Jediný film Podskalského, který mě opravdu dostal, samozřejmě, že je to díky námětu Karla Michala (jeho dalším dílem je Bočanova Čest a sláva), které sice odkazuje k komunální satirou zavánějícímu dílku, ale nabalují se na něj situace ukazující, kterak chutná moc, jak s ní manipulovat a udržovat za všech situací (případně jak proti ní směšnohrdinsky bojovat). Film odkazuje na první republiku (kdy by se klidně mohl také odehrávat) a aktuálnost neztratil ani dnes (třebaže samozřejmě se nejvíce střílí do tehdejších reálií) - role místních politiků představovaných Hrušínským a Kopeckým (a samozřejmě i ministerských úředníků - s Bekem v čele) jsou věčné, stejně tak farář Řehořův a ředitel školy Hlavatého.(24.6.2011)

Z hlediska marxismu-leninismu... to je takovej odvaz, že se jeden nestačí divit. Nejlepší česká filmová satira, vyšperkovaná kulometnou palbou nezapomenutelných replik a báječným hereckým obsazením, v němž se pokaždé těším z přítomnosti Čestmíra Řandy, Josefa Beka a Václava Vosky. Já vám povídám, že jsme vobklíčený cizíma rozvědkama! Musí se okamžitě skočit pro orgán!(30.10.2016)

"Ty si myslíš, že by nám... Že by našim pracujícím prospělo rozpatlávání fideisticko-idealistických nezdravě mystických smyšlenek?" "To chraň bůh!" Řekl bych, že to ve své době mezi lidi asi moc často nepouštěli, jestli vůbec. Je zvláštní, jak se dá k té satiře, která podle mně místy až zbytečně moc tlačí na pilu, postavit ze dvou stran. Z tehdejší doby a z té naší. Nevím, ze které z nich to je zábavnější. Ano, dnes se tomu už můžeme v klidu zasmát, ale neubírá to právě tu atmosféru, ten švih? Hrušínský tradičně skvělý.(11.3.2014)

Nezvykle stavěná komedie postavená na legendě o paní Perchtě oplývá silným politickým podtextem. Jestli jste se ted lekli, že to bude nějaká komunistická propaganda, není tomu tak. je to přesně naopak, vtipná, ostrá satira plná sarkasmu a ironie, reagující na neomylnost předsedy atd. baví od úvodu až do konce, stejně jako postava Brodského jako idealisty, který chce být vždy na správné straně. Konec hořkosladký a hlavně zase zábavný.(18.4.2012)

Absolutně nejlepší a nejvýstižnější satira parodující absurditu komunistického režimu. Klobouk dolů přede všemi, co měli odvahu Bílou paní natočit či v ní hrát. *** "Jenomže, soudruhu tajemníku, mít vodovod, to ještě není trestný." "Mít něco je vždycky podezřelý. Vždycky!" *** "Ale vždyť tady žádný most není!" "Jdi furt s tou pravdou... Drž hubu a plav!" *** "Vy věříte ve zjevení, soudruhu?" "A jak to, že vy v ně nevěříte?! Vy jako farář jste jednou státní zaměstnanec. A stát vás platí jako duchovního. Je tedy vaší přímou povinností věřit v existenci nadpřirozena." *** FAKT FUNNY(14.1.2011)

• - Pieseň “Na hradě Okoři", ktorá odznela vo filme, bola nápadom jedného komparzistu a režisér Zdeněk Podskalský st. mu zaň vyplatil honorár 400 korún. (Raccoon.city)

• - Na svoju dobu dostali komparzisti celkom slušne zaplatené. Za jeden deň nakrúcania zhrabli 120, za deň, kedy sa netočilo 70 a za zmočenie vlastných nohavíc dostali 180 korún. (Raccoon.city)

• - Kostel, kam se jde stará Blažková (Darja Hajská) pochlubit farářovi, že jí Bílá paní přičarovala vodovod, a kde ji farář přesvědčí, že to nebyla Bílá paní, ale že vodovod má díky Městskému národnímu výboru, je kostel sv. Jakuba v Kasejovicích. Dále se filmovalo také v Blatné. Psychiatrická léčebna se nachází v Praze Bohnicích. (Cucina_Rc)