Příběh tří osiřelých děvčat (Pauline, Petrova a Posy), které adoptuje výstřední průzkumník strýc Mathew a jeho neteř Sylva. Příběh odehrávající se v Londýně 1930 poukazuje na splnění tří dívčích snů. Přes veliké finanční potíže se dostnou k učiteli baletu. Na podiu se všechny tři snaží si přivydělat, aby své sny mohly považovat za uskutečněné. Jejich zápas o svá přání balancuje jak střevíčky na place. (Vontorman)

Kingi

Film s naprosto šíleným začátkem stejně tak jako s šíleným koncem. Když tyto dvě části vynechám, mohu říct, že je příběh poutavý a koukatelný. Až na pana Gama, působí postavy dost opravdově a pokud jste fanoušky rodinných dramat, napjatě vyčkáváte, jak to s děvčaty dopadne. Není to sice nic světoborného, ale za shlédnutí to stojí. Původně jsem chtěl udělit 3*, ale jelikož se jedná o TV film, přidal jsem tam ještě jednu ()

terunka003

Pohodové, nenásilné, milé, dobře končící × občas přehrávané. Emma Watson byla důvodem, proč jsem se na tento film dívala. Právě ona mi přišla, že trochu přehrávala a že se děj točil jen kolem její postavy. Film o uskutečnění svých snů, buď ze své sobecké touhy po úspěchu či kvůli pomoci druhým. Děj občas drhnul, ale i tak to byla hezká podívaná. Na vánoční sváteční den pohodový film. ()

cherita

Slibně začínající, leč přece jen dosti chabý pokus o staromilsky anglický pohádkový příběh, se spoustou sympatických vedlejších postav, které ale nemají zdaleka tolik prostoru, kolik by si zasloužily. Místo nich se film věnuje třem protivným nánám Fosíliovým a jejich nezáživné cestě za splněnými sny. Emma Watson je tady evidentně jenom kvůli svému jménu, protože po herecké stránce na svoji roli vůbec nemá a ani se do ní typově nehodí. Kdyby se scénárista vybodl na fakt, že adaptuje jakousi slavnou dětskou knížku, stmelil trochu ten epizodní děj, ignoroval otravné hlavní hrdinky a zaměřil se víc na skupinku Sylviiných nájemníků, mohly být Baletní střevíčky přesně tím příjemným a pohodovým zážitkem, který jsem tak horlivě očekávala. Bohužel. Hroutit se z toho zklamání určitě nebudu, ale vidět už to nikdy nechci. ()

zuza99

To byl tak fajn film, čekala jsem hodně průměrný, ale ne. Doba a prostředí, ve kterém se děj odehrává se mi hodně líbily i hudba byla fajn. Určitě by se našla triliarda nedostatků, ale po zhlédnutí jsem měla o dost lepší náladu a pocit, že jsem dlouho neviděla tak příjemný film. Přitom nebyl tak výborný co se týče kamery světla atd., ale herecké obsazení film hodně vyšvihlo. K tomu ještě nechyběl nejvíc nejšťastnější konec. Amen. ()

vesper001

Chcete něco vědět o tomto filmu – podívejte se pozorně na plakát a máte jasno. Je to o třech sirotách a nejlepší je ctnostná Emma. Je to něco mezi Malými ženami a pohádkou o třech Popelkách. Hezký holčičí film bez amerických teens a jejich těžkými strastmi (kreditky se mi nevejdou do prkenice od Prada a ty diamantový boty mě strašně tlačí), bez vyumělkovaných dospělých (copak to vyvádíte, drahouškové?) a pozlátkového životního prostředí (ne, broučku, cadillac ti dnes nepůjčím). Představuju si, že takový film pustí vnučkám před spaním starodávná babička, když byly celý den hodné a pilně spřádaly vlnu a len. ()

• V této adaptaci Emilia Fox hraje roli Sylvii Brown. Emiliina matka, Joanna Davi , hrála roli Theo Danes v roce 1975 v seriálové adaptaci stejného příběhu. (Neffy)
  • Ve scéně, která je jen v nesestříhané DVD verzi, hrají tříletou Pauline Fossil střídavě nevlastní sestry Emmy Watson dvojčata Nina a Lucy. (Neffy)