Humphrey Bogart exceluje v roli gangstera, který je právě po dlouhé době propuštěn z vězení. Přesto se znovu pustí na tenký led - zorganizuje loupež, která skončí po divoké honičce fiaskem. Dívka, do které se zamiloval (Joan Leslie) ho odmítne a zůstává při něm jen Marie (Ida Lupino), unavená pamětnice 30. let jako je on. Bogart svým vynikajícím hereckým výkonem předvedl přesun klasického jednobarevného darebáka gangsterských filmů do existenciální šedé zóny typu film noir. (oficiální text distributora)

Kovaja

Bogart je chlap jak má být. Charisma z něj doslova čiší. Film nemá prakticky slabé místo. Jeho věrný pes a švirgající černoch v úvodu filmu jsou bomba :-)) ()

derryl

Co se stane, když je Bogart vysoko v horách, musí krotit neschopné spolupachatele, psa a dvě dívky k tomu? Může uspět? Může být pánem situace? Bogart ano. Svým šarmem a důvtipem, noblesou a strohostí. ()

Rozjimatel

Tento "film, ktorý musíte vidieť, než umriete" je pre mňa iba také strojené divadielko so všetkými tými strojenými figúrkami. Ako hlavného hrdinu tu máme drsného gangstra Roya Earlea, ktorý je ale veľký správňak (Humphrey Bogart), ďalej tu je milučká dievčinka Velma (strašne teatrálna Joan Leslie), do ktorej sa náš hrdina zamiluje, z ďalších postavičiek je tu trápna (akože vtipná) figúrka černocha ešte tu máme jedného zlatučkého psíka. Väčšina postáv sú proste teatrálne karikatúry, zápletka a zvraty sú úsmevné, naivita z toho všetkého priam prýšti. A nemôžem zabudnúť na vtieravú hudbu a prehnane malebné kulisy (najväčšia hora USA). Proste všetko v tomto filme je na efekt (záverečná naháňačka) a dnes už aj na smiech. ()

Alf

zdánlivě vedlejší linie (Velma, "osudový" psík) dělají z průměrné gangsterky, která by i tak stála díky skvělému Bogartovi za zhlédnutí, také výjimečný film, mimochodem - marně hledám v současnosti nějakého herce, který by se alespoň přibližoval chlapskému charismatu hlavního představitele..... ()

Mikino00

Skvělá noirovská gangsterka s výborným Bogartem v napínavém příběhu, kde nikdy nic nevyjde podle plánu a malý pejsek nosí jen smůlu. ()

Petrus1

Všichni dobří gangsteři už jsou mrtví nebo sedí v Alcatrazu a tak je potřeba z vězení dostat Roye, aby byl alespoň jeden dobrej bandita pro vyloupení hotelového sejfu. Jo, jo, kdyby jich takových bylo víc, byla by to brnkačka. Takhle má ale Roy k dispozici akorát dva mladý amatéry, jednoho podělanýho recepčního a holku, která nejen že tam nemá co dělat, ale ještě se do něj zamiluje. A aby toho nebylo málo, cestu mu zkříží jeden děda a hlavně jeho vnučka. Spratek jeden nevděčnej! To jako neví, že když ji někdo zaplatí nákladnou operaci, že mu má být nejen vděčná, ale i po vůli? Ale to nééé, ona bude radši chtít nějakýho rozvedený troubu, než bejvalýho vězně, trestance, lupiče a gangstera, kterej po další obchodní transakci bude jistě bohatej a kterej ji chce vzít na cestu kolem světa...ale ona ho prostě nemiluje...husa blbá! :-D První hodinu filmu to spíš vypadá na romantický film o neopětované lásce, a to na více frontách, než jako krimi noir...a hlavně "vysoko v horách" se to odehrává až tak v poslední deseti minutách. Celkově je tam docela málo akce a moc lásky - nejen člověčí, ale i ke psovi a asi i proto je to pro mě jedna z těch slabších gangsterek. Škoda...Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete "Na rozdíl od současníků Johna Forda, Howarda Hawkse, Franka Capry nebo Michaela Curtize, kteří zdůrazňují hodnoty komunity či skupiny lidí, Walsh klade v tomto období větší důraz na egotismus svých hrdinů, jejich nonkonformitu a antisociální postoje...Ve Walshově světě z filmu Vysoko v horách tvoří Bogartův odstíněnější herecký styl výrazně odlišnou postavu: náladovou, odtažitou a nervózní, s nahrbenými rameny a s křečovitými gesty, jimiž zdůrazňuje hrdinovu nesnášenlivou povahu." ()

tragos

Škoda, že ke konci filmu dochází dech, kdyby udržel tempo z prostřední třetiny, mohlo to být ještě lepší. Za zmínku stojí romantická linka mezi Humphreym a chromou Joan Lesli. LFŠ, červenec 2013. ()

MickeyStuma

Z vězení byl propuštěn gangster a hned organizuje loupež. Námět hojně používaný dodnes. Tady se však jedná o klasiku z počátku čtyřicátých let, navíc Noir, s Humphreym Bogartem, pro něhož se jednalo o první hlavní roli, která ho dostala do světa celebrit. Není divu. Svou roli zahrál s ohromnou vitalitou. Jedná se tedy o gangsterský film, který je od ostatních poněkud jiný. Příběh má ve svém nitru potenciál o vykoupení a slušnosti, čímž pojednává etudu o zmařené naději, která tak film dostává spíše mezi tragédie než na další obyčejnou kriminálku. Postava gangstera navíc dokazuje, že jedním z nejsympatičtějších zločinců v dějinách filmu. Přísně dodržuje svůj kodex cti, je laskavý k ženám a ke zvířatům, najde si i čas pro charitativní skutky. Scénář je v jádru věci poměrně pevný a režisér Raoul Walsh celý dějový vývoj komplexně udržuje v přijatelném tempu. Každé scéně či zápletce věnoval dostatek času a do scén dialogových dokázal vložit rozumné množství emocí a napětí. I akční scény pojal ku prospěchu diváckého zážitku. Například automobilové honičky ozvláštnil krásnými scenériemi místa konání. Po technické stránce samozřejmě samozřejmě dal o sobě vědět zub času, ale na svou dobu to na věci nic nemění. Právě obzvlášť pojatými charakteristikami postav, jaké jinde nebyly k vidění, je snímek považován za jeden z nejlepších snímků své doby. Názor kritiků ale nechť posoudí samotní diváci. ()

JimiH

Film je místy opravdu hodně přímočarý a celý děj v podstatě směřuje k jedinému možnému závěru. Na druhou stranu všichni představitelé předvádějí skvělé výkony a obzvláště Bogart je zde ve své nejlepší formě. Atraktivní lokace a netradiční žánrová kombinace (drama a noir) zachraňují výše zmíněné slabiny filmu. ()

Killingjoke

High Sierra pro mne bylo celkem zklamáním. Očekával jsem drsnou gangsterku o nepolepšitelném bankovním lupiči a místo toho mi byla servírována přeslazená americká limonáda. Roy Earl je propuštěn po osmi letech z vězení a od svého šéfa dostává práci, která by ho mohla zajistit na hodně dlouhou dobu. Do cesty se mu však připletou dvě osudové ženy. Tady vzniká klasické dilema - on chce ji, ona jeho nechce a ona chce jeho, on ji nechce. Trojúhelník jak z romantického drama. Rovněž nechápu, čím si tento snímek zasloužil označení film-noir. Přesto přiznávám, že poslední půlhodinka je v celku akční, není nouze o přestřelky a lov na osamělého gangstera, skrývajícího se v horách. Je to těžký průměr a jediné co trošku zvedá kvality tohoto snímku je skvělý Humphrey Bogart v hlavní roli... ()

Martinka21

Za Bogieho dávám 4*, ale příběh bych ohodnotila pouze třemi hvězdami. Přišlo mi to dosti vleklé, dokonce jsem v jedné části filmu i usnula, což se mi nestává..Kladně bych hodnotila akční scény, viz.honička v autech v horách, ….a samozřejmě nesmím zapomenout na „prokletého“ psa, který svou nevinností přináší smrt. Závěr filmu mi přišel velmi zvláštní, ..aby se ostřílený „padouch“ nechal oklamat psem či svou láskou Marií a vyběhl ze svého úkrytu, když věděl, že mu jde o život??.. ()