Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film nazvaný Boží duha je inspirován stejnojmenným románem Jaroslava Durycha. Jde o příběh stárnoucího muže – nemocný, utahaný a životem pokroucený přijíždí těsně po skončení války do pohraničí a hledá člověka, který za války udal a zlikvidoval jeho rodinu. Setká se s mladou německou ženou, kterou revoluční gardy připravily o poslední zbytek lidské cti. Je sama, bez rodiny, bez dítěte, schovává se před lidmi, kteří přicházejí do pohraničí rabovat a prosazovat samozvaný pořádek. Ti dva se sblíží, ale než si vůbec stačí říci svoje jméno, všechno se tragicky skončí. Příběh obnažuje vlastnosti, které vyburcovala atmosféra bezprostředně po osvobození, zpracovává téma poválečného vyhnání Němců a naznačuje možný společný počátek soužití obou národů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Philippa 

všechny recenze uživatele

Ach jo! K dobrému filmu nestačí jen silný příběh a výborný Kňažko obsazený do role hlavního hrdiny. Hrubešová se stále hrát nenaučila a opět předvádí výkon herečky amatérského divadla.Jedno se jí ,ale musí nechat ,stále si drží svou lajnu.Nepřekvapila a své vnadné odhalené tělo nám opět předvedla v plné kráse. Flaschbacky a zase flaschbacky........... Ovšem vrcholem trapnosti bylo použití rádoby symbolů ,za všechny ten nejvíce do očí bijící - "Adam a Eva u stromu poznání". ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Možná se pan Svoboda někde o něco hodně moc praštil a začal si myslet, že je pan Vláčil a točí film o Adelheid z pohraničí, jenže ani těžký otřes mozku neomlouvá to, že si k tomu vybral Heidi ze statku, jejíž fyzické přednosti žádným maskovacím potenciálem nedisponují už z toho prostého důvodu, že je všichni dávno znají zpaměti. ()

Reklama

Historik 

všechny recenze uživatele

Řada věcí mi tu neseděla. Rabovací gardisté byli příliš ochotnicky zahraní, špatně hrála dle mého i Hrubešová, závěr mi rovněž nějak nesedl. Celkově jsem měl někdy pochyby, jestli se to takto mohlo odehrát, zejména co se týká toho rychlého vzplanutí Němky k neznámému Čechovi po tom všem, co se jí přihodilo. To mi přišlo trochu nevěrohodné, trochu hr. Mně je jasné, že tohle všechno jsou velmi subjektivní dojmy, nicméně právě ty rozhodují o tom, jestli se mi film líbil, nebo ne. Tento film bohužel nesplnil mé naděje. Čekal jsem víc. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Válečných filmů jsem viděl opravdu celou řadu, ale tenhle byl opravdu velmi drsný, praktický celý je ze vzpomínek na ukrutnosti RG, které operovaly po válce na území nově obnovené republiky. Myslím, že románová předloha měla v ději úplně jinou niť a tenhle film je jen ukrutný, nelítostný snímek, který má člověka tak šokovat, že nedokáže z filmu vnímat nic jiného. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Je určitě sympatické, že se Svoboda nebojí velkých témat. V roce 2007 se o poválečných událostech týkajících se sudetských Němců teprve začínalo mluvit, takže vlastně odvážný příspěvek do diskuze. Přesto pan režisér dost tlačí na pilu co se týče dramatu, teatrálně zobrazuje násilí, na můj vkus až zbytečně. V jádru ale hodnotím jako přínos. 60% ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo se v okolí Chebu, Františkových lázní, Rokycan, v Kostelní Bříze, ve skanzenu Doubrava (okres Cheb), obci Hazlov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama