Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Film s naprosto šíleným začátkem stejně tak jako s šíleným koncem. Když tyto dvě části vynechám, mohu říct, že je příběh poutavý a koukatelný. Až na pana Gama, působí postavy dost opravdově a pokud jste fanoušky rodinných dramat, napjatě vyčkáváte, jak to s děvčaty dopadne. Není to sice nic světoborného, ale za shlédnutí to stojí. Původně jsem chtěl udělit 3*, ale jelikož se jedná o TV film, přidal jsem tam ještě jednu(22.7.2012)

Emma Watson sem, Emma Watson tam, hlavním tahounem tohohle filmu nebyla ona, nýbrž nepříliš známá Lucy Boynton v roli Posy, která byla dokonale uvěřitelná, charismatická a roztomilá. Emma Watson mě příliš nepřesvědčila a trochu mě mrzí, že všichni vidí v tomhle filmu jenom ji. Jako celek se totiž jedná o velmi pozitivní a hezký snímek, který je však pro mě zároveň i trochu depresivní. Vždycky ve mně tyhle příběhy vzbudí rozpaky, jelikož jsem vždycky měl stejné ambice, jako hlavní hrdinky, jen v trochu jiném oboru a nedaří se mi tolik, jako jim :-).(24.9.2011)

Milé, chutné, čarovné, trochu dojímavé, trochu idylické, trochu zábavné i romantické... Vyložene ženský film pre potechu duše. A absolútna povinnosť pre všetky ženy, ktoré si v zime schúlené pod dekou s horúcim kakavkom v ruke s radosťou aj po piaty krát pozrú Malé ženy. Toto je presne ten druh filmu, ktorý zahreje spolu s kakavkom :-)(27.12.2010)

S pomocí rodiny a vlastní píle lze dosáhnout jakéhokoliv snu. Musím pochválit věechny tři nadějné slečínky, ale ze věho nejvíc mladičkou a křehoučkou Lucy Boynton. No nic, jdu na něco uplatňovat tu zmíněnou vlastní píli. Anebo se naučím hrát na Viollu Gambu (takové malé cello). Anebo půjdu spat! --- 85%(3.8.2008)

milé malé neškodné rozprávkové. Nenarocny film na oddych - pohodovy vecer. Boze ta Emma ale vyrastla. Je v mojom veku, no vyzera priliz ako velka holka :)).... alebo ju tak krasne nahodili? Vidno, ze i ked je mlada, nejaku tu skusenost s herectvom uz nabrala. Rada vidavam zname tvare, v tomto filmiku tomu nebolo inak. Kopec znamych britskych hercov... Rada som opat uvidela Emiliu Fox /Sylvia/, ktora mi je cim dalej sympatickejsia.(4.11.2008)

• - Ve scéně, která je jen v nesestříhané DVD verzi, hrají tříletou Pauline Fossil střídavě nevlastní sestry Emmy Watson dvojčata Nina a Lucy. (Neffy)

• - V této adaptaci Emilia Fox hraje roli Sylvii Brown. Emiliina matka, Joanna Davi , hrála roli Theo Danes v roce 1975 v seriálové adaptaci stejného příběhu. (Neffy)