Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)
Trailer 1

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Trailer 1

schizmo

Mohlo to být pětihvězdičkový drama, ale díky tomu neustálému sebeironizujícímu odéru film celou dobu vytváří potřebu konečného wtf momentu pro celkové ztotožnění se jak s hrdinou, tak s celým příběhem. Nic takového se však nestalo, takže i přes docela silný závěr, je snímek o klukovi a jeho lásce k píchací panně docela kontroverzní záležitostí, stejně jako celá Goslingova úloha v něm. ()

Superpero

Ze začátku zajímavá zápletka se postupně mění v čistou utopii o městečku, kde žijí pouze dobráci a gumovou šukací pannu berou jako členku jejich komunity. Je to takový ten film, co má pohladit na duši, ale chvílemi to už bylo prostě moc. Mrzelo mě že tvůrci přeskočili část, kdy se Lars rozhodne si tu pannu koupit a koumá na netu jakou atd. Hodí tam prostě o 6 týdnů později a je to. Asi by se to nehodilo do té hezoučké nálady, jak jsou na sebe všichni hodní a Lars by vypadal jako psychouš, kdyžto takhle je jen tak roztomile ujetý. V celém filmu vlastně není ani jeden konflikt, nikdo se mu nevysměje, prostě nic. A to od určité chvíle začíná být trochu nuda. ()

Morholt

Nápad dobrý, citlivě natočené a výborný Gosling. Ale dohromady mi to nesedělo. Upřímně řečeno asi po hodině už mi ta panna lezla pekelně na nervy a to nemusela říct ani slovo. Podle mě měla být trochu více rozvinuta Larsova postava a uvítal bych i nějaký pokus o diagnózu. Gumová Andula co by látka je prostě na film málo. 55% ()

moviesfan

Někdo si řekně, že to bude trapná komedie už jen proto, že hlavní postava má něco s nafukovací pannou. Nesmysl. Postava Larse je zahrána velmi dobře, citlivě a uvěřitelně. Jde o to, že celý film je velmi zajímavý. Třeba jak si postupně lidi v okolí zvykají na jeho umělou přítelkyni. Ten moment, kdy se jí chce vzdát a ostatní to nepříjímají zrovna lehce, je moc hezky natočený. Larse a je ,,holku" jsem viděl dvakrát a ne naposled. Hodnocení: 75% ()

oje

Trochu zvláštní, lehce ponurý ale poutavý snímek přibližující sociálním cítění rodiny i celé venkovské komunity. Jemné náznaky humoru, vycházející ze samotné podstaty filmu, se velmi rychle vytrácí a zbývá celkem vážné drama. Zdálo by se, že po brzkém vyložení všech karet na stůl by děj mohl začít nudit, avšak to se nestane. I bez nadupaných překvapení dokáže upoutat svou lidskostí a společenská soudržnost kolonie usedlíků zůstává zajímavá i přesto, že mnozí z nich jsou zcela všední. Goslingův herecký výkon je navíc kvalita. Alternativa: Station Agent. ()

• Ryan Gosling se v rozhovoru přiznal, že ze všech postav, které do té doby hrál, se nejvíc spojil s Larsem. Řekl také, žě věří, že každý člověk má v sobě kousek Larse. (Zuzyzss)
  • Nafukovací panna typu "Reall Doll" se objevila už v The Graham Norton Effect (2004). Aby ukázali, jak opravdově tato panna za 6 000 dolarů vypadá, posadili ji k baru se skleničkou v ruce, slunečními brýlemi a reproduktorem ukrytým v jejích šatech, takže když na ni někdo promluvil, mohli za ni odpovídat. Jednomu muži panna "řekla" aby šel na záchod, sundal si kalhoty a počkal na ni. A on to opravdu udělal. (HappySmile)
  • Scenáristka Nancy Oliver prozradila, že její inspirací pro scénář byla opravdová webová stránka, která je i ukázána v samotném filmu. (Zuzyzss)

Související novinky

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (více)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (více)