• brooklyn73

Oproti Kamenaku se tvurci v tomto filmu snazili o neagresivni humor. Dusan Klein predvedl svou tvurci praci tentokrate v jinem stylu nez ji zname z jeho predeslych filmovych kusu.Pan Pecha s lidskymi lebkami,hnatami a starymi savlemi pobitou chalupou, to skoro vypadalo jako v hororu. Film jsem dokoukal, druhe sledovani uz vsak nebudu absolvovat. Verim vsak ze film si sve divaky najde.Z meho hlediska to vsak byly vyhozene penize.(22.9.2008)

• novoten

Když během nultých let mezi domáckou komediální mizérii nějaký kousek příliš neuspěl a rychle zapadl, dala se tušit pořádná zrada. A Svatba na bitevním poli přesně takovým podrazem byla. Nic se v ní nestalo, o nic velkého ani malého v ní nešlo (nosná zápletka o tom, že Polívka chce mít hlavní roli v místní maškarádě, je ostudná) a pár ztrapňujících se herců a krásných nevyužitých hereček si vydělalo na živobytí. Divák by měl na konci mít skoro až provinilý pocit z toho, že se mu film nelíbil, protože všechno je v něm přece tak nenásilné, živoucí a v samém jádru pravdivé. Není. Kdyby šlo o něco trapného, snažícího se a nefungujícího, tak bych byl snad smířlivější. Jenže když nejde opravdu o nic, tak není důvod.(29.11.2008)

• Aleee89

Slátanina, nuda, o ničem, mohla bych pokračovat. Na film jsem se dívala jen proto, že byl v televizi. Do kina by mě na to nedostal nikdo. Ano, jen se mi potvrzuje, že současný český hraný film je až na výjimky dost bídný. Svatba v trailerech apod. nevypadala nejhůře, takže jsem si do včerejška myslela, že to zas tak hrozné nebude, ale film předčil má očekávání, bylo to hrozné. Nesmírná nuda, jako by se nic nedělo. Postavičky sice měly nějaký potenciál, ale nic nebylo dotaženo do konce, příběh o ničem. Lokace sice pěkné, ale k čemu to je, když dívání je nuda? Žádné okořenění vtipem nebo čímkoliv. No, aspoň jsem si u toho dočetla časopis.(15.6.2013)

• xxmartinxx

Viděl jsem hodně hloupých českých filmů, ale tenhle jim kraluje (no dobře, nekraluje, ale nemá k tomu daleko). Mám pocit, že scénárista se před psaním praštil do hlavy, protože neuvěřitelně tupý příběh překvapuje svou hloupostí a nesmyslností. Režisér Klein to rozhodně nezachraňuje a herci se snaží, aby je někdo neobvinil z toho, že hrají. A daří se jim to dobře. Veskrze tupé, špatné, nudné.(12.12.2009)

• Mr.Hawkeye

Zcela bez mučení se přiznám, že zbožňuji "Slunce, seno... (a nejvíc "... a pár facek"), kterému se film až podezřele podobá - letní komedie, rázovité postavičky, jih země (Čechy nebo Morava, vyjde to na stejno), téma "zakázané lásky" a svatby, které není přáno, ale nakonec k ní v tajnosti dojde; a nakonec dojde i na ty facky, kdy se porve celá ves. Do toho ne zcela vzorový farář a děsivě přehrávající herci... a k tomu hraje Čechomor... Jenomže "Slunce, seno a pár facek" natočil rázovitý režisér z jihočeské vesničky Hoštice (u Volyně) a použil k tomu často neuvěřitelné naturščiky (tetičky, strýčky, babičky, rodiče) a celá ta řachanda plyne ze zažitých a okoukaných (byť patřičně přehnaných) situací. Oproti tomu Dušan Klein, obecně mnohem zručnější režisér, se na rozdíl od Trošky zaměřil na jih Moravy. A v tom vidím první kámen úrazu - rodilý Slovák na Moravě (tedy té jižní) nikdy nežil, film obsadil do většiny rolí českými herci, kteří s těmi moravskými kolegy opět ztvárňují další parafrázi na téma "moravský exot" a ve filmu se mu hlavní dějový oblouk (měl-li tam nějaký být) sype pod rukama až hanba. Plusový bod si paradoxně zaslouží za mnohem vkusnější product-placement - jistě, chlastá se tam Černá hora, pokrývač "Skokan" používá krytinu Bramac, hlavní hezoun (herecky zcela prkenný Šimůnek) jezdí v Mitsubishi a Polívka prodává ve svém konzumu tablety "Vyprošťováku"... ale všechno je to tak nějak mnohem přirozenější, než v předešlé celovečerní reklamě na drogerii Teta a Starobrno... Navíc znám pár lidí, kteří stejně jako osazenstvo vesnice propadli vášni "military reenactment", ale ani tento motiv nepozvedne film nad podprůměr.(26.6.2012)

• - Průměrný počet herců na place: 9,5. (hippyman)

• - Dušan Klein odpověděl na dotaz, proč obsadil Bolka Polívku, slovy: „Bolek je velká osobnost, člověk s bohatou fantasií a vtipem, takže do své postavy vždy vnáší něco ze sebe“. (Olík)

• - Při scéně velké hospodské rvačky bylo před kamerou najednou od osmdesáti do stodvaceti herců, komparsistů i kaskadérů. (DaViD´82)