Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo.  V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů. Podolský starosta má však pro Touchyna špatnou zprávu - tentokrát angažoval na roli Napoleona skutečného zahraničního herce, který je mu i více podobný. Touchyn se urazí a rozhodne se slavnost ignorovat. Přesvědčí o tom i zvěstovské, kterým ovšem přijde líto, že nacvičovali nadarmo...
V té době se vrací do města po více než dvou letech Tomáš, syn místního kronikáře. Tomáš byl vždycky sukničkář, kterého zbožňovaly všechny místní dívky, ale tentokrát přišel tátovi říct, že se skutečně zamiloval a chce se ženit. Půvabné Francouzce Claire slíbil tajnou romantickou svatbu v místním kostelíku... Jenže táta vyzradí Tomášovo tajemství v hospodě a starosta Touchyn dostane geniální nápad - jde přece o velkou mezinárodní událost, takže žádný utajený sňatek! Vesnice vystrojí milencům velkolepou svatbu za účasti francouzského vojska a samotného Napoleona!.. A tak se začnou dít věci... (oficiální text distributora)

Trailer

farmnf odpad!

Kdyby vyhlásili na FAMU soutěž o nejstrašnější a nejstupidnější komedii?? století, tak by se to absolventům nepodařilo - takhle posrat dílo! To chce ostříleného kozáka Kleina. Něco tak strašně pitomýho jsem neviděl minimálně 10 let. Jediné zajímavé na tomto veledíle o blbcích z blbé vesnice je to, že Čvančarová má v červeném tričku strašně hezký prsa. To je jediné co jsem si odnesl. Již jsem to tady použil ale opakuji: až tohle nedejbůh uvidí mistr Krejčík, někoho ubije holí! Jo a souhlasím s Mahalikem, takový scénář nemohl býti jinde archivován, než pod kobylincem... ()

Karlos80

O čem to vůbec bylo, a hlavně pro koho:-)? Jeden z nejhorších a nej-nevkusnějších českých filmů za poslední dobu, totální blbina, bez pořádného srozumitelného děje, vtipu (pár hlášek už film nezachrání), toporná režie, příšerný scénář, a mizerné herecké výkony, a to i přes celkem kvalitní herecké obsazení, ale abych jen nekritizoval tak trochu bych však vyzdvihl drsného hrobníka Pechu a pěknou štabajznu Jitku Doleželovou, která docela hrát umí. Klein nás však opět přesvědčil o tom že se mu dlouhodobě nedaří a že na svá zlatá osmdesátá léta může jen vzpomínat. Tohle by snad neobstálo ani jako televizní film. Škoda drahého filmového materiálu. Horkotěžko jsem to dokoukal až do konce, jednou a dost, nakonec jsem rád že jsem nato před dvěma roky nešel do kina. Podobné filmy: Waterloo po česku.. ()

Beky

Šílená hovadina, která neudrží pozornost ani sfetované opice!! Plno známých herců nemůže zachránit blitkojidnost příběhu a celkovou nezajímavost celého projektu!! Je to jako kdybych celebrity jednoho státu nahnal do ringu plného bláta a řekl jim...na co čekáte, hrajte přece...!! Kleina nesnášim, možná proto jsem jedovatější než jindy, pořád stejné bláboli, pořád stejné záběry, pořád stejná rutina!! Kdo Kleina zná, ví co čekat, fanoušci ať připočtou jednu hvězdu!! Jednou větou: Občas výborná hudba, výborně použitá!! ()

Katarine

Popravdě? Tenhle film podle mě shodilo pár prvních hodnotitelů a ostatním bylo trapné dát vysoké hodnocení, aby nevyčnívali z davu. Mě se komedie líbila. Jo, dobře, není to zrovna nějaký filmový skvost, ale na dnešní poměry to rozhodně není špatné. Bez sprostých slov a trapných postelových scén se dnešní filmy neobejdou. Tenhle to dokázal a tím si získal mou přízeň. Navíc Bolek Polívka, můj český oblíbenec. Vás možná zklamal, ale mě ne. Mám sto chutí dát 4*, ale mým čtyřkovým filmům se nevyrovná, takže lepší 3. ()

rodo

Tak to je, tedy alespoň pro mě, naprosto zbytečný film. Celou dobu jsem čekal, jestli se z toho něco vyklube, ale ono nic. Porovnání se Slunce, seno, ... u mě pokulhává taky, protože u Troškovy přitroublé trilogie jsem se alespoň sem tam zasmál. Tady jsem nenašel žádnou vtipnou scénu, což je u komedie poněkud smutné :-( ()

• Dušan Klein odpověděl na dotaz, proč obsadil Bolka Polívku, slovy: „Bolek je velká osobnost, člověk s bohatou fantasií a vtipem, takže do své postavy vždy vnáší něco ze sebe“. (Olík)
  • První klapka padla v pátek 27. července 2007, 17:00 hodin, poslední (č. 1647) klapla ve Starovicích opět v pátek 25. srpna 2007, rovněž v 17:00. (hippyman)
  • Průměrný počet herců na place: 9,5. (hippyman)