V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

lennyd

Zdeněk (Jiří Mádl) a o několik roků starší Katka (Monika Zoubková) spolu čekají narození potomka, a tak nastal čas, aby Katka představila Zdeňka své rodině - která, ruku na srdce, není úplně konvenční. Ať už jde o babičku posedlou detektivkami, rodiče řešící odrážející nálety vnadné pošťačky na otce rodiny či Katčinu sestru Pavlu se svým mužem a dvěma hyperaktivními kluky. Pokud má Zdeněk o Katku opravdu zájem, bude potřebovat hodně trpělivosti, aby tuto rodinu dokázal přesvědčit, že je pro Katku opravdu tím pravým ... Čekal jsem odpočinkovou komedii na jeden podzimní unuděný večer - bohužel tento večer pokračoval ve stejném stylu, jako celý den - nudou. Vtipných scén je ve filmu asi tolik, kolik by spočetl nešikovný dřevorubec a ani jednotliví herci mne o svých kvalitách nijak moc nepřesvědčili (snad jen Ivana Chýlková jako afektovaná Zdeňkova matka při své návštěvě na "vesnici" byla skvělá).... ()

uiu odpad!

Původní seriál Taková normální rodinka je u nás doma přímo klasika. Kde jsou ty nedělní poledne, kdy jsme zasedali s obědem k televizi, abychom se podívali na další příhodu střelené rodiny? Každý díl jsem viděla nejmíň 10x a to nepřeháním, neboť když se zjevil zázrak jménem DVD přehrávač a s ním i DVD se všemi díly Takové normální rodinky, skoro nic jiného se u nás nepouštělo. A tato zfilmovaná podoba mě jako fanouška seriálu urážela. Ono se vlastně ani vůbec nejednalo o tu naši známou rodinku, nýbrž o několik lidí, kteří si jen vypůjčili jejich jména a to je všechno. Charaktery a typické chování postav ze seriálu jaksi zmizelo (například tatínek Oldříšek nebyl vůdčí osobností rodiny, jak nám to ukazuje film, nýbrž přihlouplý taťulda, který až moc miluje svoje želvy Poldinky. No a především babička, která ráda členy rodiny zabíjí, aby měla o čem psát ve své detektivce nebyla ruský přistěhovalec s šíleným českým akcentem.) K hereckému obsazení se ani vyjadřovat nebudu, protože Jiří Mádl, Eva Holubová a další... vypadá to, jako bychom neměli jiné herce, neboť tito hrají snad ve všech filmech z poslední doby. To si stačí pustit televizi a ani nevíte, co to je za film, protože tam zase hraje Holubová nebo Mádl (nemluvě o Macháčkovi nebo Vilhelmové) :) ()

Master19 odpad!

K Českým filmům bývám shovívavý, ale čeho je moc... Na naprosto prázdném scénáři (zdálo se mi, že dobrá polovina "vtipů" je založena na podstatě, která je notoricky známá ze seriálu, což prostě nemůže fungovat - nebo to nutí ke srovnání, což je ještě horší), stojí průměrně natočený film, s naprosto otřesným obsazením. Nic proti hercům, ti se snažili, ale krom Ivany Chýlkové tam vůbec neseděli. Shlédnutí nedoporučuju - snad až to bude jako megafilm v televizi. ()

sskrblik

Neviděl jsem seriál, takže to asi hodnotím až moc kladně soudě dle názorů, ale nebyla to taková hrůza jako František je děvkař a podobně. ()

zdenny

Toto je ukázka jednoduché české komedie, která je fakt jednoduchá. Takže takové normální dvě hvězdy. Možná kdyby Labuda přeříznul Chýlkovou… ()

Musak

Zajímavost: Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, což je mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu tak i naznačuje pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí je autobus, kde je cedule Trutnov - Adršpach, což od tohoto místa je asi 70km vzdušnou čarou. ()

Guzo

Místy opravdu vtipné (hlavně scéna, kdy paní Holubová zachraňuje v cizím bytě situaci je skvělá :), za což jsou rozhodně body plus. Co se jinak týče seriálu, či dokonce knížky, nemohu bohužel (nebo bohudík?) porovnávat, ale s posledními českými filmy celkově se jedná o solidní kousek. Bohužel tu ale některé větve scénáře nebyly vůbec dořešené a žádná velká pecka to taky není.. ()

D28

Dala som "rodinke" hodinku, ale humor som neobjavila.Málokedy vypnem českú komédiu, mrzí ma to,ale už ma nebavilo počítať nedostatky. ()

Ravi

Jaromír Dulava je asi největším překvapením filmu, jeho výkon jako člověka obsazovaného jen do vedlejších rolí mě upoutal. Jinak je to taková normální česká rodinná taškařice, kde se charaktery neřeší a hlavním motorem filmu je téma svatby nesourodého páru na pozadí s tím spojených situací. Nic zásadního, nic objevného, ani nic klasicky precizního. 50% = 3-/5 ()

Elleannie

Parádní komedie, na kterou jsem byla opravdu zvědavá, a hned od začátku mě lapila a nepustila až do konce filmu. Co se týče herců, nejvíce se mi líbil Jirka Mádl, coby "oplodňovatel", a Eva Holubová, která snad vždycky a všechno skvěle zahraje. Ostatní herci byli taky výborní, každý měl svoji roli trošku opepřenou, takže o zábavu nebylo nouze. Opravdu povedené. ()

Kosmik 1

Až taková hrůza, jak tady čtu, to nebyla. Některé scény byly docela povedený. Třeba u pošťačky v bytě. Ale je fakt, že to má do komedie dost daleko. Postavy jsou nudné někdy až otravující. Myslím, že aktuální hodnocení 41% je tak akorát. ()

jefff

Jako obyčejný odpolední film to pobaví. Brát to jako komedii nebo nedej bůh srovnávat jej s původním seriálem, tak vám vyjde naprostý brak. Výkony herců jsou průměrné a scénky jen vyjímečně vtipné. Ale přijde mi, že většinou ani vtipnými být nechtěli což je spíše pro výsledný dojem lepší. Překvapil sympaticky mě dosud téměř neznámý Jaromír Dulava, který hrál tátu Hanáka. ()

dinsdale

Se seriálem to nemělo skoro nic společného, natlačené spojistosti (vraždící babička, dědeček a Poldinky) mi tam spíš vadily, ale jako rodinný film na víkendové odpoledne, kdy prší a člověku se nechce nic, mi to přišlo vhod. ()