Reklama

Reklama

Kobylky nesou smrt

(TV film)
  • USA Locusts: The 8th Plague (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Spoločnosť Silogen vyvinula za účelom ochrany vegetácie geneticky upravené púštne kobylky, ktoré sa namiesto plodín živia hmyzom a živočíchmi. Kobylkám sa však podarí z priestorov laboratória uniknúť. Najprv napadnú len dobytok, ale netrvá dlho a pustia sa aj do ľudí. Tím vedcov na čele s Danom Cortesom teraz musí smrtiace nebezpečenstvo zastaviť... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (56)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Už na mňa raz zaútočili "Smrtiace kobylky" (Locusts). V roku 2005 o nich natočil TV film režisér David Jackson. Nijak zvlášť ma ním nezaujal a absolútne vôbec nevydesil, takže som mu za tento jeho zúfalý pokus dal jednu hviezdičku. Teraz sa ma opäť pokúsil smrtiacimi kobyklami vystrašiť akýsi Ian Gilmour z Nového Zelandu, ktorý v tom istom roku natočil snímok "Kobylky nesú smrť" (Locusts: The 8th Plague). No pravdupovediac to nebolo o nič lepšie ako to čo som videl pred tým v podaní Davida Jacksona. Prihlúply scenár, mizerní herci, lacná produkcia, úbohé digitálne triky a celkovo lacný look. Mám rád animal horrory, mnoho kvalitných som ich už videl, ale na ten top kobylkový stále ešte len čakám. Tomuto zúfalému televíznemu braku dám iba jednu hviezdičku. * ()

Peytl

všechny recenze uživatele

Začneme s konfrontací s nejpovolanějším, a promrskáme si název. Svatá pravda, viď, Peytle? No, co bych ti lhal, svatý Otče, tedy, sorry, papeži, stálo to za hovno, ale reklamy ušly, ty byly jen tak skoro na pitchu. A co trikoty, smím-li být ještě tak neodbytný, Bože náš na nebesích, nejkrásnější a nejchytřejší? Chceš-li pravdu, černoprdelníku, pak ti musím odpovědět, že stály méně, než za svatou stolici, na kterou si sedne Verbitch, hned po tom, co ti urve kulyk s jezinkou tvou nablblou hlavu...při svatý prdeli, takový votázky...zlatej hitlerjugend. Uctivě děkuji za rozhoror. Film byl stejně napínavý a dokonale intelektuální, zkrátka stejně jako intérvyjů s Vaším pánem, děti. Modlete se všichni za nespatření těchto ďábelských obrázků a kdo by byť jedním očkem spatřil mikro sekvenci tohoto! , kterážto by byla kratší pikosekundy, ať okamžitě odříká dvacet peytlenášů, avšak neručím za to, že mu nepřistane kule v játrech a na místě nezcepení, sorry za vykrádačku. Nicméně, díky místním juvenilům, se asi nestane, že bych byl pochopen.... ()

Reklama

LIVINGDEAD

všechny recenze uživatele

Ministerstvo zemědělství dohlíží na výzkumy ve státní laboratoři ve Virginii. Drby říkají, že se jim podařilo vypěstovat velice hrozivá sarančata. Kvůli jednomu pracovníkovi, se hmyz dostane ven. Sarančata se rozmnožují bleskovou rychlostí. Brzy hladový roj napadne území Californie. Skupina vědců a vojsko se snaží rozzuřený hmyz zadržet. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Takovej průměrnej eko horor. Chtěl jsem jít do podprůměru ale jelikož hororů s kobylkamy nějak moc není tak dám aspon ten průměr. Vlastně na jedinou konkurenci si ted vzpomenu snad jenom Locusts s Lucy Lawlessovou. Ale ani jeden není nijak extra, tenhle film mě potěšil snad jen pár umrtíma, ale jinak jde o klasické dílo se zvářetem zabijákem. Takže tu máme geneticky upravené kobylky, starostu který se nehodlá vzdát peněz a dva zachránce. Nenáročná zábava na jedno zhlédnutí. Ale třeba říct že kobylky jsou více cool než třeba tygr(tygr zabiják ještě ted to vydejchávám) nebo opice(bloodmonkey...Boha jeho). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Kobylky se zde dají rozdělit do dvou skupin: ultralevné z domácího PC a otřesní gumáci nejspíše z Číny. Bohulibé pokusy, jak vytvořit z býložravých sarančat masožravé, aby tato hubila škůdce kulturních plodin, se bohužel zvrhnou. Sarančata v pokusném skleníku odvedou požadovanou práci. Když se jim však podaří uniknout, za oběť jim padne vše živé, na co narazí, tedy i lidé. Nastává boj, kdy vědci i armáda s hrůzou zjišťují, že vůči všem pesticidům a jedovatým látkám vůbec jsou sarančata rezistentní. Zbývá jediná možnost... Jako u podobných filmů i zde jde spíše o úsměvné kostrbaté dobrodružství, kdy závěrečné řešení by asi nefungovalo. Sarančata opět přesně ví, koho zlikvidovat. Zatímco jiným se na skle automobilu rozmáznout jako padající lejna, jinému sklo bez problémů prorazí a sežerou ho. Kromě chatrného scénáře a mizerných hereckých výkonů, byť se zde pár dobrých herců najde, bijí do očí laciné efekty. Nejen kobylky, ale i pixelové vrtulníky či výbuchy a plameny vzbuzují trpký úsměv. Mrtvol ohlodaných na kost se ale najde dost, a tak 1,5* zaokrouhlím nahoru. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Bulharsku. (BMW12)

Reklama

Reklama