• xxmartinxx

Viděl jsem hodně hloupých českých filmů, ale tenhle jim kraluje (no dobře, nekraluje, ale nemá k tomu daleko). Mám pocit, že scénárista se před psaním praštil do hlavy, protože neuvěřitelně tupý příběh překvapuje svou hloupostí a nesmyslností. Režisér Klein to rozhodně nezachraňuje a herci se snaží, aby je někdo neobvinil z toho, že hrají. A daří se jim to dobře. Veskrze tupé, špatné, nudné.(12.12.2009)

• Mahalik

The děs! Chápu, že český film se momentálně nachází v klinické smrti, ale to ještě neznamená, že se musí neustále ztrapňovat. Klein naverboval polovinu lidé z Ulice do vesnice, dal jim scénář, který se povaloval někde pod kobylincem a řekl: „Tohle bude trhák!“. Nejen, že film není vůbec, opakuju vůbec vtipný (povětšinou se vše točí okolo vožralých nádeníků ze vsi), ale on i Polívka ztrácí na soudnosti a navíc tam jezdí na starým kole vykřikujíc něco o blbý bábě, která mu opřela kolo o Jednotu. __Chtěl jsem se dívat na Venkovského učitele, ale protože mě ostatní přehlasovali, musel jsem se podřídit a trpět! Trpěěěěěěěěěttttttttt!!!!!!(4.10.2008)

• milka

Rádoby česká lidová komedie pro všechny alá Slunce,seno se vůbec nepovedla.Atmosféra jedné zapadlé vesničky se vůbec nepovedla.To, že jí zaplníte řadou známejch herců, ještě totiž neznamená že máte vyhráno. Je totiž tady až moc přelidněno a skoro nikdo nemá pomalu co hrát. Jenom ten Polívka se opět snaží, ale chybějí mu nějaké hlášky. A Klein už asi taky definitivně zapomněl, jak se točí pořádná komedie, zvlášť když je to o ničem. Zábavnou (nebo alespoň zajímavou) scénu aby člověk hledal lupou. Je to tak blbě natočený, že i ta prostá hospodská rvačka je trapná. Prostě další z řady českejch průserů, u kterých bude divák víc trpět, než se smát.(10.9.2008)

• xxvasa

zcela zasadni a prelomovy film novodobe ceske kinematografie! tak brilantni a skvele natoceny vynikajici scenar nema obdoby! vsechno podporeno krasnou kamerou a vynikajici jednu pisnicku od geniu ceske hudby Cechomoru! nejvetsi plus je ovsem v hereckem obsazeni a vykonech, skveli herci jako Polivka, Vasut, Pecha, Adamovska predvadi dokonce i svuj nadstandard a snad mozno hovorit o vrcholu jejich kariery, ktery ma sanci byt prekonan jedine dalsi spolupraci s reziserem Kleinem! ale i tito herecti matadori jsou prekonani a to ustredni dvojici Miroslav Simunek a byvala miss Jana Dolezalova! oba ve svych rolich exceluji a predvadi skutecne herectvi! tento film si zaslouzi zapsat do zlateho fondu jako opravdovy skvost!(9.9.2008)

• kingik

Moravská vesnička Zvěstov nežije jen vínem, jak je v kraji zvykem, ale vzpomínkou na velkou bitvu, kterou tu před dvěma sty lety svedl Napoleon. Najdete tu hostinec U Dělové koule nebo třeba koloniál U Napoleona vedený místním starostou Touchynem, který už léta představuje Napoleona při různých příležitostech a velí svým kumpánům přestrojeným za francouzské vojáky, ale jednoho dne se vedení rozhodne Touchyna nahradit novým představitelem Napoleona, který je mu víc podobný a Touchyn to těžce nese, do toho přijíždí do vesničky krasavec Doubrava a začne se plánovat svatba s jeho novou francouzskou přítelkyní.Taková plejáda dobrých herců a téměř žádný vtip, prostě zasmát se ničemu nedalo, absence vtipu se hodně podepsala na výsledném hodnocení. Co je to pak za komedii, když se není čemu smát a i do vyložené trapárny to má daleko, i když zase tak moc nechybělo. Zkrátka film, který se dá vidět jednou a dost.(13.3.2009)

• - Většina exteriérů i interiérů se natáčela v moravské vesnici Starovice. (DaViD´82)

• - Když se natáčela scéna filmového odhalení kašny, tak muselo být na náměstí ve Šlapanicích dvěsta komparsistů. Z toho někteří v krojích. Krom nich bylo přítomno i kolem 80 herců a členů štábu. (DaViD´82)

• - Tvůrcům natáčení zabralo necelý měsíc, konkrétně 22 dní. (DaViD´82)