Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Hanys_

Stačí si přečíst text distributora a víte vlastně průběh celého filmu.Nebyla to přímo ztráta času, ale že bych se nějak bavil to se taky říct zrovna nedá. 5/10 ()

baXter

Výborný námět, postupně se film začínal krásně rozbíhat a říkal jsem si jak je super, ale pak jsem najednou zjistil, že mě nakonec nechává úplně chladným a zas tak moc mě to nechytlo. Škoda. ()

zbysik

Jako komedie film působí snad jen po přečtení obsahu. Po zhlédnutí jsem získal pocit, že se snad mělo jednat o drama, ale... Vše na mě působilo až příliš absurdně a ne moc uvěřitelně. Čím však film na mě nejvíce zapůsobil, tak to uvěřitelností síly Larsových citů k Biance a tím si film zaslouží vaši pozornost. ()

Katka88

Ten film je docela absurdní, ale strašně se mi líbilo, jak si ti maloměšťáci docela rychle zvykli, Larsovo důležité a samostatné rozhodnutí o tom, jak to s Biancou skončit a !hlavně! Ryan Gosling, byl výbornej!! ()

Kanca

Čím dál tím víc jsem uchvácená talentem a umem Ryana Goslinga. On rozhodně nemusí být ve filmu za hezounka, aby mu divák (konkrétně já) ležel u nohou, hltal každé jeho slovo, pozoroval každou jeho grimasu a byl naprosto uchvácen jeho výkonem. Craig Gillespie zobrazil nereálné tak reálně, že si člověk nakonec naprosto zamiluje Larsovu vážnou známost :) Tenhle film je prostě geniální...originální, citlivý, dojemný, humorný, dechberoucí...a mohla bych použít ještě spoustu dalších přívlastků, ale nějak mi po tomhle filmovém zážitku došla slova! :) Dlouho mě nic tak nepřekvapilo a nezaujalo! Dávám 100% a i to si myslim, že je málo :) ()

EKLEKTIK

"Nikdy už nikdo nebude, jako ona." Podle mého skromného názoru by mé pochybnosti o komediálnosti tohoto dramatu mohli být přímo úměrné zdejší pochybnosti o jeho přesvědčivosti. Díky těmto pochybám však toto drama může českému divákovi nabídnout mnohem víc. Ukazuje totiž zcela jiný způsob vnímání duševních traumat, který je mnohem tolerantnější nebo otevřenější, než ten český a na příkladu dívky Margo dokonce zpochybňnuje abnormalitu citových vazeb dospělých k plyšovým medvídkům či silikonovým pannám. Tento přístup byl ovšem největší zásluhou doktorky Dagmar Bermanové, která geniálně využila léčbu nemocné Bianky, aby tím vyléčila Larsovu schizoidní poruchu osobnosti i traumatizující afefobii. S pomocí Larsovy švagrové Karin, se tak ostatní obyvatelé městečka stali dobrovolnými členy jakési skupinové terapie, jejichž ochota podporovat tuto hru najednou nebyla tolik nepřesvědčivá. Mě si bohužel tato terapeutická tragikomedie svým pomalým, stejně jako nevtipným způsobem vyprávění nezískala. ()

kolemjdouc

aby Lars pustil lidi z okolí do svého uzavřeného světa posloužila Bianca.Ovšem scéna se záchrankou zachraňující figurínu a tedy vlastně Larse to už bylo přes čáru.Bianca mi silně podobou připoměla Evu Mendez.... ()

dozana

Jedním slovem Lars.......sympaťák Ryan Gosling ho zahrál opravdu skvěle i slza ukápla. Vážně po dlouhé době skvělý film....napřed jsem si myslela že jde o komedii, pár scén tu komických opravdu bylo, ale spíše je to drama, a to dobré drama. ()

dormouse

Velmi milý, i když zas ne tak moc veselý film o Larsovi a jeho psychickém traumatu, které řeší trochu nezvyklým způsobem-zamiluje se do umělohmotné panny a tváří se, že je to živá bytost. Kupodivu mu celé městečko pomáhá, všcihni přistupují na jeho hru. Kdyby i ve skutečném životě byli lidé takhle vnímaví. ()

Lionheart

Je to hezký, milý film. Ryan Gosling je správný ňouma, Emily Mortimer rozkošně starostlivá, všichni jsou hodní a nápomocní... je to nereálné, ale fakt moc pěkné. A Bianca je dokonalá žena... je nesobecká, věrná, dá se jí věřit a nikdy Larsovi nezlomí srdce - to je víc, než po většině reálných žen můžeme chtít. ()

Teabag

Hrozně milá komedie se sympatickým Ryanem Goslingem. Je to v podstatě taková selanka, kdy chování příbuzných a obyvatel města vůči Larsovi a Biance je spíš takové zbožné přání, ale možná i v tom je kouzlo tohohle filmu. ()

iampatrik

55% Musím se přiznat, že zhruba v polovině filmu jsem si film hodil do malého okna a brouzdal na internetu. Neotřelý příběh o neobvyklém vztahu, který vnímá celé městečko je částečně citlivou zidealizovanou představou o mezilidských vztazích, kde vyniká svým hereckým umem Gosling, Z druhé strany se mě tohle ani trochu nedotklo, spíše se vše táhlo a ono pochopení Larse obyvateli městečka mi jednoduše nesedlo. ()

Perverz

Hudba hraje, titulky běží, film končí. Ryan Gosling v né až tak pro něho typické roli. Hodil by se mi do ní Giovanni Ribisi, to mi jen tak prolítlo hlavou. Ryan však na výbornou. Nepřipadalo mi to ani moc komické, spíše trochu realisticky pojaté, s větším nádechem dramatu. Asi bych uvítal pojetí komediální, tvůrci zvolili jinou cestu, a tak vzniklo co vzniklo. No, volal jsem do výroby umělých pannen, na brigádu, chtěl jsem vatu, na chlast, říkali že takových úchylů, kteří jen chtějí šoustat jejich výrobky jim volá denně nespočet. Škoda. Tak mi zůstal alespoň kvalitní film. ()

bloodcountes

Pohádka pro velké romatické děti - čili mě to trochu míjí. Navíc Gosling- ani nevím, čím se tak zasloužil, že ho nemám ráda, když jsem ho snad ani někde moc neviděla.. A tady ještě s takovým nechutným knírkem:(( Nicméně to ve mě vykřesalo celkem dost rozporuplných pocitů a pohnutí - od naštvání nad nechutně submisivním okolím, které je bez vyjímky ochotno hrát jakousi úchylnou hru, kterou si jeden z nich vymyslel až po pochopení, že právě takového pochopení a spolupráce se dá nazvat vrcholným a moudrým lidstvím, které dokáže skály přenášet a léčit, ale které je povětšinou jenom našim přáním, snem, touhou, protože naše malá ega nejsou ochotna do toho jít a "dělat ze sebe pitomce"..... Není to film povrchní, je schopný zavrtat se do pořádných hloubek duše a ani to nemusí být vždycky moc příjemný, že? Za to dávám tu čtvrtou. ()

angloumene

Lars spolu se svou známostí nabízí lehké pohlazení po duši všech nenapravitelných asociálů, podivínů a jiných pochybných individuí. Pomalu plynoucí pohádka o mezilidském sblížení vychází z bodu naprostého odloučení a s pomocí nafukovací panny plyne do očekávaného finále. Celý film utíká v mírně nostalgické, jakoby zastřené, trošku úsměvné náladě, která nám nenechá žádný prostor pro odsouzení podivného Larsova chování. Sám Lars je v Goslingově podání ztvárněný uvěřitelně a přes svou podivnou povahu velice příjemně. Myslím, že se jedná o ideální snímek pro zahřátí v sychravém podzimním odpoledni. ()

Nebešťan

Kdyby prvních dvacet minut bylo tak nějak lepších, tak bych z toho filmu byl asi na větvi. Obsahově a co se týká nápadu je film grandiózní, trošku pokulhává zpracování. Musím ale říct, že je film velmi invenční a to je dneska jediný atribut, který beru na zřetel. To je v současné recyklační filmové produkci to jediné, co můžeme ocenit. Čili jsem nadšen z tohoto filmu a rozhodně ho nikomu nedoporučuji! Je to druh filmu, na který si raději dospějte sami. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky