poster

Boží duha (TV film)

Drama

Česko, 2007, 87 min

 • ArthasKarfa
  ***

  Válečných filmů jsem viděl opravdu celou řadu, ale tenhle byl opravdu velmi drsný, praktický celý je ze vzpomínek na ukrutnosti RG, které operovaly po válce na území nově obnovené republiky. Myslím, že románová předloha měl v ději úplně jinou niť a tenhle film je jen ukrutný, nelítostný snímek, který má člověka tak šokovat, že nedokáže z filmu vnímat nic jiného.(23.9.2017)

 • Pitryx
  odpad!

  Z perfektní nahrávky na smeč z toho udělat paskvil, to je také umění. Ty retrospektivy se hrnuly jedna za druhou. Baba neustále mele o pomstě gardistů, a to tak, že stále. Asi se jí to líbilo či co. Vůbec jsem celé to divadlo nepochopil. To jim ten co je vylosoval a odváděl neřekl oč jde? Ani ony samy netušily? Nebylo jim třináct, byly to dospělé dívky. Tak proč potom tolik vyvádění? No, nechme to tak. Skvělí herci se snažili, ale ten pitomý způsob podání prostě nemohli utáhnout. Měl jsem pro ně připravenou dvacítku. Ale za ten konec, nedám ani to. Je mi jich líto(11.7.2019)

 • Philippa
  **

  Ach jo! K dobrému filmu nestačí jen silný příběh a výborný Kňažko obsazený do role hlavního hrdiny. Hrubešová se stále hrát nenaučila a opět předvádí výkon herečky amatérského divadla.Jedno se jí ,ale musí nechat ,stále si drží svou lajnu.Nepřekvapila a své vnadné odhalené tělo nám opět předvedla v plné kráse. Flaschbacky a zase flaschbacky........... Ovšem vrcholem trapnosti bylo použití rádoby symbolů ,za všechny ten nejvíce do očí bijící - "Adam a Eva u stromu poznání".(5.5.2008)

 • Historik
  ***

  Řada věcí mi tu neseděla. Rabovací gardisté byli příliš ochotnicky zahraní, špatně hrála dle mého i Hrubešová, závěr mi rovněž nějak nesedl. Celkově jsem měl někdy pochyby, jestli se to takto mohlo odehrát, zejména co se týká toho rychlého vzplanutí Němky k neznámému Čechovi po tom všem, co se jí přihodilo. To mi přišlo trochu nevěrohodné, trochu hr. Mně je jasné, že tohle všechno jsou velmi subjektivní dojmy, nicméně právě ty rozhodují o tom, jestli se mi film líbil, nebo ne. Tento film bohužel nesplnil mé naděje. Čekal jsem víc.(5.5.2008)

 • mira007
  ****

  Milan Kňažko jako chlapík, kterému zabili rodinu v koncentráku přijíždí těsně po válce do pohraničí odkud právě vyhnali všechny Němce a ubytuje se v domě, kde ale stále tajně bydlí německá majitelka. Syrový tv film, kterému záměrně nadsadím čtyři hvězdy, protože: 1) námět ( podobný jako Sedm dní hříchu s Vetchým ) 2) herecký koncert Kňažka a Hrubešové ( ta nehrála špatně ale první polovinu to bylo dost nepřirozené divadelní herectví , ale pak paráda ) 3) jako příznivec filmové nahoty musím ocenit Markétu, která tady šla do full frontal nude , asi naposledy v kariéře.Bravo!!! Překvapivě to je většinou komorní film o dvou lidech, který sráží příliš psychologie, surovosti na efekt, a opakující se flashbacky ( šestkrát upadající dcerka ) a na pěst je čtyřka z revolučních gard ( v celém kraji čtyři rabovači ) Dalo se z toho vytřískat víc, ale oceňuji snahu PS: to jako doopravdy ta alegorie na Adama a Evu byli Kňažko s Hrubešovou nahatý? Zbytečně přestřelené.(27.4.2019)

 • - Filmovalo se v okolí Chebu, Františkových lázní, Rokycan, v Kostelní Bříze, ve skanzenu Doubrava (okres Cheb), obci Hazlov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)