• Karlos80

O čem to vůbec bylo, a hlavně pro koho:-)? Jeden z nejhorších a nej-nevkusnějších českých filmů za poslední dobu, totální blbina, bez pořádného srozumitelného děje, vtipu (pár hlášek už film nezachrání), toporná režie, příšerný scénář, a mizerné herecké výkony, a to i přes celkem kvalitní herecké obsazení, ale abych jen nekritizoval tak trochu bych však vyzdvihl drsného hrobníka Pechu a pěknou štabajznu Jitku Doleželovou, která docela hrát umí. Klein nás však opět přesvědčil o tom že se mu dlouhodobě nedaří a že na svá zlatá osmdesátá léta může jen vzpomínat. Tohle by snad neobstálo ani jako televizní film. Škoda drahého filmového materiálu. Horkotěžko jsem to dokoukal až do konce, jednou a dost, nakonec jsem rád že jsem nato před dvěma roky nešel do kina. Podobné filmy: Waterloo po česku..(29.8.2009)

• rodo

Tak to je, tedy alespoň pro mě, naprosto zbytečný film. Celou dobu jsem čekal, jestli se z toho něco vyklube, ale ono nic. Porovnání se Slunce, seno, ... u mě pokulhává taky, protože u Troškovy přitroublé trilogie jsem se alespoň sem tam zasmál. Tady jsem nenašel žádnou vtipnou scénu, což je u komedie poněkud smutné :-((4.4.2009)

• brooklyn73

Oproti Kamenaku se tvurci v tomto filmu snazili o neagresivni humor. Dusan Klein predvedl svou tvurci praci tentokrate v jinem stylu nez ji zname z jeho predeslych filmovych kusu.Pan Pecha s lidskymi lebkami,hnatami a starymi savlemi pobitou chalupou, to skoro vypadalo jako v hororu. Film jsem dokoukal, druhe sledovani uz vsak nebudu absolvovat. Verim vsak ze film si sve divaky najde.Z meho hlediska to vsak byly vyhozene penize.(22.9.2008)

• nash.

Tak to bylo hodně smutné a ani těch pár úspěšnějších pokusů o vtip či hlášku, ani Holasova hudba a Čechomor, to nezachránilo. Škodolibě pobavit nedokázal ani urputný souboj, který tu svedly nuda a trapnost, ať už v jejich barvách bojoval troškovatící Klein, bezradná Papoušková, nebo komicky bezmocní herci.(29.5.2011)

• ArdathBay

Od teď jezdím na stavbu jen v MITSUBISHI, stavím jen z BRAMACu, piju u toho ČERNOU HORU a když je mi z ní ráno blbě, dám si VYPROŠŤOVÁK a koukám na NOVU.Toť poselství této lidové (ne)komedie. A já vím, někdo to musel zaplatit...Taxi služba neví kde je Podolí. Troška má konkurenci. Jedna hvězda za JEDEN povedený joke s kulečníkovými koulemi. Do které jímky to odtéká náš český film ?(30.9.2008)

• - Představitelka filmová přítelkyně postavy Miroslava Šimůnka Jana Doleželová se může pochlubit titulem Miss ČR 2004. (Olík)

• - Tvůrcům natáčení zabralo necelý měsíc, konkrétně 22 dní. (DaViD´82)

• - Když se natáčela scéna filmového odhalení kašny, tak muselo být na náměstí ve Šlapanicích dvěsta komparsistů. Z toho někteří v krojích. Krom nich bylo přítomno i kolem 80 herců a členů štábu. (DaViD´82)