Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

Vel0ciraptor odpad!

Za me jednoznacne 10/10, i kdyz vlastne vubec. Uz je to nastesti jiz dlouha doba, co jsem tento film videl poprve a naposledy. Extremne preslazeny pribeh, ze ktereho dostanete cukrovku a samozrejme si behem filmu budete klast otazku, jestli jde sledovat Mamma miu a zaroven se nechtit zabit, nebo si pripadne nalit redidlo do oci. ()

Jarek572

Základní ingredience jsou jednoduché: letní řecký ostrov, moře kolem, zpívání a tancování, zvučná herecká jména.. Písně skupiny ABBA jsou stále v kurzu a kolem nich je vystavěný nepříliš složitý děj s několika vtipnými momenty (hippie Pierce Brosnan je k nezaplacení!) a hláškami. Nenáročný odpočinkový film - zbyde po něm úsměv na tváři, dobrá nálada a několik dnů broukání si ABBA písniček. ()

opatstviolov

Mamma Mia! není dobrý film. Prostě není. Je to nudný film s otravnými postavami a ani nějaký písničky od ABBY ho nezachrání. 3/10 ()

avokado1

Krásná kombinace ABBA písniček a příběhu svobodné matky a dospívající dcery, která se vdává a hledá svého otce. Výkony Meryl Streep, Amandy Seyfried, Pierce Brosnana a dalších jsou velmi dobré. Písničky jsou velmi chytlavé. Mezi mé oblíbené písničky patří Dancing Queen! ()

Radeck

Co to vidí oči mé průměrné hodnocení fanoušků nějakých 63%, tak to musím trocha napravit ať se bručouni co film viděli a intelektuálové co nemaj úsměv ve tváři klidně začnou šklebit, nadávat nad mým hodnocením a komentem hyhy. Film jsem viděl několikrát a není to jen tím že ten je postaven hlavně na písničkách nesmrtelné legendární skupiny ale tolik povedených výkonů herců a hereček co písně i dokonce nazpívali jsem už dlouho neviděl. Todle musel být při natáčení tedy Prima Mejdan a je na tom filmu hoooodně znát když ho přenesli všichni tak hezky na filmové plátno s veškerou úctou ke skupině ABBA. ()

Korpy22

Úžasná letní komedie, která dokáže člověka rozproudit. Výkon herců je velmi výrazný a v některých scénách až afektovaný, což k tomuto typu filmu sedí. Film je potrhlý, energický a nesnaží se hrát na žádnou serióznost. Naopak je zde upuštěna uzda fantazii, tak jak to u správného muzikálu má být. 5 hvězdiček tomu dát nemůžu, protože bych tím urazil všechny dokonale propracované a promyšlené filmy, ale 4 hvězdičky za to, že je to úžasná letní komedie, která patří k těm lepším muzikálům. ()

JenTR

Priserne, absolutne se mi pisnicky Abby nehodi do Recka. Ty stare baby me tam nebavi, je to o nicem, ale jsou tam pekne pisnicky. Predstavoval bych si jine prostredi (mene kycovite a vhodnejsi te hudbe) a mlade lidi. ()

Redyx1

Naprosto hrozný film  kde se banda starých herců snaží vnutit jak jsou happy a mladí,poslouchajíce staré odrhovačky.Naprostá nuda a ztráta času. ()

dejf96

hodnotím po mnoha letech. Včera sem to zkouknul a je to výborné. Oddychovka, jak vyšitá, v hlavní roli nesmrtelná hudba z časů bezstarostných - dot dot dot... V rámci žánru je to skvělé dílo především díky obsazení hlavních rolí hereckými esy, bez ohledu na jejich pěvecké nadání, kvituji :-) ()

ladynatalia

,,Mám tři táty, kteří půjdou na mou svatbu a dvěma z nich musím říct, že jsou tu navíc. Ale kterým dvěma?" - Sophie Sophie si má brát svého nastávajícího manžela a chtěla by, aby ji k oltáři dovedl její otec, kterého dosud nepoznala. Hnedle se však dozví, že její matka, Donna, také sama neví, kdo by mohl být Sophiin otec, jelikož má rovnou tři potencionální otce, proto se rozhodne, že na svatbu pozve všechny tři a v průběhu si je bude všechny oťukávat, aby zjistila, kdo je jejím biologickým otcem. Tenhle film je neskutečná klasika, ale mně jeho pointa postupem děje tak nějak protekla mezi prsty. Nebyl pro mě skoro vůbec záživný, děj se pomalu vytrácel... Zkrátka to celé zachraňoval jen zajímavý námět, fakt, že je to vskutku oblíbený a celosvětově známý film a především písně od skupiny ABBA, kterých je tam požehnaně. Obdivuji to, jak téma každé písně zvládli nasoukat do jednotlivých dějových linek. Donně se postupně rozpadá její hotel, nemá už pomalu čím platit a není muže na dohledu - jasná píseň "Money, Money, Money" (Verze v Mamma Mia!) Tanyou je okouzlen puberťák Pepper, který je téměř o dvacet let mladší než samotná Tanya. Tanyě se líbí jeho vzhled a charisma, avšak přijde ji, že je na ní příliš mladý, proto použije argument, jestli někdo z jeho známých ví, že má takové úmysly. - tak proč se nezeptat "Does Your Mother Know?" (Verze v Mamma Mia!) Sophia se připravuje na svou svatbu a Donna si začíná uvědomovat, že její dcerka není už malá holčička, proto vzpomíná na staré dobré časy s její dcerou, čímž jí chce dát sbohem, jelikož už nebude pouze její slečnou, ale její ruka bude patřit někomu jinému - atmosféru už nám zajistí "Slipping Through My Fingers" (Verze v Mamma Mia!) Stále pro mne však dojemné scény a úžasná volba hudby nestačila na to, abych dala více než tři hvězdičky, jelikož děj se motá více, než štamgasti po noci strávené v hospodě a v pokračování, které by mělo být takovým uvedením do Donniny minulosti, se také nepolepšili. ()

Danik_

Mamma Mia! je adaptací populárního muzikálu a zároveň využívá hity skupiny ABBA k vytvoření energického a zábavného hudebního filmu. Hlavní příběh filmu se točí kolem Sophie Sheridan (hraje ji Amanda Seyfried), která se chystá na svatbu a touží po tom, aby na svatbě byl její biologický otec. Problematika toho, že Sophie neví, kdo jejím biologickým otcem je, dodává příběhu určité napětí a záhadu. Film pak následuje její snahu zjistit, kdo by mohl být jejím otcem, a jak se s tím vypořádat. Jednou z největších předností Mamma Mia! je hudba. Hity skupiny ABBA, jako jsou Dancing Queen, Mamma Mia, Super Trouper a další, jsou výborně zahrány a zpívány herci, což přináší do filmu skvělou atmosféru. Hudební čísla jsou plná energie a radosti, a diváci se těší, jak se postavy zapojují do těchto skvělých písní. Herecký ansámbl je také silný. Meryl Streep hraje roli Sophieiny matky Donny Sheridan a podává výkon plný emocí a energie. Amanda Seyfried přináší do role Sophie mladistvou nadšenost a charizma. Důležité role tří potenciálních otců hrají Colin Firth, Pierce Brosnan a Stellan Skarsgård, což přináší do filmu komický rozměr. Scény jsou natáčeny na krásném řeckém ostrově Kalokairi, což dodává filmu nádhernou vizuální stránku a exotickou atmosféru. Je však třeba poznamenat, že Mamma Mia! je především hudební film a muzikál, což může některé diváky odradit, pokud nejsou fanoušky muzikálů. Také některé pěvecké výkony herců, zejména od Pierce Brosnana, byly kritizovány za nedostatečnou hudební zdatnost. Celkově řečeno, Mamma Mia! je film, který si získal mnoho fanoušků díky svému zábavnému příběhu, skvělé hudbě a půvabnému prostředí. Je to ideální film pro ty, kteří mají rádi muzikály a písničky skupiny ABBA, a kteří chtějí strávit čas v dobré náladě. ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část