divákovi... Krásné!(28.12.2009)

 • rt12
  ****

  Co se stane když kapela z Egypta ,,zakufruje" v Izraeli? Zjistí se, že všude žijí lidé se stejnými nebo podobnými problémy. Příjemný, nenápadný snímek si mě získal.(29.11.2013)

 • ledzepfan
  ****

  Vcelku čistá práce.(27.4.2015)

 • italka63
  ***

  Kouzelná scéna balení holky na kolečkových bruslích za pomoci egyptského policisty...docela milý film o ztracených hudebnících egyptské policejní kapely, ale víc to nebude:-)(3.10.2013)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2007 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(6.9.2014)

 • easaque
  ****

  pomalý nevtíravý artově laděný film, příběhem však jednodudušší a veškeré dění tvoří "běžné" rozhovory mezi všemi postavami a napětí většinou nedorozumění vzniklé rozdílem kulturních a náboženských postojů. Přesto však velmi lidské a decentní. Humoru tam tolik není a do komediálního žánru bych ho osobně nezařadil - jak je uvedené v infu o filmu. Dávám slabší 4*(25.12.2011)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace