• Campbell

TAkže si můžu odškrtnou další Český moderní film který mě totálně nezaujal. Upřímě bude zázrak když dám nějakému Českému filmu z dnešní doby více jak 3*. Opravdu to nejde. Polívka mi přijde nudnej, a ostatní herci strašně nesympatický. Kleinovy jsem dával velkou šanci, bohužel ji dost promarnil. Humer je naprosto suchej a nevtipnej a nekteré scény by se neměly ani natočit. Bohužel další nuda.(26.3.2011)

• KarelR

Slunce, seno nového tisíciletí. Sic o chlup lepší, ale stejně. Banda herců a neherců se hodinu a půl motá po vesnici, přičemž se snaží dostat do televize... a dotáhli to na plátna kin. Smutné. Jana Budaře opustilo štěstí pří výběru rolí, Roman Vojtek se na plac očividně připletl omylem a Marek Vašut jako jediný pochopil, že to nejlepší, co může udělat, je začít na všechny řvát „Dáme si panáka!“ Zachraňovat tedy musí ženy, a tak režisér Klein servíruje co nejvíc záběrů na Moniku Hilmerovou v noční košilce, výstřih Jitky Čvančarové a svlékající se Janu Doležalovou. Jinak ve filmu nic moc pozitivního nenajdete, protože vtipných hlášek je minimum, o uceleném příběhu se nedá mluvit (půlka postav se pořádného uzavření své dějové linky nedočká) a tenhle výlet do další české vesničky vás vlastně vůbec nemusí zajímat. Potěšeni budou maximálně věrní fandové „české Jennifer Connelly/Ellen Page“ Terezy Voříškové (sexuchtivá dívčina z Rafťáků). 4/10 za tu flašku chlastu, co rozdávali po projekci. Škoda, že to nebylo dřív.(12.12.2007)

• Peytl

Nemůžu se dočkat zítřejšího večera, nebo spíš by se hodila rovnou natočená dvojka (červenýho). Prosím, Dušane, zabij mě svým briskním a břitkým humorem. Další důkaz, bohužel ne ojedinělý, že né jen zvučná jména budou zárukou úspěchu. Ze zvučných jmen samozřejmě vyjímám prasopsa Šimůnka, za něj beru Kleinovi poslední 1%. Žumpa bez děje.(17.12.2011)

• MartinNDL

Když strkáte hlavu do prdele, tak nějak tušíte, že to bude smrdět. Ale upřímně, nečekal sem (a ani mně to neudělalo radost), že Klein měl zrovna sračku. Vedle Bobulí (oba filmy bohužel spojuje krásná Tereza Voříšková, která by potřebovala skutečnýho managera) další oslava buranskýho života na Moravě, která by měla být vtipná, ale je zcela nepřekvapivě pouze trapná v tom nejméně příjemném významu slova. Polívka dokázal v jednom roce zahrát dvě hlavní role, které svou otřesností překonávají i jeho alkoholismus, kterýmu snad ve Svatbě dělá podivnou reklamu a hraje tak trochu sám sebe. Then the bird said, `Nevermore.'(3.9.2009)

• ranp

Od filmu, kde hrají Polívka, Budař nebo Pecha bych čekal víc. Ani tato jména však nezachránila slabý scénář. Před zhlédnutím filmu jsem koukal na zdejší hodnocení, kde snímek vychází jako hodně podprůměrný, doufal jsem však, že můžu být příjemně překvapen a budu třeba moct dát ***. Bohužel se tak nestalo.(30.8.2009)

• - Když se natáčela scéna filmového odhalení kašny, tak muselo být na náměstí ve Šlapanicích dvěsta komparsistů. Z toho někteří v krojích. Krom nich bylo přítomno i kolem 80 herců a členů štábu. (DaViD´82)

• - V průměru filmaři natočili 760 metrů filmového materiálu denně a 45 záběrů. (DaViD´82)

• - Při scéně velké hospodské rvačky bylo před kamerou najednou od osmdesáti do stodvaceti herců, komparsistů i kaskadérů. (DaViD´82)