• nash.

Tak to bylo hodně smutné a ani těch pár úspěšnějších pokusů o vtip či hlášku, ani Holasova hudba a Čechomor, to nezachránilo. Škodolibě pobavit nedokázal ani urputný souboj, který tu svedly nuda a trapnost, ať už v jejich barvách bojoval troškovatící Klein, bezradná Papoušková, nebo komicky bezmocní herci.(29.5.2011)

• xxvasa

zcela zasadni a prelomovy film novodobe ceske kinematografie! tak brilantni a skvele natoceny vynikajici scenar nema obdoby! vsechno podporeno krasnou kamerou a vynikajici jednu pisnicku od geniu ceske hudby Cechomoru! nejvetsi plus je ovsem v hereckem obsazeni a vykonech, skveli herci jako Polivka, Vasut, Pecha, Adamovska predvadi dokonce i svuj nadstandard a snad mozno hovorit o vrcholu jejich kariery, ktery ma sanci byt prekonan jedine dalsi spolupraci s reziserem Kleinem! ale i tito herecti matadori jsou prekonani a to ustredni dvojici Miroslav Simunek a byvala miss Jana Dolezalova! oba ve svych rolich exceluji a predvadi skutecne herectvi! tento film si zaslouzi zapsat do zlateho fondu jako opravdovy skvost!(9.9.2008)

• MartinNDL

Když strkáte hlavu do prdele, tak nějak tušíte, že to bude smrdět. Ale upřímně, nečekal sem (a ani mně to neudělalo radost), že Klein měl zrovna sračku. Vedle Bobulí (oba filmy bohužel spojuje krásná Tereza Voříšková, která by potřebovala skutečnýho managera) další oslava buranskýho života na Moravě, která by měla být vtipná, ale je zcela nepřekvapivě pouze trapná v tom nejméně příjemném významu slova. Polívka dokázal v jednom roce zahrát dvě hlavní role, které svou otřesností překonávají i jeho alkoholismus, kterýmu snad ve Svatbě dělá podivnou reklamu a hraje tak trochu sám sebe. Then the bird said, `Nevermore.'(3.9.2009)

• Ichabod

Film je dost o ničem. Dává na odiv typické vesnické burany což perfektně splňuje moravská herecká "elita". Nikdy jsem nechápal tyhle "vděčné" filmy, které dělají z našeho národa idioty. Kdybych viděl Bolka Polívku poletovat s pistolí ve zpomalených záběrech přišlo by mi to taky asi nepatřičné, ale to že nejsme schopní dát dohromady pár kloudných scénářů do roka je ubohost/neschopnost, zvášť když točíme defacto jen komedie a dramata.. Když není co točit, proč se točí takovéhle zvěrstva? Český film může klidně zemřít. Na historicky hodnotné kusy se navazovat nedaří dvacet let, tak to vzdejme.(29.11.2008)

• Mahalik

The děs! Chápu, že český film se momentálně nachází v klinické smrti, ale to ještě neznamená, že se musí neustále ztrapňovat. Klein naverboval polovinu lidé z Ulice do vesnice, dal jim scénář, který se povaloval někde pod kobylincem a řekl: „Tohle bude trhák!“. Nejen, že film není vůbec, opakuju vůbec vtipný (povětšinou se vše točí okolo vožralých nádeníků ze vsi), ale on i Polívka ztrácí na soudnosti a navíc tam jezdí na starým kole vykřikujíc něco o blbý bábě, která mu opřela kolo o Jednotu. __Chtěl jsem se dívat na Venkovského učitele, ale protože mě ostatní přehlasovali, musel jsem se podřídit a trpět! Trpěěěěěěěěěttttttttt!!!!!!(4.10.2008)

• - První klapka padla v pátek 27. července 2007, 17:00 hodin, poslední (č. 1647) klapla ve Starovicích opět v pátek 25. srpna 2007, rovněž v 17:00. (hippyman)

• - Taxík, který se ve filmu objevil, byl vůz Opel Vectra vyráběný v německu v letech 2002-2008 v provedení sedan. (JARDAHONDA)

• - Denně sledovaly natáčení desítky obyvatel Starovic. Někteří z nich si dokonce zahráli v komparsu a někteří, aby jim nic neuteklo, si brali „na natáčení" dovolenou. (duklak2)