Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Tyler:D

Nikdy by som nepovedal, že film z prostredia katolíckej školy ma takto dostane. Skvelé dialógy v podaní famóznych hercov. Najmä rozhovory M. Streep a Hoffmana stoja za to. Jeden z najlepších filmov roku 2008. Škoda, že J.P. Shanley netočí častejšie, dúfam, že sa to teraz zmení. 95% ()

jahol

Vybroušené konverzační drama, které oslňuje, jakmile je v záběru Philip Seymour Hofman nebo Meryl Streepová (šíře jejího hereckého záběru je neuvěřitelná), nejlépe oba, a okamžitě vybledne, když v záběru scházejí (třetí vrchol v trojúhelníku, Amy Adams, nezáří vůbec, protože dost přehrává). Hlavní akademické téma je vyjádřeno přímo názvem filmu a přináší řadu otázek - Jsou pochyby základní lidskou daností? Lze žít bez nich? Lze být bez nich dobrým člověkem? Vede absence pochyb k dobrému nebo špatnému? Kromě něj vás ale film přes VAŠE pochyby ohledně kněze nenápadně dostane do role ředitelky školy a budete s velkým zájmem řešit otázku, zda byste i Vy, při nestranném pohledu na věc, mohli být obětí mystifikace a pokud si odpovíte ANO, budete o to víc nadšeni z hereckých schopností, tentokrát nikoli P.S.H., ale jeho kněze, a z intuice jeho protivnice. ()

Padme_Anakin

Bez pochyb se jedná o výborné psychologické drama, kterému já osobně nemám co vytknout a po pravdě řečeno vlastně ani nechci (hledat nějaké mouchy). Meryl Streepová je v roli přísné ředitelky církevní školy ohromná, její pedantství, citelný chlad, odstup od dětí a zejména nezměrná nevole k čemukoli jinému, novému, než je zaběhnutý řád, je patrná od prvních minut snímku.. Philip Seymour Hoffman mě nesmírně překvapil, myslím tím příjemně překvapil, způsob, jakým ztvárnil volnomyšlenkářského kněze, který chápe, že změna je nutná, má lidský přístup a upřímnou snahu o pochopení, mě velice zaujal.. Střet těchto dvou odlišných světů a rozdílných osobností má poutavou kameru, úžasný scénář a v neposlední řadě spoustu myšlenek k úvaze.. ()

Tatatranka

Po chybě pochyba, po pochybě chyba. Kruh s pochybeními víří před očima. Byla by chyba uvádět se svým pochybením do transu. Leč před chybnou rotací varuju ty druhé, jiné. ()

Pishin

Doubt je komorni drama, jehoz dej by se dal shrnout jednou vetou, ale diky pomalejsimu tempu a zajimavym postavam, se kterymi clovek sklada stripky ''jednoho narceni(?)'' ktera naplnuje vsechny aktery znacnou davkou pochybnosti jsem se skvele bavil. Nejvestsi devizou tohoto snimku je herecke obsazeni kde ustredni trojice opravdu exceluje. Ostatne az bude film, kde me zklame herecky vykon Philipa Seymour Hoffmana tak snad snim svuj pricesek a samozrejme nemohu opomenout Amy Adams, ktera je vazne skvela a Meryl Streep jak zastydla staromodni sestra je uzasna. 75% ()

curunir

,,POCHYBNOSTI MÔŽU BYŤ ROVNAKO MOCNÝM A VYTRVALÝM PUTOM AKO ISTOTA." __ Ďalší zástupca rady malý veľký film. Ešte pred príchodom filmu do kín som nemal pochýb, že pri takom kvalitnom obsadení (Streep - Hoffman) bude Doubt minimálne v oscarových nomináciach. Potom predovšetkým Hoffmanova rola je výborne zahraná; ako keby sa tento herec pre zvráteno-úchylné postavy priam narodil. Zamrzí však určitá dejová jednoduchosť, kedy ak vezmeme u úvahu závažnosť témy (či aspoň pochybnosti o nej) sa nekoná žiaden výraznejší zvrat ak nepočítam hádku v riaditeľni. No a ževraj to je mysteriózny film? ()

DEXTER099

Co způsobí semínko pochyb a následně vlastního přesvědčení nám zde předvádí herecká esa Meryl Streep a Philip Seymour Hoffman .Za mě 75 % a čtyři hvězdy. ()

ladko

Áno, z toho filmu cítiť, že je to oscarový kalkul, ale fungovalo ta na mňa dokonale. Mám rád filmy, o ktorých sa dá premýšľať aj viac ako 5 minút po ich skončení a mám rád filmy, ktoré nemajú doslovné konce. Doubt takým filmom je... ()

keddy79

Moc jsem na tento film těšila a plánovala jsem jej shlédnout v kině. Také jsem se do toho kina vydala, ale film neviděla, jelikož ve Vsetíně, který má kolem 30ti tisíc obyvatel (a to nepočítám přilehlé vesnice) se nenašli 4 osoby, které by tento film chtěli vidět. Jó, kdyby dávala nějakou hovadinu jako třeba Kameňák, to by jich přišlo nejmíň 100. // Edit: Tak jsem to nakonec shlédla, ale o kino zážitek jsem byla ochuzena a tento film by za vidění v kině stál. ()

baribal

pro hlavní duo mám velkou slabost, především pro Hoffmana. V podstatě je vše dokonalé, ale něco tomu chybí... chybí tomu závěr, odhalení pravdy... ale o to přeci jde - pochybovat o pravdě či lži... ()

pan.Kaplan

Na Pochyby jsem šel jako na neposkvrněný list papíru. Záměrně jsem o tom filmu nechtěl nic vědět, kromě základního faktu, že Meryl Streep hraje jeptišku a ředitelku církevní školy, a Philip Seymour Hoffman kněze. Nic víc - a o to byla dějová linka překvapující, i když ve své podstatě očekávatelná. Herectví těchto dvou bylo gigantické, a přesto nijak pompézní. Také bylo uvěřitelné, což je pro mě základní ingredience dobrého filmu. Dalšími ingrediencemi, kterých se filmu dostalo, jsou nevtíravá hudba, zajímavá kamera a stylové prostředí, stylové a dobové kostýmy (za ty velké plus) a pozoruhodné dialogy. Dialogy tvoří páteř celého filmu. Bohužel se ale nemohu vyhnout rozpakům, které ve mne Pochyby způsobily. Děj, jakkoli mne překvapil, je vlastně maximálně předvídatelný a obsahuje jedno rozšířené klišé o mužích v kněžském rouchu. Toto je mé první velké minus, první ze dvou. To druhé je příliš přímočarý konec, příliš vysvětlující. Pochyby hlavní postavy, ředitelky církevní školy v podání paní Streepové, šly vyjádřit mnohem lépe, snad v náznacích, snad v dalších zajímavých dialozích, snad ve vnitřních pocitech svěřovaných Bohu. Neboť jedině Ten byl nezúčastněným a objektivním svědkem celé události. Každá z těchto dvou výtek v mých očích filmu ubrala deset procent z celkového hodnocení, přesto ale neubrala celkovému dojmu. A ten je nadmíru pozitivní a Pochyby se řadí k dalším filmům, které si budu zas a zas připomínat po mnohokráte. ()

verbst

GENIÁLNÍ! Perfektně natočené! Tohle nebyl herecký koncert, ale symfonie o třech sólistech, doprovázených minimalistickou hudbou Howarda Shorea. Úžasně se předvedla Amy Adams. Její James, byla tak uvěřitelná, že to snad není ani možný. Meryl Streep, kterou nemám rád, tu spolu s Hoffmanem předvedli něco dokonalého. Tohle bylo ryzí herectví. Některé filmy mají 90 minut a táhnou se jako kdyby měly tři hodiny. Tady byl začátek, a najednou konec. Uteklo to rychle, pořád se něco dělo a já jsem čuměl s otevřenou pusou. Některým vadí závěrečná ventilace Meryl, ale pro mě to bylo to pravé zakončení. Tak silný film jsem dlouho neviděl. ()

havLord

Jo, tak za takový role Streepku tak obdivuju ........... scény konfrontace Hoffmana a Meryl jsem si labužnicky VYCHUTNÁVAL. ()

snoopik

velmi působivé, netratilo to svoji hodnotu. bál jsem se že hlavní problém bude vyřešen jiným způsobem. precizní herecký výkon Meryl Streep ale bohužel se obávám, že ji to zase někdo vyfoukne. Kate Winslet to myslím bude. Ať už za film The Reader nebo Revolutionary Road ()

Tayen

Na co Meryl Streep sáhne, promění se v zlato (Mama Miu jsem neviděla :-) ). Spíše komorní drama o tvrdohlavosti, zaslepenosti a víře ve vlastní pravdu, než v Boha. Film nemá rozuzlení jen skvělé herce, napětí mezi hrdiny a emoce, které na povrch vyplavou hlavně na konci. Každé slovo může být použito proti vám. ()

kobejn

Skvělé drama, koflikt dvou ideí, dvou pohledů na život, které prezentují dva rozdílní "zástupci", rozhodně silné téma a skvělé zpracování, které stojí především na umu hlavních dvou představitelů, MS dokázala, že pořád umí ještě zahrát a dává vzpomínat na její lepší herecké časy a PSH je jí rovnocenným protivníkem, AA zdatně přihrává a VD se blýskla v kratičkém výstupu. Takže celkově povedené. ()

GodComplex

Ha, tak tady sel nekdo natocit film s vidinou zlateho plesouna misto zornicek. Resp. co nekdo, vsichni. 4 hlavni herci, vsichni nominovani na Oscara. Vezmeme to pekne poporade. Meryl Streep - seschla tetka performujici striktni, autoritativni, konzervativni veteranskou jeptisku. Velmi dobry vykon, nominaci si zaslouzi, ale na oskara to nebude, nebylo tam z jeji strany nic co by me vylozene strhlo, nebo rozsekalo. Philip Seymour Hoffman - excelentni vykon pri zobrazeni pochybneho reverenda, ze vsech zucastnenych asi nejlepsi, zejmena jeho kostelni proslovy byly lahudka viz. polstarova metafora k pomluvam. Na oscara to ale take nebude, protoze je ve stejne kategorii nominovan Joker, ktery mu vrazi tuzku do oka a Philip odejde s prazdnou (krome te tuzky). Amy Adams - naivni stavnata jeptiska, velmi sympaticka a herecky dokonale presvedciva, klidne bych ji to dal, ale konkurenci bude mit v podobe Marisi Tomei, ktera hrala ve Wrestlerovi stripterku. Bude klicove jestli akademici preferuji jeptisky, nebo stripterky. Ja osobne preferuji jeptisky, ktere se ale neboji striptyzu. No a na zaver nominace Violy Davis, coz mi prijde jako naprosty vtip, protoze krome toho, ze na ni neni hezky pohled, tam mela asi 2 nudne dialogy, takze ta to muze predem zabalit. Co se filmu samotneho tyce, tak se to toci okolo stareho znameho faktu, ze knezi, reverendi a vischni tihle katolicti maniaci naoko opovrhujici modernim pristupem k zivotu, zavrhujici sex atd. jsou ve skutecnosti pod svou krestanskou slupkou nejperverznejsi gay a pedo uchylove na svete, nic noveho. Doubt ale cele tema podava velmi chytre a spravne nekonkretne, kdy dovede samotne divaky k zamysleni a vytvoreni si vlasniho nazoru jak to vlastne je. Vzhledem k tomu, ze se to cele odehrava ve vkusne pochmurnem a depresivnim podzimnim obdobi, kdy vylozene citite stiplavy vitr, poletujici listi a sedivou atmosferu a navic k tomu hraje lehce potemela atmosfericka hudba Howarda Shorea, vysledek je nekonfliktne pozitivni. 7/10 ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014