Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Celkem příjemný nezávislák. Nic objevného a úžasného se sice nekoná, ale hezky se na to kouká a uteče to jako voda. Ryan Gosling znovu dokazuje, že je herecký talent nevídaných rozměrů (i když svůj výkon z Half Nelson tímto IMHO nepředčil). Bohužel mám ale dojem, že z daného námětu se dalo vytěžit mnohem víc, než tvůrci nakonec předvedli. Leč i přes záverčnou výtku je to solidních 70%.(19.4.2008)

Mohlo to být pětihvězdičkový drama, ale díky tomu neustálému sebeironizujícímu odéru film celou dobu vytváří potřebu konečného wtf momentu pro celkové ztotožnění se jak s hrdinou, tak s celým příběhem. Nic takového se však nestalo, takže i přes docela silný závěr, je snímek o klukovi a jeho lásce k píchací panně docela kontroverzní záležitostí, stejně jako celá Goslingova úloha v něm.(23.4.2017)

Absolutní spokojenost. Nechybělo mi nic, Larsův současný stav dostatečně vysvětlovala minulost, smutek jeho otce ze ztráty manželky. Spíše mě překvapil vyrovnaný konec s příslibem, že cokoli rozbitého se dá slepit a začít znovu. Souhlasím s POMem, že každá z herců- postav měla svůj význam. Lars si vytvoří svůj svět s půvabnou Biancou a všichni okolo to ... respektují. Ryan Gosling opět dokazuje, že dokáže zazářit i bez odhaleného hrudníku a ostatní mu zdatně sekundují.(9.3.2012)

Film, ktorý mi zvláštnym spôsobom vohnal slzy do očí. Mám slabosť pre pochybné individuá, alebo bláznov, alebo jednoducho ľudí, ktorý sa vymykajú normálu a je jedno či na poli literárnom, alebo filmovom. Preto ma tento film aj zaujal a s veľkými očakávaniami som si ho pozrel. Výsledok bol ešte lepší ako som čakal. Táto sonda do mysle človeka v podaní excelujúceho a fenomenálneho Goslinga, ktorý podáva výkon aký sa len tak nevidí, hľadajúc niekoho s kým by mu bolo dobre a vďaka jeho chorobe sa začne aktíven zapájať aj do normálneho života. Nezávislé filmíky tohoto typu jednoducho zbožňujem. Vedľajšie postavy sú krásne napísané a ich plynutie príbehom je plné úvah čo je správne a čo nie, a pritom ich to núti zamýšľať sa nad sebou. V tomto smere je to veľmi úsmevné, že musela prísť až silikónová panna, aby všetci mohli prehodnotiť svoj život a tiež postoj k určitým veciam. Nenájde sa jediná výčitka na tento film. V správnych miestach je dojemný a zase v iných vtipný, alebo aspoň roztomilo úsmevný. Bowlingová scéna je neskutočne dobrá. Ešte raz mi nedá spomenúť Goslinga, ktorý si zaslúžil aspoň nomináciu, pretože jeho poňatie dobrosrdečného Larsa bolo geniálne a myslím si že málokto by sa s látkou dokázal vysporiadať tak ako to spravil Gosling. Režisérovi patrí chvála za to, že po celý čas si uvedomoval čo točí, že ani jedna scéna nevyznieva smiešne aj keď je veľmi absurdná, a že vedel kedy má na pilu tlačiť a kedy naopak nie.(19.4.2009)

Ryan hraje perfektně a je velmi dobré vidět a vědět, že tenhle uhlazený hošík a lamač dívčích srdéček :) umí zahrát i pošahaného ňoumu s nevkusným knírkem. Strašně rád bych dal 4*, ale nemůžu. Ke konci mi to přijde celkem nereálné a okaté. Pochybuju, že by se celá vesnička takhle zapojila do jakési "hry" kvůli jednomu občanovi a všechno tak silně prožívala. Krásné 3,5*. Pro Ryana ale jasných 5*! Přitom námět je fakt dobrý.(20.6.2012)

• - Ryan Gosling se v rozhovoru přiznal, že ze všech postav, které do té doby hrál, se nejvíc spojil s Larsem. Řekl také, žě věří, že každý člověk má v sobě kousek Larse. (Zuzyzss)

• - Aby se Ryan Gosling lépe vžil do role Larse, bylo o nafukovací pannu postaráno, jako by byla opravdická - stejně jako ve filmu. Ve svém volném čase byla oblečena neformálně a na natáčení byla přítomna jenom, když se zrovna měla objevit ve scéně. (HappySmile)

• - Scenáristka Nancy Oliver prozradila, že její inspirací pro scénář byla opravdová webová stránka, která je i ukázána v samotném filmu. (Zuzyzss)