Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

Reyak

Nevím... jediná věc, která mě na tomto filmu obavila, byl chlápek, který měl předka z napoleonských válek a byl na to tak hrdý, že si doprostřed svého polorozbořeného stavení postavil trůn :) a Jiří Pecha jako vagabund s lebkami ... Jinak škoda mluvit, dle mého zbytečný film bez řádného konce. ()

Nadix

Tři * dávám filmu, který mě docela pobavil. A jednu * přidám tobě, babi, za tvůj komparzistický výkon :-) (ano, hodnocení zcela neobjektivní, ale já to tak vidím) ()

Krupe

Nene, do tohoto Bolek neměl vůbec lézt. Neskutečný kýč od začátku do konce, který se snaží tvářit jako něco humorného, ale přitom je toto "veledílo" spíše k pláči. Od nižšího hodnocení to zachraňuje právě Bolek, ale musel jsem hóóódně přivřít obě oči... ()

Troglodytes

Slunce, seno, Waterloo! Dávám tomu jednu hvězdu, pouze z toho důvodu, že jsem v posledních letech viděl ještě horší české filmy, než je tento. Bohužel. Ale jinak je to na odpad. Kdyby to alespoň natočil nějaký začátečník, anebo někdo, u koho jsem zvyklý, že točí jen slátaniny. Ale pane, Klein, při vší úctě, tohleto je umělecká sebevražda! ()

pesbara odpad!

Máme v práci novou kopírku od firmy Canon. Tento nejdokonalejší model, kterým výrobce disponuje, je v mnoha ohledech náročnější než moje exmanžela. V první řadě je o řád pomalejší, než jeho nedokonalý předchůdce. Dále podobně jako již výše zmíněná, používá vyjadřování, kterému nikdo nerozumí, například neustále nastavuje gradaci (toto je vždy napsáno na monitoru v momentě, kdy kopírka podle zvuku jakoby vykloktává a proto nekopíruje) Nebudu zde vyjmenovávat všechny její vrtochy, ale jeden hlavní je důvodem proč to tady celé píšu. Kopírka je velmi často porouchaná. Napíše ERROR a nějaké dlouhatánské číslo a je třeba zavolat servis. Dorazí dva spokojeně vypadající pánové a vždy na řádově několik hodin složité vnitřnosti rozloží po celé chodbě a různě je luxují, oprašují a vyměňují. To celé se opakuje minimálně jednou týdně. S několika kolegy jsme dospěli k závěru, že je to příspěvek japonského výrobce pro celosvětovou zaměstnanost, tedy že prostřednictvím takovýchto strojů napravují to, co zpustila průmyslová revoluce, kdy stroje nahrazující dělníky je připravili o práci. V jednom z mých předchozích zaměstnání jsem organizoval golfový turnaj pro japonské podnikatele a musel jsem nastudovat jejich zvyky. Někoho z Vás to možná pobaví, ale tento náš kolektivní závěr o zaměstnanosti nemusí být až tak daleko od pravdy. V Japonsku je zaměstnaný skoro každý a jsou proto pro ně vymýšleny práce, které působí pro našince ještě trapněji, než každodenní manévry už tak neužitečné městské policie na přechodech. Jsou tam například lidé, kteří celý den stojí u vstupu na eskalátor a otírají pás, kterého se cestující drží, aby byl čistý a hygienicky nezávadný:o) A tady se konečně dostáváme k filmu Svatba na bitevním poli. Pořád jsem přemýšlel, čím vznik takové zmatené a nesrozumitelné věci omluvit a vzpomněl jsem si na Japonce u eskalátoru. Ano. To, že nemálo lidí podílejících se na výrobě tohoto filmu mělo práci a s tím spojený příjem, to je částečně přijatelnou omluvou a vysvětlením. Na nic jiného jsem nepřišel. O čem to bylo? Co to mělo komu říct? Nevím. Co bylo špatně? Všechno až na jistou profesionalitu zpracování. Ano ve štábu je mnoho profesionálních herců, kameramanů, maskérek, rekvizitářů atd. atd. atd. Je opravdu velká škoda, že režisér (to je hlavní viník té bídy), který byl schopen vytvořit skvostné filmy o básnících a mnoho a mnoho dalších opravdu kvalitních věcí, není schopen rozeznat nekvalitu scénáře, nebo, že bere práci jen proto aby točil. Film ze všeho nejvíc připomíná guláš po vložení do mixéru ... ()

Himbajz odpad!

Tak jak skončil tento film, tak skončila farma Bolka Polívky. Stejná kvalita, stejné ambice. Raději se objednám k zubaři, než to dokoukat. Jeden z posledních Polívkových pokusů jak se udržet v oku diváka. Veskrze se ale stěží udrží na jeho podrážce. ()

jerrik7 odpad!

Nechce se věřit, že něco takového mohl zplodit známý český režizér spolu s lepšími českými herci. Trapné! ()

milbelQ odpad!

Prečo ❓pre koho 🤔 jeden z najhorších CZ filmov. Je neuveriteľné, že vznikne takýto humbuk za ktorý všetci čo sa na tomto podieľali dostanú zaplatené,  ale veď im je to šumafuk hlavne, že sú chechtáky na bohémsky život. ()

Gareth_Jones

Nudný a úplne zbytočný film, ktorý od začiatku nudí a vy sa modlíte, kedy už bude koniec... Nezachránil to ani Bolek Polívka. Nezaujímavý dej, nevtipný príbeh. ()

matilda33

Mám veľmi rada české filmy, a preto ma až trošku zabolí napísať, že som sa pri tomto filme neskutočne nudila. A viac ako 1 hviezdičku dať skutočne nemôžem. ()

ToddB

No že by to byl nějaký převratný film, to fakt ne. Ale zase taková hrůza, jaké to má hodnocení to taky není. :-) ()

pan Spock

Další česká komedie narvaná známými herci až po okraj, ve které už nezbylo místo pro jakýkoliv děj, humor, nebo na cokoliv, co by stálo za vidění. Naprosto zbytečná záležitost. ()