Lars a jeho vážná známost

Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Od filmu, ve kterym hraje hlavní roli real doll (nikoliv nafukovací panna, jak se píše v ofic. textu distributora), jsem čekal nějakou totálně ujetou komedii. Místo toho jsem dostal takový podivný drama o tom, že i k sexuální pomůcce si dokáže celý město najít nějaký sympatie. A tim nemyslim, že by jí snad celý město používalo k tomu, k čemu je taková real doll určená :-) Zkrátka jeden pošuk žije se svou šukací pannou Biancou celkem obyčejnej život a všichni okolo to berou naprosto v pohodě, jak kdyby žil s normální ženskou. Nápad je to zajímavej, ale sedělo by mi to prostě víc do nějaký ujetý komedie např. s Willem Ferrellem v hlavní roli. Tohle je takový napůl drama, napůl reklama na real doll a občas něco málo pro zasmání...(14.8.2010)

Po prečítaní námetu som čakal celkom iný film, akého sa mi nakoniec dostalo. Prvých 25 minút má našliapnuté na výbornú komédiu. Potom však film naberá viac na vážnosti, ale stále sa nájdu aj veľmi vtipné momenty. Je to taký príjemný, hrejivý, dojímavý a hlavne ľudský film. Gosling hraje výborne, s jeho postavou súcitite, doslova cítite emócie, ktoré ním lomcujú(scéna na bowlingu je vynikajúca) a zároveň mu držíte palce. Pred tým, než som začal písať komentár, mal som nastavené 4 hviezdy. Ale teraz komentár končím a uvedomil som si, že vlastne nemám filmu čo vytknúť. V niektorých momentoch síce je možno trochu predvídateľný - to však ale nevadí, keď ten film smeruje tam, kam chcete aby smeroval. Neviem, možno som mal na film správnu náladu. Každopádne takýchto zaujímavých a originálnych filmov sa veľa netočí, preto si tých 5 hviez zaslúži.(12.4.2008)

Typicky netypická indie dramedy. Nesmírně absurdní a přesto milá a dojímavá. A když diváka dokáže dojmout a skoro až přivést k slzám vztah podivína a jeho šukací panny, někde je něco hodně dobře (bez ironie). Je to především výborný scénář, režie a bezchybný Roslingův herecký výkon. Příběh je to sice maximálně utopický a každý by se v reálu hlavnímu hrdinovi s chutí vysmál, ale kdo by si nepřál v tak dobrosrdečné komunitě žít. Samotnému už tak od reality odtrženému filmu to nijak zvlášť neubližuje. Spíše naopak. Filmové pohlazení jak má být. Nehledě na to, že se snad každý v Larsovi tak trochu najde. Někdo jen více a někdo zas méně.(29.7.2016)

Pekný malý film o jednom exotovi, ktorý svoje psychické problémy rieši tým, že sa upne na gumenú babu pre chlapov. Skvelý výkon tu podáva Rayn Gosling ako ústredný exot a najviac ma bavili jeho rozhovory s doktorkou. Tie boli fakt pekné. Takisto sa mi páčilo, že celé mestečko hrá tú hru spolu s Larsom a predstierajú, že je tá žena skutočná. Je to síce už rozprávkovo neuveriteľné, ale pekné. Záver je tiež uspokojúci. Takže dávam silné 3*, ale na štvrtú mi tam niečo chýbalo. Možno nejaký konflikt vďaka ktorému by sa viac vyjasnili veci z minulosti. Neviem. 6/10.(4.11.2019)

Mohlo to být pětihvězdičkový drama, ale díky tomu neustálému sebeironizujícímu odéru film celou dobu vytváří potřebu konečného wtf momentu pro celkové ztotožnění se jak s hrdinou, tak s celým příběhem. Nic takového se však nestalo, takže i přes docela silný závěr, je snímek o klukovi a jeho lásce k píchací panně docela kontroverzní záležitostí, stejně jako celá Goslingova úloha v něm.(23.4.2017)

• - Ryan Gosling se v rozhovoru přiznal, že ze všech postav, které do té doby hrál, se nejvíc spojil s Larsem. Řekl také, žě věří, že každý člověk má v sobě kousek Larse. (Zuzyzss)

• - Spoiler: Nakufovací panna vystřídala za film devět různých výrazů, které měly sloužit jako jakýsi druh ukázky vývoje její postavy. Zpočátku měla výrazný make-up, později vypadala přirozeněji a byla téměř bez make-upu. Nakonec její tvář dostala trochu nazelenalou barvu, aby se ukázalo její chatrné zdraví. (HappySmile)

• - Hoci sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo vo viacerých kanadských mestách v provincii Ontario. (MikaelSVK)