Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Pavlin

Jen málo českých filmů mě dokáže nadchnout.Tento mezi ně patří.I když mu můžu vytknout určitou nedokonalost,neudělám to.Sympatičtí herci,odlehčený letní příběh a slušná porce nepodbízivé zábavy na úrovni.To si zaslouží pochvalu. ()

gotham

Pro mě je to nadprůměrný český film, i když jako komedii bych to nebral, spíš film o víně a o životě s pár úsměvnými scénkami. Jelikož se rád napiji bílého a navíc se mi opravdu hodně moc líbí Tereza Voříšková, tak tento film patří k mým oblíbenějším z české tvorby. Jen škoda, že nedostali více prostoru páni herci Postránecký a Táborský, ale i za těch pár minutek na plátně ukázali svojí vysokou kvalitu. Také musím říct, že bych si uměl představit lepšího herce v hlavní roli než Hádka, který mě nepřesvědčil. Naopak velmi se mi líbil Lukáš Langmajer, proto se také těším na druhý díl, ve kterém by měl dostat větší prostor než Hádek. Ještě bych rád vyzdvihl záběry nádherné moravské krajiny, která je důležitou součástí tohoto filmu. 70% ()

megajalec

Svižná česká vecička. Najlepším vysvedčením pre tento film bolo asi to, že na jeho konci som mal neodolateľnú chuť na deci vínka :) ()

Jebak8

Zajímavý film svou náladou, vzbuzoval ve mě pocit, že víno všechno vyřeší...:D:) Myšlenku to žádnou hlubokou nemělo, prostě se u toho člověk hezky cítil a hezky se na to koukalo. ()

Idealista

Konečně !!! Po dlouhé době Česká komedie , která mne neprovokuje svou stupiditou a agresivitou . Skrátka příjemná odpočinková záležitost . ()

kosaka

Jak píše Galadriel, nejlepší by bylo nemuset koukat na první část filmu, odehrávající se v Praze. Ve filmu je jinak pár povedených vtipů, ale ta výplň mezi nimi mi nesedla. ()

Gloory

Nečekal sem nic, dostal sem ještě míň!.. Ten film je jednoduše o hovně....moc by mě zajímalo o čem může být dvojka, ale zjišťovat to snad ani radši nebudu... ()

Moni33

Konečně nějaký novodobý český film, kterému neschází dobrý děj, dobří herci a dobrý humor! Můj oblíbený herec Kryštof Hádek zvládl hlavní roli fantasticky a vždy mě rozesmějí ty jeho falešná příjmení na začátku :) Konec mě ale vždycky rozesmutní... Velké plus v tomhle filmu má taky hudba! ()

swinevenca

Z vlastní zkušenosti vím, že vinaři na Moravě jsou celý pryč, když jim přijede vykládat tlupa pivařů o tom, co vědí z Bobulí, to si můžete ve sklípku pomalu začít balit kufry. Pro nás Čechy asi příjemné zpestření, ale podle tohodle filmu to na Moravě na žádnou velkou dřinu nevypadá, když i takovej pražskej podvodník se naučí udělat červenej burčák během 14 dnů, jedna z mnoha vad na scénáři, kterej je asi nejslabším místem týhle jinak povedený oddychovky. ()

camperiqk

Písnička k filmu Atentát od skupiny Kryštof dává tomuto filmu sama o sobě 1 hvězdičku. Další 4 jsou za krásný příběh a výbornou komedii. ()

simon111

Fajn film do autobusu... Člověk nemusí všechno slyšet, vidět... občas může oko zavřít, pár vět prohodit se sousedem. ()

calculus

Letní komedie. To je takový specifický žánr stojící na předpokladu, že už je každý natolik vyřízený z veder, že nemá sílu to vypnout:-) Nic proti nikomu, ale proč pořád to klišé "o Pražácích a pro Pražáky"? Klidně to mohli točit v metru s krabicákem. Druhý díl už neuvidím, bude definitivně na úrovni Kameňáku. ()

x_ander

Ačkoliv Bobule obsahují řadu chyb a čisté 4* to nejsou, tak je dám. A to proto, že když se chce, tak i u nás může vzniknout neskutečně příjemná a pohodová komedie, která má dost výrazný feel-good efekt. Dějově scénář trošku hapruje, ale vynahrazuje to řada hlášek a situací, které by zasloužily vytesat do kamene (a nejsou křečovitě trapné!). Ale hlavně - Bobule umí úžasně naladit na takovou tu "letní" náladu a člověk opravdu dostane chuť si dát dvojku dobrého vína. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček