V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Projde šťastně až k svatbě a nebo bude soužití s takovou normální rodinkou nad jeho síly? Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události. Pan Hanák se projeví nejen jako milovník zvířat a Zdeňkova maminka se rozhodne, že překová odpor a seznámí se s novými příbuznými!

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohatí děj o nové situace a zvraty. Vznikla komedie schopná oslovit diváky napříč generacemi – ty, kteří legendární televizní „Rodinku“ milovali, tak ty, kteří ji nikdy neviděli. Taková normální rodinka chce navázat na půvab a oblibu tradičních českých veseloher. Je to příběh o směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí potkat soužití několika generací, ale především o sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích. (oficiální text distributora)

Kapybara

Tak špatné to není. Nic objevného, ale celkem jsem se bavila. Do trapnosti, jakou představují Tak se krotí krokodýli, to má opravdu hodně daleko, a nechápu, jak to tu někdo může vůbec srovnávat. ()

Eraserhead

Pokud na to koukáte ve stejný den, kdy jste viděli Po hlavě do prdele a pár dní po Expertech a Panic je nanic, nejde jít s hodnocením níž. Tady alespoň leccos zachrání herci - hlavně Mádl a Holubová. ()

dopita

Další dost bídnej pokus o českou komedii. Vůbec film nehodlám srovnávat s původním seriálem, to bych musel prskat, nadávat a prostě bych se utrh z řetězu. Takže k tomu přistupme jako ke kterémukoliv filmu. Bída. Vehementně jsem počítal, kolikrát jsem se zasmál a došel jsem k číslu nula! Jen jednou jsem se trochu ušklíb (asi omylem). To je na komedii dost slabota bych řek. Ale i přes absenci humoru nemůžu říct, že se jedná vyloženě o nepovedenej film. Jen je v mnoha ohledech nedotaženej, má velký výkyvy v tempu a některý scény zaváněj trapností. ()

Paity

Naprostá katastrofa. Nechápu, jak to, že je pod tím podepsaná Halina Obrovská. Přitom on psát umí, ale tady jí asi ujela voskovka. Škoda, protože u tohoto seriálu je vidět, že peníze na něj byly. ()

Zik2

Je pravda, že několik vtipných scén se ve filmu najde, ale zase tak dobré, jak by se mohlo zdát z reklam, které běžely v kinech již dva měsíce předem, to nebylo. Ze scény, kde kluci učí papouška říkat „Ukaž prdel!“, jsem cítil snahu tvůrců o glosu, která zlidoví, jako třeba vtipy z Pelíšků, ale s nejvyšší pravděpodobností se tak nestane. Trochu to zachránily celkem dobré herecké výkony (Marián Labuda, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Liliana Malkina), ale bohužel Mádl, hm... ()

Greny odpad!

opět jsem se rozhodl zrelaxovat u televize a vyhrabal jsem DVD s nápisem Taková normální rodinka...lituji že jsem je vůbec našel....do filmového kanálu slávy s tím. ()

J*A*M*A*L

No asi takhle. Je to stejně stupidní komedie, jako většina českých komedií, jen s tím rozdílem, že tohle bylo přeci jen o něco lepší. Je ale zase na druhou stranu sranda vidět tu rodinku, jak se hádají kvůli zbytečnostem. Taková horší Homolkovic rodinka. ()

prezdivaka

Nevím, ale hodnotící by měli pochopit, že tři hvězdičky znamenají nadprůměrný film. A popravdě - byl tenhle film nadprůměrný? ()

Yardie

Přítelkyně mě vytáhla na todle do kina. Čekal jsem komedii, podle jejich slov. Naprosté zklamání!!! Zasmál, resp. pousmál jsem se asi 4x za celý film, film naprosto o ničem, nuda nuda nuda... Mám takový pocit, že poslední dobou české "komedie" jsou naprosto trágédní a bídné... Howgh! ()

KatRi

Tato rozmanitá směska charakterů kupodivu nesplňuje žánr komedie. Což možná ani není na škodu, protože mám obavy, že by tady by to nevyšlo. Tvůrci sebekriticky zvážili své možnosti, a tak film více než na zápletkách a nějakému ústřednímu sdělení stojí na hercích. Jiří Mádl opět přesvědčuje jako velmi schopný herec. K obsazení Evy Holubové a Ivany Chýlkové ve filmech tohoto typu už se nebudu vyjadřovat. ()

Vejrrr

Když si tvůrci osvojí název a částečně charaktery postav ze skvělého českého seriálu, musejí počítat s kritikou, když záměrně rozkopají smysl staré dobré normální rodinky... Tenhle snímek neměl totiž s předlohou společnýho takřka nic. Ať si dělaj film, kde kluk přivede do jináče holku a musí si projít peklem její rodiny. To je námět, z kterýho by nikomu šoufl nebylo a vždycky se na podobné téma dá udělat hezká komedie. Ale když má otec rodiny zálibu v želvách a babička píše detektivky, tak flák tam název "Taková normální rodinka". Kupodivu, když přetrpíte zbytečné scény jako například požár kůlny (v pohodově laděné komedii se to opravdu dalo vymyslet jinak) a nebudete si rodinku 2008 jakkoli spojovat s rodinkou ze 1971, tak se na to dá dívat. Odpudivou babičku (copak nemáme jiný postarší herečky - tohle byl děs) mi vynahradil špičkový Dulava a přiblbý Ľuboš Kostelný. Možná jsou tři hvězdy moc... ale zasmál jsem se... ()

amokey

Tohle se hodně nepovedlo. Co bylo na seriálu vtipné a úžasné, tady dostává úplně jiný, trapný obraz. Hlavně babička šla úplně mimo mě. ()