poster

Lars a jeho vážná známost

 • USA

  Lars and the Real Girl

 • Velká Británie

  Lars and the Real Girl

Komedie / Drama

USA / Kanada, 2007, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LIVINGDEAD
  ****

  Bylo to tak divné až to bylo zajímavé. To jak se všichni dovedli přetvářet a navzájem si pomáhat, to mne opravdu dojalo. Já bych to zřejmě nevydržel a vykřikl bych na něho : "Ty blázne - to je přece nafukovací panna, vzpamatuj se!" :-) Přiznám se ale, že ke konci filmu jsem byl na měkko. No a Paul Schneider byl excelentní. Ty jeho výrazy šoku mne fakt pobavily.(21.6.2008)

 • schizmo
  ***

  Mohlo to být pětihvězdičkový drama, ale díky tomu neustálému sebeironizujícímu odéru film celou dobu vytváří potřebu konečného wtf momentu pro celkové ztotožnění se jak s hrdinou, tak s celým příběhem. Nic takového se však nestalo, takže i přes docela silný závěr, je snímek o klukovi a jeho lásce k píchací panně docela kontroverzní záležitostí, stejně jako celá Goslingova úloha v něm.(23.4.2017)

 • JohnCZ
  ****

  Typicky netypická indie dramedy. Nesmírně absurdní a přesto milá a dojímavá. A když diváka dokáže dojmout a skoro až přivést k slzám vztah podivína a jeho šukací panny, někde je něco hodně dobře (bez ironie). Je to především výborný scénář, režie a bezchybný Roslingův herecký výkon. Příběh je to sice maximálně utopický a každý by se v reálu hlavnímu hrdinovi s chutí vysmál, ale kdo by si nepřál v tak dobrosrdečné komunitě žít. Samotnému už tak od reality odtrženému filmu to nijak zvlášť neubližuje. Spíše naopak. Filmové pohlazení jak má být. Nehledě na to, že se snad každý v Larsovi tak trochu najde. Někdo jen více a někdo zas méně.(29.7.2016)

 • charlosina
  ****

  Lars a jeho dívka mě uvedli do rozpaků, ale na druhou stranu mě příjemně překvapili a dojali. Lars je takový tichý chlapík, který působí poněkud pomalejším dojmem... snad taky proto má každý tendenci dohazovat mu přítelkyni. Žije sám v garáži a není příliš společenský. Tedy do jednoho dne, kdy mu přijde domů balík... od té doby už není sám, už se nestraní společnosti. V balíku mu totiž z Brazílie přišla slečna. Jeho nová přítelkyně jménem Bianca. Moc toho nenamluví, je na vozíčku, stále se usmívá. Všem okolo ale při seznámení s ní úsměv na rtech trochu ztuhne, což není divu, jelikož Bianca je z plastu. Přesto se k ní ale všichni chovají jakoby existovala. A ona taky existuje. Larsova vidina nabude reálných rozměrů a všichni se k tomu postaví s velkou dávkou tolerance. Lars and the Real Girl je takovým pozoruhodným příběhem, kdy do života samotáře Larse vstoupí plastová figurína, aby záhy zase odešla a zanechala po sobě hluboké stopy. Nancy Oliver a Craig Gillespie natočili působivý snímek o vlastním světě zrodilém ve hlavě jednoho loosera, o respektu lidí žijících v jeho okolí, o bolestivých vzpomínkách a jejich vlivu na život. Samozřejmě, prostředí bylo poněkud idealizované - tolik nevídaného respektu a ochoty hrát si tuhle hru s figurínou? Ale no tak, to prostě nejde... však to taky byl "jen" film. Ale mě se líbil. I přesto, že ve scénáři bylo několik "děravých míst", s klidným srdcem je přehlížím, protože na výpovědní hodnotě snímku to neubralo. 4 a půl *.(28.11.2008)

 • POMO
  ****

  Snímka mohla byť ešte o chlp lepšia, keby sa hlbšie zamerala na príčiny Larsovho stavu a pohrabala sa viacej v jeho psychike (viz. Čas prebudenia). Ale ani jednoduchšia cesta ktorú tvorcovia zvolili, teda hallstromovsky milá návšteva dedinky, v ktorej má jeden podivín maximálnu podporu chápajúcich a dobrých susedov, nie je na zahodenie. Ich prístup je originálny, nasmerovaný k citlivejšiemu divákovi, disponuje pôvabným humorným nadhľadom i jemným balancovaním medzi realitou a prifarbeným idealistickým svetom. A na to je potreba sakra veľký scenáristický i režijný talent. K štyrom hviezdam sa prikláňam nielen za vynikajúceho Goslinga, ale za VŠETKÝCH hercov. Bez nich by to nefungovalo. A tiež za tú múdru Schneiderovu definíciu dospelosti v pivnici.(13.2.2009)

 • - Hoci sa dej filmu odohrával v USA, tak jeho filmovanie prebiehalo vo viacerých kanadských mestách v provincii Ontario. (MikaelSVK)

 • - Ve scéně, kde Lars předčítá Biance, čte "Dona Quijota", kde hlavní postava také trpí bludy. (HappySmile)

 • - Spoiler: Nakufovací panna vystřídala za film devět různých výrazů, které měly sloužit jako jakýsi druh ukázky vývoje její postavy. Zpočátku měla výrazný make-up, později vypadala přirozeněji a byla téměř bez make-upu. Nakonec její tvář dostala trochu nazelenalou barvu, aby se ukázalo její chatrné zdraví. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace