• ranp

Od filmu, kde hrají Polívka, Budař nebo Pecha bych čekal víc. Ani tato jména však nezachránila slabý scénář. Před zhlédnutím filmu jsem koukal na zdejší hodnocení, kde snímek vychází jako hodně podprůměrný, doufal jsem však, že můžu být příjemně překvapen a budu třeba moct dát ***. Bohužel se tak nestalo.(30.8.2009)

• Ichabod

Film je dost o ničem. Dává na odiv typické vesnické burany což perfektně splňuje moravská herecká "elita". Nikdy jsem nechápal tyhle "vděčné" filmy, které dělají z našeho národa idioty. Kdybych viděl Bolka Polívku poletovat s pistolí ve zpomalených záběrech přišlo by mi to taky asi nepatřičné, ale to že nejsme schopní dát dohromady pár kloudných scénářů do roka je ubohost/neschopnost, zvášť když točíme defacto jen komedie a dramata.. Když není co točit, proč se točí takovéhle zvěrstva? Český film může klidně zemřít. Na historicky hodnotné kusy se navazovat nedaří dvacet let, tak to vzdejme.(29.11.2008)

Tak vesničani z jižní Moravy se urazili, že takhle to u nich nevypadá a že to takhle u nich nechodí? A myslíte, že v Praze všichni vypadají a chovají se jako Homolkovi nebo Samotáři? Trochu nadhledu by neškodilo. Ano, i já vidím chyby v této komedii. Ale pořád je v ní toho dobrého a zajímavého dost na to, aby dostala víc než jen 37%.(5.12.2008)

• xxmartinxx

Viděl jsem hodně hloupých českých filmů, ale tenhle jim kraluje (no dobře, nekraluje, ale nemá k tomu daleko). Mám pocit, že scénárista se před psaním praštil do hlavy, protože neuvěřitelně tupý příběh překvapuje svou hloupostí a nesmyslností. Režisér Klein to rozhodně nezachraňuje a herci se snaží, aby je někdo neobvinil z toho, že hrají. A daří se jim to dobře. Veskrze tupé, špatné, nudné.(12.12.2009)

• Fr

Pohleďte na panoptikum naší (české) vesnice – skokan (přezdívka) skáče, mrchožrout (Pecha) sbírá lebky…. Ten dělá takovej ksicht a ta zase takovej, Polívka cedí hlášky – tedy rádoby… a vrcholným okamžikem k popukání má být vesnická rvačka… Bezduchá kravina, místy trapná ale hlavně NEVTIPNÁ!!!! Film pro všechny, kterým na Žuráni nejdou hodiny! (a kterým se zdál vtipný můj komentář :-) )(23.10.2008)

• - Tvůrcům natáčení zabralo necelý měsíc, konkrétně 22 dní. (DaViD´82)

• - Když se natáčela scéna filmového odhalení kašny, tak muselo být na náměstí ve Šlapanicích dvěsta komparsistů. Z toho někteří v krojích. Krom nich bylo přítomno i kolem 80 herců a členů štábu. (DaViD´82)

• - Představitelka filmová přítelkyně postavy Miroslava Šimůnka Jana Doleželová se může pochlubit titulem Miss ČR 2004. (Olík)