poster

Lars a jeho vážná známost

 • USA

  Lars and the Real Girl

 • Velká Británie

  Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  ****

  Někdo si řekně, že to bude trapná komedie už jen proto, že hlavní postava má něco s nafukovací pannou. Nesmysl. Postava Larse je zahrána velmi dobře, citlivě a uvěřitelně. Jde o to, že celý film je velmi zajímavý. Třeba jak si postupně lidi v okolí zvykají na jeho umělou přítelkyni. Ten moment, kdy se jí chce vzdát a ostatní to nepříjímají zrovna lehce, je moc hezky natočený. Larse a je ,,holku" jsem viděl dvakrát a ne naposled. Hodnocení: 75%(11.4.2008)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Bylo to tak divné až to bylo zajímavé. To jak se všichni dovedli přetvářet a navzájem si pomáhat, to mne opravdu dojalo. Já bych to zřejmě nevydržel a vykřikl bych na něho : "Ty blázne - to je přece nafukovací panna, vzpamatuj se!" :-) Přiznám se ale, že ke konci filmu jsem byl na měkko. No a Paul Schneider byl excelentní. Ty jeho výrazy šoku mne fakt pobavily.(21.6.2008)

 • zlabus
  ***

  Celkem příjemný nezávislák. Nic objevného a úžasného se sice nekoná, ale hezky se na to kouká a uteče to jako voda. Ryan Gosling znovu dokazuje, že je herecký talent nevídaných rozměrů (i když svůj výkon z Half Nelson tímto IMHO nepředčil). Bohužel mám ale dojem, že z daného námětu se dalo vytěžit mnohem víc, než tvůrci nakonec předvedli. Leč i přes záverčnou výtku je to solidních 70%.(19.4.2008)

 • Coleator
  *****

  Milý snímek s výborným Ryanem Goslingem v hlavní roli... Film je plný momentů, kdy se díky Goslingivě kouzelnému pojetí Larse upřímně zasmějete (nepamatuju si, kdy jsem se u filmu smál tolik a tak dlouho) a navíc po skončení filmu nemůžete mít snad jinou než naprosto pozitivní náladu... Minimálně pocitově nízkorozpočtový snímek se skvělým obsazením - pro tyhle filmy mám slabost... Nejde hodnotit jinak než plným počtem...(9.3.2017)

 • Mahalik
  ****

  Tak co, chlapi? Přiznejte se, komu v této chvíli poletuje Bianca ve skříni? (humor). No, psát o tom, zda-li je fouky/fouk ženská lepší než krev a mlíko, to je podle mě hodně nemístný. Proto se budu věnovat bludičce jménem Lars.__ Rád sleduji filmy o introvertních lidech. Nebo o človíčcích, kteří jsou nějakým úžasným způsobem zvláštní, divní. A nesnáším, když o nich někdo pronese větu, že nejsou normální nebo nedej bože nudní. Právě Lars ve mě vzbuzoval závan originality a pocit toho, že každý člověk je jedinečný. A není to jen proto, že za sebou vláčí den co den foukací pannu a nesnáší, když ho někdo obejme. On se zamiloval, ale dal to podivným způsobem najevo. A Ryan Gosling bravůrně vystihnul všechny klady a zápory podivínství. Ty letmé úsměvy a odvracení očí....ten herec je vážne dost dobrej.__ Trvalo mi dlouho než jsem napsal tenhle komentář, možná proto, že znám podobné lidi (akorát bez těch pannen). Lars a jeho vážná známost pro mě tak zůstanou asi navždy snímkem, ne ani tak originálním, ale neskutečně dojemným průvodcem ze světa podivínů.(15.11.2008)

 • - Natočeno za 31 dní. (Hejtmy)

 • - Aby se Ryan Gosling lépe vžil do role Larse, bylo o nafukovací pannu postaráno, jako by byla opravdická - stejně jako ve filmu. Ve svém volném čase byla oblečena neformálně a na natáčení byla přítomna jenom, když se zrovna měla objevit ve scéně. (HappySmile)

 • - Spoiler: Nakufovací panna vystřídala za film devět různých výrazů, které měly sloužit jako jakýsi druh ukázky vývoje její postavy. Zpočátku měla výrazný make-up, později vypadala přirozeněji a byla téměř bez make-upu. Nakonec její tvář dostala trochu nazelenalou barvu, aby se ukázalo její chatrné zdraví. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace