Baletní střevíčky (TV film)

Ballet Shoes

Drama / Rodinný

Velká Británie, 2007, 90 min

Zo všetkých filmov ktoré natočili herci s harryho pottera tento je najslabší. zatiaľ čo december boys mali krásne prostredie a neviem boli ako ku chlapcovi bližšie takisto s fantasticky silným koncom tak isto aj driving lessons boli vtipné a práve anglické takže s toho vychádzajú najlepšie. ballet shoes je slušný televízny film alebo by som povedal rozprávka ktorá sa nám snaží vnútiť dojem že ide o niečo dôležité ale nejde a všetko naberie klišovitý happy ending. Preformácie hlavných predstaviteliek sú neznesiteľné a celkovo si tu uvedomíte že emma watson nie je herečka ktorá by dokázala utiahnúť film keď jej nepomáhaju cgi efekty a nejaký ten čarovný prútik. Celkovo som jej postavy neveril, neveril som v jej presvedčenie čo robí a čo by chcela. jediné za čo ju môžem pochváliť je plač ktorý som jej ako jediný veril a zahrala ho presvedčivo inak to zachraňujú vedľajšie postavy ktoré tiež neustále riešia niečo čo je vlastne už vyriešené. takže s konca je taký mdlý pocit premárnenosti, pretože ten film vám nič nedal od zvláštneho začiatku, ktorý keby nebol podľa knihy tak by som ho považoval za pokus o umenie nejakého debilného scénaristu až po klišovitý a kŕčovitý koniec sa nič nedeje. Takže vo svojej podstate to nie je na televízny film zlé ale nič sa vám nestane keď si ho nepozriete, len skrátka ďalší príbeh dievčat ktorým sa splní sen. Aj ten stať sa pilotkou. WOW. slabé tri.(22.8.2008)

Naprosto souhlasím s Dan9K v tom, že tenhle filmek není jen o Emmě Watson. Mnohem víc mě taky zaujala Posy... Celkově je to podle mě film, který celkem vystihuje holčičí sny a přijde mi i citlivě natočený. Herecké obsazení "dospěláků" mě příjemně překvapilo (hlavně Emilia Fox, která se mi snad nejvíc líbila ve Strážci duše) a celý ten film mi ve svém žánru přijde o dost lepší než průměr...(31.10.2013)

Příběh je zajímavě postaven, rozhodně jsem já osobně ještě nic takového nepotkala, ale po skončení filmu ve člověku nezanechá nic hlubšího, i když by se to podle kouzelného prostředí takřka čekalo. Není to uplná ztráta času, rozhodně pro milovníky starší Anglie. Herci podali báječné výkony, vedlejší linie hlavního příběhu nepřekáží zbytku, nijak neruší. Celkově tenhle snímek příjemně hladí po duši a i když ukazuje na splnění všech snů a je jasné, že v reálném životě to není uskutečnitelné, máte pocit, že i vaše sny můžou vyjít.(24.1.2012)

Zajímavý film, který neurazí a ani délku autoři nepokazili. Emma Watson pouze potvrzuje, že pěkná tvářička není vše, k čemu je, že se na ní pěkně kouká, když neumí hrát. Její přehrávání působí komicky i v divadle a to už je co říci. To její kolega z HP Daniel Radcliffe se v December Boys předvedl v lepším světle.(17.11.2008)

• katasta

Film naprosto o ničem a hraní Emmy Watson mi přijde taky dost tragický. Kvůli vysokému hodnocení jsem se na Ballet Shoes docela těšila, krom toho sem chtěla Emmu vidět i v něčem jiném než v Harry Potterovi. Nějak se tu ale nedokázala zbavit výrazu Hermiony, byla děsně nepřirozená a ty dvě malé neznámé herečky hrály lépe než ona. Na celém filmu se mi nejvíc líbila Yasmin Paige, a tim to bohužel asi tak končí.(31.1.2009)

• - Ve scéně, která je jen v nesestříhané DVD verzi, hrají tříletou Pauline Fossil střídavě nevlastní sestry Emmy Watson dvojčata Nina a Lucy. (Neffy)

• - V této adaptaci Emilia Fox hraje roli Sylvii Brown. Emiliina matka, Joanna Davi , hrála roli Theo Danes v roce 1975 v seriálové adaptaci stejného příběhu. (Neffy)