Naděje umírá poslední. Z dílny bratrské dvojice vietnamských emigrantů Tony Bui (nar. 1973) a Timothy Linh Bui (nar. 1970) známe dva snímky, spjaté s jejich rodnou zemí. Jednak Tři sezóny (1999), líčící v propojených povídkách příběhy několika lidí žijících v Ho Či Minově městě, a pak Zelený drak (2000), v němž se odvíjejí osudy několika přistěhovalců, kteří se po ukončení války ve své zemi dostali do kalifornského uprchlického tábora. Ve filmové kariéře pak pokračoval pouze starší ze sourozenců, který se odpoutal od své etnické příslušnosti a natočil drama Čekání na zázrak, v němž sledoval několik obyvatel Los Angeles, jejichž zoufalé a osamělé osudy se v předvánoční době protnou. Striptérka Rose (Jessica Bielová), starající se o nemocného synka, plachý majitel pohřebního ústavu Qwerty (Eddie Redmayne), propuštěný kriminálník Jack (Ray Liotta), váhající nad pomstou, a bývalý kněz Charlie (Forest Whitaker), hledající sílu ukončit svůj život – to jsou hlavní protagonisté filmu, odehrávajícího se z velké části pod rouškou tmy. Melodramatické příběhy postav v sobě mají nepopiratelnou citovou působivost hlavně díky prestižnímu hereckému obsazení, které dokázalo překonat i některé scenáristické naschvály. Zvláštní zmínku si zaslouží práce francouzského kameramana Jonathana Sely, přesvědčivě zachycující v noirových odstínech noční zákoutí Los Angeles a svým namodralým laděním (jež zřejmě dalo filmu originální název) také citové rozpoložení hlavních aktérů snímku. (Česká televize)

Cortesz

Tento film má rozhodně své přednosti a především své kvality. Můj problém je, že tento typ filmu není tím pravým šálkem kávy, sice nepohrdnu kvalitním dramatem, ale musí na mě nějak zapůsobit. Zde jsem se spíše po většinu délky nudil, působilo to na mě až příliš televizně a nudně. Výhodou je solidní obsazení všech zůčastněných, ale především Patricka Swayzeho, kterého jsem zprvu nemohl vůbec poznat, ale dokázal si na malém prostoru svoji malou roli vychutnat. Dalším plusem je příjemná hudba. ()

Mr.Roman

Schéma á la Amorres Peros tentokrát nepriniesla nič výnimočné. Napriek viditeľnej snahe a účasti hojného počtu známych a kvalitných hercov, sa nepodarilo prekryť chabý dej a dôležitý fakt, že ten film je tak trochu o ničom, hoci je to nič pomerne zaujímavo spracované. Ku koncu sú dlhé tiché scény a zopár častí dosť prepísknuté, čo zamrzí o to viac, že začiatok sľubuje mnohé a Jessica Biel do toho dáva všetko, čo nám okrem jej nádherného teľa odhaľuje aj fakt, že jej herecký výkon je koľkokrát topornejší než hociktorý jej zákazník. P.S. Pesničky u ktorých sa tancovalo boli fantastické. ()

Soubi

Hm...tohle bylo moc hezké :) Někdy malinko rušící svou snahou neustále tlačit na pilu (zvlášť na konci), ale jinak kus velmi dobré filmařiny. Herci výborní (zvláště Forest a Jessica) a jejich umístění do rolí taktéž. Jen příběh je trošičku přitažený za vlasy...svůj účel to ale plní a protože se jedná o tak trochu "jiný" film, nemůžeme ho brát podle zažitých pravidel... Prostě jen houšť a větší kapky :D 4* ()

Marťulka

Celkově se mi film moc líbil, hlavně Eddie :-) Ale po téměř celou dobu filmu jsem měla pocit, že už jsem ho viděla. jednotlivé scény mi připomínaly nějaké různé filmy, ale nemohla jsem si vzpomenout... takové Déjá vu. A že tam hrál Patrick Swayze???? Proboha, kde :D to jsem se dověděla, až tady. ()

dzberry

Průměrné. Několik člobrdů, několik pohnutých osudů, které mě nijak nepřekvapily, nijak nedojaly, pořád jsem měl pocit, že tohle všechno už jsem někdy viděl... Chandra z toho místy cáká na všechny strany. Je to ovšem asi to jediné, co si z tohoto filmu odnesu, na co si možná za týden vzpomenu... Ech, kecám(!), Jessicu si určo vybavím taky, jasná věc. Tu i za měsíc, i za dva... ()

gicous

Powder Blue nedosahuje do takových výšin jako třeba Magnolie, Babel či 21 gramů, ale pořád se jedná o velmi kvalitní dílo, které prostřednictvím mozaiky osudů několika postav vypráví o lidském neštěstí, trápení a osamělosti stejně tak jako o potřebě lidí hledat lásku, vykoupení a smíření. Každý z herců má své silné momenty. Určitě budu vzpomínat na Jessicu Biel a její taneční vystoupení, v nichž se misí smutek se živelnou erotikou, stejně tak jako na Whitakera a jeho typické herectví zmučené palčivou bolestí ve tváři. Velké překvapení je role Raye Liotty, který přirozeně vykreslil propuštěného zločince snažícího se sblížit se svoji dcerou. Díky němu mně film při pár momentech skutečně dojal. Na druhou stranu mi ale do filmu typově nesedli Swayze a Kudrow, kteří se přece jenom hodí do úplně jiných rolí. Příběh sem tam trochu ztrácí na působivosti, ale především díky hercům a hudebnímu podkresu doplňujícímu chmurné prostředí baru má film svoje kouzlo a sílu. 7/10 ()

Guran

Nejvíc bavila sexi Jessica Biel. Ostaní kromě Raye Liotty, který se mi zde moc nelíbil si nevedli zle. Příběh se mi zdál okoukaný od nudné spatlaniny Crash. Viděl jsem dost a tyhle filmy opravdu nemám rád, jsou nezáživný.Zde jsem si ale ťukal na čelo. Z tohoto filmu vznikla průměrná. ()

Nefaria

Tak takto to dopadne ak si niekto požičia Jessicu zo Siedmeho neba, Patricka z Hriešneho tanca, Eddieho od Thomasa Hardyho, Lisu z priateľov a Foresta od všetkých tých charizmatických postáv, ktoré v živote stihol zahrať... Vzíde nám z toho príbeh ako z pera Hardyho, tanec, nad ktorým aj Patricj musel zatvárať oči a problémy, ktoré pripomínali tie, z ktorými sa musel popasovať otec Mary v 7th Heaven... Lisa hľadala priateľstvo.. a Forest asi to, čo každá dobrá postava v každom dobrom filme, keď je už naozaj zúfalá.. len občas som mala pocit, že predsa len všetky cesty viedli k Jessice.. ()

rawboy

Ať to napíšu jakkoli vyzní to pateticky. Ale každý potřebuje lásku, kdo tvrdí opak lže! U sledování tohoto filmu se mi v mysli přehrávaly už téměř zapomenuté vzpomínky a při psaní těžko přemáhám dojetí. Ani nevím proč nedám maximální hodnocení, snad proto, že mě naštvalo jak sem to neměl pod kontrolou. Mimochodem skvěle vybraná hudba. ()

yatan

rozum mi niekedy stoji nad tym ako vyslovene ZLE filmy maju na csfd tak vysoke hodnotenia..to vam naozaj staci tento tuctovy koktail absolutne nerealnych klise masazi emocii? problem tychto wannabe filmov je, ze sa beru az tak vazne, az ich clovek naozaj zacne brat vazne a zacne ich analyzovat..Ono len po 20tich minutach aj laik ako ja prekukne, ze film je proste strasne odflaknuta maximalne nezaujmava maskarada..Jessica Biel mi zas raz dokazala, ze je len sedy priemer a jej herecke schopnosti a emocie su maximalne drevene a nudne..mozno mala len smolu, ze po nej bol strih na Foresta, ktoreho nechapem ako sa mohol nahovorit na takyto shit..tak velky herecky talent ako on, by uz nemal hrat v takychto omyloch..strasne zle..3/10 pekny soundtrack.. ()

tsatsiki

Za prsa Jessicy dávám 3*.Jinak to byl průměrný film, chvíli nuda, jindy zase dobré, ale bylo to kvalitativně nevyvážené. Těšil jsem se na dobrý film, kde zazáří Patrick Swayze, no moc nezářil. Byl tam všehovšudy asi ve 4 nebo 5 obrazech a více textu, pokud nepočítám, představování tanečníce v klubu, měl jen v jednom obraze.Jinak Jessica byla dobrá, ale pro mě už navždy bude dcerou kněze ze Sedmého nebe.40% ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Ne, že bych to nevěděla, ale jsem ráda, že i v "maličkých" lidech a příbězích se to dá...! Žít. =´) "My only sin is love..." ()

solisoli

Príbeh v dobre obsadenej dráme o postavách, ktoré prežívali niečo čo všedný človek nemôže z hľadiska vlastného ja pochopiť. Divák je zatiahnutý do psychiky týchto postáv vždy hlbšie až sa snaží preniknúť do ich duší a snaží sa byť akoby s nimi. Skvelá hudba, dobre scénický a režijne premyslené, myšlienkovo plnohodnotné a dramaticky pôsobivé s čerešničkou na torte v samotnom závere. Skvelá podívaná. ()

Knedlo

První film, který mě donutil zavést si vlastní škatulku "pohádkové drama". Film se slibně rozjíždí, obrázky jsou pěkně postprodukované, písničky fajn, postavy jsou docela zajímavé... asi na patnáct minut. Pak se mi dostavil pocit, že už jsem tohle párkrát viděl... i když DVA neskonalí džentlmeni s kufrem/batohem peněz byl neotřelý nápad :D, ale pak už mě to nějak moc nezajímalo, nicméně vydržel jsem. A jak jsem byl rád, že jsem vydržel. Nevím jestli to byl záměr, ale ten konec je tak strašně vtipný. Film se celou dobu nese na vlně provařených keců o tom, jak těžké je bojovat o štěstí a lásku a jak důležité je neztrácet naději, aby jich člověk dosáhl... a najednou umřou všechny nepohodlné postavy a happy end je na světě. A dokonce i pro některé mrtvé :D Kdybych se tak nesmál asi bych si nablil do bot. Ale možná se vám podaří vypnout mozek a svézt se na vlně laciných emocí. ()