Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Za normálních okolností bych někoho, kdo se dobrovolně podívá na roztomilý televizní film o baletu, považoval za gaye, ale vzhledem k obsazení Emči mi je jasný, že právě heterosexuální část mužské populace obětovala svůj čas a zhlédla tenhle průměrný, avšak milý film. Na Emmu se fakt skvěle kouká a že je příšerná herečka je věc druhá. I kdyby hrála v bulharské muzikálové retro-komedii, vždycky se na ni podívám.(29.10.2011)

Opravdu je velká škoda, že jako TV film postrádá potřebnou délku, díky které by se některé situace daly pořádně rozvinout. Ale jinak moc pěkné drama, jehož děj se odehrává v krásném prostředí. Co se týče herců, myslím, že není moc co vytýkat, spíš naopak, herci své role ztvárnili skvěle, obzvlášť Lucy Boynton hrající Posy. Jak rychle ten film uběhnul, bohužel...(1.8.2008)

Slabší čtyři hvězdičky. Emma konečně předvádí hezký výkon, ovšem její filmové sestry jí tvrdě šlapou na paty. Pro mě byla hvězdičkou Emilia Fox. Škoda, že příběh je naivní a konec filmu se topí v nahromaděných klišé. Jako kdyby si scénárista říkal: "Honem tam každému šupneme dobrý konec a už aby to bylo."(20.2.2010)

Vím, že by se TV filmy měli hodnotit jinak než ostatní filmy, režiséři tu přece jen mají málo prostoru a hlavně času. Proto je asi tak málo kvalitních Tv filmů, avšak tenhle je vyjímkou. Oblíbit si hlavní trio slečen není problém, osud každé z nich je uveden, tak že to na vás zanechá dojem. Každá z nich má dostatečné charisma, aby vás zaujala. Celý film je propleten takovou tou pohodovou atmosférou sobotního odpoledne, kdy toho není moc co na práci tak si pustíte film jako je tenhle. A právě neustálá "pohodová" atmosféra kazí momenty, kdy hlavní hrdinové pohodu moc neprožívají. Snímku ještě ubírají na kvalitě takové věci jako klišé konec, rychlost s jakou hrdinky přišli k tomu hlavnímu - tanci. Ale to vše jsou nevýhody toho že je to určeno jen pro televizi. Není to skvělý film, ale na to že to mělo možnosti prachobyčejného prodlouženého dílu nějakého TV seriálu je to mimořádně dobrý a nenáročný snímek, který stojí za to zhlédnout. 80%(4.1.2008)

Příjemný a dobře zpracovaný televizní film, který má asi jedinou chybu - a to, že je příliš krátky. Děje se toho tolik a je tu několik zajímavých postav (tři sestry, jejich dvě opatrovnice a čtyři nájemníci), které jsou všechny kvalitně zahrány a napsány, že by si film zasloužil minimálně 3/4 hodiny navíc. Ovšem takhle film krásně hopem utíká v takové až pohádkové náladě. __CZ titulky: tady(23.7.2008)

• Emma Watson

• - V této adaptaci Emilia Fox hraje roli Sylvii Brown. Emiliina matka, Joanna Davi , hrála roli Theo Danes v roce 1975 v seriálové adaptaci stejného příběhu. (Neffy)

• - Ve scéně, která je jen v nesestříhané DVD verzi, hrají tříletou Pauline Fossil střídavě nevlastní sestry Emmy Watson dvojčata Nina a Lucy. (Neffy)